نسخه چاپينماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه در خطبه های نماز جمعه این هفته:

اختلافات قومی، مذهبی و سیاسی نباید باعث تفکیک نمایندگان شود

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در خطبه‌های آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته ارومیه: کسانی که در این انتخابات رأی بیاورند نماینده کل کشور هستند و نباید اختلافات قومی، مذهبی و گرایشات سیاسی باعث تفکیک نمایندگان شود چرا که همه مردم در انتخابات مشارکت کرده‌اند.

 

ماه رجب مقدمه‌ای برای ورود به ماه مبارک رمضان است

 

به گزارش روابط‌عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی؛ ظهر امروز حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در خطبه‌های آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته ارومیه، ضمن دعوت همه به رعایت تقوای الهی به بیان فضیلت و تقدس بعضی از اماکن و ایام پرداخت و گفت: بعضی از اماکن و زمان‌ها براساس فرمایشات ائمه معصومین از لحاظ فضیلت و تقدس با دیگر اماکن و زمان‌ها متفاوت هستند و ایام ماه رجب نیز تفاوت‌هایی با سایر ایام دارد.

 

وی در ادامه خاطر نشان کرد: در تمامی شب‌های ماه رجب درب‌های رحمت الهی بطور ویژه بروی انسان باز می‌شود و این ماه فضیلت بالایی داشته و مقدمه‌ای برای ورود انسان به ماه مبارک رمضان است.

 

روزه سه روز از رجب باعث استحقاق انسان برای ورود به بهشت می‌شود

 

وی در ادامه خاطر نشان کرد: هر کس یک روز از ماه رجب را روزه بگیرد خداوند آتش جهنم را به مدت یکسال از او دور خواهد کرد و هر کس سه روز از رجب را روزه بگیرد استحقاق ورود به بهشت رضوان و رحمت الهی را پیدا می‌کند، لذا انسان باید حداقل در ایام بیض از ماه رجب را روزهداری کند.

 

کسانی که توانایی روزه گرفتن ندارند با پرداختن صدقه فضیلت ماه رجب را از دست ندهند

 

وی در ادامه ضمن بیان روایتی از پیامبر گرامی اسلام در مورد کسانی که توانایی روزه گرفتن در ماه رجب را ندارد پرداخت و گفت: پیامبر اسلام کسانی را که توانایی روزه گرفتن در ماه رجب را ندارند به صدقه دادن امر نموده و هر کس هر روز صدقه دهد به همان فضیلت روزه خواهد رسید.

 

انسان باید در مقابل خانواده مسئولیت‌پذیر بوده و به سرنوشت آن‌ها اهمیت دهد

 

نماینده مقام معظم رهبری در استان در بخش دیگری از خطبه اول نماز جمعه ارومیه به بیان مسائل خانواده پرداخت و گفت: اعضای خانواده باید نسبت به همدیگر احساس مسئولیت کرده و خود را در مقابل سرنوشت دیگر اعضاء مسئول بدانند.

 

وی در ادامه خاطر نشان کرد: انسان باید در مقابل خانواده خود مسئولیت‌پذیر بوده و به سرنوشت آن‌ها اهمیت دهد چرا در قیامت از حقوق والدین، همسر و فرزندان انسان سوال خواهد شد.

 

در قیامت از تمامی اعمال، ابعاد و شئون زندگی دنیوی انسان سوال خواهد شد

 

وی در ادامه افزود: براساس آیات و روایات انسان از ابتدای دارای مسئولیت بوده و در قیامت از تمامی اعمال و ابعاد و شئون زندگی و نعماتی که به او داده شده سوال خواهد شد.

 

وی در ادامه به بیان روایتی از پیامبر گرامی اسلام پرداخت و گفت: در قیامت انسان قدم از قدم برنمی‌دارد مگر اینکه به چهار سوال در مورد عمر، جوانی، اموال و حب اهل بیت علیهما‌السلام جواب دهد.

 

وی در ادامه خاطر نشان کرد: در قیامت حتی از نحوه رفتار انسان با محیط‌زیست، حیوانات و سایر مخلوقات الهی سوال خواهد شد چه رسد به خانواده انسان و نحوه تربیت فرزندان، لذا انسان باید از نحوه رفتار خود با خانواده کاملاً مراقبت نموده تا بتواند در قیامت نسبت به این موضوع پاسخگو باشد.

 

فهم و بصیرت ملت ایران نعمت بزرگی برای انقلاب اسلامی است

 

نماینده ولی فقیه در استان در خطبه دوم نماز جمعه ارومیه ضمن بیان اهمیت حضور گسترده مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از بزرگترین نعمات خداوند به ملت ما نظام مقدس جمهوری اسلامی و اداره کشور با رأی مردم است.

 

وی در ادامه افزود: مردم در تمامی صحنه‌های انقلاب به وظیفه خود به خوبی آگاه بوده و به آن عمل و نقش خود را به خوبی ایفا کرده‌اند، در تشییع سردار سلیمانی و 22 بهمن به صحنه آمدند و به دنیا نشان دادند که از منویات امام و رهبری تبعیت می‌کنند.

