نسخه چاپينماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه:

مناظره انتخاباتی آمریکا نشان داد که نامزدهای انتخاباتی آن‌ها فقط به فکر منافع خود هستند

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در برنامه میعادگاه آدینه ضمن اشاره به انتخابات آمریکا گفت: آنچه که لازم است در مناظره این دو نفر دقت شود این است که مناظره آن‌ها نشان داد که اوج تمدن سرمایه‌داری و آمریکایی چگونه است و این دو نفر در مناظرات خود نشان دادند که مسائل اخلاقی و انسانی برای آن‌ها مطرح نبوده و فقط به فکر منفعت‌طلبی خود هستند.

 

شکر نعمت سبب فزونی نعمت و کفران آن سبب کم شدن نعمات خداوند می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه؛ حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در برنامه میعادگاه آدینه، ضمن بیان ادامه سلسله مباحث سنن الهی گفت: یکی از سنن الهی، سنت شکر و ازدیاد نعمت است، چنانچه از آیات و روایات بدست می‌آید اگر انسان در مقابل نعمات الهی شکرگذار باشد خداوند نعمات خود را ثابت و فراوان می‌کند اما اگر انسان کفران نعمت کند خداوند انسان را به عذاب شدید وعده داده و آن از دست رفتن نعمات الهی از دست انسان است لذا انسان باید در مقابل نعمات الهی شکرگذار باشد.

 

وی در ادامه خاطر نشان کرد: انسان تماماً در نعمات الهی زندگی می‌کند پس لازم است شکرگذار این نعمات باشد چرا که حضرت امیرالمومنین علیه‌السلام می‌فرمایند زمانی که نعمتی الهی به شما رسید با کفران آن بقیه نعمات خداوند را از خود دور نکنید.

 

وی در ادامه افزود: خداوند به شکر انسان نیاز ندارد بلکه این حمد و شکر انسان، خود نعمت دیگری برای انسان است و بنابه تدبیر خداوند سبب می‌شود نعمات خداوند به انسان ادامه داشته باشد.

 

اصلی‌ترین راه شکر نعمات الهی استفاده آن در مسیر مورد رضایت خداوند است

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی در ادامه به بیان مراحل شکر پرداخت و گفت: شکر صرفاً گفتن الحمدلله نیست بلکه شکر سه مرحله دارد مرحله اول آن که انسان بداند نعماتی که در دست اوست از جانب خداوند است، مرحله دوم شکر زبانی است و سومین مرحله این است که انسان آن نعمات در مسیری مصرف کند که مورد رضایت خداوند است.

 

وی در ادامه به بیان تأکید ائمه اطهار در مورد شکر نعمت الهی پرداخت و گفت: بنابه تصریح اهل‌بیت عصمت و طهارت علیهم‌السلام شکر نعمت عبارت از استفاده آن در راه غیر‌حرام است.

 

انسان اگر در مقابل لطف دیگران شکرگذار نباشد در قیامت مورد بازخواست قرار می‌گیرد

وی در ادامه خاطر نشان شد: مسئله بعدی در شکر نعمت، تشکر از کسانی است که وسیله‌ای برای رسیدن نعمت به انسان شده‌اند چرا که بنابه روایتی از امام سجاد علیه‌السلام خداوند بندهای را که شکرگذار باشد دوست می‌دارد و کسانی را که در مقابل لطف دیگران شکرگذاری نمی‌کنند را در قیامت بازخواست خواهد کرد.

 

نتیجه زیارت اربعین، شفاعت حضرت اباعبدالله علیه‌السلام در روز قیامت است

امام جمعه ارومیه در بخش دیگری از سخنان خود به بیان اهمیت زیارت اربعین پرداخت و گفت: مسئله زیارت اهل‌بیت عصمت و طهارت علیهم‌السلام وظیفه تمامی مسلمین است چرا که بنابه روایتی از امام رضا علیه‌السلام برای هر امامی عهد و پیمانی برعهده دوستداران اوست که باید به آن عمل کنند و بهترین وفا به عهد در صورت از دنیا رفتن امام زیارت قبر آن امام است لذا زیارت اربعین به همین سبب از علامت‌های مومنین است.

 

وی در ادامه افزود: بنابر تصریح امام رضا علیه‌السلام هر کس در زندگی به زیارت ائمه‌اطهار مشرف شود در روز قیامت مورد شفاعت حضرات قرار خواهد گرفت لذا نتیجه زیارت‌های اربعین که امسال غریبانه و از راه دور انجام گرفت شفاعت حضرت در روز قیامت است.

