نسخه چاپينماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه در خطبه های نماز جمعه این هفته:

بی‌شک خون سردار سلیمانی بی‌جواب نمانده و کاخ ستم را از بین خواهد برد

سردار سلیمانی با عشق به شهادت زندگی می‌کرد و پاداشی جز شهادت و جای گرفتن در کنار اصحاب حسین ابن علی برای او کم بود، این شهادت برای ما ضایعه‌ای عظیم اما برای خود او رستگاری بزرگی بود. خون این شهداء درخت تنومند نظام جمهوری اسلامی را سیراب کرده و باعث به ثمر رسیدن آن خواهد شد و بی‌شک خون کسی که تمام عمر خود را برای خدمت به مستظعفین و حفظ ناموس مسلمین صرف کرده بی‌جواب نمانده و کاخ ستم را از بین خواهد برد.

 

انسان نباید در دنیا طوری عمل کند که خداوند در قیامت او را مورد توجه قرار ندهد

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی؛ ظهر امروز حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ارومیه ضمن دعوت همه به تقوای الهی به بیان آیات و روایاتی در زمینه فراموش شدن افراد معصیت کار در قیامت پرداخت و گفت: کفار، منافقین و گنهکاران در قیامت جزء افراد فراموش شده خواهند بود و هر چه در آتش جهنم عذاب شوند مورد بخشش خداوند قرار نخواهند گرفت.

 

وی در ادامه به بیان آیه‌ای از قرآن کریم در مورد احوال فراموش کنندگان خداوند در قیامت پرداخت و افزود: خداوند چنین افرادی را در قیامت نابینا محشور خواهد کرد و چون علت آن را جویا خواهند شد خطاب خواهد آمد که علت آن نادیده گرفتن و فراموش کردن آیات الهی در دنیا است.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان در ادامه خاطر نشان کرد: اما عده‌ای دیگر از انسان‌ها در قیامت مورد عنایت ویژه خداوند و ملائکه الهی قرار خواهند گرفت، از عذاب جهنم به دور خواهند بود به طوری که حتی صدای جهنم هم به گوش آن‌ها نخواهد رسید و هر چه از خداوند بخواهند به آن‌ها داده می‌شود.

 

وی در ادامه افزود: ترس از قیامت، ترس بسیار بزرگی است اما خداوند وعده داده که در آن روز مومنان از قیامت ترسی به دل نداشته و ملائکه از آن‌ها استقبال کرده و به آن‌ها ورود به بهشت الهی را مژده خواهند داد.

 

امام جمعه ارومیه در ادامه به بیان روایتی از امام باقر علیه‌السلام در زمینه زیارت حضرت اباعبدالله علیه‌السلام پرداخت و گفت: کسانی که امام حسین علیه‌السلام را با وجود تهدیدها و ترس‌ها زیارت کنند خداوند آن‌ها را از ترس روز قیامت حفظ و ملائکه به آن‌ها مژده و بشارت بهشت و رحمت بی‌حد و حسر خواهند داد.

 

وی در ادامه ضمن بیان روایتی از حضرت امیرالمومنین علیه‌السلام در این مورد گفت: بزرگترین فضل خداوند در قیامت به مومنان این است که با انبیاء الهی همنشین خواهند بود، لذا انسان باید در این دنیا به فکر آخرت خود باشد و طوری عمل نکند که خداوند در آخرت او را مورد توجه قرار ندهد.

 

شهید سردار سلیمانی با به شهادت رسیدن به آرزو و هدف خود رسید

 

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه ارومیه در خطبه‌ی دوم نماز جمعه ارومیه، ضمن تسلیت شهادت مظلومانه سپهبد قاسم سلیمانی گفت: دشمنان اسلام با به شهادت رساندن سردار سلیمانی و همراهان او چهره پلید خود را آشکار کرده و فکر می‌کنند که با به خاک و خون کشیدن بزرگان می‌توانند به اهداف خود برسند.

 

وی در ادامه با اشاره به جمله‌ای از امام خمینی (ره) خاطر نشان کرد: شهادت شهداء از بین رفتن آن‌ها نیست بلکه آن‌ها زنده‌اند، همانطور که در پیام مقام معظم رهبری دیدیم که حضرت به خود سردار سلیمانی شهادتش را تبریک گفتند.

 

وی در ادامه خاطر نشان شد: دشمنان تصور می‌کنند که با شهادت سردار سلیمانی به اهداف خود رسیده‌اند اما در اصل اینگونه نیست و این شهید سلیمانی است که به آرزو و هدف خود رسید و یقیناً همانند مولای خود در هنگام شهادت ندای "فزت ورب الکعبه" سرداده است.

