نسخه چاپي



نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی:

بر دولتمردان لازم است که لباس رزم اقتصادی بپوشند و با تمامی قوا در عرصه جنگ اقتصادی وارد میدان شوند

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در خطبه های این هفته نماز جمعه ارومیه:بنابه فرمایش مقام معظم رهبری اتاق فکر و فرماندهی جنگ اقتصادی، وزارت خزانه داری و اقتصادی آمریکا است، لذا ما باید خود را در حال جنگ و جهاد در عرصه اقتصادی بدانیم، بر دولتمردان لازم است که لباس رزم اقتصادی بپوشند و عزم خود را جذم نمایند و با تمامی قوا در این عرصه وارد میدان شوند و مردم نیز به آن ها کمک نمایند، ما نباید در زمین بازی دشمن بازی کنیم، باید به فقرا کمک کنیم، کسانی که تاجر هستند نباید به جیب خود نگاه کنند و باید عموم مردم را در نظر داشته باشند.

 

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در خطبه اول نماز جمعه این هفته ارومیه، ضمن اشاره به اینکه اعمال بد انسان در قیامت بصورت بار بر پشت صاحب عمل قرار خواهد گرفت، گفت: کمر عده ای در زیر سنگینی این بار خم خواهد شد اما عده ای دیگر که در دنیا عمل بد نداشته اند سبک بار خواهد بود و به راحتی در عرصات محشر حضور خواهد یافت.

وی در ادامه گفت: وقتی در روز قیامت و در عرصات محشر مردم حاضر خواهند شد، برای هر شخص یک گرفتاری خواهد بود که به آن مشغول خواهد شد و به هیچ کس توجه نخواهد کرد.

وی افزود: خداوند در قرآن می فرمایند که در قیامت هر کس گناه خود را حمل خواهد کرد و هیچ کس نمی تواند از گناه دیگری بردارد و حمل کند، وقتی انسان در زیر بار گناه نخواهد توانست تحمل کند و از دیگران کمک خواهد خواست، هیچ کس نمی تواند از عوض او چیزی را عهده دار شود.

وی خاطر نشان کرد: لذا این مسئله ای که بعضی از مواقع در جامعه اتفاق می افتد و شخصی به دیگری می گوید که "فلان کار را انجام بده گناهش به گردن من" این حرف کاملاً غلط است، اشخاصی که دیگران را به گناه دعوت کرده اند هم گناه خود و هم گناه اغفال کردن مردم را حمل خواهند کرد و البته شخص اغفال شده نیز گناه خود را حمل خواهد کرد.

وی افزود: به همین جهت اهل بیت فرموده اند که مواظب باشید که از اعمالتان در جامعه سنت بد به جا نگذارید، هر کس با عمل خود سنت بدی در جامعه قرار دهد، هر کس به آن سنت بد عمل کند از گناه آن در قیامت شریک خواهد بود.

وی تصریح کرد: رضا شاه ملعون بدحجابی و بی عفتی را در جامعه رسمی و نهادینه کرد، سال هاست که مرده است اما هم اکنون که هر زن مسلمانی در کشور بدحجابی کند رضا شاه هم در عذاب آن شریک خواهد بود.

وی افزود: لذا در قیامت هر کس بار گناه خود را بدوش خواهد کشید اما این بار یکبار نقد است که خود شخص گناه را انجام داده و یکبار اثر است که بر اثر انجام گناهی که دیگران از سنت بد آن شخص به آن عمل می کنند حاصل شده است.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی در ادامه خطبه اول با اشاره به مسائل خانواده گفت: یکسری آفت ها و لغزش ها در خانواده و جامعه است که به زبان انسان وابسته است، این زبان باعث می شود در جامعه و خانواده مشکلاتی به وجود آید.

وی ادامه داد: توهین، تهدید، تمسخر و بگو مگو از آفات و لغزش های زبان است، زبان باعث می شود انسان کیلومترها از بهشت فاصله بگیرد.

وی افزود: یکی از بدترین آفات زبان بگو مگو است، در روایات داریم که ایمان مومن کامل نمی شود مگر اینکه بگو مگو را رها کند هر چند حق باشد.

وی ادامه داد: بگو مگو محیط بعضی از خانواده ها را به جهنم تبدیل کرده است، می خواهد اثبات کند که حق است، این بگو مگوها هم روحیه انسان و هم خانواده را تخریب می کند.

امام جمعه ارومیه در خطبه دوم نماز جمعه این هفته ارومیه، ضمن قدردانی و تشکر از مردم استان به جهت شرکت در مراسم چهلمین روز از ارتحال حجت الاسلام والمسلمین حسنی گفت: مردم هم در تشییع جنازه و هم در مراسم ترحیم حاج آقا حسنی، ارادت خود را نسبت به کسانی که عمری به آن ها خدمت کرده اند نشان دادند و هم در چهلم ایشان به خوبی در مراسم چهلم حضور پیدا کردند.

وی ادامه داد: خداوند روح تمام علما و به خصوص روح حاج آقای حسنی را با ارواح طیبه اهل بیت محشور نماید و خداوند به تمامی علما و خادمین مردم طول عمر عنایت نماید.

