نسخه چاپينماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه:

سیاست و مدیریت کشور باید در دست جوانان متعهد حزب الهی باشد

جوانان و دانشجویان ما باید از جوانی و فرصت عمر خود بهره کافی را ببرند و باید همه جوانان از این فرصت استفاده کنند تا بتوانند زمینه تشکیل دولت جوان ، متعهد حزب الهی را پایه ریزی کنند و کارها در دست جوانان متعد حزب الهی باشد و شور و شوق جوانی و نگرانی های موجود درباره جوانان بکلی مرتفع خواهد شد.جوانان متعهد حزب الهی باید با قدرت وارد میدان شوند و عرصه مدیریت و سیاست جامعه را به دست بگیرند ویکی از توطئه های دشمنان این کشور بی انگیزه ، بی هویت و بی ایمان کردن جوانان است و میخواهند هوسرانی و اباحی گری را در بین جوانان نهادینه کنند و اگر این گونه شود میتوان براحتی بر کشور و نظام غالب شد.

 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه در خطبه اول آیین عبادی و سیاسی نماز جمعه این هفته ارومیه با اشاره به فرا رسیدن شب های قدربه اهمیت شب های قدر پرداخته و گفت : شب قدر بالاتر از هزار ماه است و انسان اگر بتواند این شب ها را خوب درک کند میتواند معنویت یک عمر را کسب کند

وی افزود : مهمترین عمل و بزرگترین دستاوردی که در این شب ها میتوان به دست آورد اینست که خداوند گناهان مارا ببخشاید و از عذابش در امان نگاه دارد فلذا توبه کردن در این شب ها موجب نجات از عقوبت و آتش سیئات خواهد بود.

امام جمعه ارومیه به اهمیت اعمال انسان اشاره کرده و گفت : رستگاری انسان در گرو اعمال حسنه انسان است فلذا در این شب ها باید سعی کنیم توبه و استغفار کنیم و تصمیم بگیریم اعمالمان را اصلاح کنیم تا در محضر پروردگار متعال رو سفید باشیم

سید مهدی قریشی در ادامه سخنان خود به ویژگی های امیرالمؤمنین علی علیه السلام و بیانات آن حضرت اشاره کرده و گفت : انسان تحمل عذاب الهی را ندارد و همانطور که در دنیا تحمل سختی ها و درد را ندارد نمیتواند در روز قیامت تحمل آتش دوزخ را داشته باشد فلذا سعی کنیم در شب های قدر خود را با استغاثه و انابه در محضر پروردگار متعال مقرب تر سازیم تا از عذاب روز قیامت در امان بمانیم.

وی در ادامه افزود :حضرت علی علیه السلام فرد بسیار با عظمت و عجیبی بود و در دنیا نمی توان حاکم و شخصیتی بی بدیل بمانند علی علیه السلام را پیدا کرد که شب را گرسنه بخوابد به دلیل آنکه نتوانسته گرسنه ای را در مملکت خود تامین کند فلذا در این شب ها به حضرت متوسل شویم و واسطه توجه پروردگار متعال شویم.

 

حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی در آغاز خطبه های دوم آیین عبادی سیاسی نماز جمعه به اهمیت تلاوت قرآن و شرکت در جمع خوانی قرآن کریم اشاره کرده و گفت : در روزهای باقی مانده از ماه مبارک رمضان سعی کنیم با شرکت در مراسمات جمع خوانی قرآن کریم از فیوضات کتاب الهی بهره مند شویم.

 

امام جمعه ارومیه با اشاره به سالروز فتح خرمشهر این روز را گرامی داشته و گفت :از خداوند متعال مخواهیم تمامی شهدایی که در راه آزادی خرمشهر عزیز جانفشانی کردند میهمان اهل بیت علیهم السلام در این شب های عزیز قرار بگیرند.

وی افزود : شهر خرمشهر علی رغم 35 روز مقاومت مردم نزدیک به 19 ماه در اشغال رژیم بعث صدام بود و در مبارزه ای 24 روزه توسط رزمندگان اسلام و عنایت و نصرت پروردگار متعال در چنین روزی آزاد شد و امام خمینی (ره) گفتند مدال افتخار شجاعت و قهرمانی بر سینه رزمندگان اسلام قرار گرفت و این افتخار بزرگی بود و باید این روز با عظمت را گرامی بداریم.

وی در ادامه گفت : مقام معظم رهبری فرمودند خرمشهر ها در پیش رو داریم و اگر استقامت و تحمل در ما باشد در همه شرایط نصرت الهی شامل حال نظام اسلامی خواهد شد و یقینا اگر توکل بخدا داشته باشیم و استقامت از خود نشان دهیم پیروز خواهیم بود .

 

امام جمعه ارومیه در ادامه سخنان خود به وقوع سیل در مناطق مختلف کشور و تصویب سهمیه برای دانش آموزان کنکوری در این مناطق اشاره کرده و گفت : مسئولین امر در این زمینه سعی کنند با تدبیر مناسب تر و کارشناسانه تر با راهکارهای مختلفی همچون تعویق زمان برگزاری کنکور به گونه ای عمل کنند که حقوق دانش آموزان مناطق دیگر ضایع نشود و هر فردی به میزان تلاش خود در این آزمون بهره مند شود.

