نسخه چاپينماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه:

وظیفه اصلی نمایندگان مجلس و مسئولین دولتی درک مشکلات مردم و حل آن است

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در برنامه میعادگاه آدینه: مسئولین و کسانی که عهده‌دار مسائل جامعه هستند باید تلاش کنند تا مشکلات جامعه را حل نمایند مردم واقعاً در مشکلات هستند و برای رسیدگی به این مسئله لازم است زندگی نمایندگان مجلس و مسئولین دولت با زندگی مردم عجین شده و همانند مردم زندگی کنند.

 

کسی که در راه خداوند انفاق نمیکند در راه غیر خداوند مجبور به هزینه میشود

به گزارش روابطعمومی دفتر نماینده ولیفقیه در آذربایجانغربی و امام جمعه ارومیه؛ حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در برنامه میعادگاه آدینه ضمن اشاره به سنتهای غیرقابل تغییر الهی به بیان اهمیت انفاق در راه خداوند پرداخت و گفت: اگر انسان از مال و امکانات خود در راه خداوند و اطاعت از خداوند هزینه نکند خداوند طوری تدبیر میکند که سرانجام در راه معصیت و گناه هزینه کند لذا کسی که خمس نمیدهد یا انفاق نمیکند بعداً مجبور به هزینه در راه معصیت خواهد شد.

 

وی در ادامه ضمن بیان روایتی از امام صادق علیهالسلام در این زمینه گفت: براساس روایتی از امام صادق علیهالسلام هیچ بندهای نیست مگر از هزینه کردن در راه رضایت خداوند بخل کند و سپس در راه معصیت و خشم خداوند چند برابر آن را صرف نماید.

 

وی در ادامه افزود: کسانی که با اختیار خود مال و امکانات خود را در راه رضای خدا هزینه نکنند در مقابل در حال اضطرار مجبور میشود مال خود را در راه دشمنان خداوند مصرف کنند و این مقدر الهی و غیرقابل تغییر است.

 

وی در ادامه خاطر نشان کرد: یکی از ثابتترین قوانین خداوند اینست که اگر انسان از مال خود در راه خدا هزینه کند خداوند متعال ده برابر آن را در عوض آن به او خواهد داد.

 

نماینده ولیفقیه در آذربایجانغربی در ادامه ضمن بیان اهمیت حمایت از ولی خداوند گفت: همچنین هر کس در راه ولی خدا تلاش نکند و زحمت نکشد مجبور میشود در راه دشمنان خدا تلاش کند، در طول انقلاب نیز اینگونه بود کسانی که در مسیر انقلاب و نظام اسلامی تلاش نکردند بگونهای شد که در مسیر دشمنان و استکبار قرار گرفتند.

 

وی در ادامه خاطر نشان کرد: در زمان امام حسن علیهالسلام نیز به همین شکل بود کسانی که حاضر نشدند در راه امام حسین علیهالسلام خدمت کنند مجبور شدند در مسیر یزید و شمر و دشمنان الهی خدمت کنند.

 

وی در ادامه افزود: همه ما موظف به انجام تکالیف الهی و دینی هستیم و باید تلاش کنیم در مسیر حق الهی عمل کنیم و عنایات الهی را نیز به سمت خود جلب کنیم لذا هر کس در حمایت از دین، اسلام و انقلاب سخن نگوید بعداً مجبور میشود در حمایت از دشمنان دین، اسلام و انقلاب سخن بگوید.

 

سالروز شهادت امام محمدباقر علیهالسلام تسلیت باد

امام جمعه ارومیه در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تسلیت ایام شهادت امام محمدباقر علیهالسلام گفت: امام محمدباقر علیهالسلام پنجمین امام شیعیان در سال 114 هجری قمری به شهادت رسیدهاند بنده ایام شهادت حضرت را به همه مسلمین جهان تسلیت عرض مینمایم.

 

وی در ادامه ضمن بیان روایتی از حضرت گفت: امام محمدباقر علیهالسلام در مورد خصوصیتهای شیعیان به جابر فرمودهاند آیا ادعای شیعه بودن با دوست داشتن اهلبیت کافی است؟ اینگونه نیست، شیعیان ما نیستند مگر کسانی که از خداوند متعال بترسد و تقوای الهی داشته باشد.