 

مومنین با واسطه قرار دادن اهل‌بیت، رفع و دفع ویروس کرونا را از خداوند بخواهند

وی در ادامه افزود: آنچه که در این ایام بسیار مهم است و باید مورد توجه قرار بگیرد این است که مومنین در این ایام با استغاثه و با واسطه قرار دادن اهل‌بیت علیهم‌السلام از خداوند رفع و دفع کامل این مرض و مشکلی که بشریت به آن مبتلا شده‌اند را بخواهند.

 

وقف مسیر خیری برای انسان است که بعد از وفات نیز ثواب آن به انسان می‌رسد

حجت الاسلام والمسلمین قریشی در بخش دیگری از سخنان خود به بیان اهمیت وقف در اسلام پرداخت و گفت: 27 صفر، روز وقف است، بهتر است انسان مقداری از اموال خود را در راه رضایت خداوند وقف نماید و مسئله وقف بسیار از سوی اهل‌بیت علیهم‌السلام توصیه شده و اولین واقف در عالم اسلام پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله است.

 

وی در ادامه افزود: وقف وسیله بزرگی برای انسان است که مسیر خیری از خود بجا می‌گذارد تا بعد از وفات نیز ثواب آن به او برسد لذا کسانی اموال زیادی دارند باید با دست باز در راه خداوند از اموال خود به فقرا و نیازمندان وقف نمایند.

 

مناقشه قره‌باغ باید با گفتگو و براساس مصوبات سازمان ملل حل شود

نماینده مقام معظم رهبری در آذربایجان‌غربی در بخش دیگری از سخنان خود به مسئله مناقشه قره‌باغ اشاره کرد و گفت: آنچه که در مناقشه قره‌باغ لازم است مورد توجه قرار بگیرد این است که جنگ در منطقه به نفع ما و منطقه نیست و ایجاد ناامنی در منطقه به نفع آمریکا، اسرائیل و دشمنان مسلمین است لذا این مناقشه باید براساس مصوبات چهارگانه سازمان ملل و با گفتگو حل شود.

 

وی در ادامه افزود: مسئله قره‌باغ باید با گفتگو و مذاکره و با در نظر گرفتن تمامیت ارضی کشور جمهوری آذربایجان حل شود تا ناامنی و جنگ‌های نیابتی در منطقه اتفاق نیافتد.

 

مناظره انتخاباتی آمریکا نشان داد که نامزدهای انتخاباتی آن‌ها فقط به فکر منافع خود هستند

امام جمعه ارومیه در بخش پایانی سخنان خود ضمن اشاره به انتخابات آمریکا گفت: آنچه که لازم است در مناظره این دو نفر دقت شود این است که مناظره آن‌ها نشان داد که اوج تمدن سرمایه‌داری و آمریکایی چگونه است و این دو نفر در مناظرات خود نشان دادند که مسائل اخلاقی و انسانی برای آن‌ها مطرح نبوده و فقط به فکر منفعت‌طلبی خود هستند.

 

وی در ادامه افزود: بایدِن با اینکه خود دروغ می‌گوید ترامپ را محکوم به دروغگویی می‌کند، لذا وقتی نامزد انتخابات ریاست جمهوری کشوری که ادعای تمدن دارد اینگونه سخن می‌گوید انسان متوجه می‌شود که براساس سنت الهی تمدن آمریکایی و غربی رو به زوال است.

 

مسئولین کشور با حفظ احترام، عزت و شرف در انتخابات آتی تفاوت ایران و غرب را به دنیا نشان دهند

وی در ادامه مردم و مسئولین کشور را به رعایت مسائل اخلاقی در انتخابات سال آینده ریاست جمهوری دعوت کرد و گفت: مردم و مسئولین کشور ما باید با دقت در احوال انتخابات آمریکا از انتخابات آمریکا عبرت گرفته و در انتخابات سال آینده کشور با احترام، عزت و شرف انتخابات را برگذار کرده و به دنیا نشان دهند که فرق ایران و غرب در مسائل اخلاقی بسیار زیاد است.

 

پیگیری در آپارات پیگیری در لنزور محبوبیت گوگل  فيسنما ارسال به دیگ ارسال به افسران ارسال به کلوب

تاریخ درج: جمعه ١٨ مهر ١٣٩٩
© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.


در صورت مقدور بودن نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

"پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.

" پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی " از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.

نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

آدرس: اروميه ، بلوار رسالت ، خيابان شهيد نوري (گلديس) ، جنب مصلي  بزرگ امام خميني (ره) ، دفتر امام جمعه اروميه

شماره تماس :  32358091-044                 فاکس : 32358092-044

پست الکترونيکي : info@sebghah.ir                  سامانه پيام کوتاه : 50001916


© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.