نسخه چاپينماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه:

مهمترین ملاک در انتخاب مسئولین و نمایندگان داشتن تقواست

مردم نیز باید در انتخاب خود و رأی دادن به افراد دقت کنند و برایشان ملاک اصلی تقوا باشد و نباید نژاد و زبان و رابطه های فامیلی در انتخاب افراد دخیل باشد و چنانچه رأی اشتباهی دهد ما مردم نیز در این تصمیم و رأی او مسئول و مقصریم فلذا باید در انتخاب افراد برای نمایندگی بیار دقت و حساسیت داشته باشیم.

 

حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی نماینده مقام معظم رهبری در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه در خطبه ی اول نماز جمعه دومین هفته ماه مبارک رمضان ، ضمن دعوت همه مؤمنین و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی به بیان فضیلت های ماه مبارک رمضان پرداخته و گفت : سعی کنیم روزهای باقی مانده از این ماه پر برکت را درک کنیم و از آن استفاده کنیم و از خداوند متعال کمک بخواهیم تا به ما توفیق عنایت کند تا در این ماه بهتر و بیشتر بتوانیم از این ماه بهره مند شویم.

وی با اشاره به دعای 44 صحیفه سجادیه از امام سجاد علیه السلام گفت : باید از خداوند بخواهیم تا گناهان ما را به مانند زایل شدن ماه از بین ببرد و اثرات گناهانمان را از روحمان جدا سازد و اوقات ما را در این ماه مبارک در راه عبادت خداوند متعال قرار دهد و بگونه ای نشود که اوقات خود را بیهوده صرف کنیم و توفیق دهد تا در این ماه روزه بگیریم و در شب های رمضان توفیق نماز شب را به ما عنایت بفرماید و بگونه ای نباشد که روزهای این ماه به غفلت ما در قیامت شهادت دهد .

امام جمعه ارومیه با اشاره به اهمیت روز های ماه مبارک رمضان گفت : عزیزان ، ماه رمضان فرصت بسیار مغتنمی است و با سرعت سپری می شود و بهترین ایام برای آمرزش و بخشش است و بدبخت است کسی که نتواند در این ماه خود را ببخشاید فلذا سعی کنیم شب ها مشغول عبادت شویم .

نماینده ولی فقیه در استان به ضرورت دعا کردن برای یکدیگر در این ماه اشاره کرده و گفت : تلاش کنیم در این ماه برای دیگران زیاد دعا کنیم چرا که دعا در این ماه مستجاب است و چنانچه برای دیگران دعا کنیم یقینا دعاهای ما نیز مستجاب خواهد شد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد : اهل بیت علیهم السلام بسیار سفارش کردند که والدین در این ماه برای فرزندانشان دعا کنند و برای نزدیکان و همسایه ها نیز دعا کنند تا مورد رحمت الهی قرار بگیرند.

وی افزود : چهار گروه هستند که دعاهایشان مستجاب شده و درهای رحمت الهی را بروی بندگان باز میکند که یکی از آن ها دعای والدین بر فرزندان است و یقینا مستجاب خواهد شد و دیگری دعای مظلوم است که خداوند مستجاب خواهد نمود و سومین گروه از مردم افرادی هستند  که در سفر حج عمره بوده باشند و چهارمین گروه روزه دارانی هستن که افطار نکرده اند  فلذا سعی کنیم برای یکدیگر دعا کنیم تا رحمت الهی شامل همه ما شود.

سید مهدی قریشی در پایان سخنان خود در خطبه اول به هزاران ثوابی که خداوند برای دعا کنندگان عنایت میکند اشاره کرده و گفت : تلاش کنیم در این ماه به کسانی که از آنها ناراحتیم بیشتر دعا کنیم و یقینا دعا کردن برای آنان کدورت ها را از دل ها می زداید و محبت را در بین انسان ها افزایش می دهد ، فلذا بفرموده اهل بیت علیهم السلام دعا سلاح مومن است و دعا نهایت و مغز عبادت است و باید قدر بدانیم و از لحظات این ماه پر خیر و برکت بهره ند شویم.

 حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی به فرارسیدن سالگرد رحلت حجت الاسلام والمسلمین حسنی اشاره کرده و گفت : به ایام سالگرد رحلت عالم انقلابی نزدیک میشویم و بر همه ما لازم است تا به پاس قدردانی از تلاش های این عالم جلیل القدر در مراسمات سالگرد آن مرحوم بصورت شایسته حضور بهم رسانیم و این مراسمات را با عظمت برگزار کنیم.

 وی در ادامه سخنان خود به 15 رمضان سالروز میلاد امام حسن مجتبی علیه السلام اشاره کرده و گفت : این میلاد با سعادت را محضرتان تبریک و تهنیت عرض میکنم و لازم است این نکته را یادآوری کنم که بحمد الله در کشور و توسط مسئولین قضایی کشور ستاد دیه تشکیل شده تا بتوانند برای آزادی زندانیانی که برای جرائم غیر عمد در زندان هستند کمکی کرده و زمینه آزادی آن های ار فراهم کنند فلذا وظیفه همه ما و بویژه خیرین و مؤمنین است که در مراسم گلریزانی که بدین منظور تشکیل خواهد شد شرکت کنیم و با کمک های خود زمینه آزادی این عزیزان را فراهم آوریم.

 سید مهدی قریشی در ادامه سخنان خود به اهمیت عفو و گذشت پرداخته و گفت :  در حال متقین خداوند متعا میفرماید که اهل تقوا در رسیدن به مغفرت پروردگار متعال از همدیگر سبقت میگیرند و یقینا عفو و گذشت در این ماه موجبات رضایت خداوند متعال را فراهم خواهد آورد و یقینا کمک کردن و انفاق کردن در همه احوال نشانه انسان با تقواست و موجب غفران و رحمت الهی می شود.

