نسخه چاپينماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه در خطبه های نماز جمعه این هفته:

افزایش قیمت بنزین باید به تدریج و در مدت طولانی انجام می گرفت تا مردم دچار مشکل نشوند

اگر در طول مدت ها و بصورت تدریجی این افزایش در قیمت بنزین اعمال می شد مردم نیز دچار مشکل نمیشدند و این در اثر غفلت و بی توجهی مسئولین به این موضوع بوده است اما به هر حال در این زمینه بایدتلاش کنند این افزایش یکباره زندگی مردم را مختل نکند و مردم نیز باید با رعایت انصاف در قیمت اجناس و کالاها با سایر مردم رفتار کنند و بگونه ای نباشد که یکباره همه قیمت ها افزایش پیدا کند.

 

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی؛ حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در خطبه‌ های آیین عبادی و سیاسی نماز جمعه این هفته ارومیه ضمن تبریک ولادت با سعادت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم و امام صادق علیه السلام به جایگاه با عظمت نبی مکرم اسلام اشاره کرده و گفت: بر اساس آیات و روایات خداوند عزیزتر و ارزشمندتر از نبی مکرم اسلام مخلوقی خلق نکرده و افضل ترین شخص در بین مخلوقات نزد خداوند پیامبر اسلام است.

 وی در ادامه به بیان عظمت پیامبر اسلام در آیات قرآن پرداخت و گفت: در بزرگی و عظمت شخصیت پیامبر گرامی اسلام همین آیه بس است که خداوند متعال خود و فرشتگانش بر نبی مکرم اسلام سلام و درود می فرستند و انسان را نیز موظف نموده تا این مسأله را  تکرار کند.

وی در ادامه بیانات خود به بیان روایتی از امام صادق علیه السلام پرداخته و گفت: خداوند چنان بر شخصیت پیامبر اسلام ارزش قائل است که هر کس یک صلوات بر حضرت بفرستد خداوند و هزاران فرشته به آن شخص هزار صلوات می فرستند.

 امام جمعه ارومیه در ادامه خطبه اول به بیان قدرت روحی و قلبی پیامبر اسلام پرداخت و گفت: قدرت قلبی پیامبر چنان بالا است که خداوند در معراج مستقیماً با پیامبر سخن گفته و قرآن در شب قدر به یکباره بر آن نازل شده، همان قرآنی که خداوند فرموده اگر بر کوهی نازل می شد از خشیت الهی از هم می پاشید.

 وی در ادامه به بیان آیه ی دیگر از قرآن در شأن پیامبر گرامی اسلام گفت: خداوند مردم را از بالا بردن صدای خود از صدای پیامبر و صدا زدن ایشان همانند دیگر مردم نهی نموده و کسانی که از این دستور اطاعت نکنند را به حبط شدن اعمالشان وعده داده است.

 نماینده مقام معظم رهبری در استان آذربایجان غربی در ادامه ضمن بیان روایتی از امیرمومنان حضرت علی ابن ابی طالب گفت: حضرت علی علیه السلام با آن همه بزرگی و عظمت، خود را بنده ای از بندگان پیامبر گرامی اسلام می دانند لذا این نشان از عظمت بالای شخصیتی نبی مکرم اسلام است.

سیدمهدی قریشی در بخش بعدی سخنان خود نسبت به عظمت وجودی پیامبر گرامی اسلام گفت: پیامبر اکرم در میان عرب جاهلی و مردمانی که بت های ساخته دست خود را می پرستیدند و در بدترین شرایط زندگی می کردند به پیامبری مبعوث شدند و تربیت چنین مردمانی در نوع خود بزرگترین معجزه ایشان محسوب می شود.

وی خاطر نشان کرد: حضرت از میان آن مردم جاهلی، ابوذر، سلمان و مقداد تربیت کردند و در مدت 23 سال نبوت، بیش از سایر پیامبران از مردم جاهل زمان خود اذیت و سختی متحمل شدند.

