نسخه چاپي

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی:

مسئولین باید بدانند مطالبات مشروع مردم همان مطالبات مقام معظم رهبری و ما طلاب است

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در خطبه های نماز جمعه این هفته ارومیه: درخواست معقول مردم هیچگاه نباید از یاد مسئولین برود و مسئولین در هر قوه ای که هستند باید بدانند که مردم یک سری مطالبات مشروع دارند که همان مطالبات مقام معظم رهبری است و ما طلبه ها نیز در این مطالبات با مردم هم راه هستیم، چون این مطالبات، مطالبات بر حق و دینی است.

 

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در خطبه های نماز جمعه این هفته ارومیه ضمن دعوت خود و دیگران به تقوای الهی گفت: خداوند در قرآن علت عمده اینکه بیشتر مردم اهل جهنم می شوند را فراموشی قیامت ذکر می کند.

وی در ادامه در مورد احوال کسی که نامه اعمال او به دست راستشان داده خواهد شد گفت: کسی که نامه اعمال او را به دست راستش می دهند معلوم می شود که اهل نجات هست و به قدری خوشحال می شود که به مردم می گوید به نامه اعمال من نگاه کنید، من در دنیا به این حساب و کتاب و قیامت یقین داشتم.

وی افزود: اما آن کسی که نامه اعمالش را به دست چپ او می دهند، می گوید ای کاش نامه اعمال مرا به من نمی دادند و از حساب خود آگاه نمی شدم، ای کاش با مردن کار تمام می شد و دوباره قیامتی به پا نمی شد، این پول و امکاناتی که در دنیا جمع کرده بودم برای من نتوانست کاری بکند، نه پست و مقام و نه درجه و مسئولیتم به دادم رسید و همه چیز از دستم رفت.

وی خاطر نشان کرد: انسان باید در دنیا به فکر قیامت و آخرت خود باشد و سعی کند از دسته اول باشد که نامه اعمال او را به دست راست او بدهند.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی در ادامه به موضوع مباحث خانواده پرداخت و گفت: انسان باید محیط خانواده را با نشاط نگه دارد و محیط خانه محیطی باشد که غم و غصه در آن نباشد.

وی ادامه داد: راه کار این موضوع این است که اعضای خانواده با یکدیگر به احترام رفتار کنند و تلاش کنند یکدیگر را خوشحال کنند، مردی که مسئولیت خانواده به عهده اوست باید خانواده خود را خوشحال و با نشاط نگه دارد.

وی با اشاره به روایتی از امام صادق (ع) گفت: حضرت می فرمایند: هر کس قلب یکی از شیعیان ما را شاد کند این شخص شادی را وارد قلب مقدس پیامبر اکرم (ص) کرده است و اگر کسی غم و غصه ای را وارد قلب یک مومن کند مانند آن است که غم و غصه را وارد قلب پیامبر کرده است.

امام جمعه ارومیه در بخشی از خطبه دوم نماز جمعه این هفته ارومیه ضمن اشاره به حادثه اخیر تروریستی و شهادت سه تن از سربازان گمنام امام زمان (عج) گفت: مقام شهید مقام بزرگی است، هر سه این بزرگواران که به شهادت رسیده اند از آن دسته بودند که آرزوی شهادت داشتند و از خانواده خود می خواستند که دعا کنند که خداوند به آن ها شهادت قسمت کند.

وی ادامه داد: در موکب هایی که در اربعین در مرز ایران بود خدمت می کردند و امام حسین (ع) را واسته قرار می دادند که خداوند به آن ها شهادت قسمت کند و خداوند این مقام پر عظمت را برای آن بزرگواران قسمت کرد و اکنون در رحمت بی حد و بی حصر خداوند قرار گرفته اند.

وی خاطر نشان کرد: شهادت مقامی است که از فرموده های علی ابن ابی طالب (ع) در نهج البلاغه این موضوع به دست می آید که علی ابن ابی طالب به عشق شهادت زندگی می کرد و می فرمایند: "اگر امیدم به شهادت نبود مرکبم را سوار می شدم و از شما فرار می کردم و اصلا به سراغ شما مردم نمی آمدم".

استاد حوزه و دانشگاه در ادامه با اشاره به جریان سالگرد کشف حجاب در کشور توسط رضاخان گفت: علما بر این مسئله اعتراض کردند و واقعه مسجد گوهر شاد اتفاق افتاد و آن فاجعه را در مشهد ایجاد کردند و بعد از حدود یک سال قانون کشف حجاب را تصویب کرد و به بی حجابی رسمیت داد.

وی ادامه داد: رضاخان مامور استعمار بود و نظر استعمار از اول این بوده که دین را از دست ما بگیرند و به وسیله این خبیث اعمال و تصمیمات زیادی گرفته شد تا دین در جامعه ما به حاشیه برود.

وی افزود: حجاب از مسلمات و ضروریات دین است و همه فقها بر وجوب آن فتوا داده اند و انکار آن با استناد به آیات صریح قرآن امکان پذیر نیست، لذا بر همه و علی الخصوص بر مسئولین واجب است که این مسئله را در کنار سایر مسائل در ادارات کنترل کنند.