 

وی در ادامه به بیان دیگر ویژگیهای شیعیان از منظر امام باقر علیهالسلام پرداخت و گفت: از ویژگیهای شیعیان تواضع و فروتنی است، در برابر خداوند متعال خود را خاشع و کوچک بدانند، یاد خدا و ذکر الهی را زیاد کنند، نماز و روزه را زیاد بجای آورده و به همسایگان خود رسیدگی کنند، صداقت در گفتار داشته و تلاوت قران میکنند، کسانی هستند که غیبت نمیکنند مگر اینکه از خوبیهای یکدیگر صحبت کنند و به زبانخود حاکمباشند.

 

جوانان با کنار گذاشتن راحتطلبی نسبت به تکثیر نسل اقدام کنند

حجت الاسلام والمسلمین قریشی در بخش بعدی سخنان خود ضمن اشاره به سالروز ازدواج حضرت امیرالمومنین علیهالسلام و حضرت فاطمهزهرا سلام الله علیها گفت: ما باید در تمامی ابعاد زندگی خود، زندگی حضرت امیرالمومنین علیهالسلام و فاطمهزهرا سلام الله علیها را الگوی زندگی خود قرار دهیم که یکی از این ابعاد اهمیت دادن به خانواده است که حضرت امیرالمومنین و فاطمهزهرا به شدت از خانواده خود محافظت میکردند.

 

وی در ادامه ضمن اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در سالروز ازدواج حضرت امیرالمومنین و فاطمهزهرا در سال گذشته گفت: مقام معظم رهبری در مورد اهمیت حفظ خانواده در سال گذشته در سالروز ازدواج حضرت علی و فاطمهزهرا فرمودند که مسئولین باید با اتخاذ تدابیر صحیح خانوادهها را از متلاشی شدن حفظ نمایند.

 

وی در ادامه ضمن بیان اهمیت تکثیر نسل گفت: مسئله بعدی که مقام معظم رهبری در سال گذشته به آن اشاره کردند مسئله تولید نسل و فرزندآوری بود و فرمودند که رشد جمعیتی در ایران رو به بالا و متناسب نیست و جمعیت به سمت پیر سالی میرود لذا بزرگان خانواده و مسئولین باید ازدواج جوانان را فراهم و تسهیل نمایند و کسانی که ازدواج کردهاند باید به فکر تکثیر نسل باشند.

 

وی در ادامه خاطر نشان کرد: عمده مسئلهای که در خانوادههای متمکن سبب کم شدن فرزندآوری میشود راحتطلبی و تنبلی است لذا لازم است تمامی جوانان و کسانی که تمکن مالی دارند راحتطلبی را کنار گذاشته و با کمی تلاش و تحمل سختی نسبت به این موضوع اقدام نمایند.

 

وی در ادامه افزود: بدونصبر بر سختیها نمیتوان به بهشت رسید و باید تلاش کنیم و بر سختیها صبور باشیم.

 

در شرایط کرونایی از خواندن دعای عرفه در خانهها غفلت نشود

نماینده مقام معظم رهبری در آذربایجانغربی در بخش دیگری از سخنان خود به بیان اهمیت اعمال روز عرفه پرداخت و گفت: نهم ذیالحجه مصادف با روز عرفه است روز عرفه روز دعا، نیایش و استغاثه به درگاه پرورگار تبارک و تعالی است و برای این روز، هم روزه گرفتن و هم خواندن دعای عرفه مستحب و مورد تأکید قرار گرفته است و در مورد اهمیت دعای عرفه آمده است که اگر روزه گرفتن سبب ناتوانی در خواندن دعای عرفه شود بهتر است روزه گرفته نشود لذا نباید در این روز از خواندن دعای عرفه غفلت شود.

 

وی در ادامه ضمن اشاره به وضعیت کرونایی کشور گفت: اگر شرایط کرونایی اجازه دهد در دعای دسته جمعی شرکت خواهیم کرد و اگر نشد نباید از خواندن این دعا غفلت شود و بهتر است در خانه بصورت خانوادگی این دعا خوانده شود.