وی در ادامه خطبه دوم ضمن اشاره به هفته مبارزه با مواد مخدر گفت: نیروهای انتظامی بیش از حد در این زمینه زحمت می کشند، ما نیز باید به آن ها کمک کنیم تا در مقابل این بلای خانمان سوزی که به وسیله استعمارگران به جهان سوم تحمیل شده است، ایستادگی کنیم تا به طور کامل این بلا ریشه کن شود.

وی افزود: خداوند ارواح طیب و طاهر تمامی عزیزانی را که در راه مقابله با مواد مخدر به شهادت رسیده اند را با ارواح پاک شهدای کربلا محشور نماید.

استاد حوزه و دانشگاه در ادامه با اشاره به حضور تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی گفت: تیم ملی فوتبال ایران خود را به خوبی در جام جهانی نشان داد، بنده به نوبه خود از آن ها تشکر می کنم.

وی در ادامه گفت: مقام معظم رهبری در پیام خود آن ها را پیروز خواندند و پیام ایشان نشان داد که پیروزی صرفاً چیره شدن بر حریف نیست و نحوه رفتار، مقاومت و هم دلی جزئی از پیروزی است، از خداوند می خواهیم که کشور ما را در تمامی عرصه ها پیروز و موفق گرداند.

وی افزود: نظیر همین مسئله در تیم ملی والیبال است که از شهر ما حدود شش نفر در این تیم حضور دارند و این باعث افتخار است و امیدواریم در این زمینه هم جوانان ما برای کشور و مردم افتخار بیافرینند.

وی در ادامه با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور گفت: مقام معظم رهبری سال ها در زمینه وضعیت اقتصادی کشور اعلام کرده اند که وضعیت اقتصادی به گونه است که اکنون ما در وضعیت جنگ اقتصادی با دشمن هستیم.

وی در ادامه گفت: لذا هم بر مسئولین و هم بر مردم لازم است که در جهاد اقتصادی وظیفه خود را بدانیم و بتوانیم به وظیفه خود درست عمل نماییم، جهاد و جنگ انواع مختلفی دارد و اکنون دشمن از جنگ فیزیکی نا امید شده است و در هشت سال جنگ تحمیلی دیدند که نمی توانند ایران را با جنگ سخت از پا در آورند، لذا وارد جنگ نرم با ایران شده اند و یکی از عرصه های جنگ نرم، جنگ اقتصادی است.

وی افزود: بنابه فرمایش مقام معظم رهبری اتاق فکر و فرماندهی جنگ اقتصادی، وزارت خزانه داری و اقتصادی آمریکا است، لذا ما باید خود را در حال جنگ و جهاد در عرصه اقتصادی بدانیم.

وی تاکید کرد: بر دولتمردان لازم است که لباس رزم اقتصادی بپوشند و عزم خود را جذم نمایند و با تمامی قوا در این عرصه وارد میدان شوند و مردم نیز به آن ها کمک نمایند، ما نباید در زمین بازی دشمن بازی کنیم، باید به فقرا کمک کنیم، کسانی که تاجر هستند نباید به جیب خود نگاه کنند و باید عموم مردم را در نظر داشته باشند.

دکتر قریشی در ادامه خطبه دوم با اشاره به انواع معاصی گفت: معصیت انواع مختلفی دارد، یک گناه این است که انسان گناهی انجام می دهد که فقط بین خود و خدایش است اما بعضی از گناهان هست که انسان به آن ها تظاهر می کند و عده ای از گناهان هست که نه تنها آشکار است بلکه مقابل کسانی که او را نهی از منکر می کنند می ایستد.

وی در ادامه گفت: حجاب یک واجب شرعی است، یک نفر در داخل خانواده خود رعایت نمی کند، این گناه است و خودش در مقابل خدایش جواب خواهد داد اما یک نفر آشکارا بی حجابی می کند، این حیا را از بین می برد و حق الناس است و اگر خداوند بلا بفرستد همه را می گیرد.

وی افزود: بعضی از مصیبت ها در جامعه به خاطر کسانی است که آشکارا گناه می کنند، همانطور که باید جلوی ضرر به دیگران گرفته شود باید جلوی این ها هم گرفته شود.

وی خاطر نشان کرد: در بعضی از مواقع وقتی زن محجبه ای افراد بی حجاب را امر به معروف می کند، به جای اینکه قبول کنند یا حداقل اگر قبول نمی کنند ساکت شوند، با زن محجبه مقابله می کند در این صورت خداوند چند برابر بلا خواهد فرستاد.

وی افزود: هم بر مسئولین قوه قضاییه، هم بر نیروی انتظامی و هم بر مردم واجب است که نگذاریم عرصه به دست آن ها بیافتد، همه در نزد خداوند مسئول هستیم، لذا امیدواریم مسئولین و مردم به وظیفه خود در قبال امر به معروف و نهی از منکر عمل نمایند.

 

 

پیگیری در آپارات پیگیری در لنزور محبوبیت گوگل  فيسنما ارسال به دیگ ارسال به افسران ارسال به کلوب

تاریخ درج: 1397/04/08
© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.


در صورت مقدور بودن نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

"پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.

" پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی " از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.

نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 





آدرس: اروميه ، بلوار رسالت ، خيابان شهيد نوري (گلديس) ، جنب مصلي  بزرگ امام خميني (ره) ، دفتر امام جمعه اروميه

شماره تماس :  32358091-044                 فاکس : 32358092-044

پست الکترونيکي : info@sebghah.ir                  سامانه پيام کوتاه : 50001916


© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.