نسخه چاپيحجت الاسلام والمسلمین قریشی درتبیین بیانیه گام دوم انقلاب :

انقلاب اسلامی پرچمدار و الگوی استقلال طلبی در دنیاست

انقلاب اسلامی نخواست وابسته به شرق و غرب باشد و سلطه هیچ کشوری را قبول نکرده و به دنبال سلطه گری نبوده و نیست و این تفکر باعث بیداری و استقلال طلبی کشورهای مستضعف دنیا شده و در حقیقت انقلاب اسلامی الگوی کاملی برای این کشور ها محسوب می شود و این مسأله حیثیت غرب و شرق را زیر سوال برد و این خواسته عین کلام الهی و خواست دین است.

 

■ حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه در خطبه های اول نماز جمعه این هفته ضمن دعوت همه نماز گزاران به رعایت تقوای الهی به ادامه مباحث معاد و معرفی شاهدان روز قیامت پرداخت.

فرشتگان الهی همراه انسان بوده و تمامی اعمال انسان را می نویسند

 سید مهدی قریشی با اشاره به وجود فرشتگان کاتب همراه انسان گفت:  فرشتگان الهی ثبت کننده تمامی اعمال انسان ها هستند و شاهدان روز قیامتند و خداوند متعال بر اساس نوشته های آن ها سرنوشت انسان را تعیین خواهد کرد همانگونه که زمین شاهد اعمال انسان هاست.

 وی گفت : فرشتگان رقیب و عتید که مراقب و آماده و تیز در کنار انسان ها هستند تمامی  اعمال ریز و درشت انسان را دیده و ثبت می کنند.

 وی با اشاره به روایتی از امام صادق علیه السلام گفت : علت وجود شاهدان الهی در بیان اهل  بیت ، برای آن است که جماعت و بندگان دراطاعت پروردگار الهی بیشتر مراقبت کنند و ملائک را شاهد اعمال خود ببینند و دربرابر گناهان محکم باشند و مرتکب گناه نشوند.

 وی با اشاره به روایتی از امام کاظم (علیه السلام) گفت : زمانی که بنده قصد گناه می کند از روح و دهان وی بوی بدی می آید و زمانی که قصد کار خیر می کند بوی خوشی از بنده متصاعد میشود و در آن زمان است که فرشتگان می دانند و می بینند و ثبت می کنند و لازم است که بندگان در همه حال نیت خوب برای زندگی خود داشته باشد .

 وی با اشاره به روایتی از رسول اکرم (ص) گفت : فرشته ای که کاتب اعمال نیک انسان است بر فرشته ای که کاتب گناهان است  امیری و برتری دارد و زمانی که بنده گناهی مرتکب می شود فرشته کاتب اعمال خیر دستور میدهد تا 7 ساعت کاتب گناهان از نوشتن معصیت و گناه بنده صرف نظر کند و فرصت دهد تا بنده از گناهش توبه کند و اگر بعد 7 ساعت توبه نکرد دستور میدهد که گناهش را بنویس و میگوید چه بنده بی حیایی است که توبه نمی کند.

 وی با اشاره به دعای امام سجاد (ع) گفت : باید دعا کنیم تا در همه حال خداوند متعال مارا جزو بخشیده شدگان قرار دهد و توبه ای مقبول در پرونده ما ثبت کند تا در روز قیامت رسوا نشویم و رحمت و مهربانی پروردگار شامل حال همه بندگان باشد.


 

در اسلام ملاک برتری زن و مرد تقواست

 امام جمعه ارومیه ضمن اشاره به سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن گفت : خداوند زن و مرد را در فضیلت و ارزش یکسان آفریده است و نشانه برتری هر فردی تقواست و تفاوتی در زن و مرد بودن ندارد.

 وی گفت زنانی هستند در این دنیا مقام و فضیلت  بسیار بالایی دارند بمانند حضرت فاطمه زهرا (س) که در روایت داریم  اگر حضرت امیر المومنین علی علیه السلام نبود برای حضرت زهرا سلام الله علیها هم کُفّی پیدا نمی شد و نمونه دیگر وجود حضرت فاطمه معصومه (س) در قم است که بزرگترین علمای اسلام وصیت می کنند که بعد از مرگ در کنار مضجع شریف آن حضرت دفن شوند و اگر زن یا مردی در اطاعت خداوند متعال ثابت قدم تر باشد فضیلت و ارزش بالاتری دارد و نباید مفاهیمی همچون زن سالاری یا مرد سالاری در خانواده ها مطرح گردد ملاک برتری در اسلام تقوا سالاری است .

