نسخه چاپيحجت الاسلام والمسلمین قریشی در خطبه های نماز جمعه 7 دی عنوان کرد:

حضور در مراسمات نه دی نشانه ولایت مداری مردم و مسئولین است

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه ارومیه در خطبه های نماز جمعه این هفته ارومیه: مردم جامعه هوشیارند و می‌بینند که چه کسانی از مسئولین در این مراسمات حضور دارند و چه کسانی به حضور در این مراسمات اهمیت نمی‌دهند، بنابراین حضور در مراسمات این روز وظیفه همه ما است و مردم باید هوشیار باشد و ببینند که چه کسانی حضور دارند و چه کسانی نیستند و اینگونه ولایی بودن هر فردی معلوم می‌شود.

 

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه ارومیه در خطبه اول نماز جمعه این هفته ضمن دعوت از همه برای رعایت تقوای الهی به بیان مباحث معاد و قیامت پرداخت.

امام جمعه ارومیه در ادامه سخنان خود به یوم الحساب و قیامت اشاره کرده و افزود: در روز قیامت به تمامی حساب‌های مردم رسیدگی خواهد شد و روزی است که در آن روز، خداوند هر که را بخواهد میبخشد و هر که را بخواهد حسابرسی می‌کند.

سیدمهدی قریشی در ادامه با اشاره به روایتی از اهل‌بیت(س) گفت: در روز قیامت مردم به چند گروه تقسیم خواهند شد گروهی را حساب آسان خواهند گرفت و گروهی خواهند بود که بدون حساب وارد بهشت خواهند شد چون در دنیا گرفتار مسائل مادی نبوده‌اند.

وی در ادامه افزود: کسانی دیگری در قیامت خواهند بود که حسابرسی سختی در انتظارشان خواهد بود و کسانی نیز خواهند بود که بدون حساب وارد جهنم می‌شوند زیرا آنان اهل کفر هستند، امثال ترامپ و بزرگان اروپا و ظالمان عربستانی نیز از این گونه هستند.

امام جمعه ارومیه با بیان اهمیت یادآوری معاد و روز قیامت گفت: باید به حساب خود در این دنیا برسیم تا در دنیای آخرت حسابی آسان داشته باشم.

دکتر سیدمهدی قریشی در ادامه مباحث خانواده به نوع حرف زدن در محیط خانواده اشاره کرده و گفت: در خانواده باید حرف زدنمان را مهندسی کنیم.

سیدمهدی قریشی با بیان نحوه صحبت کردن در خانواده به حساسیت داشتن این موضوع تاکید کرده و افزود: باید هر حرفی را هر جایی و هر زمانی نزنیم زیرا بیان هر مطلب نابجایی امکان دارد باعث بروز اختلافات و ناراحتی در خانواده شود.

وی با اشاره به روایتی از حضرت علی (ع) گفت: زبان انسان عاقل پشت قلب اوست و قلب احمق پشت زبانش است، فلذا باید حواسمان به حرف زدنمان باشد تا موجب اختلاف و ناراحتی در بین خانواده و نزدیکان نباشیم.

حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه ارومیه در خطبه دوم نماز جمعه این هفته با تشکر از حضور مردم و خیرین محترم در جشنواره نشان محبت و بازسازی عتبات عالیات از کمک‌های شایانی که در این زمینه کردند ابراز رضایت کرده و گفت: در این مراسم شاهد بودیم بانوانی که طلاها و گوشواره‌های خودشان را فی‌المجلس برای بازسازی عتبات عالیات هدیه کردند و این عشق، محبت و فداکاری برای اهل‌بیت (ع) نشان از این داشت که مردم ما با محبت و عشق اهل‌بیت و علی (ع) و اولادش تربیت شده‌اند.

امام جمعه ارومیه در ادامه سخنان خود با تسلیت رحلت فقیه عالیقدر آیت‌الله هاشمی شاهرودی و بیان مقام والای این عالم ربانی گفت: تشکر میکنیم از همه مردم استان بخاطر حضورشان در مراسمات بزرگداشت این عالم جلیل‌القدرکه حقاً وظیفه ماست تا مقام عالمان خود را بزرگ و والا نگه داریم که به بیان علی (ع) هر کس به عالمی احترام بگذارد در حقیقت به خداوند احترام گذاشته است.  

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه ارومیه با اشاره به ورود مخفیانه جناب ترامپ به عراق گفت: این آمدن‌ها و رفتن‌ها نوعی دهن کجی به کشورهاست و این به معنای زیر پا گذاشتن همه قواعد بین‌المللی است و باید درس عبرت باشد برای ما تا دشمن را خوب بشناسیم.

وی افزود: این کار ترامپ نشان داد که با وجود میلیارد‌ها دلار هزینه، مجبور هستند مذبوحانه و ذلیلانه و بصورت مخفیانه وارد پادگان نظامی خود شوند که این نشانه خفت و ترس از مرگ ذلیلانه قدرت‌های بزرگ است.

