نسخه چاپينماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه:

وظیفه مسئولین تأمین کالاهای اساسی مردم و جلوگیری از ایجاد صف در تهیه اجناس است

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در برنامه میعادگاه آدینه تأمین کالاهای اساسی مردم را وظیفه مسئولین خواند و گفت: وظیفه مسئولین تأمین کالاهای اساسی مردم است و باید بگونه‌ای مدیریت کنند که مردم در تهیه این کالاها با مشکل مواجه نشوند لذا مسئولین با مدیریت صحیح و با توجه به مشکلات اقتصادی مردم در ایام شیوع کرونا نسبت به تأمین کالاهای اساسی مردم تلاش بیشتری کنند تا مردم علاوه بر گرفتاری ویروس کرونا و مشکلات معیشتی، گرفتار تأمین کالاهای اساسی زندگی نشوند.

 

کیفر ستم، قطع رحم و قسم دروغ قبل از مرگ در دنیا به انسان می‌رسد

به گزارش روابط‌عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه؛ حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در برنامه میعادگاه آدینه به بیان ادامه مباحث سنن الهی پرداخت و گفت: حضرت امام باقر علیه‌السلام به نقل از حضرت امیرالمومنین علیه‌السلام فرموده‌اند که سه خصلت وجود دارد که صاحب این سه خصلت از دنیا نمی‌رود مگر وبال و کیفر این سه خصلت را در دنیا ببیند این سه خصلت ستم و تجاوز از حد، قطع رحم و قسم دروغ است اما در مقابل عملی که ثواب آن با شتاب و به سرعت به انسان می‌رسد صله ارحام است.

 

وی افزود: حضرت می‌فرمایند شخصی که فاسق باشد اما صله ارحام کند مال و اولاد او بیشتر می‌شود لذا اثر صله ارحام در افراد فاسق نیز به سرعت دیده می‌شود.

 

وی خاطر نشان کرد: قطع صله ارحام و قسم دروغ سبب خالی شدن شهرها از شهروندان می‌شود به این معنی که اهل شهر دچار بلای الهی شده و از بین می‌روند و نسل اهالی شهر منقطع می‌شود.

 

انسان باید مواظب باشد که در زندگی دچار قطع رحم، ظلم و قسم دروغ نشود

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی در ادامه گفت: امام صادق علیه‌السلام می‌فرمایند انسان باید خود را از دچار شدن به ظلم به دیگران مواظبت نماید و به دیگران ظلم و ستم نکند چرا که ستم از خصوصیات افراد صالح نبوده و خداوند طوری مقدر نموده که هر کس به دیگری ستم کند خداوند آن ستم را به او باز می‌گرداند بطوری نصرت خداوند شامل حال فرد ستم دیده شده و هر کس که نصرت خداوند با او باشد بر ظالم غلبه می‌کند و به پیروزی می‌رسد لذا انسان باید در زندگی نسبت به اعمال خود مواظبت کرده تا دچار ستم و ظلم به دیگران نشود.

 

وی افزود: ظلم ابعاد مختلفی دارد یکی از این ابعاد ظلم در محیط خانواده است گاهی یکی از اعضای خانواده با حرف و عمل خود به دیگر اعضای خانواده ظلم می‌کند لذا لازم است اعضای خانواده در محیط خانه نسبت به اعمال و رفتار خود با دیگر افراد خانواده توجه بیشتری نمایند.

 

وی در ادامه تأکید کرد: اهل ستم و ظلم بگونه‌ای هستند که ستم و ظلم آن‌ها را به سوی آتش جهنم هدایت می‌کند و همچنین هر کس به دروغ به خداوند قسم بخورد مانند آن است که در مقابل خداوند ایستاده و با خداوند مبارزه می‌کنند.

