نسخه چاپي

اتحادی میان نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان نیست

رئیس دفتر نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان غربی با تأکید بر اینکه باید رسانه‌ها و افکار عمومی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی مطالبه‌گری داشته باشند، گفت: در مدت زمانی که از مجلس دهم گذشته هیچ اتحادی میان نمایندگان استان مشاهده نشده و این یعنی نمایندگان از بیان حقیقت عاجز هستند.

 

حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین «کریم حسینخانی» در گفت‌وگوی اختصاصی با اروم‌نیوز، اظهار داشت: زمانی که تنور انتخابات داغ بود و نامزدهای محترم به ارائه برنامه‌ها و همکاری‌های آینده خود مشغول بودند، شاهد ارتباط مداوم آن‌ها با نماینده ولی‌فقیه در استان بودیم که به منظور ارائه راهکارهای خود برای مشکلات عمده استانی و نیز مشکلات شهرستان‌ها انجام می‌شد.
وی افزود: به محض اتمام زمان انتخابات و پس از قطعی شدن حضور در مجلس به عنوان نماینده منتخب مردم، دیگر متأسفانه نه از آن شور و اشتیاق برای ارتباط با مسئولین اثری مانده و نه از آن برنامه‌ها و راهکارهای ارائه‌شده برای حل و فصل مشکلات استانی و شهرستانی!
رئیس دفتر نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان غربی، بیان کرد: متأسفانه منتخبین مردم برای حضور در مجلس شورای اسلامی از همان ابتدای مسیر خود را کنار کشیده و برخلاف روزهای تبلیغاتی و شعارهای انتخاباتی‌شان هیچ عمل مناسبی برای هم‌افزایی و نیز تحول در استان و شهرستان خود نداشته‌اند.

 

وی اضافه کرد: آذربایجان غربی به عنوان استانی توسعه‌نیافته و با سرانه درآمدی پایین نسبت به دیگر استان‌ها محسوب می‌شود که همین امر لزوم و ضرورت توجه مسئولین به خصوص نمایندگان را بیش از پیش روشن می‌سازد، اما متأسفانه هنوز هیچ‌گونه تمایلی برای بررسی و حل و فصل این مشکلات در هیچ‌یکی از نمایندگانمان دیده نشده است.
وی، تأکید کرد: درصورتی‌که نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی ارتباط با مسئولین ارشد استانی به خصوص نماینده ولی‌فقیه در استان و نیز استاندار به عنوان مقام عالی دولت را مستحکم می‌کردند قطعاً پیگیری برخی مشکلات و مسائل در سطح کلان کشوری با سهولت بیشتری انجام می‌شد اما امروز شاهد این هستیم که نه تنها ارتباط با این مسئولین برقرار نشده بلکه حتی در میان خود نمایندگان نیز اتحاد و همدلی برای پیگیری مشکلات استان وجود ندارد.
حجت‌الاسلام حسینخانی، ابراز داشت: طی سفر هیات دولت به استان دیدارهای خصوصی وزرا و معاونین رئیس‌جمهوری با نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان غربی انجام شد و اگر نمایندگان مجلس به وعده‌های خود مبنی بر احصاء مشکلات استانی و ارائه آن اقدام می‌کردند، می‌شد پیگیری راحت‌تری انجام داد. این موضوع در مورد استاندار نیز صادق است چراکه دیدارهای وی با مسئولین ارشد دولتی نیازمند ارائه گزارشات لازم از سوی نمایندگان و درخواست آن‌ها است.
این مسئول، نبود اتحاد میان نمایندگان مجلس را نقطه ضعف بزرگی برای استان برشمرد و گفت: متأسفانه 12 نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی حتی برای دیدار با نماینده ولی‌فقیه و نیز استاندار هم حضور دسته جمعی نداشتند و تنها تعداد بسیار محدودی از آن‌ها در این دیدارها حاضر شدند که این خود نشانگر خلأ میان آن‌ها و نبود اتحاد و انسجام بین نمایندگان این استان است.
وی، خاطرنشان کرد: بر اساس مستندات موجودات منتخبین استان‌های همسایه ما بلافاصله پس از انتخاب توسط مردم جلسه‌ای را ترتیب داده و نسبت به برآورد مشکلات کلی و جزئی و نیز راه‌های رسیدن به نتایج مطلوب را بررسی کردند که همان جلسه باعث شده امروز بسیاری از اموراتشان سریع‌تر حل و فصل شود، اما در استان ما حتی برای دیدار با مقامات عالی استانی نیز حاضر به اجماع و اجتماع نیستند! این نامش اتحاد است؟!
رئیس دفتر نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان غربی، ارتباط نمایندگان با یکدیگر و نیز با مسئولین استانی را جزو اصلی‌ترین دلایل موفقیت آن‌ها دانست و اذعان کرد: موضوع نبود اتحاد میان نمایندگان تا جایی پیش رفته که شخص نماینده ولی‌فقیه در استان نسبت به علنی کردن آن در خطبه‌های نماز جمعه تصمیم گرفته‌اند ولی همچنان و با وجود تأکیدات مکرر ایشان همچنان شاهد ادامه داشتن اختلافات و نبود اتحاد میان نمایندگان هستیم.

