نسخه چاپيامام جمعه ارومیه در واکنش به مباحث مطرح شده در موردحذف فیلترینگ گفت :

دولت باید مقدمات راه اندازی شبکه ملی اطلاعات را فراهم نماید.

یکی از مطالبات مقام معظم رهبری راه اندازی شبکه ملی اطلاعات است و چندین سال است که این مطرح شده اما در مقابل دولت چه کاری انجام داده است، دولت باید اول مقدمات شبکه ملی اطلاعات را فراهم نماید و سپس از این مسائل حرف بزند.

 

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در خطبه اول نماز جمعه این هفته ارومیه، ضمن دعوت به رعایت تقوای الهی به بیان مسائل معاد و روز قیامت پرداخت و گفت: از جمله مسائلی که در عرصه قیامت اتفاق خواهد افتاد و آیات و روایات آن را تصریح می‌کنند شهادت شهودی است که شاهد و ناظر اعمال انسان در دنیا هستند.

وی در ادامه گفت: در دنیا علاوه بر اینکه خداوند بر اعمال انسان ناظر است عده‌ای را نیز مامور به ثبت و ضبط اعمال انسان نموده و این شاهدان در عرصات محشر و در محضر خداوند بر اعمال انسان شهادت خواهند داد.

وی در ادامه افزود: در قیامت خداوند شاهدانی را جهت شهادت بر اعمال انسان از تمامی اشیاء اطراف انسان فرا خواهد خواند و آن‌ها شهادت خواهند داد که این شخص در فلان مکان فلان کار خیر یا شری را انجام داده است.

وی در ادامه ضمن اشاره به روایتی از پیامبر اسلام گفت: پیامبر اکرم می‌فرمایند: همانطور که انسان در دنیا برای هر کاری شاهدانی برای خود می‌گیرد خداوند نیز شاهدانی را برای اعمال انسان قرار داده و اعمال انسان را حفظ می‌کنند تا در قیامت شهادت دهند.

وی در ادامه ضمن اشاره به آیاتی از قرآن کریم خاطر نشان کرد: خداوند در قرآن می‌فرمایند: زمین در قیامت سخنان خود را بیان خواهد کرد و تمام اعمالی که انسان‌ها انجام داده‌اند را خواهد گفت.

وی در ادامه افزود: مرحوم علامه طباطبایی در تفسیر المیزان می‌فرمایند: زمین برای خود درک و شعور خاصی دارد ولی ما آن را درک نمی‌کنیم لذا زمین بر اساس این درک و شعور در قیامت شهادت خواهد داد.

وی در ادامه گفت: مسئله قیامت مسئله عجیبی است و اگر انسان در هر مکان عملی را انجام دهد آن مکان و اجسام اطراف آن در قیامت شهادت خواهند داد که انسان در آن محل چه عملی انجام داده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان‌غربی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته ارومیه ضمن تقدیر و تشکر از شرکت مردم و مسئولین در مجالس بزرگداشت دوم بهمن سالروز آغاز قیام مسلحانه مردم ارومیه علیه رژیم طاغوت گفت: مردم با حضور در این مراسمات یادآور و قدردان زحمات علماء بزرگوار مخصوصاً حاج آقای حسنی و مردمی شدند که در سال 57 با محوریت مسجد اعظم آغازگر قیام مسلحانه علیه رژیم طاغوت بودند.

وی در ادامه گفت: خداوند به همه کسانی که در سال 57 این قیام را آغاز و به همه کسانی که با حضور در این مراسمات یاد و خاطره آن روزها را زنده نگه داشتند جزای خیر دهد و همه ما را در مسیر انقلاب، نظام و اسلام ثابت قدم نماید.

وی خاطر نشان کرد: ایام دهه‌ی فجر نزدیک است لذا بر همه ما مخصوصاً در چهلمین سالگرد انقلاب لازم و واجب است که این ایام را گرامی بداریم، چرا که دشمنان ما به صراحت اعلام کرده‌اند که ایران نباید چهل سالگی انقلاب را جشن بگیرد.

وی افزود: مردم باید با شرکت در جشن‌های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب به دنیا نشان دهند که از این انقلاب دست نخواهند کشید چرا که حفظ نظام اسلامی، حفظ اسلام و دین و دیانت است.

وی خاطر نشان کرد: دشمن تماماً تصمیم دارد که مردم را از انقلاب و اسلام دور کند و مهم‌ترین تبلیغ آن‌ها ناکارآمد نشان دادن نظام است، اما ما باید در مقابل دشمن بایستیم چرا که مهم‌ترین دلیل کارآمدی نظام اسلامی، چهل سال ایستادگی در مقابل کسانی است که با تمام توان علیه انقلاب اسلامی کار کرده‌اند.

وی در ادامه گفت: دهه‌ی فجر نماد انقلاب اسلامی است و همه ما باید در مراسمات این ایام شرکت کرده و در روز بیست و دوم بهمن با حضور در راهپیمایی مشت محکمی بر دهان یاوه‌گویان آمریکایی بزنیم.

وی خاطر نشان کرد: اراده خداوند بر این استوار است که آمریکا و اذناب آمریکا از بین بروند و امروز آثار و اخبار اضمحلال و افول آمریکا کاملا دیده می شود.