 فرزندان باید دستبوس پدر و مادر و جویای احوال آن ها باشند

وی با اشاره به مقام بالای مادر و پدر گفت : خداوند متعال بعد از حق الله مهمترین حق را در والدین بیان کرده و فرموده است فرزندان حق گفت اف  به والدینشان را نیز ندارند و تأکید کرده است که فرزندان همواره باید جویای حال والدین خود باشند و خدایی نکرده نباید از احترام و رسیدگی به والدین غافل شد و آنها را فراموش کرد و چنانچه اینچنین شد قهر و خشم الهی را در پی خواهد داشت وی تأکید کرد : حتی اگر والدین کافر هم باشند ، فرزندان موظفند جویای حال آن ها بوده و ازآنان مراقبت کنند


 

وی با تبریک این روز عزیز به همه مادران و زنان  گفت : مردان باید قدر همسران و مادرانشان را بدانند و در خدمت و توجه کردن به آن ها کوتاهی نکنند

 وی خاطر نشان کرد : فرزندان دستبوسی والدین خود را در وجودشان نهادینه کنند و زمانی که به خدمت پدر و مادر میرسیم باید با نهایت افتخار خم شده و دست پدر و مادر را ببوسیم حتی اگر بزرگ و سفید موی شده باشیم.

 ■ حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه در آغاز خطبه دوم نمازجمعه این هفته ضمن دعوت همه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی به مهمترین مسائل سیاسی روز پرداخت .

 مقام مادران و همسران شهدا را باید گرامی بداریم

 وی با اشاره به 30 بهمن سالروز رحلت حضرت ام البنین (س) و روز گرامیداشت و تکریم  مادران وهمسران شهدا گفت : این روز را محضر تمامی مادران و همسران عزیز شهدا تبریک و تهنیت عرض میکنم و ادای احترام می کنیم به محضر تمامی آنها و از حضرت ام البنین (س) عاجزانه میخواهیم واسطه آرامش و سکینه ، برای قلوب مادران و همسران شهدای گرانقدرمان باشند و  بر همه ما واجب است تا مقام مادران و همسران شهدای عزیز را گرامی بداریم.

 وی تأکید کرد : مقام پدران و مادران و همسران شهدا نیز بمانند خود شهید نزد خداوند متعال بسیار بالا و با ارزش است.

وی گفت : شهدا یکی از شفیعان روز قیامتند و در آن روز شهید بزرگوار پدر و مادر و همسر خود را در محضر خداوند شفاعت خواهد کرد و در کنار خود جای خواهد داد و سعادتمند خواهند شد

وی خاطر نشان کرد  :هر چند تحمل فراق فرزند و همسر سخت است ولکن باید شاکر باشند و افتخارکنند که خداوند متعال توفیق شهادت در راه خدا که مقام بسیار بالایی است را به عزیزانشان عنایت فرموده است.


 

بیانیه گام دوم ، باید بعنوان گفتمان انقلاب اسلامی در جامعه نهادینه شود

وی به اهمیت بیانیه گام دوم که توسط مقام معظم رهبری صادر گردیده اشاره کرده و گفت : باید همه پژوهشگران و دانشگاهیان و حوزویان با تلاش شبانه روزی به تجزیه و تحلیل و تبیین مباحث این بیانیه پرداخته و بعنوان گفتمان انقلاب اسلامی و نقشه راه برای مدیران و مسئولین و مردم ترسیم گردد.

وی خاطر نشان کرد : نباید در قبال این بیانیه مهم بمانند مسائل مختلف غفلت کرده و سهل انگاری کنیم  تا به فراموشی سپرده شود، فلذا لازم است همت مسئولانه و جدی در تبیین و عملی ساختن منویات مقام معظم رهبری داشته باشیم تا به فضل الهی در مسیر پیشرفت و موفقیت قرار بگیریم.