 

تأسیس بسیج توسط امام خمینی (ره) الهام گرفته از آیات و روایات است

امام جمعه ارومیه در بخش دوم سخنان خود ضمن اشاره به سالروز تأسیس بسیج مستضعفین به دستور امام خمینی (ره) و تبریک هفته بسیج گفت: امام خمینی (ره) در سال 58 با هوشمندی تمام دستور تأسیس بسیج مستضعفین را دادند ایشان مسئله بسیج میلیونی را از قرآن‌کریم و روایات اهل‌بیت الهام گرفته بودند.

 

وی افزود: خداوند در قرآن دستور جنگ با مشرکان را داده بطوری که همه مسلمین باید در مقابل مشرکان بایستند همانگونه که آن‌ها با تمام قدرت مقابل مسلمین ایستاده‌اند، لذا امام خمینی (ره) با الهام گرفتن از این آیات قرآن دستور تأسیس بسیج را دادند.

 

کلید پیروزی در تمامی مشکلات، بسیج عمومی مردم در حل مشکلات است

وی خاطر نشان کرد: امام خمینی (ره) با تأسیس بسیج مستضعفین کشور را از خطر جنگ حفظ کردند و بسیج علاوه بر جریان دفاع‌مقدس در سایر عرصه‌های دیگر نیز توانستند کشور را از حوادث ناگوار محافظت کنند.

 

وی افزود: طبق بیانات مقام معظم رهبری بسیج باید در عرصه نبرد سخت و نرم در میدان بوده و از کشور در مقابل دشمنان محافظت نمایند و در حقیقت کلید پیروزی در تمامی مشکلات عبارت از بسیج عمومی مردم در حل آن مشکلات است.

 

مسئولین باید همانند بسیجیان در عرصه‌های مختلف کشور به مردم خدمت کنند

حجت الاسلام والمسلمین قریشی در ادامه ضمن تأکید بر ساری و جاری شدن تفکر بسیج در بین تمام اقشار جامعه گفت: لازم است تفکر بسیجی در تمامی اقشار جامعه مخصوصاً مدیران و مسئولان ساری و جاری شود و مسئولان باید خالصانه، بدون هیچگونه چشمداشت و برای رضایت خداوند همانند بسیجیان در میدان و عرصه‌های مختلف کشور حضور داشته و به مردم خدمت کنند.

 

وی افزود: بنابه فرمایش مقام معظم رهبری با کار عادی نمی‌توان مشکلات کشور را برطرف کرد و باید مسئولین بسیجی‌وار وارد عرصه خدمت شده و جهادگونه تلاش کنند تا مشکلات کشور را حل کنند.

 

اهداء خون برای نجات زندگی همنوعان و هموطنان وظیفه آحاد مردم است

وی در بخش دیگری از سخنان خود به بیان اهمیت اهداء خون پرداخت و گفت: سازمان انتقال خون از مردم خواسته‌اند تا برای کسانی که نیازمند خون هستند خون اهداء کنند و لازم است ملت عزیز به این امر مهم و عمل خیر اقدام کنند.

 

وی خاطر نشان کرد: شیوع ویروس کرونا سبب ایجاد وحشت در مردم شده و مردم کمتر به پایگاه‌های اهدای خون جهت اهدا مراجعه می‌کنند و در نتیجه میزان خون در این مراکز کاهش پیدا کرده است لذا همه ما وظیفه داریم تا برای نجات هموطنان و همنوعان خود به این پایگاه‌ها مراجعه و با اهداء خون خود زندگی و حیات عده‌ای از هموطنان را نجات داده و نزد پروردگار از ثواب و اجر این عمل خیر بهره‌مند شویم.

 

مسئولین با حسن مدیریت در تأمین کالاهای اساسی، از ایجاد صف در تهیه برخی کالاها جلوگیری کنند

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی در بخش بعدی سخنان خود تأمین کالاهای اساسی مردم را وظیفه مسئولین خواند و گفت: وظیفه مسئولین تأمین کالاهای اساسی مردم است و باید بگونه‌ای مدیریت کنند که مردم در تهیه این کالاها با مشکل مواجه نشوند لذا مسئولین با مدیریت صحیح و با توجه به مشکلات اقتصادی مردم در ایام شیوع کرونا نسبت به تأمین کالاهای اساسی مردم تلاش بیشتری کنند تا مردم علاوه بر گرفتاری ویروس کرونا و مشکلات معیشتی، گرفتار تأمین کالاهای اساسی زندگی نشوند.