امام جمعه ارومیه در ادامه خطبه دوم با اشاره به عدم اجازه به ورود ورزشکاران رژیم غاصب صهیونیستی به کشور مالزی توسط ماهاتیر محمد نخست وزیر مالزی گفت: مخالفت با ورود ورزشکاران رژیم صهیونیستی به مالزی توسط نخست وزیر این کشور حرکت انقلابی و بسیار مناسبی است که باید کشورهای دیگر منطقه مخصوصاً عربستان نیز از این حرکت یاد بگیرند.

وی در ادامه گفت: عربستانی که داعیه خادمی حرمین شریفین را دارند با اسرائیل رابطه دوستی دارد اما کشوری مانند مالزی در مقابل ورود ورزشکاران اسرائیل می ایستد، لذا باید این حرکت الگو و سرمشق کشورهای دیگر در منطقه باشد.

وی خاطر نشان کرد: این حرکت به ظهور انقلاب اسلامی در ایران باز می گردد چرا که قبل از انقلاب اسلامی هیچ کشوری جرأت چنین کاری را نداشت، لذا از جمله مهم ترین دستاوردهای نظام اسلامی این است که به دنیا یاد داد که باید در مقابل ظالمان دنیا بایستد.

استاد حوزه و دانشگاه در ادامه خطبه دوم به دیدار اخیر مسئولین و محققان ستاد توسعه علوم شناختی با مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری در این دیدار در مورد پیشرفت مباحث علمی در کشور مسائل مهمی را مطرح کرده و بر لزوم عدم توقف پیشرفت علمی در کشور تاکید کردند.

وی در ادامه گفت: باید محققین و دانشمندان کشور این حرکت علمی را که در کشور آغاز شده با سرعت ادامه دهند، مقام معظم رهبری دانشمندان و محققین را دعوت به توکل بر خداوند متعال و عمل با نیت خالصانه و الهی کردند تا کشور به قله های علمی برسد و اقتدار علمی کشور را به اثبات برسانند.

وی خاطر نشان کرد: نیت الهی و توکل بر پروردگار تبارک و تعالی اساس امور هستند، ما براساس روایات معتقدیم که علم از جانب خداوند افاضه می شود، لذا محققین و دانشمندان در ضمن تلاش و مطالعه باید از خداوند طلب یاری نموده و بر خداوند توکل کنند.

وی افزود: محققین و دانشمندان ما اگر از خداوند طلب یاری نمایند به مباحثی که دیگران سالیان سال برای رسیدن به آن زحمت کشیده اند زودتر به دست می آورند.

وی در ادامه گفت: مقام معظم رهبری در این دیدار تاکید کردند که یادگیری علم ننگ نیست و اگر علم در دست کفار باشد شاگردی برای کسب علم عیبی ندارد، اما آنچه که باعث ننگ انسان می‌شود شاگردی همیشگی و مادام‌العمر است.

وی در ادامه افزود: مقام معظم رهبری در این دیدار فرمودند: هر آنچه که آمریکا و غرب به آن توصیه می‌کنند به آن با بد گمانی نگاه کنید چرا که آن‌ها با این همه پیشرفت عمیق علمی، فجیح‌ترین جرایم را انجام می‌دهند و هر چه از لحاظ علمی پیشرفت کرده‌اند به همان اندازه بلا و مصیبت سر مردم سایر کشورها آورده‌اند.

وی خاطر نشان کرد: آمریکا و غرب قابل اعتماد نیستند، مگر می شود انسان به حیوانات درنده اعتماد کند، آمریکا افرادی را در منطقه تربیت کرده که بریدن سر انسان ها لذت می برند، لذا آن ها نه تنها حیوان درنده بلکه از حیوانات پست تر هستند.

خطیب جمعه ارومیه در ادامه خطبه دوم به اظهار نظر رئیس جمهور در مورد فیلترینگ فضای مجازی اشاره کرد و گفت: در دین اسلام بر انسان واجب است که از خود، خانواده و جامعه مواظبت نماید و نگذارد افکار آن ها مسموم شود، چرا که بر اساس آیات و روایات اگر فردی هویت دینی شخصی دیگری را از بین ببرد مانند این که او را کشته است.

وی افزود: آیا واقعاً باید دولت اجازه دهد که جوانان ما به راحتی در فضایی که دست سایت های مستهجن و دشمنان اسلام است حضور داشته باشند و دین و دیانت خود را از دست بدهند.

وی خاطر نشان کرد: یکی از مطالبات مقام معظم رهبری راه اندازی شبکه ملی اطلاعات است و چندین سال است که این مطرح شده اما در مقابل دولت چه کاری انجام داده است، دولت باید اول مقدمات شبکه ملی اطلاعات را فراهم نماید و سپس از این مسائل حرف بزند.

وی ادامه داد: مسئولین باید دقت کنند چرا که مسئولین بر دیانت مردم مکلف هستند، دولت جمهوری اسلامی مکلف و موظف است که مسیر بهشت را برای مردم آماده کند و مسیر جهنم را بگیرد.

 

پیگیری در آپارات پیگیری در لنزور محبوبیت گوگل  فيسنما ارسال به دیگ ارسال به افسران ارسال به کلوب

تاریخ درج: 1397/11/05
© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.


در صورت مقدور بودن نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

"پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.

" پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی " از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.

نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

آدرس: اروميه ، بلوار رسالت ، خيابان شهيد نوري (گلديس) ، جنب مصلي  بزرگ امام خميني (ره) ، دفتر امام جمعه اروميه

شماره تماس :  32358091-044                 فاکس : 32358092-044

پست الکترونيکي : info@sebghah.ir                  سامانه پيام کوتاه : 50001916


© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.