نسخه چاپي

تفکر مذاکره بدون قید و شرط با آمریکا تفکر ابلهانه ای است

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در خطبه های این هفته نماز جمعه ارومیه: عده ای از فعالان سیاسی به مقامات نظام نامه نوشته اند و خواسته اند که بدون قید و شرط با آمریکا مذاکره نمایند تا مشکلات تمام شود، این مسئله جای تعجب دارد و باید به حال و روز این افراد گریه کرد، در جریان برجام چند سال است که آمریکا و اروپا ما را دست انداخته اند و اکنون بر همه ثابت شده است که بنابه فرمایش مقام معظم رهبری آن ها شمر زمان هستند، این تفکر با عرض معذرت تفکر ابلهانه ای است.

 

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در خطبه های این هفته نماز جمعه ارومیه ضمن اشاره به مسائل معاد و آخرت گفت: صریح آیات و روایات به این اشاره دارند که کسانی که معصیت کار هستند در قیامت و در عرصات محشر، گناهان و معاصی آن ها بصورت بار به پشت آن ها قرار داده می شود و آن ها گناهان خود را در پشت خود حمل خواهند کرد.

وی ادامه داد: این به نوعی تجسم اعمال است که معاصی آن ها به صورت بارهای سنگین مجسم می شود و آن ها را با زحمت زیاد حمل خواهند کرد تا در عرصات محشر به این بار گناهان خود جواب پس بدهند.

وی افزود: لذا یک نفری که غیبت کرده، دروغ گفته و به دیگران ظلم کرده است در روز قیامت بار سنگینی خواهد شد و به پشت شخص قرار داده خواهد شد و در عرصات محشر به سختی آن را حمل خواهد کرد، دیگران هم نمی توانند به او کمک کنند و باید هر کس بار خود را بردارد.

وی خاطر نشان کرد: قیامت طوری خواهد بود که هر کس فقط به فکر خود خواهد بود و همه از هم فرار خواهند کرد و فقط به خود مشغول می شوند و انسان نه تنها به خود مشغول می شود بلکه حاضر می شود که دیگران را عذاب کنند اما با او کاری نداشته باشند.

وی افزود: اما مومنین سبک بار خواهند بود و سریع حرکت خواهند کرد به طوری در روایت هست که مومن از پل صراط با سرعت رعد و برق عبور خواهد کرد.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی در خطبه دوم نماز جمعه ارومیه، با اشاره به هفته قوه قضاییه گفت: به خاطر بزرگداشت مقام قضاوت و قضات و به خاطر تکریم مقام شامخ شهید بهشتی از اول تیر تا هفتم تیر، هفته قوه قضاییه نامیده شده است.

وی ادامه داد: این هفته را گرامی می داریم و از مسئولینی که در دستگاه قضا خالصانه و مُجِدّانه زحمت می کشند تشکر می کنیم و انتظارمان از قوه قضاییه این است که باید برای استیفای حق مردم تلاش و دقت بیشتری داشته باشند.

وی افزود: قضاوت شغل بسیار سختی است به طوری می فرمایند: "قاضی در پرتگاه جهنم قرار دارد" چرا که حیثیت و آبروی مردم در زیر قلم و امضای قاضی قرار دارد، اما اگر قاضی، قاضی عادل باشد و آن طوری که خداوند دستور داده است حکم کند ثواب کار او در درگاه الهی خیلی زیاد است.

امام جمعه ارومیه در ادامه خطبه دوم، با اشاره به بمباران شیمیایی سردشت گفت: این شهر توسط نیروهای بعثی رژیم صدام مورد حمله شیمیایی واقع شد و حدود هفت هزار نفر در این شهر مورد صدمه واقع شدند، اما مجامع بین المللی و داعی حقوق بشر مهر سکوت بر دهان خود زدند و فقط نگاه کردند.

وی ادامه داد: داعیان حقوق بشر هم اکنون نیز در مقابل ظلم سکوت کرده اند و تمام ادعای آن ها نسبت به حقوق بشر دروغ است.

وی افزود: از خداوند متعال می خواهیم روح همه کسانی که در بمباران سردشت به شهادت رسیده اند، شاد گرداند.

استاد حوزه و دانشگاه در ادامه خطبه دوم ضمن اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار نمایندگان مجلس گفت: بنده معتقد هستم که باید این سخنان به صورت مکتوب در مجلس نصب شود و نمایندگان مجلس هر روز هنگام ورود به مجلس این سخنان شفاف و روشن را بخوانند و بعد در کرسی های مجلس بنشینند.

وی ادامه داد: یکی از مسائلی که مقام معظم رهبری فرمودند این است که نمایندگان مجلس باید بدانند که خدمت به مردم اگر به قصد قربت الهی باشد بهترین عبادت است.

وی افزود: بنابه روایتی از پیامبر اکرم، مردم خانواده خداوند هستند و محبوب ترین شخص در نزد خداوند کسی است که به مخلوقات خداوند خیر برساند، لذا کسانی که در کرسی تقنین نشسته اند اگر نظرشان وضع قانون صحیح و کمک به مردم باشد در نزد خداوند محبوب تر هستند.

