نسخه چاپينماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه در واکنش به بدحجابی گفت :

کشف حجاب جرم مشهود است و بی حجابی در جامعه غیرقابل قبول است

کشف حجاب جرم مشهود است و بی حجابی در خودرو ها ، اماکن عمومی ، رستوران ها و اردوهای تفریحی و ورزشی و سایر مکان های عمومی غیرقابل قبول است و مردم بصورت جدی معترضند و باید مسئولین در حل این موضوع و برخورد با عوامل هنجار شکن تمام تلاش خود را بکار بگیرند تا شاهد رواج بی حجابی و بی عفتی در جامعه اسلامی نباشیم.

 

حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه در خطبه های آیین عبادی و سیاسی نماز جمعه ارومیه ضمن دعوت همه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی به سالروز میلاد حضرت علی بن موسی الرضا (ع) اشاره کرده  و گفت : میلاد این امام همام را محضر حضرت ولی عصر (عج) و همه مردم عزیزمان تبریک و تهنیت عرض میکنیم و امیدواریم تا مشمول عنایات و توجهات آن حضرت قرار بگیریم.

وی با اشاره به اخلاق و سجایای امام رضا علیه السلام اشاره کرده و گفت : همه ما باید روش های اخلاقی و رفتاری امام رضا علیه السلام و اهل بیت علیهم السلام را بعنوان الگو و سرمشق در زندگی هایمان قرار دهیم و تلاش کنیم زندگی هایمان رنگ و بوی اهل بیت بخود بگیرد.

امام جمعه ارومیه به ویژگی های امام رضا علیه السلام اشاره کرده و گفت : از عادات علی بن موسی الرضا علیه السلام همسفره شدن با خدمتکاران و نگهبانان بود و شب هنگام کم میخوابیدند  و بیشتر به عبادت مشغول میشدند و بسیار روزه میگرفتند و میفرمودند اگر کسی سه روز در ماه را روزه بگیرد بمانند روزه گرفتن در تمامی عمر است ، ایشان در طول زندگانی پربرکتشان کارهای خیر زیادی برای مردم انجام میدادند و بصورت پنهانی و شبانه به فقرا رسیدگی کرده و صدقه میدادند و کسی در فضیلت های حضرت نمیتوان در دنیا یافت.

وی  در ادامه بیانات خود به روایتی از امام رضا علیه السلام اشاره کرده و گفت : در بیان حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام عقل مسلمانی کامل نخواهد شد مگر دارای خصلت ها و ویژگی های ده گانه باشد و آن ها عبارتند از : مردم به خیرش امیدوار باشند و از شرش خود را در امان بدانند و کسی عاقل است که کمترین خوبی های دیگران را زیاد بداند واز آن تعریف کند و کارهای خیر و تلاش های زیاد خود را کم بداند و یکی دیگر از صفات انسان های عاقل اینست که در مواجهه با بیان مشکلات و کارهای مردم بردبار باشد و در طلب علم تا آخر عمر خود خسته نشود و همواره در راه کسب علم تلاش کند ، یکی دیگر از نشانه های عقل در انسان اینست که فقر همراه با عبودیت را به ثروت بدون عبودیت ترجیح دهد و با خدا بودن بدون عزت و شهرت را به شهرت و عزت بدون خداوند مقدم بدارد  و گمنامی را محبوبتر از شهرت بداند و دهمین خصلت انسان عاقل اینست  که هر کس را ببیند او را از خود بالاتر بداند.

امام جمعه ارومیه در تشریح حدیث امام رضا علیه السلام به اهمیت رعایت عقل در کارها اشاره کرده و گفت : اگر مردم از فردی یا رسانه ای واهمه داشته باشند نشانگر این است که عملکرد فرد یا رسانه و سایت عاقلانه نیست.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان برکات حضور امام رضا علیه السلام در ایران گفت: زیارت امام رضا (ع) باعث بخشیده شدن گناهان میشود و کفاره گناهان است چنانچه امیرالمؤمنین علی علیه السلام فرمودند هر کس به زیارت فرزندم در غربت برود خداوند گناهانش را میبخشد .

وی با بیان روایت دیگری از امام رضا علیه السلام گفت : هر کس به زیارت امام رضا علیه السلام در طوس رود بمانند زیارت رسول اکرم (ص) است و در روز قیامت مورد شفاعت پیامبر و اهل بیت علیهم السلام قرار خواهد گرفت فلذا وجود مضجع شریف امام رضا علیه السلام در کشور ما نعمت بسیار بزرگی است و همه باید تلاش کنیم از زیات این امام عزیز که منشأ رحمت و برکت است غافل نشویم .

حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه در خطبه دوم نماز جمعه این هفته ارومیه به حوادث عملیات تروریستی در چالدران و پیرانشهر که منجر به شهادت پاسداران انقلاب اسلامی شد اشاره کرده و ضمن عرض تسلیت به خانواده های شهدای گرانقدر گفت : دشمنان نظام و انقلاب و سرکردگان گروهک های مزدور تروریستی بدانند که رزمندگان اسلام انتقام خون این شهدای عزیز را خواهند گرفت و به زودی شاهد انتقام سخت از عوامل این حوادث خواهیم بود.

وی در انتقاد از فضای رسانه ای و فعالان عرصه اطلاع رسانی بخاطر پوشش غیرقابل قبول این حوادث گفت : متاسفانه ارباب رسانه و بخصوص فعالان فضای مجازی آنگونه که شایسته بود در این مسایل عملکرد خوبی نداشتند و نباید از تلاش های شهدای عزیز و جانفشانی این عزیزان غافل شویم چرا که امنیت این مرز و بوم مدیون رشادت های تمامی شهدای عزیزمان است.

