نسخه چاپينماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه در خطبه های نماز جمعه این هفته:

در مسأله بنـزین وظیفه مردم تبعیت از قانون و وظیفه مسـئولین حل مشکلات مردم است

نحوه اجرای این طرح نظر مقام معظم رهبری نبوده و به نظر میرسید این اقدام باید به صورت پلکانی و در زمان طولانی تر انجام میگرفت و این تصمیم به درستی و کارشناسانه انجام نگرفته است اما به هر تقدیر وقتی تصمیم گرفته شد باید همه در مقابل قانون تسلیم و مطیع باشیم چرا که بی قانونی در هیچ مجموعه و کشوری قابل قبول و پذیرفتنی نیست. تبعیت از قانون وظیفه همه ماست اما تمامی مسئولین وظیفه دارند در مقابل مشکلات پیش رو در اجرای این طرح برنامه ریزی دقیق و کارشناسی درست داشته باشند تا مردم در این بین دچار مشکلات و ضربات معیشتی نشوند و باید تلاش همه مدیران در جهت کم تر کردن مشکلات مردم باشد.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی ؛ حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی در خطبه های آیین عبادی و سیاسی نماز جمعه این هفته ارومیه در ادامه مباحث معاد و قیامت به مساله تنهایی انسان در روز قیامت اشاره کرده و گفت : روز قیامت روزی است که انسان تنهای تنها و فقط با اعمال خود محشور خواهد شد و در آن روز نه شفاعتی است و نه کمک حالت یار و یاوری است .

وی افزود : تنها چیزی که در روز قیامت به درد انسان خواهد خورد ایمان و عمل صالح است چرا که نه مال و مقامی در دسترس است و نه قوم و خویشی که بتوان به آن تکیه کرد.

سید مهدی قریشی در ادامه سخنان خود به روایتی از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم اشاره کرده و گفت : در روز قیامت تنها ایمان و عمل صالح است که میتواند زمینه شفاعت و بخشودگی در روز قیامت را فراهم کند و تقوای الهی تنها نجات دهنده انسان در روز قیامت خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد : فلذا تلاش کنیم در دنیا به دنبال انجام عمل صالح و رعایت تقوا و دوری از معصیت و اطاعت از پروردگار متعال باشیم چرا که تنها راه نجات انسان در روز قیامت میزان ایمان و عمل صالح انسان خواهد بود.

امام جمعه ارومیه در ادامه مباحث خانواده به رعایت انصاف در زندگی و خانواده پرداخته و گفت : در خانواده باید اعضای خانواده با یکدیگر با رعایت انصاف برخورد کنند و بر طبق روایت امام صادق علیه السلام بهترین اعمال بر سه محور استوار است و بالاترین آن رعایت انصاف است.

وی افزود : در شرایط امروز اقتصادی نیز مردم‌ باید انصاف را در برخورد با یکدیگر رعایت کنند تا بتوان از این شرایط نیز با سربلندی و موفقیت عبور کرد.شجره طیبه بسیج مستضعفین عامل پیروزی بر استکبار جهانی است.

 

 حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه در خطبه دوم نمازجمعه این هفته ارومیه به چهلمین سالگرد تشکیل بسیج مستضعفین اشاره کرده و با تبریک‌ این ایام گفت : تشکیل شجره طیبه بسیج با تدبیر امام راحل در سال 58 یکی از بزرگترین ثمرات انقلاب اسلامی است و بحمدالله بعد از 40 سال میبینیم که این درخت تنومند روز به روز بزرگتر شده و اثرات آن در کشورهای مختلف مانند عراق و سوریه نیز قابل مشاهده است که باعث استحکام جبهه حق در جهان اسلام و مقاومت می شود.

 وی در ادامه به وجود ریشه قرآنی و روایی شجره طیبه بسیج اشاره کرده و گفت : امام راحل بر اساس آیات و روایات دستور تشکیل بسیج را صادر کردند و میبینیم که دستور صریح قرآن بر این است که مسلمانان وظیفه دارند در مقابل دشمن همگی به مقابله و دفاع بپردازند و این نشانه ای روشن در حقانیت بسیج و تحقق بسیج 20 میلیونی در جمهوری اسلامی است.

