نسخه چاپينماینده مقام معظم رهبری در استان آذربایجان غربی:

دیدار منتخبین یازدهمین دوره انتخابات مجلس/ وحدت و همدلی در بین نمایندگان ضامن پیشرفت استان است

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در اولین دیدار منتخبین مردم آذربایجان‌غربی در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی: وحدت، برادری و صمیمیت اساس کار مجلس است و استان ما باید نماد وحدت و همگرایی در کشور باشد، از اساسی‌ترین موانع توسعه و پیشرفت استان، تفرق و نبود وحدت در میان نمایندگان استان است، متاسفانه در دوره‌های قبل اجماع نمایندگان صورت نگرفت و باعث عدم توسعه در استان شد اما این جلسه طلیعه خوبی برای پیشرفت استان خواهد بود.

 

*وحدت و همدلی در بین نمایندگان ضامن پیشرفت استان است

 

 

به گزارش روابط‌عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی؛ صبح امروز حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در اولین دیدار منتخبین مردم آذربایجان‌غربی در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به بیان اهمیت وحدت و همگرایی در بین نمایندگان اشاره کرده و گفت: از ظرفیت تریبون‌های عمومی برای تقویت اتحاد و همدلی نمایندگان مجلس استفاده کرده و تذکرات و گلایه‌هایم را در صورت تحقق نیافتن همگرایی میان شما بصورت صریح بیان خواهم کرد.

 

وی در ادامه تأکید کرد: وحدت، برادری و صمیمیت اساس کار مجلس است و استان ما باید نماد وحدت و همگرایی در کشور باشد.

 

وی در ادامه تفرق را از موانع اصلی پیشرفت استان برشمرد و گفت: از اساسی‌ترین موانع توسعه و پیشرفت استان، تفرق و نبود وحدت در میان نمایندگان استان است، متاسفانه در دوره‌های قبل اجماع نمایندگان صورت نگرفت و باعث عدم توسعه در استان شد اما این جلسه طلیعه خوبی برای پیشرفت استان خواهد بود.

 

وی در ادامه به بیان ضرورت پیگیری مطالبات و مشکلات استان به صورت جمعی پرداخت و گفت: مطالبات و مشلات استان را بصورت جمعی پیگیر باشید و یک تنه و خودخواهانه رفتار نکنید.

 

نماینده مقام معظم رهبری در استان در ادامه به بیان ضرورت برگزاری جلسات مشترک استانی پرداخت و گفت: به پیشنهاد شورای اسلامی شهر ارومیه برای جلسات مشترک محل مناسبی بعنوان مجمع نمایندگان استان در نظر گرفته خواهد شد.

 

وی در ادامه تأکید کرد: برگزاری جلسات به صورت فصلی و با حضور تمامی نمایندگان بسیار ضروری است.

 

امام جمعه ارومیه در ادامه به بیان مطالباتی در حوزه مسائل استانی پرداخت و گفت: موضوعات اقتصادی و توسعه استان در جلسات مجمع مطرح شده و پیگیری مستمر صورت بگیرد.

 

وی در ادامه به اهمیت استفاده از تجربیات و دانش نخبگان استانی اشاره کرد و گفت: از تجربیان، ایده‌ها و دانش اندیشمندان، نخبگان و مشاوران دانشگاهی در استان بخوبی استفاده کنید.

وی در ادامه تأکید کرد: با توجه به گستردگی مسئولیت نمایندگی مجلس حتما از مشاوران زبده، باتقوا و دلسوز بهره‌مند شوید.

 

حجت الاسلام والمسلمین قریشی در ادامه به بیان توصیه‌های رفتاری به منتخبین مردم پرداخت و گفت: به نقل قول‌ها نسبت به یکدیگر اهمیت نداده و برادری و الفت را در میان خود حاکم کنید و اجازه بروز کدورت‌ها و دشمنی‌ها را در جمع خود راه ندهید.

 

وی در ادامه به بیان اهمیت اصلاح قانون انتخابات پرداخت و گفت: اصلاح قانون انتخابات را که مطالبه و دغدغه همه مردم و خودتان است در اولویت برنامه‌های خود قرار دهید.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان در ادامه به منتخبین مردم را به چند مورد اخلاقی توصیه کرد و گفت: به عنوان خود وابسته نشوید و نمایندگی مجلس را فرصتی برای خدمت به مردم بدانید چرا که سبک زندگی در دنیا بر اساس صعود و افول است و پیروز این میدان کسی است که با خدمت به مردم سعادت خود را در روز قیامت تضمین کند.

 

وی در ادامه خاطر نشان کرد: دنیا تنها مسیر برای سعادت اخروی انسان است و شما بعنوان نمایندگان مجلس از این فرصت برای انجام عمل صالح و سعادتمندی در محضر الهی بخوبی استفاده کنید.