وی افزود: انتظار این بود که پس از تذکرات نماینده ولی‌فقیه در استان شاهد برخی تحرکات مثبت از سوی نمایندگان باشیم اما همچنان فعالیت برای آینده خود و تلاش برای ادوار بعدی به خوبی در رفتار برخی نمایندگان به چشم می‌آید و دیگران نیز رغبتی برای همراه کردن آن‌ها ندارند.
حجت‌الاسلام حسینخانی، نبود بینش مناسب در مردم را نیز عامل تأثیرگذار در رویدادها و اتفاقات این روزها عنوان کرد و گفت: متأسفانه انتخاب در استان ما بر اساس توانمندی و کار بلدی انجام نمی‌شود و شاید اصلی‌ترین دلیل اینکه امروز شاهد چنین حواشی‌هایی در میان نمایندگان هستیم همان نبود انتخاب درست و منطقی از سوی مردم باشد.
این مسئول، با تأکید بر لزوم افزایش آگاهی‌های سیاسی و انتخاباتی در میان مردم، بیان داشت: متأسفانه انتخابات ما با چاشنی سلیقه و شعار انجام می‌شود و به همین دلیل شاهدیم اکثر منتخبین پس از مدتی به همان شعارها و وعده‌های خود پشت کرده و مردم را تنها می‌گذارند.
وی، گلایه‌مندی از وضعیت فعلی استان را بیش از همه متوجه خود مردم دانست و گفت: وقتی معیارهای انتخاب ما درست و اصولی نباشد دیگر نمی‌توان انتظاری غیر از وضعیت موجود از نمایندگان و منتخبین داشت.
رئیس دفتر نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان غربی، در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص جایگاه رسانه‌ها در بیداری افکار عمومی و نیز مطالبه‌گری از نمایندگان مجلس، اظهار داشت: رسانه به عنوان چشم بیدار جامعه باید مطالبه‌گری را در دستور کار قرار دهد و نبست به فعال‌سازی نمایندگان و مسئولین کم‌کار تلاش کند. در این صورت مردم نیز بیدار شده و جایگاه خود را در این میان می‌یابند.
رئیس دفتر نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان غربی، پاسخگو نبودن نمایندگان در برابر سؤالات افکار عمومی را امری نادرست خواند و گفت: در استانی مثل آذربایجان غربی که از لحاظ آب و هوایی، مرزها، اقلیت‌ها و مذاهب و نیز کشاورزی با هیچ‌یک از استان‌های کشور قابل مقایسه نیست چرا باید شاهد بیکاری در سطح وسیع باشیم؟ چرا باید نمایندگان در برابر سؤال مردم در این رابطه پاسخ قانع‌کننده‌ای نداشته باشند؟ این‌ها مطالباتی است که هم مردم و هم مسئولین از نمایندگان دارند و باید به آن‌ها پاسخگو باشند.
وی، شعارزدگی را معضل اصلی در استان نام برد و خاطرنشان کرد: متأسفانه مسئولین دچار شعارزدگی شده‌اند و مردم نیز در این میان به دلیل ساده انگاشتن مسائل به راحتی با این مسئله کنار می‌آیند درحالی‌که اصلاً و به هیچ عنوان چنین امری قابل قبول نیست و باید از سوی مردم و رسانه‌ها مطالبه‌گری و پیگیری مکرر انجام شود.
