نسخه چاپينماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه در خطبه های 12 بهمن گفت :

سران کشور لهستان باید بخاطر میزبانی از نشست ضد ایرانی در ورشو خجالت بکشند

یکی از مسایل مهم در این باره خود کشور لهستان است که در جنگ جهانی دوم ، ایران با وجود مشکلات قحطی و مشکلات غذایی ، پذیرای مهاجرین لهستانی بود و بعد ها وزیر مختار این کشور بابت پذیرش مهاجران لهستانی از ایران کمال تشکر و قدردانی را داشتند ولی متاسفانه الان این کشور میزبان دشمنان ایران است و جا دارد مسئولین این کشور در نظرات و تصمیمات خود بازنگری کنند و خجالت بکشند که بجای تشکر از ایرانی ها از دشمنان ما میزبانی میکنند ودر ضمن باید سفیر لهستان احضار و اعتراض جمهوری اسلامی به کشور لهستان ابلاغ شود .

 

 حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه در ابتدای خطبه اول نماز جمعه این هفته ضمن دعوت همه مردم به رعایت تقوای الهی به بیان ادامه مباحث معاد و شاهدان روز قیامت پرداخت.
 
 زمین شاهد اعمال انسان ها در روز قیامت خواهد بود
 وی با استناد به آیاتی از قرآن کریم ، یکی دیگر از نام های قیامت را یوم تبلی السرائر عنوان کرده و افزود : روز قیامت روزی است که تمامی اسرار در آن آشکار می شود و زمین نیز بر همه اعمال انسان گواهی و شهادت خواهد داد.
 سید مهدی قریشی در ادامه با تأکید بر این نکته که شاهد اصلی در روز قیامت خود خداوند متعال است افزود : با توجه به اینکه حجت خداوند بالغه است شهادت شهود در روز قیامت نیز وجود دارد و زمین با شعوری که خداوند در آن به ودیعه گذاشته بر تمامی اعمال انسان ها شهادت خواهد داد.
 وی با بیان روایتی از رسول اکرم (ص) بهترین اعمال را نماز خوانده و افزود به گفته نبی مکرم اسلام (ص) ، زمین تمامی نماز هایی که انسان در آن اقامه می کند را حفظ می کند و هیچ عمل خیر و شری نیست که در زمین انجام نگرفته باشد فلذا زمین در روز قیامت بر تمامی اعمال شهادت خواهد داد.
امام جمعه ارومیه در ادامه مباحث خود پیرامون معاد با بیان روایتی در باب تقسیم عادلانه بیت المال توسط علی (ع) در زمان خلافتش گفت : امیرالمؤمنین علی (ع) بعد از اتمام تقسیم بیت المال در آن محل ، دو رکعت نماز بجا می آورد و می فرمود : میخواهم این مکان در روز قیامت شهادت دهد که علی به درستی و عادلانه بیت المال را میان مسلمین تقسیم کرده است.
 
 اگر بخواهیم در روز قیامت شرافتمند و با عزت باشیم  باید مراقب باشیم تا مرتکب معصیت نشویم  
 وی در ادامه با بیان روایتی از رسول اکرم صلی الله علیه وآله و سلم به فضیلت مکان های مختلف اشاره کرده و گفت : زمین ها همدیگر را ندا میدهند و میپرسند از کسانی که ذکر خداوند را بر زبانشان دارند و یا بندگانی که سر به سجده گذاشته باشند و خداوند متعال را عبادت کرده باشند. و زمینی که در آن بیشتر ذکر و یاد نام خدا شده است نسبت به مکان هایی که در آن گناه و معصیتی صورت گرفته فضیلت بالاتری دارد.
وی در ادامه گفت : زمین شعور و فهم خاصی دارد  و از تمامی اعمال انسان آگاه است فلذا باید مراقب اعمال خود باشیم و اگر میخواهیم در روز قیامت شرافتمند و با عزت و با آبرو در محضر الهی حاضر شویم باید مراقبت کنیم و مرتکب گناه نشویم و اگر اسیر وسوسه شیطان شدیم و مرتکب معصیت شدیم سریعا توبه کنیم تا خداوند متعال آبروی مارا حفظ کند.
 
