نسخه چاپينماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه:

دل بستگی به هر یک از جناح‌های سیاسی آمریکا، غلط و برخلاف تجارب ملت است

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در برنامه میعادگاه آدینه به مسئله انتخابات آمریکا اشاره کرد و گفت: ملت و مسئولین کشور باید متوجه باشند که راه‌حل مشکلات داخلی توجه به امکانات داخلی است لذا انتظار و دل بستن برای، به قدرت رسیدن هر یک از جناح‌های سیاسی آمریکا کاری غلط برخلاف تجربه چهل‌ساله ملت ایران است.

 

خداوند پشتیبان انسان‌های متقی بوده و آن‌ها را همراهی و پشتیبانی می‌کند

به گزارش روابط‌عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه؛ حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در برنامه میعادگاه آدینه ضمن بیان ادامه مباحث سنن الهی به بیان مسئله معیت الهی پرداخت و گفت: از جمله سننی که در قرآن و روایات به آن پرداخته شده است سنت معیت الهی است به این مفهوم که خداوند عده‌ای را در امورات زندگی و دنیوی همراهی می‌کند.

 

وی در ادامه افزود: براساس آیات و روایات خداوند دو نوع معیت و همراهی با انسان دارد، یکی از آن‌ها معیت عام است که خداوند با تمامی موجودات و انسان‌ها معیت و همراهی دارد که به آن معیت قیمومیت و احاطه قدرت الهی نیز می‌گویند که براساس آیات قرآن انسان و دیگر موجودات در هر کجای دنیا باشند احاطه علم الهی آن‌ها را فرا می‌گیرد و در نتیجه خداوند به تمامی اعمال آن‌ها احاطه دارد.

 

وی خاطر نشان کرد: نوع دوم معیت الهی، معیت و همراهی خاص و تشریفی خداوند با اولیاء الهی است به این مفهوم که خداوند پشتیبان انسان‌های متقی بوده و آن‌ها را همراهی و پشتیبانی می‌کند لذا چون خداوند مرکز قدرت است پس خداوند با هر کسی همراه باشد یقیناً آن شخص پیروز عرصه دنیا است.

 

وی در ادامه داشتن تقوا را از شروط معیت الهی عنوان کرد و گفت: انسان باید در زندگی متقی و خداترس باشد چرا که اگر انسان متقی واقعی باشد خداوند او را تنها نگذاشته و او را پشتیبانی خواهد کرد و بهترین حالت برای انسان متقی آن است که بداند خداوند او را هیچگاه تنها نگذاشته و همیشه او را همراهی خواهد کرد.

 

وی در ادامه افزود: همراهی و معیت خاص خداوند برای تمامی جوامع بشری صادق است لذا اگر جوامع بشری متقی بوده و در مسیر الهی باشد خداوند براساس سنن خود، آن‌ها را همراهی و پشتیبانی می‌کند.

 

شهادت حضرت را به محضر فرزند گرامی ایشان حضرت ولی‌عصر (عج) تسلیت عرض می‌کنیم

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی در بخش دوم سخنان خود به سالروز شهادت حضرت امام حسن عسکری علیه السلام اشاره کرد و گفت: 8 ربیع‌الاول مصادف با شهادت امام حسن عسکری علیه‌السلام است، خلفای عباسی ظلم بسیاری به ائمه معصومین علیهم‌السلام وارد کرده و حضرت عسکری علیه‌السلام را در سن 28 سالگی مسموم و به شهادت رساندند، شهادت حضرت را به محضر فرزند گرامی ایشان حضرت ولی‌عصر (عج) تسلیت عرض می‌کنیم.

 

وی در ادامه افزود: با به شهادت رسیدن امام حسن عسکری علیه‌السلام، مسئله امامت و ولایت به فرزند ایشان حضرت ولی‌عصر (عج) رسید، آنچه که لازم است مورد توجه قرار گیرد توجه و توسل به حضرت ولی‌عصر (عج) در زمان کنونی است چرا که صاحب این عصر و زمان ایشان هستند.

 

خداوند به یمن وجود حضرت ولی‌عصر به تمامی موجودات نعمت زندگی عنایت می‌کند

وی نعمت زندگی موجودات عالم را از یمن وجود حضرت ولی‌عصر (عج) عنوان کرد و گفت: خداوند به یمن وجود حضرت ولی‌عصر به تمامی موجودات نعمت زندگی عنایت می‌کند لذا همه موجودات عالم مدیون وجود حضرت هستند چرا که براساس روایات اگر وجود حضرت بروی زمین نبود کره‌خاکی اجازه زندگی به هیچکس نمی‌داد و تمامی انسان‌ها را به کام خود می‌کشید.

