نسخه چاپينماینده ولی‌فقیه در آذربایجان غربی:

مردم انتظار دارند مسئولان جلوی گلوگاه های فساد را بگیرند

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در خطبه‌ های نماز جمعه این هفته ارومیه: مردم انتظار دارند مسئولان جلوی گلوگاه های فساد را بگیرند و به محل هایی که فساد از آن جا ایجاد می شود نظارت محکمی داشته باشند، اگر تصمیم بهترین تصمیم و اجرا بهترین اجرا باشد اما نظارت نباشد کار به ثمر نخواهد رسید.

 

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در خطبه‌ی اول نماز جمعه این هفته ارومیه، ضمن بیان مباحثی از عالم قیامت گفت: از جمله مباحثی که در قیامت و در صحنه عرصات محشر ایجاد خواهد شد و انسان آن را ملاحضه خواهد کرد، طبق بیان آیات و روایات مسئله نامه اعمال و عرضه نامه اعمال است.

وی در ادامه گفت: آنچه که از آیات قرآن به دست می آید ظاهر این است که خداوند در روز قیامت با سه نوع نامه عمل به اعمال مردم حسابرسی خواهد کرد، یکی نامه عمل کلی است که اعمال تمام انسان ها در آن دیوان و دفتر آمده است، دیگری نامه عمل هر امت است که برای هر امت یک نامه عمل وجود دارد و سومی نامه عمل انفرادی است که برای هر کس یک پرونده و نامه عمل خواهد بود.

وی افزود: در روز قیامت انسان به همان شکلی که آفریده شده بود به همان شکل آماده خواهد شد و همه در مقابل خداوند بصورت مساوی خواهند بود و رئیس و مرئوس، غنی و فقیر با هم فرقی نخواهند داشت و آن کتاب و نامه عمل کلی وضع خواهد شد و کوچکترین و بزرگترین عمل ها در آن ثبت شده است و مجرمان از آن خواهند ترسید.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی در ادامه خطبه اول با اشاره به مسائل تربیتی خانواده گفت: از جمله مباحثی که باید در بین اعضای خانواده دقت و رعایت شود این است که انسان باید برای آرام نگه داشتن محیط خانواده تلاش کند.

وی در ادامه گفت: اعضای خانواده نباید یکدیگر را با زبان، عمل و نگاه کردن اذیت کنند، بنابه دستور اهل بیت عصمت و طهارت محیط خانواده باید محیط امن و آسایش باشد.

وی افزود: بعضی از خانه ها مانند میدان جنگ است، مرد می خواهد زن را اذیت کند و زن می خواهد مرد را اذیت کند و می خواهند از یکدیگر انتقام بگیرند چرا که در مسئله ای به حرف دیگری گوش نداده است می خواهد اذیت کند.

وی خاطر نشان کرد: اذیت کردن مومن معصیت است مخصوصاً اگر جزء اعضای خانواده انسان باشد، بنابه روایتی از پیامبر اکرم هر کس مومنی را اذیت کند مانند این است که پیامبر را اذیت کرده و هر کس پیامبر را اذیت کرده باشد خداوند را اذیت می کند و هر کس خداوند را اذیت کند در قرآن، تورات، زبور و انجیل مورد لعن خداوند واقع شده است.

وی افزود: در خانواده وقتی مرد وارد منزل می شود و خانواده خود را می بیند، باید غصه هایش از بین برود و زن خانه وقتی همسر خود را می بیند باید غصه هایش از بین برود، این خواسته دین از انسان ها است.

وی تاکید کرد: در جامعه هم همینطور است عده ای در فضای مجازی به این و آن اتهام می زنند و پشت سر مردم می نویسند مثل این است که این شخص را برای همه قاضی گذاشته اند تا قضاوت کند و باید به پرونده همه رسیدگی نماید.

وی افزود: برای هر کس مسئول مشخص و برای هر ارگان رئیس مشخصی وجود دارد تا به کار افراد زیر دست خود رسیدگی کند نه اینکه عده ای به همه تهمت بزنند و در مورد عملکرد همه قضاوت کنند.