 

وی خاطر نشان کرد: یقیناً تأمین کالاهای اساسی نیازمند مدیریت صحیح است چرا که براساس اعلام مسئولین زیربط، کشور در تأمین کالاهای اساسی دچار مشکل نشده است لذا حسن مدیریت در این زمینه می‌تواند از ایستادن مردم در صف تهیه برخی از اقلام جلوگیری کند.

 

وظیفه شرعی و عقلی همه مردم رعایت موازین بهداشتی است

وی در بخش دیگر سخنان خود به بیان اهمیت رعایت موازین بهداشتی توسط مردم پرداخت و گفت: مردم نباید با عدم رعایت موازین بهداشتی سلامتی خود و دیگران را به خطر اندازند لذا وظیفه شرعی و عقلی همه رعایت موازین بهداشتی در ایام شیوع ویروس کرونا است.

 

مسئولین امر با مفاسد اقتصادی با قاطعیت و جدیت برخورد کنند

امام جمعه ارومیه در بخش پایانی سخنان خود خواستار برخورد جدی و قاطع با مفسدین اقتصادی شد و گفت: آنچه لازم است مسئولین جامعه و مردم به آن توجه کنند مبارزه با فساد مالی است، مبارزه با فساد اقتصادی وظیفه مسئولین امر است که مقام معظم رهبری بارها آن را سفارش کرده‌اند.

 

وی افزود: متاسفانه در این ایام دنیامداری در جامعه افزایش پیدا کرده است قبلاً مردم برای ساده‌زیستی در زندگی با هم رقابت می‌کردند اما با مرور زمان مسئله توجه به دنیا و حب دنیا در جامعه بیشتر شده است و این مسئله سبب سوء‌استفاده عده‌ای از بیت‌المال شده است لذا کسانی که وظیفه نظارت و برخورد دارند باید با جدیت و قاطعانه با مفاسد اقتصادی برخورد کنند.

 

وی تأکید کرد: در حال حاضر مردم به اندازه کافی از ویروس کرونا و مشکلات اقتصادی در فشار هستند و در این شرایط دیدن عده‌ای که دچار فساد اقتصادی شده‌اند سبب دلسردی و بیشتر شدن فشار در مردم می‌شود لذا مسئولین نظارتی با این مسئله قاطعانه برخورد کنند.

 

مسئولین اجازه ندهند دنیا و دنیامداری در وجود آن‌ها نفوذ کند

وی خاطر نشان کرد: آنچه که در جامعه اسلامی مهم است ساده‌زیستی مسئولین و کسانی که امکاناتی در اختیار دارند است لذا مسئولین اجازه ندهند دنیا و دنیامداری در وجود آن‌ها نفوذ کند چرا که اولین مرحله لغزش از فریفته شدن انسان به دنیا آغاز می‌شود و انسانی که فریفته دنیا شود کم‌کم از مسیر هدایت خارج می‌شود.

 

پیگیری در آپارات پیگیری در لنزور محبوبیت گوگل  فيسنما ارسال به دیگ ارسال به افسران ارسال به کلوب

تاریخ درج: جمعه ٣٠ آبان ١٣٩٩
© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.


در صورت مقدور بودن نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

"پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.

" پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی " از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.

نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

آدرس: اروميه ، بلوار رسالت ، خيابان شهيد نوري (گلديس) ، جنب مصلي  بزرگ امام خميني (ره) ، دفتر امام جمعه اروميه

شماره تماس :  32358091-044                 فاکس : 32358092-044

پست الکترونيکي : info@sebghah.ir                  سامانه پيام کوتاه : 50001916


© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.