پدیده انقلاب اسلامی شرق و غرب را به چالش کشید

امام جمعه ارومیه در ادامه تبیین بیانیه گام دوم انقلاب گفت : پدیده انقلاب اسلامی شرق و غرب را به چالش کشد و وقتی انقلاب اسلامی مطرح شد هم شرق و هم غرب که تفکر سرمایه داری و کمونیستی را شامل می شدند در بهت و حیرت فرو رفتند و تصور نمی کردند که انقلابی بر اساس تفکر دینی در جهان شکل بگیرد و امن ترین مکان را برای خود ایران دانسته و شاه ایران را مزدور و ژاندارم منطقه برای خود میخواندند که اوامر آن ها را در منطقه اجرایی میکرد. بدین جهت انقلاب اسلامی در حقیقت یک معجزه بود.

 عامل اصلی دشمنی با انقلاب اسلامی ایجاد تفکر دینی در جهان است

وی با بیان اقدامات خصمانه دشمن در اعمال فشارهای مختلف در طول ۴۰ سال علیه انقلاب اسلامی ، به علت اصلی این دشمنی ها  اشاره کرده و گفت : دنیای غرب از زمان شکل گیری رنسانس به بعد به این نتیجه رسیدند که خدا را از زندگی مردم حذف کرده و فرهنگ اومانیسم را در دنیا نهادینه کنند و در مقابل، انقلاب اسلامی با نهادینه کردن حکومت دینی و الهی تمامی برنامه های شرق و غرب را برهم ریخت و حکومت دینی بر پایه عدالت را در جهان تثبیت کرد.وی با بیان اینکه دنیای غرب از مرتجع ترین کشور های دنیا حمایت میکند خاطر نشان کرد : ادعای دنیای غرب در وجود دموکراسی  و حمایت از آن پوچ و تو خالی است و ما شاهد حمایت آنان از عربستانی که تا مدت ها پیش حتی اجازه رانندگی به زنان را نیز نمی دادند هستیم و بحق این ادعاها پوچ و تو خالی است.

 وی گفت :️انقلاب اسلامی حیثیت و تفکر غرب را بهم زد و حکومت الهی را در دنیا مطرح و تثبیت کرد و این در تقابل با اومانیسم و انسان گرایی در دنیاست و انقلاب اسلامی خدا محوری را در زندگی و حکومت داری اصل دانسته و تفکرات انسان گرایانه را به چالش کشید .

  انقلاب اسلامی مادیات را وسیله رسیدن به معنویت می داند

  انقلاب اسلامی معنویت را لازمه زندگی دانسته و مادیات را وسیله ای برای کسب معنویت میداند ولی در مقابل تفکر اومانیسم مادیات را ملاک و معیار برای سعادت زندگی انسان میداند ودر تلاش است خواسته های انسان را از جهان تأمین کند و متأسفانه عده ای در کشور که ادعای روشنفکری دارند نیز به دنبال ایجاد تفکرغرب گرایانه و اومانیستی در کشورهستند و باید بدانند به گفته امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری این تفکر در جهان بمانند تفکر کمونیستی در حال اضمحلال و نابودی است.

 آمریکا و غرب مصداق کامل هوی پرستی در دنیا هستند

 وی با بیان آیاتی از قرآن کریم گفت : خداوند متعال در قرآن کریم تصریح می کند که آن ها کسانی هستند که هوی و هوس و خواسته های انسانی را اصل قرار می دهند و هر چه انسان بخواهد میتواند انجام دهد و این نهایت خواسته غرب است و انقلاب اسلامی این تفکر را به چالش کشیده و زیر سوال برده است وبر اساس دین و به گفته امام علی (علیه السلام) ؛ تفکر اومانیستی بزرگترین تهدید و مایه بدبختی انسان است.

همانگونه که تفکر کمونیستی نابود شد اومانیسم هم به زباله دان تاریخ خواهد پیوست

امام جمعه ارومیه  با اشاره به نابودی تفکر کمونیستی گفت : همانگونه که تفکرکمونیستی کمتر از 100 سال نابود شد دشمنان انقلاب از این مسئله واهمه دارند که تفکر سرمایه داری و اومانیستی نیز به زباله دان تاریخ برود و به گفته مقام معظم رهبری این تفکر نیز به نابودی و اضمحلال خواهد رسید .

