نسخه چاپي

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی:

این خواسته خداوند است که نام امام حسین و اهل بیت جهانی شود

حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی در خطبه های نماز جمعه این هفته ارومیه: اگر این حرکت گروه های تکفیری، استکبار و دشمنان نبود، این راهپیمایی عظیم اربعین شکل نمی گرفت، اما خداوند طوری تدبیر کرد که اکنون جمعیت بسیاری از کشورهای مختلف جهان برای راهپیمایی اربعین به کنار قبر امام حسین می آیند، این خواسته خداوند است که نام امام حسین و اهل بیت جهانی شود.

 

حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی در خطبه های نماز جمعه این هفته ارومیه، ضمن اشاره به اربعین سید و سالار شهیدان، گفت: زیارت اهل بیت عصمت و طهارت (ع) تاکید زیادی شده است، سفارشی که در مورد زیارت اباعبدالله شده در مورد زیارت سایر ائمه به آن اندازه سفارش نشده است، اگر چه زیارت همه ائمه لازم و موجب تقرب در محضر خداوند است اما برای آن که یاد، نام و نهضت امام حسین (ع) زنده بماند زیارت امام حسین را این همه تاکید کرده اند.

وی در ادامه به بیان روایتی از امام صادق (ع) پرداخت و گفت: حضرت می فرمایند: هر کس با شوق و علاقه به زیارت قبر امام حسین (ع) برود، خداوند در روز قیامت او را از افرادی قرار می دهد که در امن و امان هستند و خداوند نامه اعمال او را به دست راست او می دهد و در زیر پرچم امام حسین قرار می گیرد تا به بهشت وارد شود.

وی افزود: به همین جهت است که بزرگان ما اهمیت زیادی برای زیارت امام حسین (ع) قائل شده اند و برای همین پیاده روی اربعین نه تنها سفارش کرده اند، خود نیز در این راه قدم گذاشته اند.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی در ادامه با بیان روایتی در خصوص دعای امام صادق (ع) راجب به زوار اباعبدالله (ع)، گفت: معاویه ابن وهب از امام صادق (ع) نقل می کند: حضرت در دعای بعد از نماز این چنین دعا نمود: ای خداوندی که به ما کرامت داده ای و به ما وعده شفاعت داده ای، زوار حسین ابن علی را ببخش، آن هایی که مالشان را در راه زیارت امام حسین (ع) خرج کرده اند و خود را به زحمت انداخته اند و امیدشان این است که صله ما به آن ها برسد.

وی ادامه داد: حضرت فرمودند: به این خاطر به زیارت قبر امام حسین رفته اند که قلب پیامبر تو را شاد کنند و دستور ما اهل بیت را اجابت نمایند، خدایا به آن ها از عوض ما بهشت بده و به آن ها از آن نعماتی که در نزد تو هست و به آن امید بسته اند و آرزو کرده اند، بهترینشان را بده.

وی افزود: حضرت فرمودند: پروردگارا دشمنان ما به آن ها عیب می گرفتند که چرا به زیارت امام حسین می روید، اما عیب گرفتن آن ها باعث نشد از به طرف ما آمدن و زیارت امام حسین باز بمانند، خدایا رحم کن بر آن صورت هایی که در راه امام حسین، نور و گرمای آفتاب آن ها را تغییر داد و کبود کرد، خدایا رحم کن بر آن صورت هایی که آن ها را بروی قبر امام حسین قرار دادند و رحم کن بر آن چشم هایی که بر ما گریه کردند و آن قلب هایی که در مصیبت ما آتش گرفته و سوختند.

وی ادامه داد: معاویه ابن وهب نقل می کند که بعد از آن که امام از دعا کردن تمام شدند به من گفت که تعداد کسانی که در آسمان ها برای زوار امام حسین دعا می کنند، خیلی بیشتر از تعداد آن ها بروی زمین است.

امام جمعه ارومیه در خطبه دوم نماز جمعه این هفته ضمن اشاره به هدف و نظر دشمنان و استکبار در مورد اربعین گفت: دشمنان و استکبار هدف و نظرشان این بود که یاد و نام ائمه عصمت و طهارت را در دنیا حذف و از بین ببرند، چون کاملاً درست تشخیص داده بودند آنچه که ملت ایران را در مسیر حق ثابت قدم می کند، عشق و علاقه به اهل بیت عصمت و طهارت و تبعیت از دستور آن ها است.

وی افزود: لذا با ایجاد گروه های تکفیری نظر آن ها این بود که نه تنها نام و یاد اهل بیت عصمت و طهارت را از بین ببرند بلکه هدفشان این بود که خود مشاهد مشرفه را نیز از بین ببرند و ویران کنند، اما تدبیر خداوند عجیب است که با دست این ملت سیلی محکمی به استکبار جهانی زد که نه تنها نتوانستند نام و یاد امام حسین را از بین ببرند بلکه باعث شد روز به روز نام، یاد و قیام امام حسین روز به روز در جامعه تلالو نماید.

وی ادامه داد: اگر این حرکت گروه های تکفیری، استکبار و دشمنان نبود، این راهپیمایی عظیم اربعین شکل نمی گرفت، اما خداوند طوری تدبیر کرد که اکنون جمعیت بسیاری از کشورهای مختلف جهان برای راهپیمایی اربعین به کنار قبر امام حسین می آیند، این خواسته خداوند است که نام امام حسین و اهل بیت جهانی شود.