 جمهوری اسلامی ایران نماد وحدت جهان اسلام است


 

 حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه در خطبه دوم نماز جمعه ارومیه به هفته وحدت و اهمیت تبیین و ترویج مبانی مشترک در جامعه اسلامی اشاره کرده و گفت : برگزاری کنفرانس وحدت در جمهوری اسلامی ایران نشان از عزم راسخ ایران در ایجاد وحدت در جهان اسلام است و همانطور که از ابتدای انقلاب اسلامی شاهدیم جمهوری اسلامی در حمایت از مردم فلسطین و سایر کشورهای مسلمان که غالبا سنی نشین هستند در صف اول حمایت و دفاع از حقوق مسلمانان است و این نشان از این دارد که کشورهای مسلمان باید در مقابل دشمن ظالم متحد و یکپارچه باشند و با توکل بر خداوند متعال بر کفار و استکبار پیروز شوند.

 وی افزود: استان آذربایجان غربی نماد بارز وحدت و برادری مسلمانان در کشور است که باید ضمن حفظ آن در تقویت اتحاد و برادری و صمیمیت در استان تمام تلاش خود را بکار بگیریم.

 امام جمعه ارومیه در بخش دوم سخنان خود به مناسبت بیست و  چهارم  آبان ماه سالروز رحلت علامه طباطبایی که بعنوان  هفته کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است اشاره کرده و گفت: این مناسبت بهانه خوبی است که خود و فرزندانمان را در مسیر کتاب و کتابخوانی قرار دهیم و مسئولین و دولت وظیفه دارد در این راه با حمایت از نویسندگان، کتابخانه ها و متولیان امر کتاب در کشور زمینه مطالعه مردم در تمامی سطوح را فراهم کند.

وی افزود: متاسفانه با وجود فضای مجازی و اطلاعات گسترده ای که در آن است سرانه مطالعه کتاب را بسیار پایین آورده است امیدواریم با حمایت دولت و مسولین در این زمینه شاهد افزایش این رویه باشیم و خود ما نیز باید در این زمینه تلاش کنیم و به مطالعه کتاب بیش از پیش اهمیت دهیم.

 سید مهدی قریشی با بیان روایتی از پیامبر گرامی اسلام (ص) گفت: اگر مؤمنی یک صفحه و برگی از مطالب مفید و علمی به یادگار بذارد در روز قیامت این برگ میان او و آتش دوزخ فاصله و حائل خواهد بود و اجازه نخواهد داد آتش وی را بسوزاند و این نشان از اهمیت کتاب و مطالعه در اسلام دارد.

 نماینده مقام معظم رهبری در بخش سوم سخنان خود به مساله افزایش قیمت بنزین اشاره کرده و با انتقاد از روند موجود در افزایش یکباره این موضوع گفت: تصمیم دولت در افزایش قیمت بنزین از چند جهت مورد توجه است اول اینکه این تصمیم از طرف دولت و با تصمیم اقتصاد دانان و هیأت وزیران انجام گرفته و این موضوع باید به مرور زمان و تدریجی انجام میگرفت.

وی افزود : اگر در طول مدت ها و بصورت تدریجی این افزایش در قیمت بنزین اعمال می شد مردم نیز دچار مشکل نمیشدند و این در اثر غفلت و بی توجهی مسئولین به این موضوع بوده است اما به هر حال در این زمینه بایدتلاش کنند این افزایش یکباره زندگی مردم را مختل نکند و مردم نیز باید با رعایت انصاف در قیمت اجناس و کالاها با سایر مردم رفتار کنند و بگونه ای نباشد که یکباره همه قیمت ها افزایش پیدا کند.

امام جمعه ارومیه در ادامه سخنان خود به سفارشات مقام معظم رهبری در خصوص افزایش قیمت بنزین اشاره کرده و گفت : مقام معظم رهبری از مدت ها پیش این موضوع را مطرح کرده بودند اما مسئولین دولتی با غفلت در این مسأله باعث تأخیر در انجام آن شدند و باید در این زمینه پاسخگو باشند.

