نسخه چاپينماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه:

فساد مالی و اداری باعث سلب اعتماد مردم از مسئولین می‌شود

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در برنامه میعادگاه آدینه به بیان اهمیت مقابله با فساد مالی و اداری پرداخت و گفت: فساد مالی و اداری باعث سلب اعتماد مردم از مسئولین و ویرانی کشور می‌شود، لذا این مسئله باید مورد توجه مسئولین قرار گرفته و با آن مبارزه شود.

 

مردم کمک به فقراء را از رفتار کریمانه امام حسن سرمشق بگیرند

 

به گزارش روابط‌عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی؛ حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در برنامه میعادگاه آدینه ضمن تبریک ولادت حضرت امام حسن مجتبی علیه‌السلام گفت: بنابه نقل‌های مختلف حضرت امام حسن علیه‌السلام در نیمه رمضان سال سوم هجرت به دنیا آمده و تحت تربیت حضرت امیرالمومنین، زیر نظر پیامبر گرامی اسلام صلوات الله علیه و در دامان حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها تربیت یافته است.

 

وی در ادامه افزود: از دروان کودکی آثار هوش و ذکاوت در وجود ایشان عیان و مشهود بود، ایشان از کودکی در خدمت پیامبر اسلام و حضرت امیرالمومنین بودند، فضایل حضرت به قدری زیاد است که در چند دقیقه نمی‌توان آن را بیان کرد.

 

وی در ادامه خاطر نشان کرد: در قرآن‌کریم آیات مختلفی در شأن خاندان عصمت نازل شده که یکی از مهمترین این آیات، آیه‌ای است که در آن خداوند به پیامبر دستور فرموده تا به مردم بگوید که در مقابل زحمات و سختی‌های چندین ساله پیامبری چیزی جز محبت و مودت با نزدیکان و اقوام خود از مردم نمی‌خواهد.

 

وی در ادامه ضمن اشاره به آیات تطهیر و مباهله افزود: این آیات در شأن خاندان رسالت و عصمت نازل شده که یکی از این اشخاص حضرت امام حسن مجتبی علیه‌السلام است.

 

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی در ادامه ضمن بیان خصوصیت‌های اخلاقی امام حسن علیه‌السلام گفت: انفاق و کرامت حضرت غیر قابل توصیف است چرا که حضرت در طول عمر خود دوبار تمامی دارایی خود و سه بار نصف دارایی خود را در راه خداوند انفاق کردند و به همین جهت کریم اهل‌بیت عصمت و طهارت نام نهاده شده‌‌اند.

 

وی در ادامه به بیان خصوصات دلاوری و شجاعت ایشان پرداخت و گفت: حضرت از نظر شجاعت و دلاوری در سنین نوجوانی و جوانی به حدی بودند که از فرماندهان بنام لشکر حضرت امیرالمومنین علیه‌السلام حساب می‌شدند، در جنگ صفین طوری به لشکر معاویه حمله می‌کردند که حضرت امیرالمومنین از بیم منقطع شدن نسل پیامبر دستور می‌دهد که از حمله ایشان به لشکر معاویه جلوگیری شود.

 

وی در ادامه ضمن اشاره به جریان جنگ جمل افزود: در جریان جنگ جمل حضرت امیرالمومنین برای از بین بردن شتری که لشکر دشمن دور آن جمع شده بودند پسر خود محمد حنفیه را فرستاد اما ایشان نتوانست به نزدیکی شتر برود اما وقتی این مأموریت به امام حسن سپرده شد حضرت توانست شتر را از پا در بیاورد و این مسئله باعث شکست اهل جمل شد.

 

وی در ادامه خاطر نشان شد: لازم است مردم در ایام ولادت کریم اهل‌بیت، به مانند حضرت کریمانه رفتار کرده و با کمک به فقرا و مستمندان در این ایام شیوع ویروس کرونا از حضرت سرمشق گرفته و موجبات جلب رضایت و رحمت خداوند شوند.