 

وی در ادامه خاطر نشان کرد: این نعمت بزرگیست که مردم ایران فهیم و بصیر هستند و با وجود چهل و یک سال فشار و تحریم همه جانبه دشمن از دین و ولایت دست نکشیده و امروز در انتخابات به میدان آمده و افتخار عظیمی در کارنامه بزرگ نظام مقدس جمهوری اسلامی به ثبت رساندند.

 

وظیفه رسانه‌ها نمایش بصیرت و آگاهی ملت ایران به دنیاست

 

وی در ادامه تأکید کرد: ملت ایران با حضور خود در تمامی صحنه‌های انقلاب با مقام معظم رهبری تجدید میثاق می‌کنند، اگر ملتی چنین بابصیرت و فهیم در کنار امیرالمومنین وجود داشت، ایشان تنها نمی‌ماند و مظلوم واقع نمی‌شد.

 

وی در ادامه خاطر نشان کرد: وظیفه رسانه‌ها و فعالین رسانه‌ای نشان دادن بصیرت و آگاهی ملت ایران به دنیاست چرا که در هیچ جای دنیا جمعیت 25 میلیونی برای تشییع پیکر هیچ کسی حضور نداشته و این از الطاف و معجزات الهی است.

 

اختلافات قومی، مذهبی و سیاسی نباید باعث تفکیک نمایندگان شود

 

امام جمعه ارومیه در بخش دیگری از خطبه دوم به بیان چند نکته از حواشی بعد از انتخابات پرداخت و گفت: نامزدهای انتخاباتی باید در نظر داشته باشند که بعد از انتخابات چه رأی بیاورند و چه نیاورند اصل پیروز انتخابات ملت است چرا که مردم به خاطر هیچکدام از نامزدها به میدان نیامده بلکه فقط به خاطر دین و نظام در انتخابات شرکت می‌کنند.

 

وی در ادامه خاطر نشان کرد: کسانی که در این انتخابات رأی بیاورند نماینده کل کشور هستند و نباید اختلافات قومی، مذهبی و گرایشات سیاسی باعث تفکیک نمایندگان شود چرا که همه مردم در انتخابات مشارکت کرده‌اند.

 

وی در ادامه افزود: بیان مسائل تفرقه‌ای، قومی، مذهبی و غیره از الهامات شیطان و یقیناً مورد نفرت پروردگار تبارک و تعالی است.

 

نمایندگان بعد از اعلام نتایج انتخابات زمینه دوستی و وفاق با دیگر نامزدها را بیشتر کنند

 

حجت الاسلام والمسلمین قریشی در ادامه ضمن بیان توصیه‌ای به نامزدها در مورد رفتار مناسب بعد از اعلام نتایج گفت: کسانی که در این انتخابات رأی نخواهند آورد نباید ناراحت شوند بلکه باید با تأسی از معصومین از خداوند شاکر باشند که این مسئولیت سنگین از آن‌ها ساقط شده چرا که به وظیفه خود عمل کرده و به میدان آمده‌اند اما خواست خداوند و مردم این نبوده که این مسئولیت به عهده آن‌ها قرار گیرد.

 

وی در ادامه خاطر نشان کرد: اطرافیان و کسانی که در انتخابات رأی خواهند آورد نباید از خود بی‌ظرفیتی نشان داده و شادی بیش از اندازه نمایند چرا که شادی بیش از اندازه در دریافت مسئولیتی به این سنگینی مفهومی ندارد.

 

وی افزود: نامزدها بعد اعلام نتایج به کسانی که رأی آورده‌اند تبریک بگویند و به آن‌ها اعلام همکاری کنند و منتخبین از نظرات دیگر نامزدها استفاده کنند و زمینه دوستی و وفاق را در استان و کشور بیشتر نمایند.

 

رعایت ادب و نزاکت بین نامزدها بعد از اعلام نتایج لازم و ضروری است

 

خطیب جمعه ارومیه در ادامه به بیان توصیه‌ای به نامزدهای رد صلاحیت شده پرداخت و گفت: کسانی که صلاحیت آن‌ها تأیید نشده نباید ناراحت باشند چرا که معنی این عدم تأیید آن نیست که این شخص در هیچ اموری صلاحیت ندارد لذا مردم نباید آن‌ها را تحقیر کنند.

 

وی در پایان تأکید کرد: انتخابات یک مسئله دنیوی است و اگر نیت انسان در این راه رضای خداوند باشد چه پیروز شود و چه پیروز نشود پاداش خود را از خداوند خواهد گرفت، لذا کسانی که در این راه رأی آورند یا رأی نیاورند و یا رد صلاحیت شده باشند باید ادب و نزاکت را رعایت نمایند.

 

 

پیگیری در آپارات پیگیری در لنزور محبوبیت گوگل  فيسنما ارسال به دیگ ارسال به افسران ارسال به کلوب

تاریخ درج: جمعه ٢ اسفند ١٣٩٨
© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.


در صورت مقدور بودن نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

"پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.

" پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی " از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.

نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

آدرس: اروميه ، بلوار رسالت ، خيابان شهيد نوري (گلديس) ، جنب مصلي  بزرگ امام خميني (ره) ، دفتر امام جمعه اروميه

شماره تماس :  32358091-044                 فاکس : 32358092-044

پست الکترونيکي : info@sebghah.ir                  سامانه پيام کوتاه : 50001916


© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.