نسخه چاپينماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه :

توجه ویژه مسئولین به خسارت دیدگان محصولات کشاورزی ضروری است

استاندار محترم ، نمایندگان مجلس و مسئولین استانی باید توجه ویژه ای به جبران خسارت های کشاورزان عزیز داشته باشند چرا که مردم و کشاورزان در مضیغه هستند و نگران مخارج خود در روزهای آتی می باشند فلذا صاحبان کارخانه ها و واسطه ها با رعایت انصاف و خرید متناسب محصولات کشاورزان به این عزیزان کمک کنند.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی ؛ حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه در خطبه های اول آیین عبادی و سیاسی نماز جمعه این هفته ارومیه  ضمن دعوت همه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی به ادامه مباحث معاد پرداخته و به موضوع پل صراط و گذر بندگان از آن اشاره کرده و گفت : بر همه ما لازم اسئت تا بدانیم که وارد شدن به محضر رحمت پروردگار الهی منوط به گذشتن از لغزش گاه های پل صراط در روز قیامت خواهد بود فلذا باید تقوا داشته باشیم و مراقب اعمال خود باشیم و با مشغول شدن در عبادت و خوف از پروردگار متعال برای عبور از پل صراط خود را آماده سازیم تا سربلند و روسفید در محضر پروردگار الهی حاضر شویم.

وی افزود : مسائلی هستند که عمل به آن ها باعث تسریع در عبور از پل صراط خواهد شد و در توصیه ای که پیامبر اسلام (ص) به حضرت علی (ع) کرده اند آمده است که ای علی (ع) زمانی که قیامت پیش آید من و تو و جبرئیل بر روی پل صراط قرار میگیریم  و هیچ کس از پل صراط عبور نخواهد کرد مگر اینکه ولایت تو ای علی (ع) جان در نامه ای که نزد آنهاست ثبت شود و این جملات نشان از اهمیت ولایت علی علیه السلام در روز قیامت است.

سید مهدی قریشی در ادامه بیانات خود با اشاره به روایتی از امام صادق علیه السلام گفت : یکی از عواملی که باعث میشود بندگان در روز قیامت از پل صراط براحتی و با سرعت عبور کنند کسانی هستند که صدقه می دهند و کسانی که به فقرا کمک می کنند و صدقه می دهند با سرعت از پل صراط عبور میکنند و کسانی که بر اقامه نماز شب اهتمام دارند باعث نورانیت چهره هایشان می شود.

وی افزود : هر کس به برادر مسلمان و مؤمن خود قرض الحسنه دهد به اندازه هر درهمی که قرض دهد خداوند متعال به اندازه کوه احد به وی حسنه و ثواب خواهد داد و چنانچه در بازپس ستاندن آن نیز ارفاق و تخفیف دهد در روز قیامت با سرعت و اطمینان و بدون حساب از پل صراط عبور خواهد کرد فلذا تلاش کنیم قرض الحسنه را در جامعه احیا کرده ودر کمک به مؤمنین گرفتار از هیچ تلاشی فروگذار نکنیم.

امام جمعه ارومیه  در ادامه سخنان خود به تأثیر وجود بانک ها در کشور و کم رونقی قرق الحسنه اشاره کرده و گفت : وجود بانک ها در جامعه باعث جمع شدن سنت زیبای قرض الحسنه در جامعه گردیده است در حالی است که در قرآن و روایات سفارش بسیار زیادی به قرض الحسنه شده است و یقینا با احیای این سنت الهی باعث آمرزش الهی در روز قیامت و پل صراط خواهیم شد.

وی در ادامه با بیان روایتی دیگر از پیامبر گرامی اسلام (ص) گفت : هر کسی نماز جماعت را مهم بشمارد و در آن حضور پیدا کند و هر کجا باشد در نماز جماعت شرکت کند در روز قیامت بعنوان اولین گروه از پل صراط عبور کرده و به سمت رحمت الهی رهسپارخواهند شد در حالی که چهره هایشان مانند ماه روشن خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در استان در ادامه مباحث خانواده و سبک زندگی دینی گفت : وظیفه سرپرست خانواده این است که هر چقدر امکان و وسعت در زندگی برایش ایجاد شد به اهل و عیال و خانواده هم باید وسعت داده و امکان راحتی آن ها را فراهم کند  و این از سفارشات اهل بیت علیهم السلام و خداوند متعال به بندگان است .