 

بی‌شک خون سردار سلیمانی بی‌جواب نمانده و کاخ ستم را از بین خواهد برد

 

امام جمعه ارومیه در ادامه افزود: سردار سلیمانی با عشق به شهادت زندگی می‌کرد و پاداشی جز شهادت و جای گرفتن در کنار اصحاب حسین ابن علی برای او کم بود، این شهادت برای ما ضایعه‌ای عظیم اما برای خود او رستگاری بزرگی بود.

 

وی در ادامه تأکید کرد: خون این شهداء درخت تنومند نظام جمهوری اسلامی را سیراب کرده و باعث به ثمر رسیدن آن خواهد شد و بی‌شک خون کسی که تمام عمر خود را برای خدمت به مستظعفین و حفظ ناموس مسلمین صرف کرده بی‌جواب نمانده و کاخ ستم را از بین خواهد برد.

 

وی در ادامه افزود: دو راه در مقابل مومن واقعی وجود دارد یا زنده می‌ماند و در اهداف خود پیروز می‌شود و یا به شهادت می‌رسد و باز هم پیروز می‌شود، این شهید بزرگوار در زمان حیات خود با از بین بردن داعش و دشمن پیروز بود و اکنون که به شهادت رسید باز هم پیروز شد.

 

وی در ادامه خاطر نشان کرد: بنابه بیان صریح قرآن، جناب ترامپ ما منتظر هستیم که یا خداوند تو را از بین ببرد و یا به دست ما تو را عذاب کند و این وعده حق پروردگار تبارک و تعالی است.

 

یقیناً سردار سلیمانی مالک‌اشتر مقام معظم رهبری بود

 

نماینده مقام معظم رهبری در استان در ادامه با اشاره به شخصیت عظیم سردار سلیمانی گفت: یقیناً این سردار عزیز نسبت به مقام معظم رهبری همانند مالک‌اشتر نسبت به امیرالمومنین علیه‌السلام و سردار سلیمانی مالک‌اشتر مقام معظم رهبری بود.

 

وی در ادامه افزود: یقیناً اکنون این شهید عزیز در نزد خداوند آرامش یافته چرا که این مقام و جایگاه به او داده شده بود که در آخرالزمان فرمانده لشگر ولی‌فقیه خود باشد و دشمنان چنان از او خائب و خاسر بودند که از مالک‌اشتر می‌ترسیدند.

 

حضور مردم در سالگرد حماسه 9 دی نماد بصیرت و آگاهی امت بود

 

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی در بخش دیگری از سخنان خود با قدردانی از حضور پرشور مردم در حماسه نه دی گفت : حضور مردم در سالگرد حماسه نه دی نشان دهنده همان بصیرت سال 88 و خاموش کننده فتنه در آن ایام بود و به فرموده مقام معظم رهبری مردم در عین حال که مطالبات به حقی دارند اما در زمانی که دشمن به دنبال سوء استفاده بود صف خود را از آن ها جدا کرده و اجازه جولان به دشمنان را نداند و باز این مردم با بصیرت بودند که با حضور خود در میدان ،آتش فتنه را در نطفه خاموش کردند.

 

مجمع تشخیص مصلحت نظام با دقت در موضوع FATF   مقابل  تصویب خواسته های ذلت بار بر ملت ایران بایستد

 

سید مهدی قریشی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع بررسی FATF  در مجمع تشخیص مصلحت نظام اشاره کرده و گفت : انتظار مردم از رئیس جمهور ، نمایندگان مجلس و هیأت مذاکره کننده و اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام این است که مسأله را به دقت بررسی کنند و اینگونه نباشد که خدایی ناکرده  از روی نا آگاهی و توجه سندی را امضا کنند که به ضرر این ملت عزیز و سربلند تمام شود و این ننگ تا روز قیامت بر پیشانی این افراد زده خواهد شد و نخواهند توانست جواب شهدا و خانواده های آنان را بدهند.

 

وی گفت : وظیفه همه مسئولین شفاف سازی مفاد FATFاست و باید خواسته های دشمنان را بصورت واضح برای مردم تبیین کنند و با بررسی اجمالی میتوان فهمید که پذیرش این پیمان تبعیت جمهوری اسلامی را در مقابل غرب را شامل میشد و این قابل قبول برای نظام اسلامی نخواهد بود.

 

وی با اشاره به رهنمود های مقام معظم رهبری در شنیدن انتقاد ها خاطر نشان کرد : مسئولین باید سخنان صریح و شفاف منتقدان را در این زمینه بشنوند و جواب قانع کننده در این زمینه به منتقدان و مردم بدهند و با توهین و تخریب منتقدان نمیتوان این مسأله را بی اهمیت جلوه داد چرا که پذیرش چنین تعهداتی باعث تغییر سرنوشت کشور خواهد شد فلذا مسئولین مذاکره کننده باید در مقابل مفاد FATFبه مردم و منتقدان  پاسخگو باشند.