 

وی در ادامه خاطر نشان کرد: حداقل کاری که انسان می‌تواند برای حضرت انجام دهد سلام روزانه به حضرت بوده و متوجه حضور حضرت در بین مردم باشد و به ایشان متوسل شود مخصوصاً در ایامی که ویروس منحوس کرونا جامعه بشری را درگیر کرده است.

 

دل بستگی به هر یک از جناح‌های سیاسی آمریکا، غلط و برخلاف تجارب ملت است

امام جمعه ارومیه در بخش بعدی سخنان خود به مسئله انتخابات آمریکا اشاره کرد و گفت: در طول چهل سال انقلاب اسلامی، ملت ایران این مسئله را تجربه کرده‌اند که حکام آمریکا از هر جناح سیاسی دشمن ایران بوده و علیه مردم ایران و انقلاب اسلامی عمل کرده‌اند و مردم ایران از هیچ یک از رؤسای جمهور آمریکا خیری ندیده‌اند لذا مردم ایران باید بصیر باشند و بدانند که هر کس در آمریکا قدرت را به دست بگیرد سیاست کلی آن‌ها حمایت از رژیم صهیونیستی و دشمنی با ایران است.

 

وی در ادامه افزود: ملت و مسئولین کشور باید متوجه باشند که راه‌حل مشکلات داخلی توجه به امکانات داخلی است لذا انتظار و دل بستن برای، به قدرت رسیدن هر یک از جناح‌های سیاسی آمریکا کاری غلط برخلاف تجربه چهل‌ساله ملت ایران است.

 

وی خاطر نشان کرد: لذا ملت و مسئولین باید در مسئله آمریکا به بیانات مقام معظم رهبری توجه نمایند که فرمودند آمریکا، آمریکاست، این حزب و آن حزب ندارد، هر کدام سر کار آمدند خیری به ما نرساندند.

 

تقدیر مقام معظم رهبری از نیروی انتظامی مدال افتخاری بر سینه آن‌هاست

نماینده مقام معظم رهبری در آذربایجان‌غربی در بخش دیگری از سخنان خود به ایام هفته نیروی انتظامی اشاره کرد و گفت: ایام هفته نیروی انتظامی را به تمامی عزیزان نیروی انتظامی که در تمامی عرصه‌های امنیتی تلاش می‌کنند تبریک می‌گویم.

 

وی افزود: اخیراً مقام معظم رهبری طی نامه‌ای از زحمات عزیزان نیروی انتظامی تقدیر و تشکر کردند، این تقدیر مدال افتخاری بر سینه تمامی نیروهای انتظامی کشور است.

 

وی خاطر نشان شد: آحاد مردم از زحمات و تلاش‌های شبانه‌روزی عزیزان نیروی انتظامی قدردان هستند، یقیناً آن کسی که لباس مقدس نیروی انتظامی را در کشور به صورت خالصانه بر تن کرده است مورد توجه خداوند و مورد دعای تمامی آحاد جامعه است.

 

وظیفه شرعی، منطقی و عقلی همه مردم کمک به افراد آسیب‌دیده است

حجت الاسلام والمسلمین قریشی در بخش پایانی سخنان خود به بیان اهمیت ادامه داشتن مسئله کمک‌های مومنانه پرداخت و گفت: بحث مهم دیگری که لازم به یادآوری است مسئله کمک‌های مومنانه است، ویروس کرونا سبب آسیب دیدن اقشار مختلف جامعه شده و زندگی آن‌ها را با مشکل مواجه کرده است لذا وظیفه شرعی، منطقی و عقلی همه مردم این است که به افراد آسیب‌دیده کمک کرده و آن‌ها را فراموش نکنند.

 

وی در ادامه تأکید کرد: اگر افراد آسیب‌دیده جامعه فراموش شود یقیناً خشم خداوند را در پی خواهد داشت اما اگر این افراد فراموش نشوند یقیناً رحمت الهی به سمت انسان جلب می‌شود.

 

 

 

پیگیری در آپارات پیگیری در لنزور محبوبیت گوگل  فيسنما ارسال به دیگ ارسال به افسران ارسال به کلوب

تاریخ درج: جمعه ٢ آبان ١٣٩٩
© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.


در صورت مقدور بودن نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

"پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.

" پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی " از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.

نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

آدرس: اروميه ، بلوار رسالت ، خيابان شهيد نوري (گلديس) ، جنب مصلي  بزرگ امام خميني (ره) ، دفتر امام جمعه اروميه

شماره تماس :  32358091-044                 فاکس : 32358092-044

پست الکترونيکي : info@sebghah.ir                  سامانه پيام کوتاه : 50001916


© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.