وی، تلاش زودهنگام برخی برای تثبیت جایگاه خود در انتخابات دور بعدی را جالب توجه خواند و گفت: متأسفانه شاهد هستیم برخی نمایندگان هنوز درحالی‌که کمتر از یک سال از حضورشان در مجلس گذشته و هنوز به بسیاری از امور مجلس آشنایی نیافته‌اند، به دنبال تثبیت جایگاه خود در دور بعدی نیز هستند و در این مسیر از هیچ تلاشی فروگذار نیستند! این رویه غلط باید از سوی رسانه و خود مردم تقبیح شود.
حجت‌الاسلام حسینخانی، با اشاره به برخی وعده‌های پوچ نمایندگان در زمان تبلیغات انتخاباتی مجلس دهم، ابراز داشت: برخی با توسل به موضوع دریاچه ارومیه و وعده‌های مختلف برای ارتقای راندمان کاری در این حوزه، آرای بسیاری را برای خود جمع کردند اما امروز به‌راحتی در این خصوص مشکلات را گردن دیگران انداخته و برخلاف وعده‌های خود عمل می‌کنند! موضوع راه آهن و دیگر مشکلات کلان و جزئی استانی و شهرستانی نیز همانند این موارد است که متأسفانه شاهدیم آقایان برخلاف وعده‌های هرروزه در میتینگ‌های انتخاباتی و نیز در دیدارهای خصوصی با مسئولین ارشد استانی حاضر به انجام وعده‌هایشان نبوده و درواقع از میدان فرار می‌کنند که این نمی‌تواند پیام خوبی برای مردم داشته باشد.
وی، گفت: اینکه تقصیر دولت باشد و بودجه‌ای برای امورات مهم استانی و شهرستانی تخصیص نیافته باشد باید از سوی نمایندگان پیگیری شود نه اینکه با جوسازی‌های غلط رسانه‌ای به دنبال تشنج و دیگر رویدادها باشیم! وظیفه نماینده پیگیری امورات این‌چنین و نیز در صورت پاسخگو نبودن، استیضاح و سؤال از وزرا است ولی متأسفانه برخی نمایندگان تنها ابزار را رسانه و علنی کردن عمومی مشکلات برای فرار از مسئولیت‌های خود می‌دانند!
وی، در پایان سخنان خود، از مردم استان درخواست کرد در انتخابات آتی و به خصوص انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا نسبت به انتخاب صلح دقت داشته باشند تا تجارب تلخ گذشته تکرار نشود.


پیگیری در آپارات پیگیری در لنزور محبوبیت گوگل عضویت در کانال تلگرام فيسنما ارسال به دیگ ارسال به افسران ارسال به کلوب

تاریخ درج: 1395/10/29
© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.


در صورت مقدور بودن نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

"پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.

" پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی " از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.

نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

آدرس: اروميه ، بلوار رسالت ، خيابان شهيد نوري (گلديس) ، جنب مصلي  بزرگ امام خميني (ره) ، دفتر امام جمعه اروميه

شماره تماس :  32358091-044                 فاکس : 32358092-044

پست الکترونيکي : info@sebghah.ir                  سامانه پيام کوتاه : 50001916


© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.