نسخه چاپيامام جمعه ارومیه در واکنش به ساقط کردن پهباد آمریکایی توسط سپاه گفت :

ساقط کردن پهباد آمریکایی ضرب شصت محکمی بر دشمنان نظام اسلامی بود

این اقدام مهم در انهدام پهپاد آمریکایی به دنیا و دشمنان انقلاب نشان داد که نمی توانند به حریم جمهوری اسلامی تعرض کنند و اگر چنین اتفاقی بیفتد با پاسخ قاطع نیروهای مسلح انقلاب اسلامی مواجه خواهند شد.ما قدردان نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران هستیم که با شجاعت تمام و آمادگی در مقابل هر تعرضی مقتدرانه ایستادگی می‌کنند و هوشیارانه ضربه شصت محکمی بر دشمنان اسلام و انقلاب نشان می دهند.

 

اعضا و جوارح انسان در روز قیامت مسئول خواهند بود

  حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه در خطبه‌های آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته ضمن دعوت همه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی به ادامه مباحث معاد پرداخته  و به شهادت شاهدان روز قیامت اشاره کرد.

 وی در ادامه سخنان خود به شاهدان و گواهان اعمال انسان در روز قیامت اشاره کرده و یکی از آنها را اعضا و جوارح انسان به تصریح آیات و روایات بیان کرده  و گفت : در آیات متعددی از قرآن کریم به شاهد و گواه بودن اعضا و جوارح انسان در روز قیامت اشاره شده است و درآن روز ، دست ها و پاها بر اعمال انسان شهادت خواهند داد و انسان نخواهد توانست از شهادت اعضای بدن خود جلوگیری کند.

  سید مهدی قریشی با اشاره به آیه سی و ششم از سوره مبارکه اسرا گفت : نباید انسان از چیزی که در مورد آن اطلاعی ندارد از آن تبعیت کند چرا که تمامی اعضای بدن انسان از چشم و گوش و قلب در روز قیامت مسئول خواهند بود و خداوند متعال از همه آنها سوال خواهد پرسید.

 هیچ عملی در روز قیامت از خداوند متعال پنهان نخواهد بود

 امام جمعه ارومیه در ادامه با اشاره به آیات ۱۹ تا ۲۲ سوره مبارکه فصلت بر این مطلب تاکید کرده و افزود :در روز قیامت تمامی دشمنان خداوند را کنار آتش جهنم جمع خواهند کرد و آن هنگام چشم هایشان گوشهایشان و حتی پوستشان به آنچه که در دنیا انجام داده اند شهادت خواهد داد و در مقابل انسان به اعضای خود خواهد گفت چرا بر علیه من شهادت می دهید با اینکه خود نیز در آتش خواهید سوخت ؟ و در پاسخ اعضای بدن خواهند گفت که این خداوند است که ما را به تکلم و صحبت وا می دارد؛ فلذا  انسان در این زمینه باید توجه زیادی داشته باشد و مراقبت از اعمال خود را فراموش نکند چرا که هیچ عملی از خداوند متعال در روز قیامت پنهان نخواهد ماند.

 سید مهدی قریشی در ادامه سخنان خود گفت : اگر انسان از عمق باور قلبی، اعضا و جوارح خود را شاهدان و سربازان خداوند بداند هیچگاه دچار گناه و معصیت نخواهد شد اما متاسفانه در بیشتر مواقع ما انسان ها غفلت می کنیم و خداوند را فراموش می کنیم.

خوشرویی و پرهیز کردن از ترشرویی وظیفه مرد و زن در خانواده هاست

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه در ادامه سخنان خود به مباحث خانواده و سبک زندگی دینی اشاره کرده و افزود : از مواردی که لازم است در خانواده ها رعایت شود خوشرویی و پرهیز کردن  از ترشرویی و عبوسی است 

 وی افزود : گاهی در خانواده ها دیده می شود که مرد و زن در کلام و رفتار همدیگر را اذیت نمیکنند ولی با ترشرویی و اخم کردن به یکدیگر نشان می دهند که محبت و آرامشی در بینشان نیست و این کار باعث ناراحتی و مشکل در خانواده ها می شود و تأثیر بسیار بدی بر جامعه دارد.

وی خاطر نشان کرد: افرادی هستند که تمامی غصه های خود را در چهره خود نمایان می کنند و این باعث از بین رفتن نشاط ،امید ،طراوت و آرامش در زندگی خواهد شد ؛ فلذا  یکی از ویژگی های مؤمنین این است که غصه هایشان را در دل و خنده هایشان را بر صورتشان نمایان سازند

 وی با اشاره به روایتی از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم گفت : کسانی که ترشرویی می کنند و چهره عبوسی به خود میگیرند مورد خشم خداوند قرار گرفته و سزاوار آتش دوزخ خواهند بود.