خطیب جمعه ارومیه در ادامه خطبه دوم به مسئله اغتشاشات و فتنه اخیر اشاره کرد و ضمن تقدیر و تشکر از نیروهای انتظامی و امنیتی گفت: این فتنه ادامه فتنه سال 88 و باقی مانده آن است، بعضی مواقع که نیروهای انتظامی و امنیتی به ما گزارش می دهند، انسان کم می ماند به حال آن ها گریه کند که عده ای به خود و ناموسشان توهین می کنند، در صورتی که اسحله و امکانات نیز در دستشان است اما به خاطر دین و کشور چیزی نمی گویند این مسئله واقعاً جای تقدیر و تشکر دارد.

وی ادامه داد: همه باید بدانند که ما مقام معظم رهبری را تنها نخواهیم گذاشت، تاریخ تکرار نخواهد شد و مقام معظم رهبری را مانند حضرت علی (ع) نخواهند توانست مظلوم کنند، همان کسانی که با حضرت علی بیعت کرده بودند چنان حضرت علی را در مخمصه قرار دادند که امیرالمومنین به آن ها اتاب می کند که "خداوند شما را بکشد دل مرا خون کردید و سینه مرا با غصه مالامال کردید و غصه را جرعه جرعه به من نوشاندید".

دکتر قریشی در ادامه گفت: از دو زاویه می توان به جریان اخیر در کشور نگاه کرد، یک جنبه درخواست معقول مردم است که هیچگاه نباید از یاد مسئولین برود و مسئولین در هر قوه ای که هستند باید بدانند که مردم یک سری مطالبات مشروع دارند که همان مطالبات مقام معظم رهبری است و ما طلبه ها نیز در این مطالبات با مردم هم راه هستیم، چون این مطالبات، مطالبات بر حق و دینی است.

وی ادامه داد: فکر نکنند که دهان ما بسته است و اگر مدیری به مردم ظلم کند نخواهیم توانست حرف بزنیم، عمامه ای که روی سر علما است به معنی کفن است، در هر جا که ظلم دید باید از مظلوم دفاع کند.

وی افزود: مسئولین باید به مسئله اقتصاد مقاومتی توجه کنند، تولید ملی باید تقویت شود، چرا باید کارخانه های ما بسته شود؟، جلو قاچاق را مردم باید بگیرد یا مسئولین؟، بر مردم وظیفه است که در جایی که کالای مشابه داخلی هست کالای خارجی استفاده نکنیم اما جلو قاجاق کالا را چه کسی خواهد گرفت؟، به وضعیت بانک ها چه کسی خواهد رسید؟.

وی گفت: در هر جایی که مسئولین می خواهند مدیر انتخاب کنند باید انسان های صالح و انقلابی انتخاب کنند، در هفته گزینش هستیم، کسانی که در کار گزینش هستند باید انسان های صالح را انتخاب کنند، مسئولی که رهبری این نظام را قبول نمی کند چطور می تواند مدیریت کند؟.

وی خاطر نشان کرد: مبارزه با فتنه باید نهادینه شود، قابل قبول نیست که در اجتماعات ضد فتنه گری مدیر و معاونین ادارات دولتی حضور نداشته باشند، اگر شخصی رهبری را قبول ندارد باید از کار خود خداحافظی کند، اما اگر رهبری را قبول دارد باید در جایی که محل اظهار علاقه به نظام و رهبری است و مسئول باید حضور داشته باشد و به چشم دیده شوند باید حضور داشته باشد.

وی در پایان گفت: وای به حال مدیری که قبل از کارمند و کارگر خود حقوق بگیرد، عدالت باید اجراء شود، بحث آقازاده و فلان در نظام مقدس جمهوری اسلامی قابل قبول نیست.

خطیب جمعه ارومیه در ادامه گفت: دومین زاویه نگاه به جریان اخیر این است که این فتنه ای بود که عده ای از آن سوء استفاده کردند و شعارهای آمریکا و اسرائیل را در کشور فریاد زدند، کسی که پرچم جمهوری اسلامی ایران را که نام خداوند در آن هست، حسینیه و مسجد را آتش می زند یقیناً از جانب دشمن مامور هستند.

وی ادامه داد: باید جلوی فتنه گران گرفته می شد که با تلاش های نیروی های انتظامی و مردم گرفته شد و این حضوری که مردم در راهپیمایی داشتند واقعاً مردمی بود، من تشکر می کنم از این عزیزان که با حضور خود ریشه فتنه را خشکاندند.

وی خاطر نشان کرد: در این جریانات، مسئولین باید بحث فضای مجازی را مدیریت کنند، چرا در کشور ما نمی توانند چنین فضایی را به صورت کنترل شده ایجاد کنند؟، چرا اینترنت ملی نداریم؟، این وظیفه دانشجویان و اساتید دانشگاه است که این امکان را ایجاد و این عرصه را از دست دشمن بگیرند.

 

 

 

پیگیری در آپارات پیگیری در لنزور محبوبیت گوگل عضویت در کانال تلگرام فيسنما ارسال به دیگ ارسال به افسران ارسال به کلوب

تاریخ درج: 1396/10/15
© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.


در صورت مقدور بودن نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

"پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.

" پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی " از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.

نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

آدرس: اروميه ، بلوار رسالت ، خيابان شهيد نوري (گلديس) ، جنب مصلي  بزرگ امام خميني (ره) ، دفتر امام جمعه اروميه

شماره تماس :  32358091-044                 فاکس : 32358092-044

پست الکترونيکي : info@sebghah.ir                  سامانه پيام کوتاه : 50001916


© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.