 مدیریت داهیانه مقام معظم رهبری مدیریتی الهی است.

امام جمعه ارومیه در بخش دوم سخنان خود به تصمیم اخیر دولت در افزایش قیمت بنزین اشاره کرده و گفت : تصمیم اخیر دولت که به تصویب سران سه قوه در کشور رسید اقدامی بود که بصورت قانون باید اجرایی میشد ولی متاسفانه باعث بروز اغتشاشات و آشوب در کشور شد و موضع مقام معظم رهبری در این موضوع  بسیار دقیق و بر اساس قانون اساسی صورت گرفت که لازم است در این مورد به چند نکته مهم توجه داشته باشیم.

 وی افزود : مقام معظم رهبری در ابتدای درس خارج خود گفتند که این تصمیم از سوی سران سه قوه گرفته شده و با اینکه نظر کارشناسان مختلف در اجرای این تصمیم متفاوت است و با توجه به اینکه بنده در این موضوع تخصص ندارم از تصمیم سران قوا حمایت میکنم و یقینا چنین تصمیمی دارای ابعاد مختلف کارشناسی است .

 عدم حمایت رهبر انقلاب از مسائل مختلف باعث به آشوب  کشیده شدن مملکت ی شود

 سید مهدی قریشی در تشریح نظر رهبر انقلاب گفت : همه ما باید در این موضوع توجه داشته باشیم که مقام معظم رهبری نه تنها در این موضوع بلکه در مسائل مختلف کشور مانند موضوع برجام و ... مدیریت و رهبری داهیانه خود را بر اساس معیار های الهی نشان داده اند و روز به روز نیز عظمت و حکمت  رهبر انقلاب بیش از پیش نمایانتر می شود.

 وی افزود : در موضوع برجام دیدیم که این مسأله در دولت و مجلس قانونی شد  و مقام معظم رهبری نیز قبول کردند ولی در هشدار جدی خود فرمودند که به برجام خوش بین نیستند فلذا اگر حمایت مقام معظم رهبری از مدیران ارشد در کشور نباشد مملکت دچار آشوب شده و سنگ روی سنگ بند نمی شود و این حمایت و فرصت رهبر انقلاب نشان داد که برخی تصمیمات گرفته شده درست نبوده و همه مردم و مسئولین به این نتیجه رسیدند که رهبری حضرت آقا بهترین نوع مدیریت در کشور است.

 امام جمعه ارومیه از نحوه اجرای افزایش قیمت سوخت انتقاد کرده و گفت : نحوه اجرای این طرح نظر مقام معظم رهبری نبوده و به نظر میرسید این اقدام باید به صورت پلکانی و در زمان طولانی تر انجام میگرفت و این تصمیم به درستی و کارشناسانه انجام نگرفته است اما به هر تقدیر وقتی تصمیم گرفته شد باید همه در مقابل قانون تسلیم و مطیع باشیم چرا که بی قانونی در هیچ مجموعه و کشوری قابل قبول و پذیرفتنی نیست.

 وی افزود : تبعیت از قانون وظیفه همه ماست اما تمامی مسئولین وظیفه دارند در مقابل مشکلات پیش رو در اجرای این طرح برنامه ریزی دقیق و کارشناسی درست داشته باشند تا مردم در این بین دچار مشکلات و ضربات معیشتی نشوند و باید تلاش همه مدیران در جهت کم تر کردن مشکلات مردم باشد.

نماینده مقام معظم رهبری در بخش بعدی سخنان خود  به اهمیت امنیت در کشور تأکید کرده و گفت : وجود مشکلات و اعتراضات نباید باعث بروز آشوب و نا امنی در جامعه شود ، اعتراض درست است و باید مردم با صراحت سخن خود را بگویند و مسئولین نیز با جان و دل شنیده و آن ها را حل کنند و در این میان وظیفه نمایندگان مجلس شنیدن مشکلات مردم و  انتقال آن و بیان صریح در مجلس است و این بهترین راه اعتراض بر اساس قانون است.

