نسخه چاپينماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه:

از تمامی کسانی که در جریان دستگیری ارازل و اوباش دخیل بودند تشکر و قدردانی می‌کنم

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه ارومیه ضمن تأکید بر اهمیت مبارزه با مسئله فساد و با اشاره به دستگیری اخیر تعدادی از ارازل و اوباش در ارومیه گفت: بنده از تمامی کارکنان دستگاه قضا، سربازان گمنام امام زمان (عج) و ضابطین قضائی که در استان در حال مبارزه با مفاسد هستند مخصوصاً در جریان اخیر دستگیری ارازل و اوباش تقدیر و تشکر می‌کنم.

 

زندگی پیامبر بهترین الگو و سرمشق برای همه مردم است

به گزارش روابط‌عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه؛ حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه ارومیه ضمن دعوت همه به رعایت تقوای الهی، ایام بعثت پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله را تبریک گفته و افزود: زندگی وجود مقدس پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله بهترین الگو و سرمشق برای همه ماست.

 

وی خاطر نشان کرد: خداوند، پیامبر اسلام را برای خارج کردن بشریت از ظلم و جهل و راهنمایی به نور هدایت مبعوث کرد چرا که اوضاع جاهلی منطقه حجاز در آن زمان بسیار اسفناک بوده و وضعیت انسان‌ها بروی کره زمین بسیار آشفته بود بطوریکه بت‌پرستی، ظلم، جهل، خونریزی و عداوت کل کره خاکی را احاطه کرده بود.

 

وی ضمن بیان خطبه‌ای از حضرت امیرالمومنین علیه‌السلام در این خصوص افزود: خداوند پیامبر اسلام را مبعوث کرد تا به وعده خود عمل کرده و به وسیله پیامبر اسلام نبوت پیامبران را به اتمام رساند و در حالی پیامبر را مبعوث کرد که از تمامی انبیاء عهد گرفته بود که به پیامبر اسلام ایمان آورند و نشانه‌های پیامبر اسلام در سخنان و کتب پیامبران پیشین کاملاً معرفی شده بود و میلاد ایشان در زمان مبارکی بود و اهل‌زمین در آن روز آشفته بودند و از روش‌های مختلفی تبعیت می‌کردند و خواسته‌های مختلفی داشتند بطوریکه برخی از آن‌ها با وجود اعتقاد به خداوند، خداوند را به مخلوقات تشبیه می‌کردند و یا ملحد بودند و بت‌ها را عبادت می‌کردند تا خداوند به وسیله پیامبر آن‌ها را هدایت کرده و از جهالت نجات داد.

 

وی تأکید کرد: اوضاع قبل از بعثت پیامبر بگونه‌ای بود که مردم با دست خود بت درست می‌کردند و آن را عبادت می‌کردند و فرزندان دختر خود را زنده بگور می‌کردند بطوریکه حضرت امیرالمومنین علیه‌السلام در توصیف آن زمان فرموده‌اند که از غذا و نوشیدنی‌های کثیف استفاده کرده و خونریزی و قطع رحم می‌کردند و برخی از گناهان را متعصبانه انجام می‌دادند.

 

افزایش تعداد مسلمین جهان حاصل صبر و استقامت پیامبر در مقابل مشرکین است

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی در ادامه خاطر نشان کرد: پیامبر در مسیر هدایت مردم صبر و استقامت کرد و سختی‌ها را تحمل و مشکلات را قبول کرد و بقدری حضرت را اذیت کردند که حضرت فرمودند هیچ پیامبری به اندازه من مورد اذیت و آزار مردم قرار نگرفت.

 

وی افزود: در ابتدای بعثت، مشرکین مکه خواستند ایشان را تطمیع نمایند و از حضرت ابوطالب خواستند که به حضرت بگوید که اگر به خاطر فقر و نداری ادعای پیامبری کرده است ما او را از مال دنیا بی‌نیاز می‌کنیم تا در بین اعراب از همه مردم ثروتمندتر شود و او را پادشاه و امیر قرار می‌دهیم اما حضرت در جواب آن‌ها فرمودند که اگر خورشید را در دست راستم و ماه را در دست چپم بگذارند از راهم باز نخواهم گشت و از آن‌ها فقط می‌خواهم که به وحدانیت خداوند و نبوت من شهادت دهند.