امام جمعه ارومیه در خطبه دوم نماز جمعه این هفته ارومیه، ضمن اشاره به سالروز تاسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: امام خمینی در سال 57 دستور تاسیس این شورای مهم برای مدیریت و اجرای مراسمات ملی و انقلابی را دادند.

وی ادامه داد: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تاکنون کارنامه خوبی از خود ارائه کرده است، مخصوصاً امسال که به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نزدیکتر می شویم لازم است که تمامی مسئولین و مدیران با این شورا هماهنگ باشد.

وی افزود: نظر دشمن این است که نگذارد مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را در کشورمان با شکوه و عظمت برگزار کنیم اما علی رغم تصمیم دشمن مردم ما بر این مشکلات فائق خواهند شد و با شور و شوق مراسم چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی را برگزار خواهند کرد.

 استاد حوزه و دانشگاه در ادامه خطبه دوم، ضمن اشاره سالگرد بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی گفت: آمریکا در 1324 برای اینکه بتواند کشور ژاپن را شکست و مستعمره خود قرار دهد در 15 مرداد توسط بمب اتمی به هیروشیما حمله کرد و شصت هزار نفر را از بین برد و چند روز بعد به ناکازاکی حمله و آن جا را نیز با خاک یکسان کرد.

وی ادامه داد: ما نباید این جنایت ها را فراموش کنیم، هم جنایاتی که آمریکا و سایر ابرقدرت ها بر سر ردم دیگر کشورها آورده اند و هم آن چه بر سر کشور ما این جنایات را آورده اند.

وی افزود: در دل مسلمان و مومن همیشه باید نفرت از ظالم وجود داشته باشد، در طول تاریخ آمریکا نمی توان یافت که آمریکا به یک کشور دیگر مهربانی و شفقت داشته باشند بلکه همیشه ظلم کرده اند، حتی در کشور خود نیز به سیاه پوستان ظلم می کنند.

وی خاطر نشان کرد: آمریکا مصداق بارز آیه «وَ إِذا تَوَلَّي سَعي‏ فِي الْأَرْضِ لِيُفْسِدَ فيها وَ يُهْلِکَ الْحَرْثَ وَ النَّسْلَ وَ اللَّهُ لا يُحِبُّ الْفَسادَ» است و می خواهد با از بین بردن انسان های بی گناه خود را حفظ کند و در راس حکومت نگه دارد و این انسان های جنایتکار اکنون داعیه ی حکومت و دهکده جهانی دارند.

خطیب جمعه ارومیه در ادامه خطبه دوم، ضمن اشاره به هدف دشمن در از بین بردن نظام جمهوری اسلامی ایران گفت: دشمن تمام تمام سعی دارد نظام ما را از بین ببرد، چهل سال هر چه در این زمینه از دستش برمی آمد کم نگذاشته اما موفق نشده است.

وی در ادامه گفت: بعضی اوقات این جریان ها در ذهن انسان داعیه جنگ احزاب می شود، در جنگ اعزاب همه دشمنان به یکباره متفق شدند و می خواستند پیامبر و همه مسلمانان را از بین ببرند، اکنون هم به همین شکل است دشمن تمام قوا و قدرت خود را جمع کرده است تا این نظام و ما را از بین ببرند.

وی افزود: دشمن چون در بحث جنگ نظامی در مقابل ما موفق نیست، جنگ اقتصادی و معیشتی را شروع کرده اند، هم دولت و مسئولان و هم همه ما باید هوشیار باشیم و بدانیم که الان در وضعیت جنگی هستیم اینکه مقام معظم رهبری هنوز چفیه را از گردن خود برنداشته است به این معنی است که هنوز جنگ و مبارزه ما تمام نشده است، لذا نباید مردم و مسئولین سستی کنند.

وی خاطر نشان کرد: مردم انتظار دارند هر مسئول و هر مدیری که نتوانست در وزارتخانه یا دستگاه مدیریتی خود مدیریت نماید و مدیریت صحیح و انقلابی از دستش برنمی آید مسئولان تعارف نکنند و بدون رو در واسی او را عوض کنند.