 

مردم در شرایط فعلی اعمال شب‌های قدر را در منازل انجام دهند

 

امام جمعه ارومیه در ادامه ضمن اشاره به در پیش رو بودن ایام شب‌های قدر گفت: در شرایط فعلی که حضور در اجتماعات ممنوع است مردم باید شب‌های قدر در منازل خود احیاء نگه داشته و اعمال این شب‌ها را به همراه خانواده انجام دهد و نشان دهد که از این شب‌ها غافل نیست.

 

وی در ادامه افزود: ماه رمضان افضل‌ترین ماه سال و شب قدر افضل‌ترین شب ماه رمضان است، شب قدر شبی است که قرآن بر قلب پیامبر نازل شده و سرنوشت انسان‌ها مقدر و مشخص می‌شود، لذا باید از فرصت این شب با اهمیت استفاده کرده و به همراه خانواده اعمال این شب‌ها را انجام دهیم.

 

با اهمیت‌ترین عمل در شب‌های قدر استغفار و طلب رهایی از آتش است

 

وی در ادامه ضمن اشاره به اعمال شب قدر گفت: در بین اعمال شب قدر با اهمیت‌ترین عمل، استغفار و توبه از گذشته و تصمیم به اصلاح اعمال گذشته است که انسان با توبه می‌تواند توجه خداوند را به سوی خود جلب کند و دیگر عمل مهم در این شب‌ها این است که انسان تلاش کند تا در صف بخشیده‌شدگان قرار گیرد.

 

وی در ادامه افزود: ادعیه وارده برای شب قدر این مسئله را نشان می‌دهد که مهمترین مسئله در شب قدر استغفار، طلب بخشش و دعا برای رهایی از آتش جهنم است که در دعای جوشن‌کبیر بعد از هر فراز و یا در فریضه قرآن به سر گرفتن انسان رهایی از آتش جهنم را از خداوند می‌خواهد.

 

وی در ادامه خاطر نشان کرد: بنابه صریح آیه قرآن، رهایی از آتش جهنم بزرگ‌ترین رستگاری برای انسان است، لذا انسان باید در این شب‌ها با تمام وجود نجات از آتش درزخ را از خداوند طلب کند تا خداوند گناهان او عفو نماید.

 

مردم با توسل به حضرت امیرالمومنین موجبات رحمت و عنایت خداوند را فراهم آورند

 

نماینده مقام معظم رهبری در استان در ادامه ضمن اشاره به شب ضربت خوردن و تسلیت شهادت حضرت امیرالمومنین علیه‌السلام گفت: حضرت بعد تحمل زحمات، مشکلات و سختی‌های بسیار بعد از رحلت پیامبر گرامی اسلام، در شب نوزدهم ماه مبارک رمضان به دست ابن‌ملجم مرادی در مسجد کوفه و در حال نماز ضربت خورده و در بستر شهادت قرار گرفتند.

 

وی در ادامه افزود: اینکه فرق مبارک حضرت در شب نوزدهم رمضان شکافته شد از اسرار عالم است چرا که ابن‌ملجم به خاطر اینکه این شب جزء شب‌های قدر بوده و احمتال حضور حضرت در مسجد بیشتر بود این شب را برای شهادت حضرت انتخاب کرد، غافل از اینکه شهادت حضرت در این شب‌ها ثواب شهادت ایشان را چند برابر کرد.

 

وی در ادامه خاطر نشان کرد: حضرت در خانه‌ای به دنیا آمدند که همه به سمت آن نماز می‌خوانند و در شبی به شهادت رسید که یکی از شب‌های قدر است در حالی که در مسجد و در حال عبادت بودند، حضرت در زمان مقدسی به شهادت رسیدند که ثواب عمل در آن هزار برابر بیشتر از سایر ایام است، لذا در این شب‌ها با توسل به حضرت امیرالمومنین می‌توان موجبات رحمت و عنایت خداوند را فراهم آورد.

