نسخه چاپينماینده مقام معظم رهبری در استان آذربایجان غربی:

اگر به شعار جهش تولید عمل شود مشکلات اقتصادی از بین می‌رود

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در برنامه میعادگاه آدینه: همه مردم و مسئولین باید با همکاری و همدلی و تلاش مضاعف، شعار امسال را که «جهش تولید» نامگذاری شده است جامه عمل بپوشانند، اگر مسئله تولید در کشور به سرانجام برسد یقیناً مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم از بین خواهد رفت.

 

مومن نباید از ادعیه ماه شعبان غفلت کند

 

به گزارش روابط‌عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان‌غربی؛ حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در برنامه میعادگاه آدینه، ضمن تبریک حلول ماه شعبان و اعیاد شعبانیه به اهمیت ماه شعبان پرداخت و گفت: روزهای پرعظمتی در این ماه واقع شده و اعمال و ادعیه مختلفی برای این ماه وارد شده است.

 

وی در ادامه به بیان اهمیت و ثواب روزه‌داری در ماه شعبان پرداخت و گفت: از امام صادق علیه‌السلام روایت شده که هر کس یک روز از ماه شعبان را روزه بگیرد خداوند در مقابل بهشت را به او پاداش می‌دهد و از بهترین اعمال در ماه شعبان صدقه و استغفار زیاد است و خداوند صدقه ماه شعبان را تا روز قیامت پرورش می‌دهد تا در آن روز به اندازه کوه احد به انسان تحویل دهد.

 

وی در ادامه خاطر نشان کرد: مومن نباید از ادعیه ماه شعبان غفلت کند، مناجات شعبانیه از جمله ادعیه‌ی بسیار مهم ماه شعبان که از زبان امیرالمومنین علیه‌السلام بیان شده و تمامی ائمه با آن در ماه شعبان با خداوند مناجات می‌کردند.

 

با وجود پیشرفت‌های علمی، انسان موجود ضعیفی در مقابل پروردگار است

 

نماینده مقام معظم رهبری در ادامه به بیان مسائلی در مورد ویروس کرونا پرداخت و گفت: انسان با داشتن ادعاهای زیاد در مباحث علمی و تکنولوژی در مقابل پروردگار خویش موجود بسیار ضعیفی بوده و به رحمت پروردگار محتاج است، لذا نباید پیشرفت‌های علمی و تکنولوژی باعث غفلت انسان از ضعف خود در مقابل خداوند شود.

 

وی در ادامه ضمن اشاره به مناجات حضرت امیرالمومنین علیه‌السلام گفت: حضرت در این مناجات انسان را موجودی ضعیف و خداوند را قوی می‌خواند و از خداوند طلب کمک و یاری می‌کند، لذا انسان با تمام پیشرفت‌ها موجودی ضعیف بوده و نیازمند کمک و یاری خداوند خویش است.

 

وی در ادامه خاطر نشان کرد: ویروس کرونا ضعف انسان را به کل دنیا ثابت کرد چرا که با تمام پیشرفت‌های علمی، یک ویروس که با چشم غیرمسلح دیده نمی‌شود تمام دنیا را به خود درگیر کرده است، لذا انسان نباید تصور کند که هر کاری که خواست می‌تواند انجام دهد و باید برای از بین بردن این ویروس علاوه بر رعایت بهداشت، استغاثه کرده و از خداوند یاری بخواهد.

 

استغفار وسیله‌ای برای جلب رحمت خداوند و افزایش روزی انسان است

 

امام جمعه ارومیه در ادامه به بیان عوامل بسته شدن درهای رحمت الهی به روی انسان اشاره کرد و گفت: عالم هستی تحت مدیریت پروردگار است و معصیت و گناه باعث سلب اعتماد خداوند از انسان می‌شود، لذا انسان باید بداند که خداوند این ابتلاعات را در مقابل گناهان انسان می‌فرستد تا انسان متذکر شده و از معاصی دست بکشد.

 

وی در ادامه خاطر نشان کرد: خداوند استغفار را وسیله‌ای برای بیشتر کردن رزق و روزی مردم قرار داده است، لذا مردم در این ایام باید از معاصی استغفار کرده و به سمت پروردگار بازگردند تا رحمت خداوند را به سمت خود جلب نمایند.

 

دخیل دادن مردم در تمامی مسائل نظام از بصیرت و هوشمندی امام خمینی (ره) بود

 

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در ادامه ضمن تبریک 12 فروردین روز جمهوری اسلامی، به بیان مواردی در این زمینه پرداخت و گفت: بعد از پیروزی انقلاب، امام خمینی (ره) مردم را به شرکت در انتخابات برای تعیین نوع حکومت دعوت کردند و مردم با حضور و رأی حداکثری، جمهوری اسلامی را برای حکومت کشور انتخاب کردند.

 

وی در ادامه خاطر نشان کرد: از خصوصیات فکری امام خمینی (ره) که برگرفته از تعالیم دین اسلام است این بود که رای و نظر مردم را در تمامی مسائل و ارکان نظام مقدس جمهوری اسلامی دخیل دادند و این مسئله برگرفته از بصیرت، هوشمندی و تسلط کامل بر دستورات دین اسلام توسط امام خمینی (ره) بود.