  وی در ادامه به ویژگی های پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم اشاره کرده و افزود : پیامبر اکرم (ص) با همه مردم بویژه افراد فقیر و غنی احوالپرسی می کردند و معاشرت زیبایی از خود نشان می دادند و همیشه تبسم بر لبانشان داشتند فلذا با تأسی از پیامبر اکرم (ص) باید در خانواده و جامعه خوش رو باشیم تا مورد توجه و لطف پروردگار متعال قرار بگیریم.

 جمهوری اسلامی ایران پرچمدار مبارزه با مواد مخدر در جهان است

 حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی نماینده مقام معظم رهبری در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه در خطبه دوم نماز جمعه این هفته با اشاره به پنجم تیرماه و سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر ضمن قدردانی از تلاش های مأمورین ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور به اهمیت رسیدگی قاطع به این موضوع تاکید کرده و افزود : یکی از بزرگترین خیانت های استعمارگران قبل از انقلاب در کشور عزیزمان ترویج استفاده از مواد افیونی در بین مردم بود که بعد از انقلاب با تدبیر امام خمینی رحمة الله علیه ستاد مبارزه با مواد مخدر در کشور ایجاد شده و به مبارزه با آن پرداختند.

  وی در ادامه به اقدامات مؤثر ستاد مبارزه با مواد مخدر در کشور اشاره کرده و افزود: جمهوری اسلامی ایران با تقدیم حدود ۴ هزار شهید و ۱۲ هزار جانباز در زمینه مبارزه با مواد مخدر در رتبه اول  کشورهای  جهان  قرار داردو در این زمینه مهمترین پرچمدار مبارزه با مواد مخدر در جهان محسوب می شود.

 مردم و مسئولین باید با همکاری یکدیگر برای ریشه کن شدن مواد مخدر در کشور تلاش کنند

  امام جمعه ارومیه در ادامه سخنان خود یکی از بزرگترین معضلات جامعه ایرانی را اعتیاد برشمرده و تاکید کرد: همه مردم و مسئولین باید دست به دست هم دهند و با این پدیده مضر اجتماعی که خسارت‌های بزرگی نظیر همسر آزاری، طلاق، قتل، بی عفتی و جرایم گوناگون را به همراه دارد مبارزه کنندو در کنار آن مانع از هدر رفت هزینه های میلیاردی و ترویج آسیب های اجتماعی و فرهنگی در کشور شوند.

   وی افزود: یکی از مسائل مهمی که دشمنان انقلاب در صدد ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی ایران هستند همین مسئله اعتیاد و ترویج آن در بین جوانان است فلذا همه مردم مسئولین و خانواده ها باید با روشنگری و آگاه سازی جوانان در مورد آسیب های اعتیاد از مشکلاتی که میتواند برای جامعه اسلامی ایجاد شود جلوگیری کنند.

 نماینده ولی فقیه در استان ضمن قدردانی از مسئولین قضایی در برخورد جدی با قاچاقچیان مواد مخدر تاکید کرد : کسانی که به ترویج مصرف مواد مخدر و قاچاق آن می پردازند یقینا عذابی دردناک تر و بزرگتر از کسانی دارند که مرتکب قتل نفس می شوند ،فلذا مسئولین و قضات محترم باید با برخورد قاطعانه و محکمتر با کسانی که اقدام به قاچاق مواد افیونی در کشور می کنند زمینه برچیدن این مسئله را در جامعه فراهم کنند.

 ساقط کردن پهباد آمریکایی ضرب شصت محکمی بر دشمنان نظام اسلامی بود

  نماینده محترم ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه به اقدام شایسته سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ساقط کردن پهپاد آمریکایی اشاره کرده و افزود: این اقدام مهم در انهدام پهپاد آمریکایی به دنیا و دشمنان انقلاب نشان داد که نمی توانند به حریم جمهوری اسلامی تعرض کنند و اگر چنین اتفاقی بیفتد با پاسخ قاطع نیروهای مسلح انقلاب اسلامی مواجه خواهند شد.

 وی افزود: ما قدردان نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران هستیم که با شجاعت تمام و آمادگی در مقابل هر تعرضی مقتدرانه ایستادگی می‌کنند و هوشیارانه ضربه شصت محکمی بر دشمنان اسلام و انقلاب نشان می دهند.

 ابراز خوشحالی ها از پیروزی  تیم ملی  نباید باعث آزار مردم شود

 امام جمعه ارومیه در ادامه صحبت های خود به برگزاری مسابقات لیگ جهانی والیبال در ارومیه اشاره کرده و ضمن قدردانی از زحمات مسئولین  و مردم که تلاش کردند میزبانی شایسته برای این رقابت ها باشند خاطرنشان کرد: به حمدالله تیم ملی والیبال کشورمان در هر سه بازی توانست بر رقبای خود پیروز شود و این مایه مسرت و خوشحالی است، اما در کنار آن باید با انتقاد از ضعف ها و کاستی ها بتوانیم از تجربه های به دست آمده در برگزاری مسابقاتی دیگر در این سطح بهره مند شویم.