 

وی در ادامه به بیان اهمیت دعا در دین اسلام پرداخت و گفت:  دعا بهترین و بالاترینسلاح برای نجات از دست دشمنان و افزایش رزق و روزی و رفع مشکلات معیشتی است و لازم است انسان شبانهروز از خداوند بخواهد تا خداوند عنایت خود را شامل حال همه بکند لذا دعا سلاح مومن است و توسط آن هم دشمنان خارجی را دفع و هم مشکلات معیشتی خود را حل میکند.

 

وی در ادامه افزود: دعا کردن مغز عبادت است لذا لازم است تلاش کرده تا در طول شبانهروز مدتی را برای دعا اختصاص دهیم چرا که خداوند حیا میکند که دستان دعاگوی بنده خود را رد کند فلذا دعا را فراموش نکنیم و در همه حال از خداوند بخواهید تا عنایاتش را شامل حالمان بکند.

 

کسانی که امکان دارند در روز عید قربان از قربانی کردن غفلت نکنند

امام جمعه ارومیه در بخش بعدی سخنان خود ضمن اشاره به اهمیت خواندن نماز عید قربان گفت: اگر شرایط کرونا اجازه دهد نماز عید قرباننیز اقامه میشود اما اگر نماز عید قربان به صورت جماعت اقامه نشود میتواند با خانواده و در منزل این نماز را اقامه کرد.

 

وی در ادامه ضمن توصیه به مردم برای ذبح قربانی در روز عید قربان گفت: کسانی که امکانات دارند در روز عید قربان قربانی کنند چرا که قربانی کردن در راه خداوند براساس روایات باعث پاک شدن گناهان قربانی کننده میشود و خداوند مشتری معنویت قربانی کردن هستند.

 

وی در ادامه خاطر نشان کرد: میتوان با همراهی چند نفر حیوانی را قربانی کرد و با گوشت آن به مستمندان و محرومین کمک کرد.

 

وی در ادامه ضمن بیان روایتی از پیامبر بزرگوار اسلام صل الله علیه و آله گفت: بنابه روایتی از پیامبر بزرگوار اسلام قربانیهای خوب انتخاب کنید چرا که آنها در قیامت مرکب انسان برای گذر از پل صراط خواهند شد لذا بهتر است پویشی به عنوان پویش قربانی در جامعه برای روز عید قربان ایجاد شود تا کسانی که امکان خرید گوشت ندارند از این قربانیها استفاده کنند.

 

برای رسیدگی به مشکلات مردم لازم است زندگی مسئولین با زندگی مردم عجین شود

نماینده ولیفقیه در آذربایجانغربی در بخش پایانی سخنان خود به بیان اهمیت ادامه داشتن مسئله مواسات و همدلی در جامعه گفت: مسئولین و کسانی که عهدهدار مسائل جامعه هستند باید تلاش کنند تا مشکلات جامعه را حل نمایند مردم واقعاً در مشکلات هستند و برای رسیدگی به این مسئله لازم است زندگی نمایندگان مجلس و مسئولین دولت با زندگی مردم عجین شده و همانند مردم زندگی کنند.

 

وی در ادامه افزود: مردم نیز باید در راه خدا انفاق و هزینه کرده و به یکدیگر و به کسانی که در این شرایط کرونا دچار مشکل شدهاند کمک و مواسات نمایند و برای این کار لازم است اول از خانواده، نزدیکان و همسایگان خود شروع کنند.

 

 

پیگیری در آپارات پیگیری در لنزور محبوبیت گوگل  فيسنما ارسال به دیگ ارسال به افسران ارسال به کلوب

تاریخ درج: جمعه ٣ مرداد ١٣٩٩
© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.


در صورت مقدور بودن نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

"پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.

" پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی " از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.

نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

آدرس: اروميه ، بلوار رسالت ، خيابان شهيد نوري (گلديس) ، جنب مصلي  بزرگ امام خميني (ره) ، دفتر امام جمعه اروميه

شماره تماس :  32358091-044                 فاکس : 32358092-044

پست الکترونيکي : info@sebghah.ir                  سامانه پيام کوتاه : 50001916


© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.