نسخه چاپينماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه:

مسئولین استانی باید مقصران مسئله اخیر نان را به مردم معرفی و آن‌ها تنبیه و مجازات نمایند

حجت السلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در برنامه میعادگاه آدینه ضمن تسلیت ایام رحلت پیامبر گرامی اسلام و شهادت امام حسن مجتبی و امام رضا علیهماالسلام به مسئله کمبود اخیر آرد و نان در استان اشاره کرد و تأکید کرد: مسئولین کشوری و استانی که اذعان کردند کمبود آرد در استان وجود نداشته و عده‌ای سودجو به دنبال سود و منفعت شخصی بودند قبل از بروز چنین اتفاقی آن را پیش‌بینی کرده و جلوی چنین اتفاقاتی را بگیرند و مقصران این اتفاق را به مردم معرفی کرده و تنبیه نمایند.

 

وجود مقدس پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله سِرّ خلقت عالم هستی است

 

به گزارش روابط‌عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه؛ حجت السلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در برنامه میعادگاه آدینه ضمن تسلیت ایام رحلت پیامبر گرامی اسلام و شهادت امام حسن مجتبی و امام رضا علیهماالسلام گفت: وجود مقدس پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله از نظر فضائل و شخصیت وجودی هستند که براساس روایات خداوند موجودی افضل‌تر و بالاتر از ایشان خلق نکرده و فضائل ایشان بیش از حد بیان است.

 

وی در ادامه افزود: وجود مقدس پیامبر اسلام بقدری با اهمیت هستند که خداوند در حدیثی قدسی فرموده‌اند که اگر پیامبر را خلق نمی‌کرد کل افلاک را خلق نمی‌کرد لذا وجود مقدس پیامبر اسلام سِرّ خلقت عالم هستی و خلقت تمامی موجودات به یمن وجود ایشان انجام گرفته است.

 

وی در ادامه خاطر نشان کرد: آیه‌ای که خداوند در آن فرموده‌اند که خداوند و ملائک بر پیامبر اسلام صلوات می‌فرستند و ای مومنین شما نیز بر ایشان صلوات بفرستید، نشان از عظمت شخصیت و وجود پیامبر اسلام است چرا که خداوند برای هیچیک از انبیاء خود دستور سلام و صلوات نداده است.

 

وی در ادامه ضمن بیان خطبه‌ای از حضرت امیرالمومنین در مورد رحلت پیامبر گرامی اسلام گفت: حضرت در حالی از دنیا رفتند که سر مبارک ایشان در آغوش حضرت امیرالمومنین علیه‌السلام بود، حضرت امیرالمومنین آن لحظه‌ها را در نهج‌البلاغه بیان نموده و فرموده‌اند که فرشتگان الهی در غسل دادن پیامبر مرا یاری داده و در و دیوار در عزای پیامبر گریه کردند.

 

وجود حرم امام رضا علیه‌السلام در ایران از الطاف بزرگ خداوند به مردم است

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی در بخش دوم سخنان خود وجود حرم امام رضا علیه‌السلام در ایران را از الطاف الهی برشمرد و گفت: وجود حرم امام رضا علیه‌السلام در ایران از بزرگترین الطاف و نعمات خداوند به ملت عزیز ایران است که آزادانه و به راحتی به زیارت حرم حضرت رفته و به حضرت متوسل می‌شوند.

 

زیارت امام رضا علیه‌السلام گناه انسان را پاک و غم و غصه را زایل می‌کند

وی در ادامه ضمن بیان روایتی از پیامبر گرامی اسلام در مورد زیارت قبر امام رضا گفت: وجود قبر امام رضا علیه‌السلام در ایران توسط پیامبر گرامی اسلام و سایر ائمه پیشگویی شده بود و پیامبر اسلام در این مورد فرموده‌اند که به زودی قسمتی از بدن من در خراسان دفن خواهد شد و هیچ انسان غمگینی آن را زیارت نمی‌کند مگر خداوند غم او را از بین می‌برد و هیچ انسان گنهکاری او را زیارت نمی‌کند مگر اینکه خداوند گناه او را ببخشد.

 

وی خاطر نشان کرد: لذا براساس این روایت زیارت امام رضا علیه‌السلام از مکفرات بوده و گناه انسان را پاک و هم غم و غصه انسان را زایل می‌کند.

 

وی در ادامه ضمن بیان روایتی از حضرت امیرالمومنین در مورد امام رضا گفت: حضرت امیرالمومنین علیه‌السلام در مورد زیارت امام رضا علیه‌السلام فرموده‌اند یکی از پسران من که هم نام من است در خراسان مسموم شده و به شهادت می‌رسد، هر کس ایشان را در غربت زیارت کند خداوند گناهان گذشته و حال او را می‌بخشد.

 

وی در ادامه تأکید کرد: لذا وظیفه همه این است که حداقل سالی یکبار به زیارت امام رضا علیه‌السلام رفته و از نزدیک به ایشان عرض ادب نماید و امیدواریم خداوند با رفع و دفع این ویروس منحوص مسیر زیارت حضرت را برایمان بگشاید.