 وی افزود : اگر عفو گذشت داشته باشیم یقینا خداوند نیز ما را خواهد بخشید و یقینا بهترین زمان است برای کسانی که میتوانند کمک کنند و انفاق کنند تا بتوانیم خود را شبیه امام حسن مجتبی علیه السلام گردانیم و با انفاق موجبات آزادی برخی از زندانیان را فراهم کنیم.

 نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه به بیان فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با کارگزاران نظام اشاره کرده و گفت : بیانات رهبری بسیار دقیق و قابل تأمل بود و وظیفه همه مردم و مسئولین این است که این بیانات را مرور کرده و چراغ راه خود قرار دهند.

 وی افزود : تقوای مسئولین خیلی مهمتر از تقوای مردم عادی است و علت این امر این است که عملکرد مسئولین در سرنوشت مردم تأثیر دارد فلذا سخن مسئولین و عملکرد آنان اگر بدون تقوا باشد بر سرنوشت مردم تأثیر خواهد گذاشت فلذا یکی از شاخصه های مهم در انتخاب مدیران و مسئولین و حتی نمایندگان داشتتن تقوا و خدا ترسی است و این وظیفه ریاست جمهور و وزیران دولت است که ملاکشان در انتخاب استانداران و مدیران کل و هر مسئولیتی داشتن تقوای افراد باشد .

 سید مهدی قریشی تأکید کرد : مردم نیز باید در انتخاب خود و رأی دادن به افراد دقت کنند و برایشان ملاک اصلی تقوا باشد و نباید نژاد و زبان و رابطه های فامیلی در انتخاب افراد دخیل باشد و چنانچه رأی اشتباهی دهد ما مردم نیز در این تصمیم و رأی او مسئول و مقصریم فلذا باید در انتخاب افراد برای نمایندگی بیار دقت و حساسیت داشته باشیم.

 امام جمعه ارومیه در تشریح بیانات رهبری در زمینه رونق تولید گفت : وظیفه مسئولین دولتی اینست که موانع تولید و پیچ و خم اداری را رفع کنند و بگونه ای نباشد که تولید کنندگان برای گرفتن مجوز کارگاه تولیدی خود مدتها در مشکل باشند و در کنار ایجاد تسهیلات برای تولید کنندگان از قاچاق و احتکار جلوگیری شود تا اقتصاد کشور و تولید رونق گرفته و شاهد پیشرفت اقتصادی باشیم.

وی افزود : باید حلقه های مفقوده صنعت و اشتغال را شناسایی کنیم و این وظیفه اساتید و گروه های علمی دانشگاه هاست که باید به میدان بیایند و در رفع موانع و مشکلات راه حل مناسب ارائه نمایند.

 وی در ادامه توصیه های مقام معظم رهبری خطاب به مردم گفت : همه مردم نیز باید با کمک کردن به کشور و استفاده از کالای ایرانی و خرید به اندازه و اسراف نکردن آرایش مناسبی در مقابل جنگ اقتصادی داشته باشیم تا بتوانیم در مقابل مشکلات اقتصادی با سربلندی موفق و پیروز شویم.

 سید مهدی قریشی خطاب به سرمایه داران و ثروتمندان گفت : همه ثروتمندان نیز باید در این جهاد مالی نقش خود را بخوبی ایفا کنند و ثروت های خود را در راه رونق تولید و اشتغال هزینه کنند تا بتوانیم شاهد عبور از این مشکلات باشیم.

وی با اشاره به مشکلات آمریکا گفت : آمریکا کشوری نیست که در رفاه مطلق باشد و طبق آمار مراکز معتبر دنیا  41 میلیون گرسنه در این کشور وجود دارد و 40 درصد از ولادت ها در این کشور از راه نامشروع است ، نزدیک 31 درصد تیر اندازی های غیر قانونی در دنیا از آن آمریکاست و طبق آمار 2 میلیون 200 هزار زندانی در این کشور وجود دارد فلذا نباید از هارت و پورت آمریکا بترسیم و مسئولین باید با شجاعت در مقابل دشمن ایستادگی کنند.

سید مهدی قریشی افزود: سازش و مذاکره باآمریکا سم است و تجربه چهل ساله به ما آموخته که ایستادگی تنها راه موفقیت و پیروزی است و اگر مقاومت نکنیم شکست خواهیم خورد.

 نماینده مقام معظم رهبری در آذربایجان غربی خاطر نشان کرد : همه ما مردم و مسئولین باید قدر رهبر فرزانه انقلاب را بدانیم و نمیتوانیم در دنیا همچین رهبری را پیدا کنیم فلذا باید گوش به فرمان رهبر باشیم و اگر جماعت از رهبر جامعه تبعیت نکند رهبر اگر علی بن ابی طالب علیه السلام هم باشد نمی تواند کاری را از پیش ببرد فلذا وظیفه ما و همه مسئولین و مردم است که از بیانات رهبری تبعیت کنیم و با عمل به فرامین حضرت آقا زمینه موفقیت و پیروزی را در کشور فراهم کنیم.

 

پیگیری در آپارات پیگیری در لنزور محبوبیت گوگل  فيسنما ارسال به دیگ ارسال به افسران ارسال به کلوب

تاریخ درج: 1398/02/27
© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.


در صورت مقدور بودن نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

"پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.

" پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی " از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.

نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

آدرس: اروميه ، بلوار رسالت ، خيابان شهيد نوري (گلديس) ، جنب مصلي  بزرگ امام خميني (ره) ، دفتر امام جمعه اروميه

شماره تماس :  32358091-044                 فاکس : 32358092-044

پست الکترونيکي : info@sebghah.ir                  سامانه پيام کوتاه : 50001916


© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.