 

وی خاطر نشان کرد: وقتی مشرکین مکه دیدند که با مسئله تطمیع شکست خوردند شروع به تهدید پیامبر اسلام کردند و براساس صریح قرآن می‌خواستند پیامبر را زندانی کرده یا به قتل رسانده و یا تبعید کنند اما خداوند در مقابل مکر آن‌ها تدابیر دیگری قرار داد لذا مشرکین از راه تهدید هم شکست خوردند و رو به تخریب پیامبر کردند که ایشان را شاعر و مجنون خطاب کردند و به همسر حضرت تهمت بی‌عفتی زدند.

 

وی تأکید کرد: مشرکین به قدری پیامبر را تحت فشار قرار دادند که خداوند آیه نازل کرده و از پیامبر اسلام دفاع کرد و مردم را از تخریب شخصیت پیامبر اسلام نهی کرد و پیامبر نیز در این راه صبر و استقامت کردند و نتیجه آن استقامت، این شد که کلمه لا اله الا الله توسط میلیاردها نفر بروی زمین به زبان آورده می‌شود.

 

وی افزود: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند انقلاب اسلامی ادامه راه پیامبر اسلام است لذا مردم در نظام اسلامی باید همچون پیامبر اسلام در مقابل دشمنان ایستادگی و مقاومت کنند تا نصرت الهی شامل حال کشور شود.

 

آحاد مردم و مسئولین در ایام اعیاد شعبانیه، مظاهر شادی دینی را سطح شهر ایجاد کنند

امام جمعه ارومیه در خطبه دوم نماز جمعه این هفته ارومیه، ضمن اشاره به نزدیک شدن به ایام مبارک ماه شعبان و تبریک اعیاد شعبانیه گفت: ماه شعبان از ماه‌های با عظمت خداوند بوده و مردم باید آماده بهره‌برداری از فیوضات ماه شعبان باشند و خود را آماده ورود به ماه مبارک رمضان نمایند.

 

وی افزود: ماه شعبان ماه پر خیر و برکتی است و اعیاد بزرگی چون میلاد امام حسین، امام سجاد، حضرت ابوالفضل علیهم‌السلام و در نیمه این ماه میلاد منجی عالم بشریت حضرت ولی‌عصر (عج) قرار دارد که لازم است که تمامی مسئولین، اصناف، کسبه و مردم مظاهر شادی خود را در این ایام در شهر نشان داده و چهره شهر را به چهره دینی و مذهبی تغییر دهد.

 

مردم باید همواره مقام شهید و شهادت را بزرگ و باعظمت نگه دارند

حجت الاسلام والمسلمین قریشی در بخش بعدی خطبه دوم ضمن اشاره به سالروز تأسیس بنیاد شهید به دستور امام خمینی (ره) گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) 22 اسفند را برای اکرام و بزرگداشت مقام شهداء به عنوان روز تأسیس بنیاد شهید قرار دادند.

 

وی افزود: از کارکنان بنیاد شهید به سبب خدمت به خانواده شهداء و جانبازان قدردان و سپاسگذار هستیم.

 

وی خاطر نشان کرد: مردم باید همواره این روز را به خاطر داشته باشند و مقام شهید و شهادت را با عظمت و بزرگ بدارند چرا که براساس صریح بیان مقام معظم رهبری زنده نگه‌داشتن یاد شهداء کمتر از شهادت نیست لذا باید یاد و خاطره شهداء را زنده نگه داشت و از خانواده آن‌ها تکریم کرد.

 

وی تأکید کرد: مقام معظم رهبری در پیام خود به کنگره لشکر فرشتگان تاریخ‌ساز صراحتاً فرمودند زنانی که با شجاعت تمام به شهادت رسیدند و کسانی که از جانبازان نگه‌داری می‌کنند افرادی هستند که بزرگ‌ترین افتخارات اسلامی را برای کشور آفریدند و انسان‌های بزرگی بودند که دنیایی که به سمت بی‌عفتی دعوت می‌شوند به قله‌های کرامت، شرف و طهارت رسیدند.

 

مسئولین باید با قدرت بیشتر با مفسدین مبارزه کنند

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی در بخش دیگری از خطبه دوم به اهمیت مبارزه با مسئله فساد اشاره کرد و گفت: مسئله مبارزه با فساد باید در کشور ادامه داشته و باید عدالت جایگزین فساد در کشور شود و عدالت تا زمانی که دست مفسدین از مال مردم کوتاه نشود در کشور اجرا نخواهد شد.