وی با بیان روایتی از امام رضا علیه السلام گفت : وظیفه مردان خانواده در اختیار گذاشتن اموال و امکانات برای اهل و عیال و زن و فرزند است که مبادا با خساست و بخیل شدن در قبال خانواده باعث شود تا آن ها آرزوی مرگش را داشته باشند فلذامسلمانان و مؤمنین در قبال خانواده هایشان دست و دل باز بوده و از ثروت و دارایی هایشان آن ها را بهره مند میکنند تا براحتی زندگی کنند .

سید مهدی قریشی در پایان بیانات خود به رعایت حال خانواده در مقایسه با رسیدگی و مستحبات دیگر تأکید کرد : اولویت برای کمک کردن سرپرست خانواده اعضای خانواده است و تا زمانی که نیاز خانواده را رفع نکرده نباید به دیگران و فقرا رسیدگی کند به اندازه ای که اسراف نباشد .

حجت السلام والمسلمین سید مهدی قریشی نماینده مقام معظم رهبری در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه در خطبه دوم آیین عبادی و سیاسی نماز جمعه این هفته ارومیه با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس در 31 شهریور ماه گفت : همه مردم بخاطر دارند که رژیم بعثی عراق در 31 شهریور سال 59 حمله سراسری را به مرزهای ایران اسلامی آغاز کرده و با بمباران نوار مرزی و مراکز نظامی و استراتژیک و فرودگاه های ایران باعث همبستگی ملی و دفاع جانانه 8 ساله در تاریخ جمهوری اسلامی ایران شد.

وی با بزرگداشت یاد و نام شهدا و جانبازان و اسرای جنگ تحمیلی خاطرنشان کرد : وظیفه همه مردم و مسئولین است که یاد و نام شهدا و جانبازان و اسرای جنگ تحمیلی را زنده دارند و شجاعت ها و حماسه ها و فداکاری های رزمندگان در جبهه ها را حفظ کرده و به نسل های بعدی منتقل کنند تا الگو و سرمشق فرزندان آینده این مرز و بوم باشد فلذا لازم است به سبب حقی که شهدا و ایثارگران بر گردن ما دارند آثار و نمادها و رشادت های آنان حفظ شود و هیچ کسی اجازه اهانت و بی حرمتی و کم اهمیت انگاشتن  آثار و نمادهای آنان را ندارد.

سید مهدی قریشی در ادامه بیانات خود به انواع جنگ در عرصه های مختلف اقتصادی ، فرهنگی و علمی پرداخته و گفت : بحمدالله 8 سال دفاع مقدس به دشمنان نشان داد که نمیتوانند در عرصه جنگ نظامی حریف نظام اسلامی شوند و امروزه کشور و نظام ما در حال جنگ اقتصادی و فرهنگی با دشمنان است فلذا لازم است مردم و مسئولین بمانند 8 سال دفاع مقدس با همان روحیه و فداکاری در این عرصه ها نیز حضور داشته باشند و با مقابله و استقامت در مقابل دشمنان بتوانیم به ظفر و پیروزی برسیم.

وی خاطرنشان کرد : پیروی کامل و بی چون و چرا از رهبر انقلاب و حضور عموم مردم بمانند زمان جنگ از عوامل پیروزی در 8 سال دفاع مقدس بود  وامروزه نیز  پیروی از مقام معظم رهبری و حضور همه مردم در همه صحنه های اقتصادی و فرهنگی باعث پیروزی در این برهه از زمان بوده و استفاده از اجناس داخلی بعنوان مطالبه رهبری باید سرلوحه کارهای همه مردم باشد و تازمانی که دانش و دانشگاه و بانک ها و همه صنایع و تفکرات جامعه در مسیر مقابله با جنگ اقتصادی قرار نگیرد رسیدن به موفقیت و پیروزی میسر نخواهد شد.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به جامعیت مقام معظم رهبری در تمامی دنیا افزود : ما شاهدیم که گروه های مقاومت یمن ، عراق ، سوریه و لبنان و سایر کشور ها با حضور در محضر مقام معظم رهبری دستورات لازم را برای مقاومت در تمامی عرصه ها اخذ می کنند و این ها همه به خواست الهی انجام گرفته و اراده پروردگار متعال بر این است که اسلام و انقلاب پیروز نهایی در دنیا باشد و در این زمینه وظیفه همه ماست که وظایف خود را در تحقق این پیروزی بخوبی انجام دهیم.