 

بهترین الگو و سرمشق برای دولتمردان و آحاد جامعه حضرت امیرالمومنین است

 

وی در ادامه ضمن بیان خصوصیات شخصیتی حضرت گفت: جرج جرداق مسیحی، در مورد حضرت گفته که اگر تو را بالاتر از مسیح بدانم با دینم سازگار نیست و اگر مسیح را بالاتر از تو بدانم انصاف نکرده‌ام.

 

وی در ادامه خاطر نشان کرد: بهترین الگو و سرمشق برای دولتمردان و آحاد جامعه حضرت امیرالمومنین است لذا مردم در این ایام نسبت به خواندن زندگینامه حضرت و نهج‌البلاغه اهتمام بیشتری داشته باشند چرا که اخلاق و منش حضرت در کتاب نهج‌البلاغه متبلور شده است.

 

آزادسازی سهام عدالت باعث سهیم شدن مردم در رشد اقتصاد کشور می‌شود

 

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در ادامه ضمن اشاره به اهمیت آزادسازی سهام عدالت گفت: اگر مسئولین در مورد آزادسازی سهام عدالت به درستی عمل کنند، این مسئله برکات بسیار زیادی برای مردم خواهد داشت، لذا از مسئولین امر انتظار می‌رود این مسئله را به درستی مدیریت کنند تا کسانی که مشکل معیشتی دارند بتوانند از سود این سهام بهره‌مند شده و در رشد اقتصادی کشور سهیم شوند.

 

مسئولین جامعه باید تدبیری اتخاذ کنند تا ثروت در اختیار عده‌ای معدود قرار نگیرد

 

وی در ادامه ضمن اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در هفته کارگربه بیان اهمیت توجه به جهش تولید پرداخت و گفت: مسئولین با عملیاتی نمودن بیانات مقام معظم رهبری در هفته کارگر و تحقق شعار جهش تولید مشکلات جامعه اسلامی را به سرعت رفع و رجوع نمایند.

 

وی در ادامه افزود: یکی از مهم‌ترین محورهای بیانات مقام معظم رهبری تولید ثروت سالم و تقسیم عادلانه آن بین مردم است، تولید ثروت سالم و فراوان و تقسیم عادلانه آن بین مردم اقتصاد سالم و مورد تأیید دین مقدس اسلام است، لذا مهم‌ترین وظیفه مسئولین در این زمینه مقابله با جمع‌آوری ثروت و سوداگری توسط اشخاص است.

 

وی در ادامه ضمن اشاره به آیات قرآن و روایات اهل‌بیت گفت: خداوند در مورد موارد اقتصادی در قرآن به توزیع و تقسیم عادلانه ثروت در بین همه مردم تأکید نموده و در مقابل جمع‌آوری ثروت و انفاق نکردن وعده عذاب داده است، لذا مسئولین و مدیران جامعه باید تدبیری انجام دهند تا ثروت در اختیار عده‌ای معدود قرار نگیرد.

 

مسئولین امر با تشکیل جلسات مستمر موانع تولید در کشور را مرتفع نمایند

 

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی در ادامه ضمن بیان اهمیت رفع موانع تولید گفت: رفع موانع تولید مسئله‌ای است که مقام معظم رهبری بارها آن را بیان نموده‌اند، لذا رؤسای سه‌قوه و مسئولین امر با تشکیل جلسات مستمر نسبت رفع موانع تولید اقدام کنند.

 

وی در ادامه افزود: این مسئله که مقام معظم رهبری یک موضوع را بارها بیان کنند اما آن مشکل حل نشود قابل قبول نیست، لذا مسئولین با عمل به شعار جهش تولید، در خود جهشی برای انجام جهادی امور ایجاد کنند تا فرمایش مقام معظم رهبری عملیاتی شده و مشکلات معیشتی مردم حل شود.

 

مسئولین امر باید با دقت کافی با واردات بی‌رویه کالا مقابله نمایند

 

وی در ادامه به بیان اهمیت جلوگیری از قاچاق کالا و واردات بی‌رویه کالا به کشور پرداخت و گفت: واردات بی‌رویه یا قاچاق کالا به کشور باعث از کار افتادن تولید شده و کارخانه‌های تولیدی و کارگران را دچار مشکل می‌کند، لذا لازم است مسئولین از ورود بی‌رویه کالا به کشور جلوگیری نمایند.