 

بر همه مردم لازم است با منظومه معرفتی پیامبر گرامی اسلام آشنا شوند

 

نماینده ولی‌فقیه در استان در ادامه ضمن اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در سوم فروردین سال جدید به بیان اهمیت بعثت پیامبر گرامی اسلام پرداخت و گفت: مسئله بعثت پیامبر بزرگوار اسلام بقدری با اهمیت و مهم است که تمامی انبیاء گذشته با خداوند پیمان بسته بودند که پیامبر اسلام ایمان آورده و بعثت او را به همه مردم بشارت دهند.

 

وی در ادامه خاطر نشان کرد: از جمله مسائل مهم و باعظمت بعثت پیامبر اسلام، منظومه معرفتی ایشان است که در سه زمینه‌ی باورها و اعتقادات عظیم توحیدی، معارف ارزشی و اخلاقی و بایدها و نبایدهای دینی و عبادی است که معارف عظیمی به مردم از جانب خداوند آوردند و با آن مردم را به سمت خداوند هدایت کردند.

 

وی در ادامه افزود: خداوند در مورد بعثت پیامبر اسلام در قرآن می‌فرمایند که خداوند با بعثت پیامبر اسلام بر مومنین منت نهاد که آیات خداوند را بر مردم بخواند، آن‌ها را تذکیه کند و به آن‌ها معارف الهی را تعلیم نماید.

 

وی در ادامه تأکید کرد: ما باید با معارف عظیم نبوی آشنا باشیم و به آن عمل کنیم بنابه فرمایش مقام معظم رهبری، امام خمینی (ره) به این منظومه معرفتی ایمان و یقین داشتند و برای عمل به آن نیاز به پایه‌ریزی حکومت اسلامی و قدرت سیاسی داشتند لذا پایه‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی کاملا براساس معارف عظیم نبویایجاد و بنا شده است.

 

وی در ادامه خاطر نشان کرد: اگر مردم به این منظومه عمل کرده و آن را در جامعه ساری و جاری کنند نتیجه آن حیات طیبه برای انسان شده و خوشبختی دنیا و آخرت را نصیب انسان می‌کند.

 

اعلام آمادگی آمریکا در شرایط فعلی برای کمک به ایران نوعی فریب و حیله است

 

امام جمعه ارومیه در ادامه ضمن اشاره به دشمنی‌های آمریکا با جمهوری اسلامی گفت: بنابه بیانات مقام معظم رهبری، شدیدترین دشمن نظام مقدس جمهوری اسلامی آمریکاست و مسئولین آمریکایی تمام صفات بد را یکجا دارند و با این وجود و با وجود مشکلات داخلی که در مقابله با ویروس کرونا دارند بارها اذعان کرده‌اند که می‌خواهند در این مسئله به ایران کمک کنند.

 

وی در ادامه افزود: اولاً آمریکا در این زمینه خود نیاز و کمبود دارد، ثانیاً این اتهام متوجه آمریکاست که این ویروس را خود آمریکا تولید کرده لذا این اعلام آمادگی برای کمک به ایران نوعی فریب و حیله است، ثالثاً آمریکا اگر راست می‌گوید تحریم‌های ظالمانه را بردارد.

 

وظیفه ما در مقابل ویروس کرونا علاوه بر رعایت بهداشت، صبر است

 

حجت الاسلام والمسلمین قریشی در ادامه ضمن بیان اهمیت صبر و تحمل در راه مقابله با ویروس کرونا گفت: وظیفه ما در مقابل ویروس کرونا علاوه بر رعایت مسائل بهداشتی از دیدگاه قرآن صبر است چرا که خداوند در قرآن انسان را به آزمون و امتحان وعده داده و به صابران مژده و بشارت داده است.

 

وی در ادامه خاطر نشان کرد: لذا مردم باید به مسائل بهداشتی و توصیه‌های پزشکان عمل کنند تا هم جان خود و دیگران را حفظ کنند و هم جزء صابرین باشند.

 

یقیناً اگر به شعار«جهش تولید» عمل شود مشکلات اقتصادی مردم از بین می‌رود

 

نماینده ولی‌فقیه در استان در بخش پایانی سخنان خود ضمن اشاره به مسئله شعار سال گفت: همه مردم و مسئولین باید با همکاری و همدلی و تلاش مضاعف، شعار امسال را که «جهش تولید» نامگذاری شده است جامه عمل بپوشانند.

 

وی در ادامه افزود: اگر مسئله تولید در کشور به سرانجام برسد یقیناً مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم از بین خواهد رفت.

 

پیگیری در آپارات پیگیری در لنزور محبوبیت گوگل  فيسنما ارسال به دیگ ارسال به افسران ارسال به کلوب

تاریخ درج: جمعه ٨ فروردين ١٣٩٩
© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.


در صورت مقدور بودن نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

"پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.

" پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی " از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.

نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

آدرس: اروميه ، بلوار رسالت ، خيابان شهيد نوري (گلديس) ، جنب مصلي  بزرگ امام خميني (ره) ، دفتر امام جمعه اروميه

شماره تماس :  32358091-044                 فاکس : 32358092-044

پست الکترونيکي : info@sebghah.ir                  سامانه پيام کوتاه : 50001916


© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.