 

وی با استناد به سخنان متخصصین که با بررسی دقیق لوایح FATFبه تصویب این تعهد توسط کشور مخالفت می کنند گفت : اگر طبق بررسی های انجام شده و نظر کارشناسان این تعهدات را بپذیریم مملکت اسلامی را دو دستی به دشمن خواهیم داد و همه مسئولین باید به اهمیت این مسأله واقف باشند و بدانند تعهدات بین المللی در این سطح بمانند لایحه کاپیتولاسیون بوده و صدمات جبران ناپذیری برای کشور خواهد داشت.

 

وی تأکید کرد : مردم سرنوشت خود را به دشتان مسئولین و نمایندگان داده است و قصور و کوتاهی و غفلت در مقابل چنین تصمیماتی باعث خسران و روسیاهی در روز قیامت خواهد شد.

 

در انتخابات باید افرادی انتخاب شوند که شعور سیاسی دارند

 

امام جمعه ارومیه در بخش پایانی سخنان خود به مسأله انتخابات اشاره کرده و گفت : همه ما باید با شکوه و پر شور در انتخابات شرکت کنیم و حضور در انتخابات بمانند نماز بر ما واجب است و بر اساس بیان صریح امام خمینی (ره) حفظ نظام از اوجب واجبات است فلذا حضور در انتخابات مصداق بارز تقویت و حفظ نظام است فلذا بر همه ما لازم است در انتخابات پرشور شرکت کنیم.

 

وی افزود : جواب خون سردار شهید سلیمانی را نیروهای نظامی و امنیتی کشور بر اساس صلاحدید فرماندهی معظم کل قوا خواهند داد و در کنار آن ما مردم نیز با حضور خود در صحنه انتخابات ضربه سختی بر آمریکا و اذنابش وارد کنیم تا بدانند تا زمانی که شهدا هستند ما مردم نیز پای نظام و رهبرمان هستیم و پشتیبان مقام معظم رهبری خواهیم بود .

 

وی خاطر نشان کرد : نقشه دشمن  نا امیدی و سست کردن مردم برای حضور در انتخابات است فلذا ما باید با قدرت تر و محکم تر پای نظام و انقلاب باشیم و به افرادی رأی دهیم که شعور سیاسی دارند و میدانند کنوانسیون و قرارداد های بین المللی چه هستند و آگاهی داشته باشند که آمریکایی ها و غربی ها چگونه و با چه حیله هایی به دنبال تأمین منافع خود هستند.

 

تنها مسیر پیروزی بر دشمن استقامت و پیروی از منویات مقام معظم رهبری است

 

امام جمعه ارومیه در ادامه با اشاره به ماجرای برجام و  یکی از کشورهای اسلامی که برای پیوستن به اتحادیه اروپا مجبور شد همجنسگرایی را به رسمیت بشناسد و نماد آن ها را در کشورشان ترویج کند گفت : غربی ها و آمریکایی ها در خواسته های خود توقفی ندارند و در ماجرای برجام نیز شاهد هیچ نتیجه مثبتی نبودیم و نه تحریمی برداشته شد و نه وضع اقتصادی و معیشتی بهبود یافت بلکه سخت تر نیز شد، فلذا مقام معظم رهبری به صراحت فرمودند که من به این ها خوش بین نیستم فلذا تا کی باید فریب آمریکایی ها را بخوریم ؟ و در مقابل آن ها کوتاه بیاییم ؟ و باید به یقین بدانیم که تنها مسیر پیروزی بر دشمن استقامت و پیروی از راه قاسم سلیمانی ها و اهل بیت علیهم السلام است .

 

وی افزود : امیدواریم مسئولین ارشد نظام با پیروی از منویات مقام معظم رهبری و توکل بر خدا تصمیماتی درست بر اساس رضایت خداوند متعال و مصلحت مردم سرافراز ایران اسلامی اتخاذ کنند.

 

پیگیری در آپارات پیگیری در لنزور محبوبیت گوگل  فيسنما ارسال به دیگ ارسال به افسران ارسال به کلوب

تاریخ درج: جمعه ١٣ دی ١٣٩٨
© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.


در صورت مقدور بودن نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

"پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.

" پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی " از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.

نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

آدرس: اروميه ، بلوار رسالت ، خيابان شهيد نوري (گلديس) ، جنب مصلي  بزرگ امام خميني (ره) ، دفتر امام جمعه اروميه

شماره تماس :  32358091-044                 فاکس : 32358092-044

پست الکترونيکي : info@sebghah.ir                  سامانه پيام کوتاه : 50001916


© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.