نسخه چاپينماینده ولی فقیه در استان با انتقاد از وجود برخی مشکلات در راه تولید گفت :

دولت و مجلس وظیفه دارند موانع تولید را برطرف کنند

وی با انتقاد از وجود برخی مشکلات در راه تولید گفت : اینکه به گفته مقام معظم رهبری عده ای از تولید کنندگان برای ایجاد یک کارگاه تولیدی مجبورند مجوز های مختلف و زیادی را اخذ کنند را کاری غیر انقلابی خواند و تصریح کرد بجای ایجاد موانع در راه تولید ، مسئولین باید راه های افزایش تولید را تسهیل کنند و مجلس باید قوانین را اصلاح کند که اگر اینگونه رفتار کنیم بفضل الهی موفق و پیروز خواهیم شد.

 

حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه ارومیه در ابتدای خطبه اول نماز جمعه این هفته ضمن دعوت همه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی ضمن تبریک ایام مبعث نبی مکرم اسلام به وظایف رسالت انبیای الهی اشاره کرده و گفت :

به تصریح آیات الهی ، بعثت انبیای الهی منت بزرگ خداوند بر گردن مؤمنین بود و بعثت پیامبری از جنس خود مردم برای هدایت و دوری از ضلالت و گمراهی از نعمات بزرگ خداوند متعال است واگر پیغمبری به سوی بندگان فرستاده نمی شد و هدایتی صورت نمی گرفت مردم را نمیشد بخاطر گمراهی عذاب داد و تنبیه کرد.

خداوند متعال هیچگاه زمین را بدون حجت و پیامبرقرارنداده است

امام جمعه ارومیه با اشاره به سخنان امیرالمؤمنین علی (ع) گفت : خداوند متعال از اول خلقت بندگانش را بدون کتاب و حجت و پیامبر رها نکرده است و در هر زمانی شریعت و پیامبر بخصوصی را برای هدایت بشریت فرستاده است ، پیامبرانی که هیچگاه در انجام وظایفشان کوتاهی نکرده اند علی رغم همه تکذیب هایی که شدند.

وی در ادامه افزود : روش خداوند متعال بر این بود که پیامبری را پس از پیامبری دیگر برای هدایت مردم مبعوث کند تا زمین و بندگان بدون حجت و پیامبر نباشند و خداوند پیامبراسلام صلی الله علیه و آله و سلم را بعنوان آخرین پیامبر خود مبعوث کرد تا حجت را بر بندگانش تمام کند.

وی به بیان امیرالمؤمنین علی علیه السلام در مورد شرایط ایام بعثت پیامبراسلام اشاره کرده و گفت : پیامبر درزمان فتنه ها و در زمان اختلاف بین ادیان مبعوث شد ، زمانی که هیچ پناهگاهی برای بندگان نبود و هیچ چراغ هدایتی برای مردمان روشن نبود و گناه و معصیت در بین مردم نهادینه شده و مردم کمک حال شیطان شده بودند وذکر و نام خداوند از یادها رفته و هیچ آثاری ازستون های دین و ایمان در جامعه باقی نمانده وآثاردینداری و هدایت در جامعه از بین رفته بود.

وی افزود : پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم با تبلیغ و ترویج اسلام ، عرب جاهلی را از حضیض ذلت به اوج عزت رساند و در بطن اسلام سلمان ها و ابوذر و مقداد ها را تربیت کرد و باید در زمانی که دنیای غرب در جهالت و گمراهی غرق شده  و به دنبال ذلت مسلمانان است ، به آموزه ها و تعالیم  پیامبر اسلام  صلی الله علیه و آله و سلم  تاسی کنیم و تنها راه نجات برای همه بندگان عمل کردن به تعالیم اسلامی و آموزه های پیامبر گرامی اسلام است و اگر از پیامبر تبعیت نکنیم و از آموزه هایش سرپیچی کنیم جز حسرت و پشیمانی و عذاب حاصلی نخواهد داشت.

سید مهدی قریشی در ادامه بیانات خود گفت : همه ما باید شکر گزار خداوند متعال باشیم بخاطر وجود اسلام و داشتن پیامبراکرم (ص) که اگر لطف خداوند متعال نبود معلوم نمیشد بر چه مسلک و دینی پایبند بودیم و به تصریح آیات  قرآن کریم  زمانی که در روز قیامت همه جمع می شوند کسانی که به گفته های پیامبرانشان عمل نکردند خود را ذلیل و خوار خواهند دید.

