نسخه چاپينماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه در خطبه های نماز جمعه این هفته:

نمایندگان مجلس به جای تبلیغات زودهنگام به دنبال حل مشکلات استان باشند

استان آذربایجان غربی جزء بهترین‌ استان ها به لحاظ وجود منابع و زمینه های سرمایه گذاری در حوزه های مختلف است و از ظرفیت های بسیار بالایی برخوردار است فلذا مسئولین استان و بویژه نمایندگان مجلس از هم اکنون به دنبال تبلیغات نباشند و در مسیر پیشرفت استان گردهم جمع شوند و با استفاده از نظرات و همراهی متخصصین ، علما و سرمایه گذاران و اقتصاد دانان به دنبال بهره مندی از امکانات استان باشند .

 

پیشگامان معصیت در قیامت زودتر از سایرین گریان خواهند شد

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی؛ حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی امام جمعه ارومیه در خطبه‌های آیین عبادی و سیاسی نماز جمعه این هفته ارومیه در ادامه سلسله مباحث معاد ضمن بیان این مسئله که عده‌ای در روز قیامت گریان و نالان و عده‌ای دیگر شادان و خرم محشور خواهند شد گفت: ظاهر آیات و روایات نشان می‌دهند کسانی که در دنیا اهل خوف و خشیت الهی بودند در قیامت شادان و خندان و کسانی که اهل معاصی بودند در عرصات محشر نالان و گریان خواهند بود.

وی در ادامه به بیان روایتی از پیامبر گرامی اسلام در مورد قیامت و اعمال انسان پرداخت و گفت: چنانچه کسی معصیت می‌کند در حالی که خوشحال است در روز قیامت در حال گریان وارد آتش دوزخ خواهد شد.

وی در ادامه ضمن اشاره به روایتی از حضرت امیرالمومنین افزود: حضرت می‌فرمایند هر کسی از شما که به دنبال معصیت تلاش کند تا سریعتر به گناه اقدام کند در روز قیامت زودتر از همه از ترس قیامت گریان خواهند شد‌.

گریه در معصیت حسین انسان را از گریه در قیامت حفظ می کند

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه در بخش دیگری از بیانات خود به غفلت انسان از عواقب معصیت الهی اشاره کرده و گفت: نباید دچار غفلت و مرتکب معصیت شویم در حالی از گناه خوشحال هستیم چرا که عقوبت الهی بسیار سخت خواهد بود بطوری که در قیامت برادر از برادر و همسرتان و فرزندان از یکدیگر فرار خواهند کرد تا به خود برسند و در این زمان است که مومنان و انسان‌های با تقوا خوشحال خواهند بود و اهل بهشت و سعادت می‌شوند.

وی با اشاره به روایتی از رسول اکرم (ص) خطاب به حضرت زهرا سلام الله علیها گفت: در روز قیامت همه چشم‌ها گریان خواهند بود مگر دیده‌هایی که در مصیبت حسین علیه السلام گریه کنند.

چشمانی که با حرام الهی پر شوند در قیامت با آتش الهی پر خواهند شد

وی در ادامه بیانات خود ضمن اشاره به روایتی از امام صادق علیه السلام که از جد خود پیامبر گرامی اسلام نقل کرده اند، گفت: همه دیدگان در قیامت نالان خواهند بود به جز سه دیده، اول؛ چشمانی که در دنیا در اثر ترس از خداوند گریان باشند و دوم؛ چشمانی که شب‌ها در راه خدا بیدار باشد، رزمنده و عالمی که شبانه در راه حل مشکلات و حفظ امنیت مردم تلاش می کند و سوم؛ دیدگانی که نگاه به حرام الهی را مرتکب نشود.

سید مهدی قریشی با اشاره به احوال قیامت گفت: اگر بخواهیم در روز قیامت گریان نباشیم باید از معصیت الهی اعراض کرده و از انجام معصیت الهی خوشحال نباشیم فلذا باید مراقب خود و فرزندانمان باشیم و اجازه ندهیم فرزندان و خانواده ها دچار معصیت شوند.

وی در پایان تاکید کرد: کسی که چشمان خود را با حرام الهی پر کند در قیامت گریان محشور خواهد شد و خداوند دیدگان او را با آتش پر خواهد کرد.

