نسخه چاپيگزارش تفصیلی از دیدار نمایندگان تشکل های دانشجویی با نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی

 

در آستانه 16 آذر و گرامیداشت روز دانشجو، نمایندگان تشکل‌های دانشجویی در نشست صمیمی با نماینده محترم ولی‌فقیه در استان آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود پرداختند.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در ابتدای این دیدار ضمن تبریک ایام هفته وحدت و سالروز میلاد نبی مکرم اسلام (ص) و امام صادق (ع) و گرامیداشت هفته بسیج از عزیزانی که سبب تشکیل این جلسه مفید و صمیمی شدند تقدیر و تشکر کرد.

وی در ادامه ضمن ابراز خرسندی از بیان شفاف و شجاعانه دیدگاه‌ها و نظرات توسط دانشجویان فرمود: خداوند را شاکر و سپاسگذاریم که نظام جمهوری اسلامی ایران آنقدر صعه صدر و تحمل نظرات مخالف و منتقد را دارد که در هر سطحی، هر فردی آزادانه می‌تواند به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود بپردازد و این خود افتخاریست بر نظام جمهوری اسلامی ایران.

وی در ادامه با اشاره به اینکه عده‌‌ای منتقد با بیان اینکه در ایران اسلامی آزادی بیان نیست و صدای مخالفی وجود ندارد وجود این جلسات را پاسخ محکمی به منتقدان عنوان کرده و تاکید کرد: در هیچ کشوری دیده نمی‌شود که شخصیت اول یک حکومت خود را در مقابل دانشجویان و طیف گسترده مردم قرار دهد تا همگان بتوانند بدون دغدغه و براحتی به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود بپردازند.

نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجا‌ن‌غربی در ادامه، تشکیل همچین نشست‌هایی را از چند جهت قابل تقدیر دانست و افزود: خوشحالیم که بعد از گذشت چهل سال از انقلاب اسلامی هنوز دانشجویان در هر سطح و در هر طیفی دغدغه انقلاب را در افکار خود دارند و در صدد رفع مشکلات و موانع پیش روی انقلاب و کشور عزیزمان هستند.

وی در ادامه عنوان کرد: وجود روحیه آرمان‌خواهی و مطالبه‌گرایی دانشجویان که شجاعانه به بیان نظرات و انتقادات خود می‌پردازند قابل تقدیر و ستایش است و باید به تقویت این روحیه همت گماشت.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در پاسخ به نکته نظرات دانشجویان که در زمینه‌های مختلف عنوان شده بود، ذکر چند نکته را ضروری دانست و ضمن تشکر از حجت الاسلام والمسلمین اسم‌حسینی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان به جهت برگزاری این نشست، انتقال نکته نظرات دانشجویان در جلسات رؤسای دانشگاه‌ها را ضروری دانسته و بر پیگیری مسائل مطرح شده تأکید کرد و افزود: خودم نیز مطالبات شما عزیزان را در حد توان و اندازه‌ای که میسور باشد پیگیری خواهم کرد.

وی در پاسخ به انتقادی که در مورد عدم پاسخگویی مسئولین استانی بیان شده بود ضمن مخاطب قرار دادن دکتر مصطفوی، معاون محترم سیاسی و فرهنگی استاندار جهت هماهنگی با استاندار محترم برای حضور در جلسات دانشجویی تأکید کردند: در نظام جمهوری اسلامی ایران پاسخگویی اصل است و جایی که شخص اول کشور در مقابل آحاد مردم پاسخگو هستند ما و همه مسئولین به طریق اولی باید پاسخگو باشیم.

وی در ادامه و در پاسخ به مشکلات تشکل‌های مختلف دانشجویی که عنوان شده بود فرمود: تشکل‌ها باید برای برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی در دانشگاه‌ها پیگیر و مصمم باشند و این کرسی‌ها باید با قوت و قدرت در دانشگاه‌ها ادامه پیدا کند.

وی ضمن ابراز خرسندی از اینکه نمایندگان همه تشکل‌ها بر پایبندی قانون تأکید کردند، افزود: تبعیت از قانون در هر سطحی حتی اگر به ضرر فرد یا تشکلی باشد باید رعایت گردد و خط قرمز همه ما در همه کارها باید قانون باشد و ضروری است تا مرّ قانون در دانشگاه‌ها رعایت گردد.

نماینده مقام معظم رهبری در استان در پاسخ به انتقاد یکی از دانشجویان که وجود فساد سیستماتیک در کشور را مطرح کرده بود فرمود: ما در نظام جمهوری اسلامی ایران فساد سیستماتیک نداریم و این به این معنی نیست که انسان فاسدی در هیچ بخشی و ارگانی حضور ندارد بلکه وجود سیستماتیک فساد در جمهوری اسلامی با وجود نهاد‌های نظارتی مانند نمایندگان رهبری، نمایندگان مجلس، قوه‌قضائیه، وزارت اطلاعات و سپاه و سیستم‌های بازرسی و نظارتی امری غیر ممکن است.

وی ضمن تأکید به فرموده رهبر انقلاب در سال‌های پیش که فرمودند "فساد اژدهای هفت سر است" عنوان کرد: حضرت آقا فرمودند که اگر سخن ما را در سال‌های قبل می‌شنیدند چنین وضعی پیش نمی‌آمد.