 

وی افزود: تا زمانی که مفاسد در جامعه در حال فساد هستند عدالت نمی‌تواند در جامعه برقرار شود لذا مبارزه با فساد و مفسد باید با قدرت بیشتر در کشور، استان و شهر ادامه داشته باشد.

 

از تمامی کسانی که در جریان دستگیری ارازل و اوباش دخیل بودند تشکر و قدردانی می‌کنم

وی خاطر نشان کرد: بنده از تمامی کارکنان دستگاه قضا، سربازان گمنام امام زمان (عج) و ضابطین قضائی که در استان در حال مبارزه با مفاسد هستند مخصوصاً در جریان اخیر دستگیری ارازل و اوباش تقدیر و تشکر می‌کنم.

 

وجود ارازل و اوباش در سطح شهر شایسته نظام مقدس جمهوری اسلامی نیست

وی تأکید کرد: برخی از این ارازل و اوباش وابسطه به برخی افراد در سطح شهر بودند که جان و مال مردم را تهدید می کردند لذا باید از خیلی وقت پیش دستگیر می‌شدند تا امنیت مردم شهر بیشتر و بهتر شود چرا که این مسئله شایسته نظام مقدس جمهوری اسلامی نیست.

 

بصیرت و استقامت دو وظیفه عمده مردم برای مقابله با دشمنان است

امام جمعه ارومیه در بخش دیگر خطبه دوم به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در روز عید مبعث اشاره کرد و گفت: بعثت انبیاء الهی دو هدف بزرگ دارد که یکی از آن‌ها توحید و عمل به دستورات الهی است که انسان باید به دستورات الهی عمل کند چرا که جز خدا برای انسان معبود دیگری وجود ندارد.

 

وی افزود: به دنبال توحید مسئله دیگری که مهم است حیات طیبه‌ای است که عقل، منطق، رفاه و شادکامی در آن حاکم باشد و عروج انسان به معنویت و کمال در آن محقق شود و انسان روز به روز به خداوند نزدیک شود.

 

وی خاطر نشان کرد: انبیاء و در رأس تمامی انبیاء، پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله مردم را به این مسیر هدایت کردند و هر پیامبری که قیام کرده است دشمنان در مقابل او صف‌آرایی کرده و گنهکاران، ستمکاران و مستکبران با انبیاء مبارزه کرده‌اند و انقلاب اسلامی ادامه بعثت پیامبر اسلام است و آمریکا و اذناب آمریکا در مقابل این انقلاب صف‌آرایی کرده‌اند.

 

وی تأکید کرد: مقام معظم رهبری دو وظیفه عمده برای مبارزه با دشمن را بیان کردند که یکی از آن‌ها مسئله بصیرت است که اگر انسان بصیرت نداشته باشد او را فریب داده و از راه حق منحرف می‌کنند و وظیفه دیگری صبر و استقامت است که بنابه فرمایش امیرالمومنین علیه‌السلام احدی نمی‌تواند علم اسلام را بردارد مگر اینکه اهل بصیرت و صبر و استقامت باشد.

 

وی افزود: بنابه فرمایش مقام معظم رهبری برای اینکه بتوان این دو مسئله را در بین خود حفظ کنیم باید یکدیگر را به این دو امر توصیه کرده و به یکدیگر امید داده و همدیگر را برای ادامه مسیر مستقیم تشویق کنیم که یقیناً خداوند نیز در این راه ما را کمک خواهد کرد.

 

پیگیری در آپارات پیگیری در لنزور محبوبیت گوگل  فيسنما ارسال به دیگ ارسال به افسران ارسال به کلوب

تاریخ درج: جمعه ٢٢ اسفند ١٣٩٩
© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.


در صورت مقدور بودن نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

"پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.

" پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی " از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.

نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

آدرس: اروميه ، بلوار رسالت ، خيابان شهيد نوري (گلديس) ، جنب مصلي  بزرگ امام خميني (ره) ، دفتر امام جمعه اروميه

شماره تماس :  32358091-044                 فاکس : 32358092-044

پست الکترونيکي : info@sebghah.ir                  سامانه پيام کوتاه : 50001916


© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.