 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

مردم و مسئولین به امداد رسانی به موقع و رفع مشکلات زلزله زدگان بشتابند

حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه در خطبه دوم آیین عبادی و سیاسی نماز جمعه ارومیه به زلزله اخیر آذربایجان شرقی اشاره کرده و گفت : به خانواده های داغدار این عزیزان تسلیت میگوییم و امیدواریم تلخی این حوادث با همراهی و همدردی مردم و مسئولین التیام یابد و در ضمن وظیفه همه مسئولین و مردم است تا با امداد رسانی بموقع در رفع مشکلات زلزله زدگان تلاش کنند تا اثرات این ضایعه طبیعی از بین رود .

بر همه ما لازم است هر روز با ولی نعمت خود، حضرت ولی عصر تجدید بیعت کنیم

وی به سالروز به امامت رسیدن حضرت ولی عصر (عج) اشاره کرده و با تبریک این روز بزرگ گفت : برکت وجود نورانی حضرت ولی عصر (عج) باعث نزول رحمت و برکت بر ما میشود فلذا لازم است هر روز با ولی نعمت خود تجدید بیعت کنیم و عرض ارادت داشته باشیم محضر مبارک حضرت و تلاش کنیم در مورد بنیاد مهدویت و کارهای فرهنگی آن با این نهاد انقلابی و مقدس همکاری های لازم را داشته باشیم .

 کسانی که باعث انشقاق در بین مسلمین می شوند باید از جامعه طرد شوند

سید مهدی قریشی در ادامه سخنان خود به اهمیت هفته وحدت و ولادت با سعادت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم اشاره کرده و گفت : تدبیر امام خمینی (ره) در نامگذاری دهم تا هفدهم ریع الاول به نام هفته وحدت ایام بسیار با فضیلتی است و باید توجه داشته باشیم که مسأله وحدت یک مسأله کاملا اعتقادی در کشور ماست و بر اساس آیات و روایات باید به این مسأله توجه ویژه ای داشته باشیم .

 وی با بیان این نکته که استان آذربایجان غربی مفتخر به حضور اقوام ، ادیان و مذاهب گوناگون است خاطرنشان کرد : در استان ما باید بیشتر از هر کجای دیگر تلاش شود تا وحدت بین مذاهب مختلف نهادینه گردد و باید در مقابل کسانی که باعث بهم خوردن این وحدت می شوند مقابله کرده و آن ها را طرد کرد و اجازه ندهیم افراد مختلف به بهانه های زبان و قومیت و مذهب باعث انشقاق در بین مسلمانان شود چرا که این کارها برخلاف بیانات اهل بیت علیهم السلام و دین و سفارشات امام (ره) و مقام معظم رهبری است.

 همه مردم و مسئولین باید نسبت به عملکرد خود در قبال مطالبات رهبری پاسخگو باشند

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی به بیانات اخیر رهبر انقلاب که در روز 12 آبان ایراد فرمودند اشاره کرده و گفت : مقام معظم رهبری در این سخنرانی به نکات مهمی اشاره کرده که باید دقت بسیار د رموضوعات مطرح شده داشته باشیم و باید مخاطب بیانات رهبر انقلاب مشخص شده و مردم به نوبه خود پاسخگو باشند و مسئولین از رئیس جمهور ، وزرا ، مدیران کل ، استانداران  ، نمایندگان مجلس ، ائمه جمعه و همه نسبت به عملکرد خود در قبال مطالبات رهبری پاسخگو باشند .

 همه مردم باید در جهاد فرزند آوری و تکثیر نسل ایران اسلامی سهیم باشند

امام جمعه ارومیه در تشریح بیانات رهبری به مساله تحدید نسل در کشور اشاره کرده و گفت : عده ای در داخل کشور به دنبال نهادینه کردن سیاست تحدید نسل در بین مردم بودند که باید این تفکر توسط مسئولین و مردم تغییر پیدا کرده جهاد فرزند آوری در کشور اجرایی شود چرا که عده ای نمیخواهند جمعیت انبوه جوانان در ایران وجود داشته باشد و با القای تفکرات تک فرزندی و بزرگ جلوه دادن مشکلات فرزند آوری به دنبال ضعیف کردن کشور در حوزه جوانان هستند .

 وی به خطرات پیش روی کشور در صورت غلبه کهنسالی به جوانگرایی اشاره کرده و گفت : مهمترین سرمایه یک کشور نیروی انسانی جوان آن کشور است و اگر کشور دارای نیروی جوان نباشد در مقابل تهدیدات دشمنان ضعیف شده و مجبور به تسلیم خواهد شد و استعمار جهانی به مرور می خواهد در این زمینه ایران اسلامی را تضعیف کرده و مجبور به تسلیم کنند فلذا همه و بویژه مسئولین باید این سیاست را تغییر داده و همه آحاد جامعه را به فرزند آوری ترغیب کنیم.