وی در ادامه این کار سخیف رییس جمهور آمریکا را بمانند ورود بدون اجازه به خانه انسانی تشبیه کرده و تصریح کرد: این نوع رفتار ثمره تربیت اباحیگرانه و پر از شهوت و فساد است که اینگونه نمایان می‌شود.

امام جمعه ارومیه در ادامه بیانات خود به فرارسیدن سالگرد ۹ دی اشاره کرده و تصریح کرد:  باید طبق گفته رهبر معظم انقلاب این روز را بزرگ و گرامی بداریم.

وی در ادامه گفت: همه می‌دانید که اتفاقات سال 88 چقدر مهندسی شده بود و دشمن از هیچ تلاشی برای ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران فروگذار نکرد، در ماه رمضان آشکارا روزه‌خواری کردند و به مراسم عزاداری سیدالشهدا اهانت کرده و شعار نه غزه و لبنان سر دادند و مردم با هوشیاری و بصیرت خود در ۹ دی بصورت خودجوش وارد میدان شده و طومار آنها را به هم پیچیدند.

وی خاطر نشان کرد: بنابراین ما باید این روز را زنده نگه داریم به دو دلیل اول اینکه نسل‌های آینده تکلیف خود را بدانند و بتوانند در مقابل دشمنان خود با بصیرت مقابله کنند و دوم اینکه اجازه بوجود آمدن فتنه دیگری را در کشور ندهیم.

امام جمعه ارومیه در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه عده‌ای در داخل کشور به دنبال مظلوم نمایی سران فتنه هستند و بحث رفع حصر را پیش می‌کشند تأکید کرد: نباید بگونه‌ای باشد که با غفلت کردن و از یاد بردن خیانت‌هایی که به کشور شد و نزدیک به 7 ماه کشور در ناامنی و آشوب به سر برد با طرح چنین مباحثی جای ظالم و مظلوم عوض شود.

وی در ادامه به اهمیت خواص و روشنگری آنان در جامعه تأکید کرده و تصریح کرد: خواص جامعه و مسئولین نباید خود را به خواب غفلت بزنند و اجازه دهند عده‌ای فتنه‌گران را تطهیر کرده و به آنها مسئولیت دهند.

سیدمهدی قریشی در ادامه سخنان خود دلیل بزرگداشت روز نه دی را اینگونه عنوان کرده و گفت: ما باید ۹ دی را بزرگ نگه داریم چون روز دفاع از ولایت و روز میثاق امت با ولایت است و اگر خدایی نکرده غفلت کنیم رهبر را تنها میگذارند حتی اگر رهبرجامعه علی بن ابی طالب (ع) باشد چون حضور مردم در پشتیبانی از رهبر جامعه اهمیت بسیار بالایی دارد.

امام جمعه ارومیه در ادامه به اهمیت حضور در مراسمات بزرگداشت این روز اشاره کرده و گفت: همانطور که روز 9 دی روز امتحان بصیرت و ولایت‌پذیری بود حضور در مراسمات این روز بزرگ نیز یک امتحان است.

وی خاطر نشان کرد: مردم جامعه هوشیارند و می‌بینند که چه کسانی از مسئولین در این مراسمات حضور دارند و چه کسانی به حضور در این مراسمات اهمیت نمی‌دهند، بنابراین حضور در مراسمات این روز وظیفه همه ما است و مردم باید هوشیار باشد و ببینند که چه کسانی حضور دارند و چه کسانی نیستند و اینگونه ولایی بودن هر فردی معلوم می‌شود.

وی در ادامه گفت: ممکن است افرادی بیایند و در نظام جمهوری اسلامی به مسئولیت‌هایی برسند و بعدها برای این نظام مشکل بوجود بیاورند.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی در پایان خطبه دوم نماز جمعه این هفته با بیان روایتی از حضرت علی (ع) که در جمله‌ای به خواص اطراف خود فرمود: "به چه کسی اعتماد کنم؟ که شما خواص درد من هستید و درمان این دردها با شما امکانپذیر نیست"، از خداوند متعال برای همه مردم و مسئولین بصیرت و دینداری و تبعیت خالصانه در مسیر ولایت و رهبری که همان اطاعت از خداوند است را مسألت نمود.

 

 

پیگیری در آپارات پیگیری در لنزور محبوبیت گوگل  فيسنما ارسال به دیگ ارسال به افسران ارسال به کلوب

تاریخ درج: 1397/10/07
© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.


در صورت مقدور بودن نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

"پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.

" پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی " از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.

نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

آدرس: اروميه ، بلوار رسالت ، خيابان شهيد نوري (گلديس) ، جنب مصلي  بزرگ امام خميني (ره) ، دفتر امام جمعه اروميه

شماره تماس :  32358091-044                 فاکس : 32358092-044

پست الکترونيکي : info@sebghah.ir                  سامانه پيام کوتاه : 50001916


© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.