پیامبر گرامی اسلام بر گردن همه مسلمانان حق حیات دارد

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه به بعثت پیامبر اسلام و سختی های آن اشاره کرده و گفت : پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله و سلم علی رغم همه اذیت هایی که شد در عرض ۲۳ سال تبلیغ ، اسلام را در جای جای کره خاکی نهادینه کرد و ما افتخار میکنیم که مسلمانیم و پیامبر گرامی اسلام بر گردن همه کسانی که ندای لا اله الا الله سرمی دهند حق حیات دارد واین حیات معنوی در اثر تلاش های شبانه روزی پیامبر به دست آمده و بر همه ما لازم است شکر گزار باشیم بخاطراینکه از پیامبری تبعیت می کنیم که بهترین دین و بهترین آموزه ها را برای تقرب به پروردگار متعال برای ما به ارمغان آورده است.

حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه در آغاز خطبه دوم نمازجمعه این هفته ، ضمن دعوت همه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی به نزدیک بودن ماه شعبان اشاره کرده و گفت : ماه شعبان ماه بزرگی است و باید تلاش کنیم تا بیشتر از ماه رجب خود را آماده باشیم برای ورود به ماه مبارک رمضان تا بتوانیم از فضیلت های بزرگ ماه میهمانی خداوند بهره مند شویم.

وی به مناسبت های مهم ماه شعبان اشاره کرده و ضمن تبریک این اعیاد گفت : روز سوم شعبان روز ولادت امام حسین علیه السلام است که بعنوان روز پاسدار نامگذاری شده و این بالاترین افتخاری است که نصیب پاسداران انقلاب اسلامی در کشور ما شده است که روز ولادت بزرگ پاسدار دین حضرت امام حسین (ع) را بعنوان روز پاسدار انتخاب شده و باید شاکر و سپاسگزار باشند بخاطر اینکه افتخار پوشیدن لباس پاسداری نصیبشان شده است و این روز را به تمامی پاسداران تبریک و تهنیت عرض می نمائیم.

وی در ادامه به روز چهارم شعبان و ولادت حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام اشاره کرده و گفت : سالروزولادت قمرمنیربنی هاشم بهترین روز برای نامگذاری روز جانباز است کسانی که قسمتی از بدن خود را قبل از مرگ در راه خداوند متعال داده اند و خوشا بحال آنان که خود را شبیه حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام کرده اند.

وی ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت زین العابدین علیه السلام در روز پنجم شعبان گفت : امیدواریم خداوند متعال با الطاف خود و نابودی رژیم سعودی ، زیارت ائمه بقیع و قبر شریف پیامبر گرامی اسلام را نصیب و روزی ما بگرداند.

وجود چفیه برگردن مقام معظم رهبری نشانه آمادگی در جنگ است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه با اشاره  به فرمایشات مقام معظم رهبری در مشهد مقدس و سالروز بعثت پیامبر گرامی اسلام گفت : باید همه مردم و مسئولین به بیانات رهبرمعظم انقلاب توجه کرده و با تلاش شبانه روزی به دستورات ایشان عمل کنیم .

وی افزود : ما در حال حاضر در جنگ اقتصادی هستیم و باید با تأسی از مقام معظم رهبری که هنوز چفیه ای که نماد جنگ و آمادگی در شرایط جنگی است را به گردن دارند در حال آماده باش باشیم  و همگی باید بدانیم که درشرایط جنگی هستیم و لازم است به میدان آمده و خود را در مقابل دشمن بدانیم و به فضل الهی ما پیروز میدان خواهیم بود وبا کمک و لطف الهی همانگونه که انقلاب ما ادامه حرکت انبیای الهی است با کمک و نصرت الهی به پیروزی نهایی خواهیم رسید.

نصرت الهی به اندازه تلاش و همت ما نصیب ما خواهد شد

امام جمعه ارومیه با اشاره به تلاش های ما برای برون رفت از مشکلات اقتصادی گفت : یکی از سنت های مهم الهی اینست که خداوند به اندازه تلاش بندگان خود نصرت وعنایت خود را نازل می کند ودر طول تاریخ نیز اینگونه بوده بعنوان ‌مثال درجنگ بدر مسلمانان با عده قلیل برمشرکین تا دندان مسلح پیروز شدند و این نمونه بارزی از نصرت الهی برای بندگانش هست.

وی در ادامه گفت : ما باید وظایف خود را به درستی انجام دهیم و اگر در راه حق خود و در راه اسلام ثابت قدم و محکم باشیم و سستی نکنیم ، نصرت الهی بر ما نازل خواهد شد.

وی با اشاره به روایت امیرالمؤمنین در خطبه 56 نهج البلاغه افزود : همه مردم و مسئولین باید کنارهم باشیم وبمانند کمک رسانی در سیل اخیردرجنگ اقتصادی نیزهمگی باید در میدان باشیم و با حمایت ازتولید ملی و تلاش جهادی در میدان اقتصاد و بدون تنبلی و سستی در این راه تلاش کنیم تا با نصرت الهی به موفقیت دست پیدا کنیم.