 وی خاطر نشان کرد : همه کسانی که توانایی فرزند آوری دارند باید در جهاد تکثیر نسل ایران اسلامی سهیم باشند و نقش خود را بخوبی ایفا کنند و امیدواریم در سالهای آینده شاهد افزایش زاد و ولد در بین مؤمنین و نسل جوان باشیم چرا که طبق سفارش صریح نبی مکرم اسلام (ص) فرزند آوری باعث افزایش رزق و روزی و برکت در زندگانی خواهد شد.

  کسانی که به دنبال مذاکره با آمریکا هستند ساده لوحند

امام جمعه ارومیه در ادامه سخنان خود به اهداف انقلاب اسلامی در مبارزه با استکبار جهانی و آمریکا اشاره کرده و گفت : انقلاب اسلامی ایران بر اساس مبارزه با آمریکا شکل گرفته و ایجاد شده است و الان نیز ادامه دارد و در 41 سال گذشته آمریکا چهره اصلی و خوی وحشی گرایانه خود را روز به روز بیشتر نشان داده با این که ضعیف تر نیز شده است وقیحانه تر بر خباثت خود ادامه میدهد و به فضل الهی بزودی شاهد نابودی آمریکا و استکبار جهانی نیز خواهیم بود.

  وی افزود : واقعا خجالت آور است و جای تأسف دارد از اینکه عده ای در داخل علی رغم تأکیدات مکرر مقام معظم رهبری هنوز ساده لوحانه به دنبال ارتباط با آمریکا هستند جای تعجب دارد که چرا عده ای نمی خواهند ببینند که آمریکا به دنبال قلدری و مدیریت بر جهان بر اساس ظلم  است و هیچگاه از اهداف خود دست بر نخواهد داشت .

 ممنوعیت مذاکره با آمریکا توسط رهبری آنها را در دنیا ذلیل کرد

 سید مهدی قریشی به سیاست عدم مذاکره با آمریکا اشاره کرده و گفت : مقام معظم رهبری با ممنوعیت مذاکره با آمریکا در پی بدعهدی آمریکا در ماجرای برجام  اثبات کرد که در پس مذاکره نکردن با آمریکا استدلال بسیار محکم و استواری حاکم است که باعث شد هیمنه پوشالی آمریکا و ضعف و زبونی این کشور در تلاش برای مذاکره و دیدار با مسئولین نظام اسلامی بر همه دنیا آشکار شود .

وی خاطرنشان کرد : رهبر انقلاب بارها به مسئولین تذکر داده و گفتند که آمریکایی ها در خواسته های خود هیچ گاه عقب نشینی نخواهند کرد و با مذاکره به دنبال نفوذ در کشور هستند و حد یقفی در خواسته های خود نخواهند داشت و یقین بدانید بعد از رسیدن به خواسته های خود درخواستهای دیگر خود را مطرح خواهند کرد تا به شرایط قبل از انقلاب برسند فلذا کسانی که فکر میکنند مشکلات با مذاکره با آمریکا حل خواهد شد افراد ساده لوحی هستند و مذاکره صددرصد اشتباه است و نباید مذاکره کردن به رفراندوم گذاشته شود چرا که مذاکره نتیجه ای جز پشیمانی و حسرت نخواهد داشت.

 مسئولین از واردات کالاهایی که در داخل تولید می شوند جلوگیری کنند

 نماینده مقام معظم رهبری در استان با تأکید بر مطالبات رهبری بر استفاده از توان داخلی گفت : نباید برای حل مشکلات خود چشم امید به خارجی ها  داشته باشیم و با همت مسئولین و استفاده از ظرفیت و توان داخلی مشکلات درونی را در درون کشور حل کنیم .

وی با اشاره به رونق اقتصاد داخلی گفت : یکی از مطالبات صریح مقام معظم رهبری از مسئولین مربوطه چرایی واردات کالاهای خارجی که مشابه داخلی آن در کشور تولید میشود بود مسئولین باید پاسخگو باشند که چرا جلوی واردات کالاهای خارجی که مشابه آن در داخل تولید میشود گرفته نمی شود و این چرایی مطرح شده را باید مسئولین مربوطه پاسخ دهند فلذا دولت محترم و نمایندگان مجلس باید جوابگوی مطالبات رهبری باشند .

 وی در ادامه خاطرنشان کرد : عده ای از واردات کالاهایی که در داخل تولید میشود دنبال ثروت اندوزی و ضربه زدن به تولید و اقتصاد داخل کشور هستند و باید جلوی چنین افرادی گرفته شود و این وظیفه بر عهده قوای سه گانه کشور است که باید وظایف خو را بخوبی انجام داده و پاسخگو باشند.