 

وی در ادامه افزود: مقام معظم رهبری، عدم جلوگیری مسئولین از واردات بی‌رویه در بعضی شرایط را خیانت و جنایات خواندند، جنایت یعنی کاری که جان و مال مردم را به خطر اندازد و یکی از وظایف مسئولین مقابله با جنایت در جامعه است، لذا مسئولین امر باید با دقت کافی با واردات بی‌رویه مقابله نمایند.

 

فساد مالی و اداری باعث سلب اعتماد مردم از مسئولین می‌شود

 

امام جمعه ارومیه در ادامه به بیان اهمیت مقابله با فساد مالی و اداری پرداخت و گفت: فساد مالی و اداری باعث سلب اعتماد مردم از مسئولین و ویرانی کشور می‌شود، لذا این مسئله باید مورد توجه مسئولین قرار گرفته و با آن مبارزه شود.

 

وی در ادامه افزود: مسئولین با انتخاب افراد صالح به عنوان مدیر و مدیران با نظارت بر بدنه قسمت تحت اداره خود و برطرف کردن موانع تولید در تحقق شعار جهش تولید اقدام نمایند.

 

فرایند صدور مجوز تولید در کشور تسهیل شود

 

نماینده مقام معظم رهبری در استان در ادامه ضمن اشاره به بخش دیگری از بیانات مقام معظم رهبری در مورد تسهیل در تولید گفت: براساس نظریه کارشناسان برای افزایش و ارتقای رتبه شاخص کسب و کار در کشور باید صدور مجوز تولید در کشور تسهیل شده و مراحل چند ماهه در چند روز انجام بگیرد، لذا سه قوه با همکاری هم و با پشتکار می‌توانند در امر صدور مجوز تولید فرایند سریع‌تری ایجاد کنند.

 

وی در ادامه افزود: دومین قدم در تسهیل صدور مجوز تولید، ایجاد دادگاه تجاری برای رسیدن به اختلافات بین تولیدکنندگان، بانک‌ها و ادارات است که به صورت فوق العاده به اختلافات رسیدگی و حل کنند.

 

مسئولین نسبت به تشکیل ستاد ویژه‌ی جهش تولید اقدام کنند

 

وی در ادامه ضمن بیان اهمیت تشکیل کارگروه جهش تولید در کشور گفت: همانطور که در بحث پیشگیری از ویروس کرونا، ستاد ویژه‌ای تشکیل داده شد و به نحو مطلوب و قابل قبول عمل کردند، در مسئله جهش تولید نیز باید ستادی تشکیل شده و در سطح ملی و استانی جلساتی تشکیل شود و موانع تولید را بررسی و رفع کنند.

 

وی در ادامه افزود: مسئولین اگر با تمام وجود وارد عمل شوند قطعاً مردم نیز با آن‌ها همراه شده و می‌توانند شعار سال را اجرایی کرده و به آن جامه عمل بپوشانند.

 

وی در ادامه خاطر نشان کرد: مسئولین استانی نیز برای ایجاد جهش در تولید استان جلساتی تشکیل داده و زمینه ایجاد کسب و کار را در استان فراهم نموده تا وضعیت معیشت مردم بهبود پیدا کند.

 

پیگیری در آپارات پیگیری در لنزور محبوبیت گوگل  فيسنما ارسال به دیگ ارسال به افسران ارسال به کلوب

تاریخ درج: جمعه ١٩ ارديبهشت ١٣٩٩
© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.


در صورت مقدور بودن نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

"پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.

" پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی " از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.

نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

آدرس: اروميه ، بلوار رسالت ، خيابان شهيد نوري (گلديس) ، جنب مصلي  بزرگ امام خميني (ره) ، دفتر امام جمعه اروميه

شماره تماس :  32358091-044                 فاکس : 32358092-044

پست الکترونيکي : info@sebghah.ir                  سامانه پيام کوتاه : 50001916


© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.