نسخه چاپينماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه در خطبه های نماز جمعه این هفته:

زمینه‌سازی اخراج آمریکایی‌ها از منطقه از برکت خون مطهر سردار سلیمانی بود

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در خطبه‌های آئین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته ارومیه: خون سردار سلیمانی باعث ایجاد اتحاد و اتفاق در بین مردم ایران و عراق و باعث ذلت و زمینه‌سازی اخراج آمریکا از عراق و منطقه شد و هلاکت تعداد زیادی از نیروهای آمریکایی و سانسور ذلیلانه این کشته شده‌ها و تلفات باعث تحقیر دشمنان در جهان شد و باعث شد که از مواضع تهدیدی خود کوتاه آمده و با ترس و واهمه در مقابل جهان از پاسخ نظامی به ایران اجتناب کرد.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان‌غربی؛ حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در خطبه‌های آئین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته ارومیه، ضمن دعوت به تقوای الهی و تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها به بیان نکاتی از زندگانی و شهادت بانوی دو عالم پرداخت و گفت: دو نقل در مورد شهادت حضرت فاطمه وجود دارد که هر دوی آن‌ها موجه و قابل توجه هست که نقل اول 75 روز و نقل دوم 95 روز پس از رحلت پیامبر که راوی هر دو نقل از اجله علمای شیعه است.

 

وی در ادامه به بیان ویژگی‌های زندگی مشترک حضرت فاطمه و امیرالمومنین پرداخت و گفت: زندگی مشترک حضرت با امیرالمومنین نزدیک به ده سال طول کشید در منزلی که در توصیف آن آمده است که از زینت‌های دنیا چیزی در آن نبود اما تمام محبت، رحمت و زیبایی‌های معنوی در آن جمع بودند.

 

وی در ادامه خاطر نشان کرد: فضه، خادمه‌ی منزل حضرت بیست سال فقط با زبان قرآن تکلم کرد و هر چه از او می‌پرسیدند با آیات قرآن جواب می‌داد، لذا باید دید که اهل خانه چه ویژگی و خصوصیت برجسته‌ای داشتند که خادمه‌ی منزل به این شکل تربیت شده بود.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان در ادامه به بیان زوایای زندگی حضرت با امیرالمومنین پرداخت و گفت: بنابه فرمایش حضرت، ایشان از خداوند شرم و حیاء می‌کردند که در زندگی مشترک از امیرالمومنین خواسته‌ای داشته باشد که از قدرت و توان امیرالمومنین خارج باشد.

 

وی در ادامه تأکید کرد: محبت بین حضرت زهرا سلام الله علیها و حضرت علی علیه‌السلام بقدری بود که تا زمان شهادت ایشان حتی یکبار باعث ناراحتی یکدیگر نشده و نگاه به حضرت باعث از بین رفتن غصه‌های حضرت علی علیه‌السلام می‌شد.

 

امام جمعه ارومیه در ادامه افزود: زندگی مشترک حضرت با امیرالمومنین باید برای همه مردم الگو و سرمشق باشد، کمک و خدمت در خانه و به خانواده کفاره گناهان و از بین برنده غضب الهی است و باعث می‌شود اسم انسان در ردیف شهدا قرار بگیرد.

 

وی در پایان خطبه‌ی اول به ذکر مصیبت شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها پرداخت.

 

نماینده مقام معظم رهبری در استان در خطبه دوم نماز جمعه این هفته ارومیه، ضمن تسلیت جان باختن تعدادی از هموطنان در سقوط هواپیمای اوکراین گفت: این مصیبت و ضایعه بزرگ را به خانواده‌های داغدار تسلیت عرض می‌کنم، از درگاه خداوند متعال خواهانم که برای آن‌ها رحمت و برای خانواده‌های آن‌ها صبر و بردباری عنایت نماید.

 

وی در ادامه خاطر نشان کرد: این حوادث هر چند موجب مألم و تأثر است اما انسان باید از این حوادث عبرت بگیرد، چرا که نشان می‌دهد مرگ هنگام نزدیک شدن به انسان خبر نمی‌دهد و ناگهانی اتفاق می‌افتد، لذا مومن و مسلمان باید همیشه در یاد مرگ و آماده رفتن باشد.

 

وی در ادامه ضمن گرامیداشت ایام شهادت سردار کاظمی گفت: خداوند به همه شهداء رحمت و شهداء را با حضرت سیدالشهداء و اصحاب ایشان محشور نماید.

 

امام جمعه ارومیه در ادامه ضمن اشاره به حالات و روحیات سپهبد قاسم سلیمانی گفت: مردم باید بدانند که سردار سلیمانی چه خصوصیاتی داشت که بعد از شهادت اینچنین بر قلب مردم حکومت کرد و دل‌های مردم فارغ از جناح‌ها و گروه‌ها بصورت یکپارچه در شهادت این شهید ناراحت و محزون شد.