 ریچارد مورفی که معاون پیشین وزیر خارجه آمریکا بود در مجلس سنای این کشور به نمایندگان کنگره در مورد انقلاب اسلامی گفته بود : پدیده انقلاب اسلامی ایران دیگر تنها یک مسأله استراتژیک متعارف نیست ، مسأله امواجی است که این انقلاب پدید آورده و بنیاد های تمدن معاصر کاپیتالیستی و سوسیالیستی غرب را به لرزه انداخته و باید بدانیم انقلاب اسلامی بمانند حکومت های دیگر کشور ها نیست و ما باید توجه بیشتری به انقلاب اسلامی داشته باشیم .

 وی به جمله جورج شواتز«استراتژیست بنام و کهنه کار آمریکا که از چهره های شاخص کابینه ریگان» بود اشاره کرده که گفت : انقلاب اسلامی خطرناکترین دشمن مشترک تمدن غرب در سراسر تاریخ آن است.

انقلاب اسلامی پرچمدار و الگوی استقلال طلبی در دنیاست

 وی با اشاره به استقلال طلبی انقلاب اسلامی از آغاز تا کنون گفت : انقلاب اسلامی نخواست وابسته به شرق و غرب باشد و سلطه هیچ کشوری را قبول نکرده و به دنبال سلطه گری نبوده و نیست و این تفکر باعث بیداری و استقلال طلبی کشورهای مستضعف دنیا شده و در حقیقت انقلاب اسلامی الگوی کاملی برای این کشور ها محسوب می شود و این مسأله حیثیت غرب و شرق را زیر سوال برد و این خواسته عین کلام الهی و خواست دین است.

  وی با اشاره به نفی سلطه گری و سلطه پذیری از سوی انقلاب اسلامی گفت : رهبران بزرگ دنیا همچون نیکسون ، کسینجر ، فرانسوامیتران ، کارتر ، ریگان ،مارگارت تاچر با صراحت کامل اذعان کردند که اگر انقلاب اسلامی بتواند بدون مشکل آرمان های خود را محقق سازد طوفانی در جهان برپا خواهد خواست که منافع غرب را در تمام آسیا ، آفریقا و حتی اروپا در بر خواهد گرفت  و ترس همه این قدرت های بزرگ از این است که با وجود ایران و انقلاب اسلامی حکومت های چند قطبی در جهان نابود خواهند شد.

 ما باید قدر و منزلت خود و انقلاب اسلامی را بدانیم

وی با اشاره به روایتی از علی علیه السلام گفت : ما باید قدر خود را بدانیم و بدانیم انقلاب اسلامی تمام قدرت های جهان را به لرزه انداخته است و عزت و شرفی که انقلاب اسلامی به مردم ایران داده است بسیار بالاست و نباید خود را ارزان بفروشیم و خود را کم ارزش کنیم

 وی تأکید کرد : نباید به حرف های تعدادی فریب خورده که تنها به خود و منافع خود نگاه می کنند و از عزت و افتخار ملی بی خبر هستند گوش داد وباید عزتی که انقلاب و امام و شهدا به دست آورده اند را بخوبی حفظ کنیم وقدر و منزلت خود و انقلاب اسلامی را بخوبی دانسته و ازآن حمایت وحفاظت کنیم.


 

 

پیگیری در آپارات پیگیری در لنزور محبوبیت گوگل  فيسنما ارسال به دیگ ارسال به افسران ارسال به کلوب

تاریخ درج: 1397/12/03
© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.


در صورت مقدور بودن نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

"پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.

" پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی " از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.

نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

آدرس: اروميه ، بلوار رسالت ، خيابان شهيد نوري (گلديس) ، جنب مصلي  بزرگ امام خميني (ره) ، دفتر امام جمعه اروميه

شماره تماس :  32358091-044                 فاکس : 32358092-044

پست الکترونيکي : info@sebghah.ir                  سامانه پيام کوتاه : 50001916


© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.