 

اقتصاد، فرهنگ و قدرت نظامی باید در کشور تقویت شود

نماینده مقام معظم رهبری در آذربایجان‌غربی در بخش دیگر سخنان خود به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در دیدار دانش‌آموختگان افسری گفت: مقام معظم رهبری در مورد اقتدار ملی صحبت کرده و برای آن سه رکن اساسی عنوان کرده که یکی از این ارکان عبارت است از ثبات اقتصادی و فرمودند که اگر ثبات اقتصادی در کشور نباشد کشور نمی‌تواند به اقتدار برسد.

 

وی افزود: رکن دوم توان فرهنگی کشور است که فرمودند کشور باید توان فرهنگی داشته باشد و بتواند در مقابل تهاجم فرهنگی مقاومت نماید.

 

وی ادامه داد: رکن سوم قدرت نظامی کشور است و فرمودند که قدرت نظامی مسئله‌ای حیاتی برای کشور است و اگر کشور قدرت نظامی نداشته باشد کشورهای قلدر و متجاوری مانند آمریکا به کشور تعدی و تجاوز خواهند کرد.

 

وی خاطر نشان کرد: لذا اقتصاد، فرهنگ و قدرت نظامی باید در کشور تقویت شود و مقام معظم رهبری فرمودند که مبنای این سه رکن عقلانیت است و مبنای ما در مسئله اقتدار عقلانیت بوده و کاملا منطقی و عقلی تصمیم گرفته و این سه مسئله را محور قرار داده‌ایم.

 

امام جمعه ارومیه در ادامه ضمن اشاره به بیانات رهبری در زمینه عقلانیت گفت: مقام معظم رهبری فرمودند که بعضی از افراد عقلانیت را در این می‌دانند که در مقابل دشمن بترسند و تسلیم شده و فرار کنند اما عقلانیت این است که انسان بداند که چگونه و به چه شکل باید در مقابل دشمن بایستد و مقاومت کند.

 

وی در ادامه به بخش دیگری از بیانات رهبری در مورد مشکلات اقتصادی اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری در قسمتی از سخنان خود به مشکلات معیشتی مردم اشاره کردند و فرمودند که علاج رفع مشکلات معیشتی مردم رونق در تولید است و رونق تولید باید در کشور نهادینه شده و دولت و مردم باید تلاش کنند و نگذارند ارزش پولی ملی کم شود.

 

وی افزود: مقام معظم رهبری علاج رفع مشکلات اقتصادی را در داخل کشور دانستند و فرمودند با وجود اینکه بیشتر این مشکلات از خارج از کشور تحمیل شده است اما علاج این است که مسئولین در داخل کشور با جلوگیری از رخنه‌هایی چون قاچاق و واردات بی‌رویه و فساد مالی و اهمیت دادن به مسئله تولید مشکلات اقتصادی را برطرف نمایند.

 

وی خاطر نشان کرد: مقام معظم رهبری در بخش دیگری از سخنان خود تحریم‌ها را سبب رشد اقتصادی کشور دانسته و فرمودند تحریم‌های آمریکا به زودی سبب رشد اقتصادی کشور شده و سبب می‌شود که اقتصاد کشور به داخل متکی شود.

 

انتظار می‌رود مسئولین در این اوضاع اقتصادی نظارت مناسبی بر بازار داشته باشند

حجت الاسلام والمسلمین قریشی در قسمت پایانی سخنان خود به مسئله کمبود اخیر آرد و نان در استان اشاره کرد و تأکید کرد: انتظار از مسئولین کشوری و استانی در این اوضاع اقتصادی این است که نظارت مناسبی در مسائل اقتصادی داشته و تصمیمات درست به هنگامی گرفته و اقدامات موثری انجام دهند.

 

مسئولین استانی باید مقصران مسئله اخیر نان را به مردم معرفی و آن‌ها تنبیه و مجازات نمایند

وی افزود: آنچه که مردم استان بخصوص شهرستان ارومیه در چند روز اخیر با آن مواجه و دچار مشکل شدند مسئله کمبود نان بود که باعث شد مردم چند روز در صف‌های طولانی نان بایستند و دچار زحمت و آزردگی شوند.

 

وی در ادامه خاطر نشان کرد: مسئولین به خوبی این مسئله را مدیریت کردند اما انتظار این بود که مسئولین کشوری و استانی که اذعان کردند کمبود آرد در استان وجود نداشته و عده‌ای سودجو به دنبال سود و منفعت شخصی بودند قبل از بروز چنین اتفاقی آن را پیش‌بینی کرده و جلوی چنین اتفاقاتی را بگیرند و مقصران این اتفاق را به مردم معرفی کرده و تنبیه نمایند.

 

وی تأکید کرد: معرفی افراد سودجو به مردم و تنبیه و مجازات آن‌ها سبب می‌شود مردم به نظام مقدس جمهوری اسلامی بدبین نشده و چنین افرادی دوباره جرأت چنین اقداماتی را نداشته باشند.

 

 تاریخ درج: جمعه ٢٥ مهر ١٣٩٩
© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.


در صورت مقدور بودن نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

"پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.

" پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی " از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.

نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

آدرس: اروميه ، بلوار رسالت ، خيابان شهيد نوري (گلديس) ، جنب مصلي  بزرگ امام خميني (ره) ، دفتر امام جمعه اروميه

شماره تماس :  32358091-044                 فاکس : 32358092-044

پست الکترونيکي : info@sebghah.ir                  سامانه پيام کوتاه : 50001916


© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.