   رونق تولید راه حل مشکلات کشور است

 سید مهدی قریشی در ادامه به اهمیت رونق تولید در کشور تأکید کرده و گفت : رونق تولید راه حل مشکلات کشور است و مسئولین باید این موضوع را در اولویت تمامی کارهای خود قرار دهند و مانند وزیر صنعت که قول دادند مانع از تعطیلی واحد های تولیدی در کشور شوند به وعده خود عمل کنند و یقین بدانند اگر خلف وعده کنند به تصریح بیان امیر المؤمنین علی علیه السلام در محضر خداوند و مردم مورد خشم و ذلت و تباهی قرار خواهند گرفت .

  مسئولین باید بیدار شده و به وظایف خود بخوبی عمل کنند

خطیب نماز جمعه ارومیه  در ادامه سخنان خود وظایف رئیس جمهور ، وزرا ، استانداران ، بانک ها،  مسئولین استانی و نمایندگان مجلس را متذکر شده و گفت : مقام معظم رهبری تا چه حد و چگونه باید این مطالبات را مطرح کنند و این تذکرات را تکرار کنند تا مسئولین متوجه وظایف خود شوند و بیدار شوند و تلاش کنند و همه وظایف خود را بدانند و به دنبال حل مشکلات باشند و وظیفه همه مردم است تا از مسئولین خود سوال کنند و گزارش اقدامات آنها را بدانند.

 امام جمعه ارومیه در ادامه سخنان خود گفت : در بیان صریح امیرالمؤمنین علی علیه السلام آمده است که  در جامعه فقیری دچار فقر نمی شود مگر اموالی از او در اختیار ثروتمندی قرار گرفته باشد فلذا این مسأله نشان می دهد که ثروت اندوزی عده ای در کشور بوسیله واردات باعث بیکاری و فقر عده ای دیگر می شود و چنانچه مسئولی یا نماینده ای در این مسیر وظایف خود را درست انجام ندهد در روز قیامت مورد بازخواست خداوند متعال قرار خواهد گرفت.

 نمایندگان مجلس به جای تبلیغات زودهنگام به دنبال حل مشکلات استان باشند

نماینده مقام معظم رهبری در قسمت پایانی سخنان خود به ظرفیت های استان ها تأکید کرده و گفت : بر اساس سخنان رهبری وقتی استانداری میتوانددر مدت اندک و با استفاده از ظرفیت های استان خودت قرارداد هایی به اندازه 90 هزار میلیارد تومان منعقد کند سایر استان ها نیز میتوانند از ظرفیت های استانی خود بهره مند شوند و باید همه در این زمینه بسیار فعال باشند.

 وی تأکید کرد : استان آذربایجان غربی جزء بهترین‌ استان ها به لحاظ وجود منابع و زمینه های سرمایه گذاری در حوزه های مختلف است و از ظرفیت های بسیار بالایی برخوردار است فلذا مسئولین استان و بویژه نمایندگان مجلس از هم اکنون به دنبال تبلیغات نباشند و در مسیر پیشرفت استان گردهم جمع شوند و با استفاده از نظرات و همراهی متخصصین ، علما و سرمایه گذاران و اقتصاد دانان به دنبال بهره مندی از امکانات استان باشند .

وی افزود : مقام معظم رهبری سالهای گذشته به مسأله سیب آذربایجان غربی تأکید کردند ولی هنوز مشکلات حوزه کشاورزی و سیب در استان حل نشده است تا کی باید این موضوع اینگونه سپری شود و چه کسی و کسانی قرار است در این مسیر تلاش کنند و مشکلات را حل کنند ؟ و یقینا این وظیفه بر عهده مسئولین استان است که امیدواریم در مدتی اندک شاهد رفع موانع و استفاده از ظرفیت های استان باشیم.

 

پیگیری در آپارات پیگیری در لنزور محبوبیت گوگل  فيسنما ارسال به دیگ ارسال به افسران ارسال به کلوب

تاریخ درج: جمعه ١٧ آبان ١٣٩٨
© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.


در صورت مقدور بودن نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

"پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.

" پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی " از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.

نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

آدرس: اروميه ، بلوار رسالت ، خيابان شهيد نوري (گلديس) ، جنب مصلي  بزرگ امام خميني (ره) ، دفتر امام جمعه اروميه

شماره تماس :  32358091-044                 فاکس : 32358092-044

پست الکترونيکي : info@sebghah.ir                  سامانه پيام کوتاه : 50001916


© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.