نماینده ولی فقیه در استان در ادامه بیانات خود به سخنان مقام معظم رهبری پرداخته و گفت: مقام معظم رهبری بارها تاکید کردند که در جنگ اقتصادی هستیم و فرمودند باید در این صحنه  باید آرایش جنگی داشته باشیم و در بحث تولید و رونق تولید باید دست اندرکاران اقتصادی باید با ساز و کار مناسب مدیریت اقتصادی مناسبی اتخاذ کنند.

 وی افزود : در شرایط جنگ اقتصادی نباید ملاک افراد سودآوری باشد و اصل عبارت است از آرایش جنگی متناسب  اقتصادی برای برون رفت از مشکلات ، و این مسأله مهمی است که مسئولین خود را در شرایط جنگی ببینند و از مقام معظم رهبری که هنوز جفیه بر گردن دارند الگو و سرمشق بگیرند تا با کار جهادی و مدیریت انقلابی شاهد رونق اقتصاد در کشور باشیم.

خطیب نماز جمعه ارومیه با اشاره به شرایط جنگی صدر اسلام گفت : در آن زمان هنگامی که مردم و مسلمانان در شرایط جنگی قرار میگرفتند همه کارها و رفتار خود را با آن شرایط وفق میدادند حتی در زمینه عبادت نیز آرایش جنگی مخصوصی را بکار میبردند فلذا همه باید بر این مسأله دقت داشته باشیم و با تدبیر مناسب ، اقدامات مناسبی بکار ببریم.

 وی افزود : دست اندرکاران اقتصادی در کشور ، تولید کنندگان و مصرف کنندگان و همه آحاد مردم باید با رعایت شرایط جنگی و عدم احتکار و مصرف بیش از حد کالاهای اساسی در این زمینه اقدامات شایسته ای برای برون رفت از شرایط جنگ اقتصادی را بکار برند تا با نصرت الهی مشکلات رفع گردد.

 نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به دیدار اخیر دانشجویان با مقام معظم رهبری گفت : در این دیدار حضرت آقا مباحث مهمی را بیان کردند که یکی از این موارد اشتباهات مدیران و کارگزاران در عرصه مدیریتی و حکومتی بود ایشان تاکید کردند اشتباه مدیران و مسئولین در جامعه تسری پیدا میکند و باعث انحراف و بی نظمی در جامعه خواهد شد فلذا مدیران ومسئولین باید در اعمال خود بیشتر دقت داشته باشند.

وی  در ادامه به موضع مقام معظم رهبری در مورد برجام اشاره کرده و گفت : مقام معظم رهبری بارها نامه نوشتند و اعلام موضع کردند و گفتند که خوشبین نیستند فلذا مسئولین باید خسارت های برجام را جبران کنند.

 سید مهدی قریشی در ادامه توصیه های مقام معظم رهبری به دانشجویان گفت  : جوانان و دانشجویان ما باید از جوانی و فرصت عمر خود بهره کافی را ببرند و باید همه جوانان از این فرصت استفاده کنند تا بتوانند زمینه تشکیل دولت جوان ، متعهد حزب الهی را پایه ریزی کنند و کارها در دست جوانان متعد حزب الهی باشد و شور و شوق جوانی و نگرانی های موجود درباره جوانان بکلی مرتفع خواهد شد.

 وی افزود : جوانان متعهد حزب الهی باید با قدرت وارد میدان شوند و عرصه مدیریت و سیاست جامعه را به دست بگیرند ویکی از توطئه های دشمنان این کشور بی انگیزه ، بی هویت و بی ایمان کردن جوانان است و میخواهند هوسرانی و اباحی گری را در بین جوانان نهادینه کنند و اگر این گونه شود میتوان براحتی بر کشور و نظام غالب شد.

 وی با اشاره به خحساسیت های موجود در مورد جوانان خطاب به مدیران و رؤسای دانشگاهها گفت : مسئولین ، رؤسا و هیأت های رئیسه در دانشگاهها ، اساتید و مدیران و معلمین آموزش و پرورش باید دقت کنند و زمینه بی بند و باری را برای جوانان آماده نکنند.

وی افزود : زمانی است که مسئول خود زمینه بی عفتی و بی بند و باری را برای دانش آموزان و دانشجویان و قشر جوان فراهم میکنند و این شایسته نظام اسلامی نیست و ایجاد مراسمات موسیقی با انجام رقص به بهانه ایجاد نشاط و سرگرمی نشان دهنده مخالفت مدیران با بیانات مقام معظم رهبری است فلذا مدیرانی که نمیتوانند به درستی انجام وظیفه کنند از کار خود کناره گیری کنند تا افراد لایق و توانمند بتواند به خوبی و درست مدیریت کند تا شاهد نهادینه شدن اخلاق در بین جوانان باشیم.

 

پیگیری در آپارات پیگیری در لنزور محبوبیت گوگل  فيسنما ارسال به دیگ ارسال به افسران ارسال به کلوب

تاریخ درج: 1398/03/03
© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.


در صورت مقدور بودن نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

"پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.

" پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی " از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.

نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

آدرس: اروميه ، بلوار رسالت ، خيابان شهيد نوري (گلديس) ، جنب مصلي  بزرگ امام خميني (ره) ، دفتر امام جمعه اروميه

شماره تماس :  32358091-044                 فاکس : 32358092-044

پست الکترونيکي : info@sebghah.ir                  سامانه پيام کوتاه : 50001916


© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.