 وی گفت : مسأله امنیت موضوع مهمی است و اگر تأمین نشود هر خواسته بحق و درستی را نمیتوان به کرسی نشاند فلذا تمام تلاش استکبار جهانی و دشمن به دنبال برهم زدن امنیت در کشور هستند و دیدید که تمامی اشقیا از آمریکا و اسرائیل تا سلطنت طلبان و باقیمانده رژیم منحوس پهلوی بوسیله دست نشانده های خود از زنان بی عفت گرفته تا افراد معلوم الحال از آشوبگران حمایت کرده و میدان داری کردندفلذا در چنین مواقعی  باید امت حزب الله در میدان باشند و نگذارند اشرار امنیت مردم را برهم بزنند و باعث آشوب در کشور شوند.

 سید مهدی قریشی در ادامه سخنان خود به اهمیت ولایت پذیری و ایمان به مقام معظم رهبری تأکید کرده و گفت: در مواقعی امکان دارد رهبر انقلاب بر خلاف و نظر ما تصمیمی بگیرد اما اگر ما باور داشته باشیم که حضرت آقا خیر و صلاح مملکت را بهتر میدانند یقینا تبعیت خواهیم کرد و این امر بارها در مواقع مختلف بر همه ما اثبات شده است و دشمنان انقلاب نیز با صراحت اعتراف کردند که در دنیا تنها ابرحریفشان مقام معظم رهبری است که در مقابل استکبار جهانی با قدرت ایستاده است.

 وی افزود : همه ما نیز باید فردا در راهپیمایی مردمی در محکومیت اشرار و اقدامات آشوب طلبانه آنان که به اموال عمومی آسیب می رسانند شرکت کنیم و  مشت محکمی بر دهان استکبار و حامیان آنان بزنیم و در استان نیز دیدید افرادی که دستگیر شده اند دارای پرونده های مختلفی از جمله جرایم منافی عفت عمومی و همکاری با گروهک های ضد انقلاب داشتند و وظیفه ما در صحنه بودن است و اگر به صحنه نیاییم در روز قیامت نمی توانیم جوابگو باشیم .

امام جمعه ارومیه در خطاب به نمایندگان مجلس نسبت به بیانات اخیبر مقام معظم رهبری در دیدار با فعالان اقتصادی گفت : نمایندگان مجلس همگی باید سخنان رهبر معظم انقلاب را گوش دهند و به طور دقیق آن ها را در تصمیمات خود عملیاتی کنند و اگر چنین نکنند نمیتوانند در روز  قیامت پاسخگو باشند و نه تنها نمایندگان بلکه تمامی وزرا و مسئولین نیز باید به سخنان مقام معظم رهبری جامه عمل بپوشانند و مطیع اوامر ایشان باشند.

 وی گفت : بحمد الله در جبهه نظامی ، عرصه سیاسی و عرصه امنیتی با بصیرت و هوشیاری مردم پیروزیم و در عرصه اقتصادی نیز به طور قاطع پیروز خواهیم شد چرا که این وعده الهی است و این وعده نصرت یقینا تحقق خواهد یافت.

 وی خاطر نشان کرد : خداوند در این 40 سال پشتیبان ما و جمهوری اسلامی ایران بوده و هست و اگر ایمان داشته باشیم و سستی نکنیم و در این مسیر استقامت داشته باشیم یقینا پیروز و سربلند خواهیم شد.

 

پیگیری در آپارات پیگیری در لنزور محبوبیت گوگل  فيسنما ارسال به دیگ ارسال به افسران ارسال به کلوب

تاریخ درج: جمعه ١ آذر ١٣٩٨
© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.


در صورت مقدور بودن نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

"پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.

" پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی " از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.

نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

آدرس: اروميه ، بلوار رسالت ، خيابان شهيد نوري (گلديس) ، جنب مصلي  بزرگ امام خميني (ره) ، دفتر امام جمعه اروميه

شماره تماس :  32358091-044                 فاکس : 32358092-044

پست الکترونيکي : info@sebghah.ir                  سامانه پيام کوتاه : 50001916


© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.