زن و مرد باید به دنبال کسب رضایت همدیگر باشند
سید مهدی قریشی در پایان خطبه اول نماز جمعه این هفته با اشاره به ایام منتسب به حضرت فاطمه زهرا (س) و مباحث خانواده گفت: گاهی دیده میشود زن و مرد بخاطر مشکلاتی که دارند و از سر لج و لجبازی کارهایی انجام می دهند که همدیگر را عصبانی کنند و این شایسته نیست فلذا مرد و زن باید تلاش کنند تا رضایت همدیگر را جلب کنند.
وی به رابطه امام علی (ع) و حضرت زهرا (س) اشاره کرده و گفت : علی (ع) و حضرت زهرا (س) حدود 10 سال با هم زندگی کردند و حضرت علی (ع) بعد از شهادت فاطمه زهرا (س) قسم میخورد که به خداوند قسم یکبار نشد که زهرا (س) را عصبانی کنم و نشد کاری را که علاقه ندارد وادارش تا انجام دهد تا زمانی که از دنیا رفت. و او نیز یکبار هم نشد که مرا عصبانی کند و یا حرف و خواسته مرا نادیده بگیرد و هر زمان به صورت فاطمه (س) نگاه میکردم غم و غصه من از بین میرفت .
امام علی (ع) و حضرت زهرا (س) برای ما الگو هستند و ما باید در مسیر آنها قرار بگیریم و خود را شبیه آنها بکنیم تا رحمت الهی شامل حال خانواده ها باشد .
 
ورود امام خمینی (ره) به ایران سرآغاز پیروزی انقلاب اسلامی بود
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه در ابتدای خطبه دوم نماز جمعه این هفته با اشاره به سالروز 12 بهمن و ورود امام خمینی (ره) به ایران پس از 14 سال تبعید را مصداق آیه جاء الحق و زهق الباطل خوانده و تصریح کرد : ورود امام باعث اوج گیری حرکت های انقلابی مردم ایران شد که در نهایت و در 22 بهمن سال 57  به نابودی رژیم پهلوی و پیروزی انقلاب اسلامی انجامید.
 
سران کشور لهستان باید بخاطر میزبانی از نشست ضد ایرانی خجالت بکشند
سید مهدی قریشی در ادامه به برگزاری نشست کشورهای ضد ایرانی در 24 و 25 بهمن در ورشو پایتخت کشور لهستان اشاره کرده و گفت : یکی از مسایل مهم ، نشست سران ضد ایرانی در ورشو لهستان است که وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد که در ماه آینده و در ورشو جلسه کشورهای ضد ایرانی برگزار خواهد شد.
آمریکا تلاش می کند که در کنار اعمال فشار اقتصادی و تحریم های شدید اقتصادی با جنگ نرم تبلیغاتی و روانی و سیاسی نیز جمهوری اسلامی ایران را تحت فشار قرار دهد.
یکی از مسایل مهم در این باره خود کشور لهستان است که در جنگ جهانی دوم ،  ایران با وجود مشکلات قحطی و مشکلات غذایی  ، پذیرای مهاجرین لهستانی بود و بعد ها وزیر مختار این کشور بابت پذیرش مهاجران لهستانی از ایران کمال تشکر و قدردانی را داشتند ولی متاسفانه الان این کشور میزبان دشمنان ایران است و جا دارد مسئولین این کشور در نظرات و تصمیمات خود بازنگری کنند و خجالت بکشند که بجای تشکر از ایرانی ها از دشمنان ما میزبانی میکنند ودر ضمن باید سفیر لهستان احضار و اعتراض جمهوری اسلامی به کشور لهستان ابلاغ شود .
تبعیت از شیطان بزرگ آمریکا باعث شده که در مقابل محبت های ایران اینگونه بر علیه ایران حرکت کنند و این اعمال باعث ذلت این کشور خواهد شد.
 
ایستادگی در مقابل آمریکا بزرگترین دستاورد نظام اسلامی است
سید مهدی قریشی در ادامه به سخنان عده ای که نظام اسلامی را ناکارآمد میدانند اشاره کرده و گفت : کسانی که میگویند نظام اسلامی ناکارآمد است ، ببینند که این دشمنی ها خود برهان آشکاری  برای کارآمدی نظام جمهوری اسلامی است.
وی خاطرنشان کرد : در طول 40 سال ، این همه دشمنی شیطان بزرگ نشانه موفقیت نظام جمهوری اسلامی ایران است. این تلاش ها و نشست ها نشانگر این است که آمریکا به تنهایی نتوانسته مانع موفقیت های جمهوری اسلامی ایران در این چهل سال شود و دنبال اجماع کشورهای مختلف است.
وی تأکید کرد : فرار با خفت و خواری نظامیان آمریکا از خاک سوریه نشان از قدرت و کارآمدی اسلام و ایران است.
امام جمعه ارومیه با اشاره به کارآمدی نظام جمهوری اسلامی در عرصه بین المللی و دشمنی 40 ساله آمریکا گفت : آمریکا حتی نتوانست نفوذ ایران را در سوریه کم کند و در آخر مجبور شد مزدوران خود را از این کشور خارج کند و این نشست های دشمنان علیه ایران و هزاران اجتماع ورشو هم برگزار شود همه آنها محکوم به هیچ و نابودی هستند و نمیتوانند اثری بر نظام قدرتمند اسلامی بگذارند .
 