  وی در ادامه خاطرنشان کرد: خوشحال بودن مردم و ابراز خوشحالی کردن از پیروزی تیم ملی خوب است ولی باید معقولانه باشد و  لازم است  افرادی  که خوشحالی ما را میبینند وقار، متانت  و همت والای ما را مشاهده کنند، فلذا شایسته نیست مردم عزیز و جوانان تا نصف شب با صدای شیپور ها باعث ایجاد مزاحمت برای مردم شوند چرا که این کار عاقلانه به نظر نمی رسد و یقینا مورد رضایت خداوند متعال نیست، فلذا همه مردم باید به این نکته توجه داشته باشند و این مسأله را رعایت کنند تا بتوانیم به صورت شایسته فرهنگ غنی شهر و استان را به همگان معرفی نماییم.

 برخورد قاطعانه قوه قضائیه با مفاسد باعث امیدواری در جامعه خواهد بود

 امام جمعه ارومیه در ادامه سخنان خود به هفته قوه قضاییه اشاره کرده و خاطر نشان کرد: از قوه قضاییه به خاطر برخورد جدی با مفاسد اقتصادی و قدم های محکمی که برای اصلاح در نظام قضایی کشور برداشته می شود قدردانی می کنیم امیدواریم این برخورد های محکم و قاطعانه ادامه داشته باشند تا مردم به حاکم شدن عدالت در جامعه امیدوار تر شوند.

 نباید تصمیم های مهم مدیریت کشور تحت تأثیر فضا سازی ها گرفته شود

  سید مهدی قریشی در  ادامه بیانات خود به به پیشنهاد اخیر ریاست محترم جمهور در تشکیل وزارت بازرگانی اشاره کرده و افزود: اگر تشکیل وزارت بازرگانی برای ساماندهی به وضع بازار ضرورت دارد باید دولت با بررسی دقیق و نمایندگان مجلس با حساسیت بالا برای بهبود وضعیت بازار تصمیم درست و به صلاح کشور بگیرند و اقدام جدی در این زمینه از خود نشان دهند و به گونه ای نباشد که مانند لوایح FATF  شاهد فضاسازی های نادرست برای این مسئله در کشور باشیم و ضروری است مجمع تشخیص مصلحت نظام بدون توجه به فضاسازی ها و فشارها مصلحت مردم و نظام را مدنظر قرار داده تصمیم درست و قاطع در این زمینه بگیرد.

شهید چمران باید الگوی تمام عیار اساتید دانشگاهی ما باشد

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه در پایان سخنان خود به سالروز شهادت شهید چمران و روز بسیج اساتید اشاره کرده و ضمن بزرگداشت یاد و خاطره آن شهید گرانقدر گفت: اساتید دانشگاه باید در همه ابعاد مختلف علمی ،سیاسی و انقلابی شهید چمران را به عنوان الگو و اسوه خود انتخاب کرده و روحیه عمل به وظیفه را در خود نهادینه کنند.

 وی افزود: شخصیت شهید چمران شخصیت بسیار ویژه ومنحصر به فردی است و به تعبیر مقام معظم رهبری شهید چمران نه نام و شهرت خواست و نه نان ؛ و عمل به وظیفه را اولویت اعتقادی خود قرارداد تا بتواند رضایت الهی را کسب کند و بخاطر همین به لبنان رفته و در کنار امام موسی صدر مشغول کارهای جهادی و مبارزه با استکبار شد تا به فیض عظیم شهادت نائل آمد فلذا شایسته است اساتید دانشگاهی و بسیجیان این ویژگی ها را در باور و کارهایشان نهادینه کنند تا شاهد رویش چمران های دیگری در دانشگاهها باشیم.

 

پیگیری در آپارات پیگیری در لنزور محبوبیت گوگل  فيسنما ارسال به دیگ ارسال به افسران ارسال به کلوب

تاریخ درج: جمعه ٣١ خرداد ١٣٩٨
© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.


در صورت مقدور بودن نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

"پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.

" پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی " از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.

نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

آدرس: اروميه ، بلوار رسالت ، خيابان شهيد نوري (گلديس) ، جنب مصلي  بزرگ امام خميني (ره) ، دفتر امام جمعه اروميه

شماره تماس :  32358091-044                 فاکس : 32358092-044

پست الکترونيکي : info@sebghah.ir                  سامانه پيام کوتاه : 50001916


© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.