سید مهدی قریشی در ادامه خطبه دوم نماز جمعه ارومیه  با اشاره به خطرات فضای مجازی در کشور افزود : یکی از تصمیمات گسترده دشمنان نظام ایجاد التهاب و تشکیک از طریق فضای مجازی است و با دروغ پردازی ، شایعات گسترده و نقل اخبار ناقص در پی ایجاد اختلاف و انشقاق در بین مردم است تا بتواند از این طریق اراده مردم را نسبت به مقاومت در برابر دشمنان سست کند.

وی افزود : دشمنان گاهی با انتشار اختلافات مذهبی مانند مسائل سنی و شیعه و گاهی با ایجاد اختلافات قومیتی بین اقوام کرد و ترک و بلوچ و لر و ... و گاهی با تحریک عواطف مردم با نقل اخبار نادرست مانند ماجرای دختر آبی و مانند اینها سعی در بهم زدن وحدت و یکپارچگی ملت ایران دارد فلذا همه باید هوشیار و آگاه باشیم و بدانیم که از چه طریقی اخبار را بشنویم و به کدامین اخبار اعتماد کنیم فلذا نباید هر خبری را باور کنیم و شایعات را از واقعیات تشخیص داده و اقدام درست را انجام دهیم.

ریاست شورای فرهنگ عمومی استان با بیان این نکته که در آستانه انتخابات قرار داریم و مباحث اختلافی در حال افزایش است تأکید کرد : مردم عزیز باید آگاهانه به مسائل مختلف توجه کنند و اینگونه نباشد که عده ای برای کسب رأی به دنبال ایجاد مباحث اختلافی و قومیتی در کشور بوده و وحدت جامعه را برهم بزنند و بدانید هرکس سخنی از اختلاف و تفرقه سردهد سخن شیطان بر زبانش جاری شده است و لازم است همگی جلوی چنین افرادی را بگیریم و بعنوان مسلمان بصیر و هوشمند عمل کنیم.

خطیب نماز جمعه ارومیه در ادامه سخنان خود با تقدیر از اقدامات قوه قضائیه در برخورد با مفسدین اقتصادی افزود : همه ما باید از این اقدامات حمایت کنیم و وظیفه قوه مجریه و مقننه حمایت تمام قد از این اقدامات است و در ضمن حمایت مسئولین قوه قضائیه نیز باید در بررسی و رسیدگی به این مسائل با حساسیت و دقت بیشتری عمل کنند تا حق کسی ضایع نشود.

وی افزود : قیام امام حسین علیه السلام نیز برای مقابله با فساد بود و چنانچه مردم آن زمان همراه با امام میشدند سعادتمند بودند و امروز نیز اگر قوه قضائیه در مقابله با فساد مقابله و اقدام قاطعی نداشته باشد یقینا کوتاهی در مقابل فساد باعث عذاب الهی و جهنمی شدن مردم و مسئولین خواهد شد و امیدواریم در این زمینه با قدرت و محکم به مسیر خود ادامه دهد تازمانی برسد که کسی جرأت دست اندازی به بیت المال را نداشته باشند.

امام جمعه ارومیه در پایان سخنان خود به خسارت های وارده به کشاورزان استان اشاره کرده و خاطرنشان کرد : استاندار محترم ، نمایندگان مجلس و مسئولین استانی باید توجه ویژه ای به جبران خسارت های کشاورزان عزیز داشته باشند چرا که مردم و کشاورزان در مضیغه هستند و نگران مخارج خود در روزهای آتی می باشند فلذا صاحبان کارخانه ها و واسطه ها با رعایت انصاف و خرید متناسب محصولات کشاورزان به این عزیزان کمک کنند.

 

 

پیگیری در آپارات پیگیری در لنزور محبوبیت گوگل  فيسنما ارسال به دیگ ارسال به افسران ارسال به کلوب

تاریخ درج: جمعه ٢٩ شهريور ١٣٩٨
© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.


در صورت مقدور بودن نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

"پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.

" پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی " از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.

نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

آدرس: اروميه ، بلوار رسالت ، خيابان شهيد نوري (گلديس) ، جنب مصلي  بزرگ امام خميني (ره) ، دفتر امام جمعه اروميه

شماره تماس :  32358091-044                 فاکس : 32358092-044

پست الکترونيکي : info@sebghah.ir                  سامانه پيام کوتاه : 50001916


© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.