نسخه چاپينماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه:

تحریف حقایق در خصوص واردات واکسن از آمریکا و انگلیس فریبکاری دشمن است

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در آیین عبادی و سیاسی نماز جمعه 26 دی‌ماه ارومیه به بیانات مقام معظم رهبری در 19 دی اشاره کرده و افزود: پس از اعلام ممنوعیت واردات واکسن از سوی رهبر معظم انقلاب رسانه‌های خارجی و دشمنان با اقداماتی مضحک و تبلیغات گسترده سعی کردند این فرمان رهبری را کاری سیاسی جلوه دهند و به دنبال تحریف حقیقت و نظر رهبری برآمدند فلذا باید هوشیار بود و مانع از احساسی عمل کردن و در دام فریب دشمنان افتادن شد.

 

آغاز کارها با نام خدای متعال از مصادیق اصلی ادب اسلامی است

به گزارش روابط‌عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه؛ حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در آیین عبادی و سیاسی نماز جمعه 26 دی‌ماه ارومیه با اشاره به ادامه سلسله مباحث سبک زندگی اسلامی یا ادب در زندگی اسلامی و دینی اشاره کرده و فرمود: یکی از مصادیق ادب زندگی اسلامی شروع کارها با واژه بسم الله است و چنانچه انسان در آغاز همه شئون زندگانی خود نام خداوند متعال را بر زبان بیاورد اعمالش اصلاح خواهد شد.

 

ذکر بسم الله باعث برکت و عاقبت بخیری امور می‌شود

وی در ادامه با بیان روایاتی در این خصوص خاطر نشان کرد: امیرالمؤمنین علی علیه‌السلام به نقل از پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله فرموده‌اند؛ وقتی بنده شروع کار خود را با نام خدای متعال آغاز می‌کند خداوند متعال می‌فرماید: بنده من کارش را با نام من آغاز کرد و سزاوار است که من پروردگار کارش را تمام کنم و به کارش برکت دهم فلذا آغاز کارها با نام خدای تعال باعث برکت و عاقبت بخیری در کارها خواهد شد.

 

امام جمعه ارومیه در ادامه سخنان خود در این خصوص افزود: به فرموده پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله دعایی که با بسم الله الرحمن الرحیم آغاز شود در محضر الهی رد نشده و مقبول خواهد بود و در فرموده دیگری منقول است که اگر انسانی قبل از استراحت بسم الله بگوید خداوند متعال به فرشتگان امر می‌کند که تعداد نفس‌های او را حسنه ثبت کنند و همچنین زمانی که انسان می‌خواهد وضو بگیرد اگر با بسم الله شروع کند خداوند متعال اعضا و جوارح او را از گناهان پاک می‌کند.

 

ذکر بسم الله سبب زدوده شدن غم‌ها و قبولی دعاها می‌شود

وی افزود: اگر انسان با مشکلی مواجه شود که وی را محزون سازد چنانچه با اخلاص ذکر نام الهی را بر زبان جاری سازد و بسم الله الرحمن الرحیم بگوید از دو حال خارج نخواهد بود یا اینکه خداوند به سبب رفع حاجت بنده، غم و غصه او را برطرف می‌کند و یا غم و غصه او را ذخیره آخرت و قیامت وی خواهد کرد.

 

سیدمهدی قریشی در ادامه سخنان خود در خصوص اهمیت ذکر بسم الله در آداب زندگی اسلامی با بیان روایتی از امام صادق علیه‌السلام گفت: زمانی که سفره طعام پهن می‌شود اگر بنده‌ای قبل از شروع خوردن بسم الله بگوید ملائل الهی می‌گویند که خداوند متعال طعام شما را برکت دهد و شیطان را از این سفره دور می‌کنند و زمانی که بعد از صرف طعام الحمدلله بگوید ملائکه می‌گویند چه خوب بندگانی هستند که در قبال نعمت الهی شکرگزار هستند فلذا بر همه ما وظیفه است تا نام و یاد خدا را در همه حال در زندگانی خود ساری و جاری سازیم.

 

مداومت در ختم بسم الله الرحمن الرحیم سبب می‌شود که انسان جزء افراد مستجاب الدعوه گردد

وی به نقل از علامه حسن‌زاده آملی از کتاب هزار و یک کلمه در خصوص اهتمام بر ذکر بسم الله الرحمن الرحیم و ختم آن در زندگی گفت: هر کسی بسم الله الرحمن الرحیم را به اندازه 789 مرتبه (تعداد حروف) و سپس صلوات بر محمد و آل محمد را به تعداد 132 بار بگوید هر چه از خداوند متعال بخواهد به او عنایت خواهد شد و اگر به این کار مداومت کند امید است که جزء افراد مستجاب الدعوه گردد.

 

حضرت زهرا سلام الله علیها بهترین الگو و سرمشق برای همه ماست

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی در خطبه دوم نماز جمعه ارومیه ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه‌زهرا سلام الله علیها به اهمیت تأسی از زندگانی حضرت و الگوگیری از ایشان گفت: عبادت و نحوه رفتار با حضرت علی علیه‌السلام، تربیت فرزندان و ورود در مسائل سیاسی و تمامی زوایای زندگانی حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها برای خانم‌ها و همه مردم می‌تواند الگو و سرمشق مناسبی برای همه باشد.

 

وی افزود: با توجه به شرایط پایدار ویروس کرونا در استان و اعلام مسئولین بهداشت و درمان انتظار می‌رود با رعایت همه دستورالعمل‌های بهداشتی مراسمات عزاداری حضرت فاطمه‌زهرا سلام الله علیها برگزار شده و عرض ادبی به ساحت قدسی ایشان باشد.