اگر تکیه ما بر خدا باشد پیروزی نهایی برای ما خواهد بود
وی در ادامه بیانات خود با اشاره به شرایط بد معیشتی مردم گفت : با اینکه مردم بخاطر تحریم ها در فشار اقتصادی هستند ولی اینها گذرا هستند و بحمد الله با عنایت خداوند و قدری تحمل و صبر و توکل به خداوند متعال ، دشمنان اسلام شکست خواهند خورد و با سرافکندگی از ورشو خواهند برگشت.
ما باید با حضور پرشور خود در 22 بهمن مشت محکمی بر دهان آمریکا و هم پیمانانش بزنیم و نشان دهیم که در مملکت اسلامی مردم پایبند اسلام هستند و دشمنان نمیتوانند خللی در اراده این مردم قدرتمند و نظام جمهوری اسلامی وارد کنند.
وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری گفت : هر کجا انقلابی عمل کردیم و ایستادگی کردیم  پیروز شدیم و هر وقت انقلابی عمل نکردیم شکست خوردیم .
 
جشنواره فیلم فجر باید محل تجلیل از هنرمندان متعهد و انقلابی باشد
امام جمعه ارومیه در پایان خطبه دوم نماز جمعه به  اهمیت هنر در اسلام پرداخته و گفت : هنر نقش زیادی در فرهنگ جامعه دارد و مفاهیم  ارزشی در قالب هنری ماندگاری بیشتری دارند و خداوند متعال نیز بسیاری از مفاهیم توحیدی را در قالب هنری ماندگار کرده است ؛‌ بعنوان مثال  مناسک حج ، طواف کردن و احرام پوشیدن نگاه هنرمندانه خداوند است که این مناسک را ماندگار کرده است .
سید مهدی قریشی در ادامه سخنان خود گفت : اخیرا در جشنواره فیلم فجر اتفاقاتی رخ داده است که مایه تأسف است و کسانی مورد تجلیل قرار گرفتند که هیچ تعهدی به اسلام و انقلاب نداشتند.
وی در ادامه گفت : ما از هنرمندان متعهد به اسلام و انقلاب که در راستای اهداف انقلاب و اسلام کار می کنند ممنون و سپاسگزاریم و از کسانی که متعهد به نظام و اسلام نیستند بیزاریم . و انتظار داریم در جشنواره فیلم فجر از کسانی که 40 سال با تولید اثر هنری انقلاب و اسلام را به جهان معرفی کرده اند مورد تجلیل قرار بگیرند نه کسانی که تعهدی با انقلاب و اسلام ندارند.
متاسفانه هنرمند زنی که از تجلیل شدگان بود در اظهاراتی سخیف گفته بود که مشکل تار موی چند بازیگر زن نیست و باید اجازه ورود میلیاردر ها به سینما گرفته شود و از این قبیل سخنان . در حالی که حجاب واجب الهی است و باید هنرمندان باید الگوی حجاب برای جوانان و جامعه باشند و مسئولین امر باید حساسیت خاصی روی این مسئله داشته باشند.
 
فجرآفرینان حقیقی امام و شهدا هستند
سید مهدی قریشی در ادامه سخنان خود به ورود امام خمینی به ایران اشاره کرده و گفت :فجرآفرینان حقیقی امام و شهدا هستند و امام به محض ورود به کشور بر سر مزار شهدا حاضر شد و آقایان مسئولین جشنواره فیلم فجر آیا اگر امام و شهدا در جشنواره بودند این برنامه را تایید میکردند؟  آیا امام و شهدا به این خانم ها با این طرز حجاب و تک خوانی زن در جشنواره رضایت میدادند و تشویق میکردند؟ وی تصریح کرد : این درست نیست برای فریب افکار عمومی که زنی بصورت تک خوانی برنامه اجرا کند و جمع خوانی جلوه دهند؟و مسئولین آنها را تشویق کنند و از آنها تجلیل کنند؟ آیا این درست است ؟
 
 مسئولین باید اشتباه خود را بپذیرند و از مردم و شهدا و خانواده های معظم شهدا عذرخواهی کنند.
 امام جمعه ارومیه خاطر نشان کرد: مسئولین برگزاری فیلم فجر باید بخاطر این کارهای سخیف در جشنواره فیلم فجر ، اولا توبه کنند و شجاعانه اشتباه خود را بپذیرند و سپس از مردم و بویژه خانواده های شهدا عذرخواهی کنند.
 
 

پیگیری در آپارات پیگیری در لنزور محبوبیت گوگل  فيسنما ارسال به دیگ ارسال به افسران ارسال به کلوب

تاریخ درج: 1397/11/12
© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.


در صورت مقدور بودن نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

"پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.

" پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی " از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.

نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

آدرس: اروميه ، بلوار رسالت ، خيابان شهيد نوري (گلديس) ، جنب مصلي  بزرگ امام خميني (ره) ، دفتر امام جمعه اروميه

شماره تماس :  32358091-044                 فاکس : 32358092-044

پست الکترونيکي : info@sebghah.ir                  سامانه پيام کوتاه : 50001916


© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.