وی در ادامه تأکید کرد:‌ اگر کسانی هستند که از فساد در نهاد یا ارگانی مطلع باشند می‌توانند بصورت مکتوب اعلام کنند و من بعنوان نماینده ولی‌فقیه در استان قول می‌دهم تا مستقیماً با مقام معظم رهبری در این موضوع گفتگو و پیگیری کنم.

سیدمهدی قریشی در ادامه فرمود: شما جوانان در سن بسیار مغتنم و مهمی هستید و جوانی بهترین سن و بزرگترین نعمت خداوند تبارک و تعالی برای شما سن جوانی است، ارزش این ایام را بدانید و سعی کنید معنویت و خدا ترسی را تقویت کرده و خود ساخته شوید.

نماینده محترم ولی‌فقیه در استان ضمن تأکید بر مشکلات اقتصادی موجود در جامعه که اکثریت نمایندگان تشکل‌ها به آن اشاره کردند به بیان نقش مهم و اساسی دانشجویان و دانشگاهیان در حل این مشکلات پرداخت و افزود: دانشجویان و دانشگاهیان استعدادهای خوبی دارند و کارهای خوبی انجام می‌دهند که باید به آنها بال و پر داد و از آن‌ها حمایت کرد.

وی در ادامه تأکید کرد: شما نباید منتظر ریش سفیدان باشید، بلکه باید خودتان ضمن حفظ روحیه مطالبه‌گری از مسئولان، خود نیز فعالانه در این عرصه حضور یابید و مشکلات پیش رو را مرتفع سازید.

سیدمهدی قریشی در ادامه در جمع پر شور و صمیمی دانشجویان انقلابی‌گری را از شاخصه‌های اصیل دانشجویان دانسته و خاطر نشان کرد: گفتمان انقلابی را باید سر پا نگه دارید زیرا برای سر پا ماندن این انقلاب هزاران شهید تقدیم انقلاب و اسلام شده است.

وی ضمن تقدیر از سخنرانی انقلابی ریاست محترم جمهور در کنفرانس وحدت اسلامی تأکید کرد: روحیه انقلابی‌گری را باید در دانشگاه‌ها احیاء کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه ارومیه به رسالت اصلی روز 16 آذر که نماد استکبارستیزی است اشاره کرده و افزود: استکبارستیزی را پیامبران شروع کرده و پرچم این نهضت بر دوش انبیاء بوده است، خود ما نیز باید روحیه استکبار ستیزی را از پیشوایان معصوم خود بویژه امام حسین (ع) که با ندای «هیهآت منّاالذّله»  الهام گرفته و نباید میدان مبارزه با استکبار را خالی کنیم.

سیدمهدی قریشی ضمن بزرگداشت روز 16 آذر و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجو تأکید کرد: مقابله با استکبار وظیفه ماست، اگر در مقابله با استکبار محکم و استوار باشیم پیروزیم و اگر عقب نشستیم یقیناٌ شکست خواهیم خورد.

وی 16 آذر را بالاترین امتیاز برای دانشجویان انقلابی دانسته و افزود: نباید بگذارید نا اهلان این پرچم را از دست دانشجویان و دانشگاهیان بگیرند.

نماینده ولی‌فقیه در استان ضمن اعلام آمادگی برای حضور در این جلسات در پاسخ به اینکه باید صریح‌تر در خطبه‌های نماز جمعه به برخی موضوعات پرداخته شود خاطر نشان کرد: جایگاه خطبه‌های نماز جمعه جایگاه عبادی و سیاسی می‌باشد و تا جایی که لازم است به موضوعات ضروری و مهم جامعه و مشکلات کشور اشاره می‌شود اما نباید به گونه‌ای باشد که حرمت و جایگاه عبادی نماز جمعه با بیان مسائل غیرضروری خدشه‌دار شود.

وی ضمن اشاره به موضوع مطرح شده در مورد برجام و واکنش مقام معظم رهبری در باب این مسأله تأکید کرد: نباید نظرات خود را به مقام معظم رهبری تحمیل کرد و از زبان ایشان سخن گفت، زیرا رهبر انقلاب خود بصورت شفاف و روشن نظر خود را بیان نموده و فرمودند: "من به این مذاکرات خوش بین نیستم" و با رعایت شروط اجازه این مذاکرات را دادند و همگی به وضوح و روشنی دیدیم که در نهایت نظر و آینده‌نگری رهبر معظم انقلاب در این امر کامل و درست بوده و باید واقعیت‌ها را آنگونه که بوده و هست مطرح کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان‌غربی در پایان جلسه ضمن تشکر و قدردانی از همه دانشجویان و برگزار کنندگان این جلسات برای همه دانشجویان آرزوی موفقیت کرد.

 

پیگیری در آپارات پیگیری در لنزور محبوبیت گوگل  فيسنما ارسال به دیگ ارسال به افسران ارسال به کلوب

تاریخ درج: 1397/09/08
© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.


در صورت مقدور بودن نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

"پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.

" پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی " از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.

نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

آدرس: اروميه ، بلوار رسالت ، خيابان شهيد نوري (گلديس) ، جنب مصلي  بزرگ امام خميني (ره) ، دفتر امام جمعه اروميه

شماره تماس :  32358091-044                 فاکس : 32358092-044

پست الکترونيکي : info@sebghah.ir                  سامانه پيام کوتاه : 50001916


© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.