 

تولید واکسن ایرانی باعث افتخار و مباهات ماست

امام جمعه ارومیه در بخش دوم سخنان خود به بیانات مقام معظم رهبری در 19 دی اشاره کرده و افزود: مقام معظم رهبری در خصوص ممنوعیت واردات واکسن آمریکایی و انگلیسی به کشور تصریح کردند و فرمودند هیچ اعتمادی به این کشورها نیست و نباید چنین اقدامی صورت بگیرد چرا که اگر توان مقابله با ویروس را داشتند در کشور خود مشکلاتشان را حل می‌کردند و مانع از کشته شدن هزاران شهروند آمریکایی و انگلیسی می‌شدند.

 

وی افزود: تولید واکسن ایرانی و رسیدن به مرحله نهایی آن در کشور مایه افتخار و مباهات است و باید شکرگزار این رخداد باشیم که دانشمندان ایران اسلامی توانسته‌اند قله‌های رفیع علمی و درمانی را فتح کرده و مایه عزتمندی کشور و نظام اسلامی باشند.

 

تحریف حقایق در خصوص واردات واکسن از آمریکا و انگلیس فریبکاری دشمن است

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی در ادامه سخنان خود خاطر نشان کرد: پس از اعلام ممنوعیت واردات واکسن از سوی رهبر معظم انقلاب رسانه‌های خارجی و دشمنان با اقداماتی مضحک و تبلیغات گسترده سعی کردند این فرمان رهبری را کاری سیاسی جلوه دهند و به دنبال تحریف حقیقت و نظر رهبری برآمدند فلذا باید هوشیار بود و مانع از احساسی عمل کردن و در دام فریب دشمنان افتادن شد.

 

وی افزود: در طول تاریخ و در صدر اسلام نیز کسانی بودند که با دشمنی و تحریف حقایق باعث گمراهی مردم و پشیمانی آنان شدند و در این مسأله نیز موضوع کاملا شفاف و روشن است کشورهایی که داروهای صعب‌العلاج را بروی مردم ایران تحریم کرده‌اند چگونه شده است که داعیه دلسوزی و کمک به ما را در فروش واکسن کرونا از خود نشان می‌دهند فلذا باید هوشیار بود.

 

نباید اجازه دهیم با تحریف حقایق در مسائل مختلف ما را فریب دهند

امام جمعه ارومیه افزود: تحریف در بیان واقعیت‌ها حتی در درون کشور نیز وجود دارد و عده‌ای گرانی‌ها و مشکلات اقتصادی را به جانفشانی‌های سردار سلیمانی و مدافعان حرم گره می‌زنند و دلیل مشکلات را از آن‌ها می‌دانند در حالی است که وارونه کردن مسائل باعث ضد ارزش شدن ارزش‌ها و جابجا شدن جایگاه مظلوم و ظالم می‌شود فلذا باید هوشیار بود و مانع از تحریف حقایق توسط دشمنان شد.

 

تولید و انتشار فیلم بانوی بهشت توطئه‌ای برای ایجاد اختلاف در بین مسلمانان است

وی در ادامه سخنان خود به ساخت فیلم بانوی بهشت توسط روحانی شیعه انگلیسی اشاره کرده و گفت: یاسرالحبیب یکی از روحانیون افراطی شیعی و خودفروخته در کویت است که با همکاری غربی‌ها و با صرف هزینه‌ای گزاف اقدام به تولید فیلمی از مظلومیت اهل‌بیت علیهم‌السلام و وقایع صدر اسلام کرده است که با طراحی نادرست چهره‌های صحابی پیامبر اسلام به دنبال اختلاف‌افکنی در میان امت اسلامی شده است.

 

امام جمعه ارومیه خاطر نشان کرد: دشمنان مسلمانان با شکست داعش و نرسیدن به اهداف شوم خود در پی اختلاف‌افکنی مجدد در میان مسلمانان هستند و تولید چنین فیلم‌هایی با همین هدف دنبال می‌شود و با صرف هزینه‌های زیاد به دنبال کشتار مسلمانان به دست خودشان هستند فلذا باید علمای شیعه و سنی متوجه باشند و از بروز اختلافات جلوگیری کنند.

 

امت‌های اسلامی با محکومیت تولید چنین فیلم‌هایی مانع از اختلاف در بین مسلمانان شوند

وی افزود: به تصریح مقام معظم رهبری کسانی که هتک حرمت شیعیان و اهل‌سنت را انجام می‌دهند هیچ کدام مسلمان نبوده و هدف آنان تنها اختلاف در بین امت اسلام است فلذا باید در این راستا چنین اقداماتی از سوی همه امت‌های اسلامی محکوم شده و از بروز اختلافات جلوگیری شود و تنها لازمه امروز امت اسلامی وحدت و برادری در مقابل استکبار است که باید میان شیعه و سنی برقرار و محکم باشد.

 

 تاریخ درج: جمعه ٢٦ دی ١٣٩٩
© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.


در صورت مقدور بودن نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

"پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.

" پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی " از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.

نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

آدرس: اروميه ، بلوار رسالت ، خيابان شهيد نوري (گلديس) ، جنب مصلي  بزرگ امام خميني (ره) ، دفتر امام جمعه اروميه

شماره تماس :  32358091-044                 فاکس : 32358092-044

پست الکترونيکي : info@sebghah.ir                  سامانه پيام کوتاه : 50001916


© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.