 

وی در ادامه خاطر نشان کرد: سِرِّ اینکه اکثریت مردم در شهادت این سردار گریستند و مقام معظم رهبری تشییع این سردار را به قیامت تشبیه کرد به این سبب بود که او مصداق آیه‌ای از قرآن شد که می‌فرماید کسانی که ایمان آورند و عمل صالح انجام دهند خداوند محبت آن‌ها را در دل مردم می‌کارد، لذا سردار سلیمانی به علت ایمان قوی و عمل صالح بر قلوب مردم حاکم شد.

 

وی در ادامه ضمن بیان قسمتی از دستور امیرالمومنین به مالک اشتر گفت: خداوند یاری و عزت کسی را که خداوند و دین او را یاری کند و عزیز شمارد برعهده گرفته است و این یکی از اسرار عزت سردار سلیمانی بود چرا که دین خداوند را عزیز می‌شمرد و همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند حتی در میدان نبرد اجازه نمی‌داد به دین خداوند و دستور دین بی‌توجهی شود و کاملاً مسائل دینی را رعایت می‌کرد.

 

وی در ادامه ایمان و عمل صالح را یکی از راه‌های ایجاد محبت در دل‌های مردم خواند و گفت: نامزدهای انتخابات اگر می‌خواهند محبتشان در دل مردم حاکم شود باید ایمان خود را افزایش داده و به خاطر خداوند خدمت کنند اگر کسی به خاطر خداوند به مردم خدمت نکند در دل مردم نمی‌تواند نفوذ کند.

 

نماینده ولی فقیه در استان در ادامه افزود: شهادت سردار سلیمانی معنویت بزرگی را در جامعه پمپاژ کرد، اگر میلیاردها هزینه می‌شد باز اینچنین معنویت، شهادت‌طلبی، هویت ملی و تدین در جامعه تقویت نمی‌شد.

 

وی در ادامه افزود: خون سردار سلیمانی باعث ایجاد اتحاد و اتفاق در بین مردم ایران و عراق و باعث ذلت و زمینه‌سازی اخراج آمریکا از عراق و منطقه شد و هلاکت تعداد زیادی از نیروهای آمریکایی و سانسور ذلیلانه این کشته شده‌ها و تلفات باعث تحقیر دشمنان در جهان شد و باعث شد که از مواضع تهدیدی خود کوتاه آمده و با ترس و واهمه در مقابل جهان از پاسخ نظامی به ایران اجتناب کرد.

 

وی در ادامه خاطر نشان کرد: حاج قاسم سلیمانی فقط یکی از تربیت شدگان مقام معظم رهبری است و اصل این است که ما نباید سر منشأ این تربیت را که به اظهار غرب مقام معظم رهبری، ابر مرد تاریخ است گم کنیم.

 

وی در قسمت دیگری از سخنان خود مردم و مسئولین را به رعایت روش و منش سردار سلیمانی، در انتخابات توصیه کرد و گفت: مردم باید در انتخابات به نامزدهایی رأی دهند که در صف و مسیر شهید سلیمانی باشند.

 

حجت الاسلام والمسلمین قریشی در پایان ضمن اشاره به سیاست‌های کلی نظام در مورد انتخابات که توسط مقام معظم رهبری تدوین شده است گفت: این سیاست‌ها در کشور باید تبدیل به قانون شوند چرا که براساس این سیاست‌ها مردم از وضعیت نمایندگان در انجام وظایف خود آگاه می‌شوند.

 

وی در ادامه افزود: تبدیل این سیاست‌ها به قانون باعث می‌شود مردم از سوء استفاده‌های مالی و اخلاقی نمایندگان خود آگاه شوند و نماینده‌ای که بعد از انتخاب، شرایط نمایندگی را براساس قانون از دست می‌دهد مصونیت نداشته و به گونهای نباشد که تا چهار سال کسی با او کاری نداشته باشد.

 

وی در ادامه خاطر نشان کرد: نباید در کشور کسی که به عنوان نماینده انتخاب می‌شود تا چهار سال مصونیت داشته و هرکاری خواست انجام دهد، وقتی در مورد رهبری جامعه چنین قانونی هست که شرایط رهبری او توسط مجلس خبرگان بررسی می‌شود باید در مورد نمایندگان نیز چنین قانونی حاکم شود و دستگاه‌های نظارتی بر عملکرد نمایندگان نظارت و کنترل داشته باشند.

 

 

پیگیری در آپارات پیگیری در لنزور محبوبیت گوگل  فيسنما ارسال به دیگ ارسال به افسران ارسال به کلوب

تاریخ درج: جمعه ٢٠ دی ١٣٩٨
© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.


در صورت مقدور بودن نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

"پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.

" پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی " از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.

نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

آدرس: اروميه ، بلوار رسالت ، خيابان شهيد نوري (گلديس) ، جنب مصلي  بزرگ امام خميني (ره) ، دفتر امام جمعه اروميه

شماره تماس :  32358091-044                 فاکس : 32358092-044

پست الکترونيکي : info@sebghah.ir                  سامانه پيام کوتاه : 50001916


© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.