دولت ومجلس وظیفه دارند موانع تولید را برطرف کنند

 

وی با انتقاد از وجود برخی مشکلات در راه تولید گفت : اینکه به گفته مقام معظم رهبری عده ای از تولید کنندگان برای ایجاد یک کارگاه تولیدی مجبورند مجوز های مختلف و زیادی را اخذ کنند را کاری غیر انقلابی خواند و تصریح کرد بجای ایجاد موانع در راه تولید ، مسئولین باید راه های افزایش تولید را تسهیل کنند و مجلس باید قوانین را اصلاح کند که اگر اینگونه رفتار کنیم بفضل الهی موفق و پیروز خواهیم شد.

عملکرد ضعیف مجلس در مقابله با خباثت های آمریکا باید جبران شود

سید مهدی قریشی با اشاره به تذکرات رهبری گفت : مقام معظم رهبری با انتقاد از رویکرد مجلس شورای اسلامی در مقابله با کنگره آمریکا گفت ؛ نمایندگان آمریکا در سالهای 96 و 97 حدود 226 طرح و لایحه علیه جمهوری اسلامی ارائه کرده و به تصویب رسانده اند ولی متاسفانه مجلس شورای اسلامی اقدامات خوبی بر علیه آنان انجام نداده است و کدامین طرح و لایحه را نمایندگان ما بر علیه خباثت های آمریکا به تصویب رسانده اند و این عملکرد ضعیف جای بسی تأسف دارد و نمره منفی برای نمایندگان و مجلس شورای اسلامی است و لازم است نمایندگان در روش  و منش خود تجدید نظر کنند.

اصلاح اموربانکی باید اولویت مسئولین دولتی  باشد

نماینده ولی فقیه دراستانبا اشاره  به انتقاد مقام معظم رهبری از نظام بانکداری گفت : یکی از ایرادات بزرگ در کشور ایجاد و افزایش بانک های جدید و جمع آوری پول های مردم و ارائه تسهیلات به افراد خاص است که از سال 93 یا 94  قرار بر این بود با ارائه لایحه ای در مجلس مشکلات و امورات بانکی اصلاح شود ولی متأسفانه هیچ اقدامی صوت نگرفته است و این مایه خجالت است برای برخی مسئولین که هیچ اقدامی در راستای عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری در طول این چندین سال صورت نگرفته است و لازم است بصورت جدی وارد میدان شده و وضعیت بانکداری در کشور را سر و سامان دهند تا خدایی نکرده با عمل ناصحیح بانک ها و گاها خود مشتریان شاهد پدیده ربا که جنگ با خداست نباشیم.

وی به ضرورت حل مشکلات بانکی اشاره کرده و گفت : از رئیس جمهور بعنوان رأس مدیریت کشور و نمایندگان مجلس و مسئولین ذیربط بصورت جدی خواستاریم تا کمرهمت ببندند و تذکر رهبری را بعنوان یک تنبه بزرگ تلقی کنند و با انجام درست و بموقع وظایف شاهد حل مشکلات کشور در مدت زمان اندک باشیم.

دولت باید وظیفه خود را در تشویق و تنبیه دستگاههای اجرایی به خوبی انجام دهد

وی در پایان خطبه دوم نماز جمعه این هفته به سفارش و تذکر رهبری در تشویق یا تنبیه دستگاهها و سازمان ها اشاره کرده و گفت : لازم است به فرموده رهبر انقلاب دستگاه هایی که درست کار می کنند تشویق شوند و افرادی که کم کاری می کنند ،تذکر داده شود .

وی با اشاره به فرمان حضرت علی علیه السلام به مالک اشتر که فرمود خوب و بد نباید در نزد تو یکسان باشند گفت : دولت وظیفه دارد از ادارات ، سازمان ها و وزارت خانه هایی که در زمینه های کاری خود درست و بموقع عمل کرده اند ، تجلیل کند وسازمان هایی که کم کاری کردند را تنبیه کنند تا انشالله امور اصلاح شود .

 

پیگیری در آپارات پیگیری در لنزور محبوبیت گوگل  فيسنما ارسال به دیگ ارسال به افسران ارسال به کلوب

تاریخ درج: جمعه ١٦ فروردين ١٣٩٨
© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.


در صورت مقدور بودن نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

"پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.

" پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی " از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.

نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

آدرس: اروميه ، بلوار رسالت ، خيابان شهيد نوري (گلديس) ، جنب مصلي  بزرگ امام خميني (ره) ، دفتر امام جمعه اروميه

شماره تماس :  32358091-044                 فاکس : 32358092-044

پست الکترونيکي : info@sebghah.ir                  سامانه پيام کوتاه : 50001916


© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.