وی خاطر نشان کرد: و بالعکس اگر کسی بر کرسی مجلس بنشیند و به خیر مردم تصمیم نگیرد و به منفعت خود و گروه خود قانون وضع کند، طبق مفهوم روایت، مبغوض ترین فرد نزد خداوند خواهد بود.

خطیب جمعه ارومیه در ادامه گفت: یکی دیگر از مسائلی که مقام معظم رهبری فرمودند این است که کیفیت مجلس باید در هر انتخابات نسبت به دوره قبل بهتر بشود و طبق فرمایش امام خمینی، مجلس عصاره فضایل ملت است، یعنی کسانی که در مجلس هستند باید از نخبگان این مردم باشند.

وی ادامه داد: نمایندگان مجلس باید در تقوا و خداترسی، در شفقت و محبت نسبت به مردم، در دفاع از دین و نظام و در دشمن ستیزی از همه مردم بالاتر و بهتر باشند.

وی افزود: ما مردم هم وظیفه داریم برای مجلس کسانی را انتخاب کنیم که از نخبگان و از سرامدان جامعه باشند، چطور می شود که عده ای را که از نخبگان جامعه نیستند به جایی بفرستیم که انتظار داریم عصاره ملت باشد.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری فرمودند که مجلس نباید نماد یأس، ترس و خود کم بینی باشد، نماینده اگر ترسو و مایوس باشد نمی تواند نماینده باشد چرا که ملت ایران شجاع هستند و باید از طرز صحبت کردن نمایندگان پایداری، استقامت، شجاعت و انقلابی گری کاملاً نمایان شود.

وی افزود: مقام معظم رهبری فرمودند که شما نمایندگان قسم خورده اید که به این انقلاب و مبانی آن خیانت نکنید و در پای این انقلاب محکم بایستید و هر کس اینطور نباشد نشستن او در مجلس قانوناً و شرعاً خلاف است، لذا این مسئولیت، مسئولیت خیلی سنگینی است و نماینده باید لحظه به لحظه در فکر خدمتگذاری به مردم باشد.

وی خاطر نشان کرد: وظیفه نماینده قانون گذاری است نه اینکه برای فلان شخص کار پیدا کند و یا در مجلس ترحیم فلان شخص شرکت کند، هر کس باید به وظیفه خود عمل کند و مردم هم نباشد انتظار خارج از وظیفه از کسی داشته باشند.

وی در ادامه گفت: مقام معظم رهبری نمایندگان را از تاثیرپذیری از غرب منع نمودند، بعضی از نمایندگان در مسائل خانواده به نحوه نگرش غرب به خانواده نگاه می کنند و از آن ها الگو بر می دارند، نباید این طور باشد باید با نگاه دینی قانون وضع شود.

وی ادامه داد: مسئله بعدی سفرهای غیر ضروری خارجی است نماینده نباید اشرافی گری نماید و اشرافی زندگی کند، نه تنها نماینده بلکه تمام دولتمردان از سفرهای غیر ضروری اجتناب کنند، برای مسابقات جام جهانی قرار نیست از مسئولین و نمایندگان به این مسافرت بروند.

دکتر قریشی در بخش آخر خطبه دوم گفت: عده ای از فعالان سیاسی به مقامات نظام نامه نوشته اند و خواسته اند که بدون قید و شرط با آمریکا مذاکره نمایند تا مشکلات تمام شود، این مسئله جای تعجب دارد و باید به حال و روز این افراد گریه کرد، در جریان برجام چند سال است که آمریکا و اروپا ما را دست انداخته اند و اکنون بر همه ثابت شده است که بنابه فرمایش مقام معظم رهبری آن ها شمر زمان هستند.

وی ادامه داد: این تفکر با عرض معذرت تفکر ابلهانه ای است، این تفکر قبلاً هم در مجلس ششم سابقه داشت و به جای اینکه بگویند ما حاضر هستیم جانمان را فدای رهبری و مملکت نماییم، عده ای نامه جام زهر را به مقام معظم رهبری نوشتند.

وی افزود: در طول تاریخ هم مورد مشابه وجود دارد، در زمان امیرالمومنین (ع) وقتی قرآن ها را به نیزه زدند، افراد بر روی حضرت شمشیر کشیدند و حضرت را مجبور به حکمیت کردند.

وی در پایان گفت: این افراد اکنون با کمال پررویی می گویند ما خیر و منفعت مردم را می خواهیم در حالی خداوند در قرآن مردم را از دوستی با دشمنان خداوند و مردم نهی می کند، اکنون کاملاً مشخص است که در رأس همه دشمنانِ خداوند و مردم آمریکا قرار دارد و بعد از این همه مصیبت و جنایت با آمریکا دست دوستی بدهیم.

 

 

پیگیری در آپارات پیگیری در لنزور محبوبیت گوگل عضویت در کانال تلگرام فيسنما ارسال به دیگ ارسال به افسران ارسال به کلوب

تاریخ درج: 1397/04/01
© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.


در صورت مقدور بودن نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

"پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.

" پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی " از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.

نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

آدرس: اروميه ، بلوار رسالت ، خيابان شهيد نوري (گلديس) ، جنب مصلي  بزرگ امام خميني (ره) ، دفتر امام جمعه اروميه

شماره تماس :  32358091-044                 فاکس : 32358092-044

پست الکترونيکي : info@sebghah.ir                  سامانه پيام کوتاه : 50001916


© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.