استاد حوزه و دانشگاه در ادامه با اشاره به روایاتی که در مورد نوادگان امام حسین (ع) آمده است، گفت: این که امام زمان (عج) از نسل امام حسین خواهد بود روایات زیادی داریم، پیامبر به امام حسین فرمودند: تو امام هستی و فرزند امام و برادر امام و پدر نه امام هستی که نهمین آن ها امام زمان است.

وی افزود: اگر این روایات و اوضاعی که الان در دنیا هست و نقل هایی که برای زمان ظهور هست را در کنار هم قرار دهیم، کاملاً مشخص می شود که زمانی که امام زمان (عج) قیام می کند خود را از فرزندان اباعبدالله معرفی خواهد کرد.

وی ادامه داد: در نقل ها چنین آمده است که زمانی که امام زمان ظهور می کند در بین رکن و مقام ندا می دهد: "یا اهل عالم ان جدی الحسین عطشانا و یا اهل عالم ان جدی الحسین طرحوه عریانا"، امام زمان خود را کاملاً با امام حسین (ع) معرفی خواهد کرد و ظاهر امر این است که ان شاء الله زمینه برای ظهور فراهم می شود.

دکتر قریشی در ادامه خطبه های نماز جمعه به مسئله یمن اشاره کرد و گفت: حکام مزدور عربستان سال ها است که مردم مظلوم یمن را زیر بمباران شدید قرار داده اند و این ملت مظلوم را روز به روز مورد ستم بیشتر قرار می دهند.

وی افزود: بر همه ما وظیفه است که هر چه از دستمان می آید به این ملت مظلوم و مسلمان که زیر بمباران هواپیماهای عربستان سعودی که از یهود و نصارا و کفار خریداری شده است، کمک کنیم و هم اینکه برای آن ها دعا کنیم و جاناً و مالاً هر آن چه از دستمان بر می آید نباید مضایقه کنیم.

وی ادامه داد: اهل بیت در روایات کاملاً این را به ما اشاره کرده اند که هر کس صدای یک مسلمان را بشنود که ندا می دهد که ای مسلمانان به کمک ما بیایید، اگر به او کمک نکند این چنین شخصی مسلمان نیست.

خطیب جمعه ارومیه در ادامه به حادثه چالدران و شهادت تعدادی از نیروهای مرزبانی توسط گروه های تروریستی اشاره کرد و گفت: شهادت این شهداء را به خانواده آن ها تسلیت و تبریک می گوییم و از خداوند می خواهیم که این شهداء و همه شهداء انقلاب اسلامی را با شهداء کربلا محشور نماید.

وی افزود: دشمنان فکر می کنند که به این وسیله می توانند به این کشور صدمه ای وارد نمایند و این نظام را از کار بیاندازند، اما واقعیت امر این است که با این کارها این نظام مقدس و این مردم هیچگاه عقب نمی نشینند و هر چه شهید بیشتر شود عزم و اراده مردم بیشتر می شود.

وی ادامه داد: خوش به حال شهداء و خانواده شهداء، اهل بیت می فرمایند: بروی هر خوبی، خوبی دیگری است تا اینکه انسان در راه خداوند شهید شود و بالا تر از شهادت خوبی دیگری نیست، لذا اهل بیت همیشه از خداوند شهادت می خواستند، آن اجر و پاداشی که در روز قیامت به خانواده شهید خواهند داد انسان خواهد گفت که ای کاش تمام اعضای خانواده ام شهید می شد.

امام جمعه ارومیه در قسمت پایانی سخنان خود گفت: خداوند در قرآن این مسئله را به صراحت بیان نموده که "ما تمام اعمال شما را می نویسیم نه تنها اعمال شما را می نویسیم آثار اعمال شما را هم می نویسیم".

وی افزود: مسئله ای که نگران کننده است و بعضی از وقت ها انسان آن می شنود این است که در بحث سلامت مواد غذایی، بعضی از افزودنی های غیر مجاز که بعضی از متخصصین آن ها را سرطان زا می دانند به خاطر سود و منفعت بیشتر به خوراکی ها اضافه می شود که باعث می شود در روز قیامت انسان نتواند جوابگو باشد.

وی ادامه داد: اگر بخاطر این مواد حتی یک نفر از دنیا برود، خداوند در روز قیامت انسان را قاتل به حساب می آورد و در محضر خداوند او را قاتل خواهند دانست و با او این گونه رفتار می شود که هر کس یک نفر مظلوم و بدون گناه را بکشد مانند کسی است که همه مردم را کشته است.

 

پیگیری در آپارات پیگیری در لنزور محبوبیت گوگل عضویت در کانال تلگرام فيسنما ارسال به دیگ ارسال به افسران ارسال به کلوب

تاریخ درج: 1396/08/19
© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.


در صورت مقدور بودن نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

"پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.

" پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی " از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.

نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

آدرس: اروميه ، بلوار رسالت ، خيابان شهيد نوري (گلديس) ، جنب مصلي  بزرگ امام خميني (ره) ، دفتر امام جمعه اروميه

شماره تماس :  32358091-044                 فاکس : 32358092-044

پست الکترونيکي : info@sebghah.ir                  سامانه پيام کوتاه : 50001916


© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.