امام جمعه ارومیه با اشاره به سالروز گرامیداشت عفاف و حجاب گفت : مطالبه عموم جماعت از مسئولین رسیدگی محکم و قاطعانه در امر حجاب و عفاف است و عدم رعایت این مسأله باعث ناراحتی عموم مردم شده و باعث ایجاد مشکل در تربیت فرزندان و امنیت روانی خانواده ها شده فلذا مسئولین باید با جدیت در این مسئله تلاش کنند و قوه قضائیه نیز بطور قاطعانه با عوامل معدود بی حجابی برخود کند.

وی افزود : کشف حجاب جرم مشهود است و بی حجابی در خودرو ها ، اماکن عمومی ، رستوران ها  و اردوهای تفریحی و ورزشی و سایر مکان های عمومی غیرقابل قبول است  و مردم بصورت جدی معترضند و باید مسئولین در حل این موضوع و برخورد با عوامل هنجار شکن تمام تلاش خود را بکار بگیرند تا شاهد رواج بی حجابی و بی عفتی در جامعه اسلامی نباشیم.

رئیس ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر استان در ادامه سخنان خود به بیانات مقام معظم رهبری با کارگزاران حج اشاره کرده و افزود : حج باید همراه با برائت از دشمنان اسلام و خداوند باشد و حجی که از سیاست و برائت خالی باشد حج ابراهیمی نیست و کسانی که به دنبال برگزاری حج بدون مسائل سیاسی و برائت از مشکرین هستند بیانگر عدم اعتقاد به حج ابراهیمی در وجود این افراد است و تجمع مسلمانان دنیا در مراسم حج نماد توحید و عدم تبعیت از طاغوت و سلطه ظالمین است فلذا حج نیز باید بدین گونه باشد.

وی افزود : حاجیان کشور جمهوری اسلامی ایران باید خود را نماینده و سفیر نظام مقدس جمهوری اسلامی بدانند و با اخلاق و رفتار خود عظمت و شخصیت جمهوری اسلامی ایران را به نمایش بگذارند و هم باید حج ، حج سیاسی باشد  و بزرگترین دستاورد حج سیاسی خارج شدن ممالک اسلامی از سلطه آمریکا و اذناب آمریکاست .

وی گفت : حضور رئیس جمهور آمریکا در عربستان و سرزمین وحی که مجسمه فساد است برای ما مسلمانان مایه ننگ و عیب است فلذا مراسم حج باید همراه با برائت از مشرکین باشد و وظیفه همگان است که در صورت استطاعت در این سفر حضور پیدا کنند و در مراسم نفی ظلم و برائت از مشرکین فعالانه حضور داشته باشند.

امام جمعه ارومیه در ادامه سخنان خود به مسأله حفاظت و حراست از محیط زیست اشاره کرده و گفت : همه ما شرعا و قانونا موظف به حفظ و حراست از محیط زیست هستیم و مقام معظم رهبری در بیاناتی سیاست و اقتصاد و خدمات شهری و کشوری و پیشرفت را وسیله هایی برای زندگی سالم انسانها برشمرده اند و اگر محیط زیست سالم نداشته باشیم هیچکدام از امکانات به درد انسان نخواهد خورد فلذا باید همه مردم و مسئولین شرعا ، عقلا و منطقا از عواملی که محیط زیست را به خطر می اندازند پرهیز و مقابله کنیم.

وی افزود : متاسفانه بر اساس آمار موجود در کشور شاهد مصرف سه میلیون تن پلاستیک هستیم  و نزدیک به 500 سال برای تجزیه پلاستیک در طبیعت وقت باید صرف شود فلذا تلاش کنیم استفاده از لوازم پلاستیکی  را به حداقل برسانیم چرا که درآینده مشکلات زیادی به همراه خواهد داشت و باعث نابودی محیط زیست خواهد شد بنابراین همه ما در قبال این موضوع مسئولیم .

نماینده ولی فقیه در استان به قیام مردم نیجریه و شیخ زکزاکی اشاره کرده و گفت : شیخ زکزاکی به عنوان نماد روحانیت مبارز و خستگی ناپذیر جهان اسلام است که در قلب آفریقا با تلاش شبانه روزی باعث گرایش میلیون ها نفر به اسلام و تشیع شده است که متاسفانه در سال 94 با اقدام ناجوانمردانه عوامل نیجریه ای باعث کشته شدن شش فرزند و مجروحیت و زندانی شدن خودش شدند فلذا مجامع  بین المللی بویژه سازمان کنفرانس اسلامی باید بصورت جدی ورود پیدا کنند و انتظار داریم مطبوعات و رسانه ها نیز با رویکرد مطالبه گرانه در راستای آزادی این آزادمرد جهان اسلام  کوتاهی نکنند.

 

پیگیری در آپارات پیگیری در لنزور محبوبیت گوگل  فيسنما ارسال به دیگ ارسال به افسران ارسال به کلوب

تاریخ درج: جمعه ٢١ تير ١٣٩٨
© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.


در صورت مقدور بودن نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

"پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.

" پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی " از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.

نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

آدرس: اروميه ، بلوار رسالت ، خيابان شهيد نوري (گلديس) ، جنب مصلي  بزرگ امام خميني (ره) ، دفتر امام جمعه اروميه

شماره تماس :  32358091-044                 فاکس : 32358092-044

پست الکترونيکي : info@sebghah.ir                  سامانه پيام کوتاه : 50001916


© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.