وی افزود: مردم انتظار دارند مسئولان جلوی گلوگاه های فساد را بگیرند، مدیریت گمرکات و بنادر در دستان مردم نیستند، تخصیص ارز در دست مردم نیست، مسئولان باید به محل هایی که فساد از آن جا ایجاد می شود نظارت محکمی داشته باشند.

دکتر قریشی در ادامه گفت: نظارت مسئولین باید با شدت باشد، اگر تصمیم بهترین تصمیم و اجرا بهترین اجرا باشد اما نظارت نباشد کار به ثمر نخواهد رسید و نمی توان کار را مدیریت کرد.

وی در ادامه گفت: انتظار دیگر مردم از مسئولین این که مسئولین، مردم را باور داشته باشند، مشکلات و عیب ها را صادقانه به مردم بگویند و از مردم کمک بخواهند تا مشکلات حل شوند، مردم ما بهترین مردم است لذا اگر مسئولین مشکلات را با شفافیت با مردم در میان بگذارند مردم یقیناً با مسئولین همراه خواهند بود.

وی افزود: مردم از ظلم، فساد و ناعدالتی ناراحت هستند و گرنه همه برای تحمل مشکلات آماده هستند و همه مردم حامی نظام و مطیع رهبری هستند.

وی در ادامه گفت: از دستگاه قضا انتظار داریم که سریع عمل نمایند و سریعاً با مفسدان و خیانتکاران برخورد نمایند تا مردم ببینند که مسئولان رسیدگی می کنند چرا که در تاخیر، آفت است.

وی خاطر نشان کرد: وقتی امیرالمومنین به حکومت رسیدند به صراحت اعلام کردند "اگر ببینم که با مال مردم ازدواج و زن و کنیز اختیار کرده اند آن ازدواج را باطل می کنم به بیت المال برمی گردانم".

وی افزود: تا کی مماشات و احترام؟، از این مماشات و احترام سوء استفاده می کنند و حرمت ها شکسته می شود، لذا از دستگاه قضا و ریاست قوه قضائیه انتظار داریم که عادلانه، انقلابی، صریح، شفاف و روشن عمل نمایند.

امام جمعه ارومیه در ادامه گفت: از نمایندگان استان در مجلس انتظار داریم در این عرصه حضور خوبی داشته باشند و از ظرفیت های خود استفاده کنند و ظرفیت های استانی را عملیاتی و بارور نمایند.

وی ادامه داد: نمایندگان استان هر چند از حوزه های مختلف هستند اما باید با هم جمع شوند و با هم تصمیم بگیرند، در بعضی از استان ها با وجود اختلاف سلیقه بین نمایندگان، همه آن ها با وحدت رویه به مباحث استانی می پردازند و به مسئولین استانی کمک می کنند.

وی افزود: در استان ما عده ای نخبه، خلاق و ایده پرداز هستند، از استاندار و مسئولین محترم انتظار داریم کمیته ای تشکیل دهند تا کسانی که برای این مشکلات ایده و خلاقیتی دارند به آن جا مراجعه نمایند، بعضی از این ایده ها عملیاتی هستند که با عملیاتی شدن آن ها بسیاری از مشکلات حل می شود.

 

پیگیری در آپارات پیگیری در لنزور محبوبیت گوگل  فيسنما ارسال به دیگ ارسال به افسران ارسال به کلوب

تاریخ درج: 1397/05/12
© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.


در صورت مقدور بودن نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

"پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.

" پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی " از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.

نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

آدرس: اروميه ، بلوار رسالت ، خيابان شهيد نوري (گلديس) ، جنب مصلي  بزرگ امام خميني (ره) ، دفتر امام جمعه اروميه

شماره تماس :  32358091-044                 فاکس : 32358092-044

پست الکترونيکي : info@sebghah.ir                  سامانه پيام کوتاه : 50001916


© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.