 وی افزود : طرح کارت سوخت که در دولت قبل بخوبی انجام شده بود و با صرف هزینه های آن زمان از بسیاری از آسیب های قاچاق و اسراف در مصرف جلوگیری کرده بود و انصافا در آن زمان که تحریم ها شدت پیدا کرده بود توانستند بخوبی مدیریت کنند چرا تعطیل شد؟ و الان چرا دوباره اجرایی می شود؟ این موضوع در اختیار دولت بود و مردم و رهبری که این موضوع را مدیریت نمی کنند فلذا اگر این کار صحیح بود چرا جمع شد و اگر صحیح نیست چرا دوباره اجرایی می شود؟

 سید مهدی قریشی افزود: حال که این موضوع در کشور اجرایی شده است باید دولت بصورت جدی تلاش کند تا قشر ضعیف جامعه صدمه ای نبینند و بنده نیز در سفر اخیر ریاست جمهور به استان این موضوع را مطرح کرده و از مسئولین ارشد دولتی خواستم که قیمت بنزین را با مدیریت مناسب و از مدت های گذشته و به تدریج افزایش می دادند تا مردم دچار مشکل نمی شدند.

نماینده ولی فقیه در استان در ادامه خطبه دوم به بیان اهمیت اصل صداقت در بین مسئولین پرداخت و گفت: دستورات سه گانه خداوند به پیامبر اکرم در قرآن تحجد شبانه و با صداقت در ‌مسیر نبوت قدم برداشتن و از خداوند متعال یاری جستن است، لذا روسای محترم قوای سه گانه باید با مردم صادقانه برخورد کنند و جامعه را به دو قطبی نکشانند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: مبارزه با فساد از اصول جمهوری اسلامی است لذا قوای سه گانه با همکاری هم در مقابله با فساد عمل کنند و مردم را به سمت دو قطبی و چند قطبی نکشانند، فساد در هر چه سطحی و با چه وابستگی هایی باشد باید با آن مقابله شود، مسئولین به جای متهم کردن یکدیگر با جدیت و قدرت در مقابل فساد عمل کنند.

امام جمعه ارومیه در ادامه به اهمیت صداقت در مسئله مذاکرات اشاره کرد و گفت: مسئولین باید در بحث مذاکره با کشورهای دیگر نیز با مردم صادقانه سخن بگویند، مقام‌ معظم رهبری به جز مذاکره با آمریکا و اسرائیل با هیچکدام از کشورها ممنوعیت ایجاد نکرده اند و فرموده اند که در مذاکره با کشورهای دیگر نیز باید هوشمندانه عمل شود.

 وی خاطر نشان کرد: آیا هوشیاری در مذاکرات تذکر بدی است؟ چرا عده ای از مسئولین مسئله را شفاف و صادقانه بیان نمی کنند؟ چرا عده ای مسائل را مبهم بیان می کنند؟

خطیب جمعه ارومیه در ادامه خاطر نشان کرد: در مسئله مذاکرات معیار دستورات الهی است چرا که خداوند در قرآن کریم صراحتاً به پیامبر اعلام داشته که تعهد خائنین به عهد را از بین ببر چرا که خداوند خائنان را دوست ندارد، آمریکا چند بار نقض عهد و پیمان کرده و این کشور را مورد هجمه قرار داده است؟

 وی در ادامه با بیان پیمان هایی که پیامبر اسلام در طول زمان نبوت خویش با کفار بسته بود پرداخت و گفت: در بحث پیمان رسول اکرم (ص) با کفار، هیچگاه پیامبر دوباره با عهد شکنان، پیمان نبسته است.

وی افزود: در طول زمان نبوت پیامبر اکرم، سه قبیله یهودی با ایشان پیمان بسته بودند که هر سه این قبیله نقض پیمان کرده و پیامبر هیچگاه دوباره با آن ها پیمان نبستند، مگر پیامبر نعوذبالله ساده لوح هستند که دوباره با آن ها پیمان ببندند، لذا باید در بیان مسائل پیرامون پیامبر باید با تحقیق و براساس مسلمات سخن گفته شود.

 

پیگیری در آپارات پیگیری در لنزور محبوبیت گوگل  فيسنما ارسال به دیگ ارسال به افسران ارسال به کلوب

تاریخ درج: جمعه ٢٤ آبان ١٣٩٨
© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.


در صورت مقدور بودن نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

"پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.

" پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی " از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.

نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

آدرس: اروميه ، بلوار رسالت ، خيابان شهيد نوري (گلديس) ، جنب مصلي  بزرگ امام خميني (ره) ، دفتر امام جمعه اروميه

شماره تماس :  32358091-044                 فاکس : 32358092-044

پست الکترونيکي : info@sebghah.ir                  سامانه پيام کوتاه : 50001916


© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.