 

وی در ادامه حضور مردم در پای صندوق رأی را در راستای پیروی از منویات رهبری خواند و گفت: رأی مردم را در راستای پیروی از منویات رهبری و در حمایت از نظام اسلامی بدانید و آن را معیار مقبولیت خود و تبعیت از هوای نفس ندانید.

 

وی در پایان خاطر نشان شد: برای موفقیت در انجام مسئولیت خود، ارتباط وثیق و تحجد شبانه داشته باشید و در کارهای خود صادقانه و با اخلاص عمل کنید.

 

*در برخورد با تخلفات با کسی عقد اخوت نبسته‌ایم

 

 

در بخشی از این دیدار سردار پاسدار حبیب شهسواری منتخبین مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی را به وحدت و اتحاد دعوت کرد و گفت: نمایندگان استان شرایط خاص جغرافیایی و هم مرزی را در تصمیمات خود مد نظر داشته باشند استان آذربایجان غربی علی‌رغم تمامی شرایط موجود امن‌ترین استان کشور است.

 

وی در ادامه مباحث قومیتی را فرصت طلایی پیشرفت در استان خواند و گفت: مباحث قومیتی در استان یک فرصت طلایی برای پیشرفت استلذا اولویت نمایندگان باید پرداختن به محرومیت‌زدایی بدون در نظر گرفتن مسائل قومیتی در استان باشد.

 

فرمانده سپاه شهدای استان در ادامه تأکید کرد: نمایندگان و مسئولین مراقب اطرافیان خود باشند.

 

وی در ادامه خاطر نشان شد: محور استراتژیک و اصولی در استان آذربایجان‌غربی نماینده ولی‌فقیه است و همه باید براساس خط مشی اولویت‌های موجود قدم برداشته و حرکت کنیم.

 

وی در ادامه افزود: پیام این جلسه وحدت و همدلی و هم‌صدایی حول محور ولایت است.

 

سردار شهسواری در ادامه به بیان اهمیت جدیت در برخورد با تخلفات پرداخت و گفت: در برخورد با تخلفات با کسی عقد اخوت نبسته‌ایم.

 

وی در پایان خاطر نشان کرد: سپاه پاسداران خانه مردم و نمایندگان است و ما در کنار همه نمایندگان منتخب استان هستیم.

 

*اصل مطالبات نمایندگان باید بیانات و دغدغه‌های رهبری باشد

 

 

در بخش دیگری از این دیدار حجت الاسلام ذاکرنماینده منتخب مردم ارومیه ضمن بیان اهمیت استکبارستیزی در مجلس گفت: استکبارستیزی باید باور نمایندگان مجلس باشد.

 

وی در ادامه اصلی‌ترین مطالبه نمایندگان را دغدغه‌های رهبری عنوان کرد و گفت: بیانات و دغدغه‌های مقام معظم رهبری باید اصل مطالبات نمایندگان مجلس قرار بگیرد.

 

وی در ادامه به بیان اهمیت وحدت و همگرایی بین نمایندگان پرداخت و گفت: همگرایی نمایندگان استان باعث پیشرفت استان خواهد بود و سندراهبردی توسعه استان حول محور نماینده ولی‌فقیه، سازمان‌ها و ادارات می‌تواند باعث پیشرفت استان شود.

 

اولین منتخب مردم ارومیه در انتخابات مجلس شورای اسلامی در ادامه اتفاق نظر بین نمایندگان را لازمه پیگیری و حل مشکلات مردم خواند و گفت: ازحواشی بپرهیزیم و متفق‌القول پیگیر مطالبات و مشکلات مردم باشیم.

 

وی در ادامه جدا شدن نیروهای ناکارآمد از بدنه اجرایی کشور را باعث تسریع در پیشرفت خواند و گفت: نیروهای ناکارآمد باید از بدنه اجرایی کشور جدا شوند تا مسیر پیشرفت تسریع پیدا کند.

 

وی در پایان وحدت نمایندگان استان را موجب جذب بودجه کافی برای استان خواند و گفت: وحدتنمایندگان استان باعث جذب بودجه‌های کافی برای پیشرفت استان خواهد شد.

 

*مشکلات اجرایی نباید به پای نظام و رهبری نوشته شود

 

 

همتی نماینده منتخب مردم تکاب و شاهین دژ در این دیدار عدالت و اتحاد را اولویت اول نمایندگان مجلس خواند و گفت: اولویت اول نمایندگان باید عدالت، اتحاد و خدمتگذاری به مردم بوده و تعاملسازندهبامسئولین در اولویت بعدی نمایندگان قرار گیرد.

 

وی در پایان خاطر نشان کرد: مشکلات اجرایی نباید به پای نظام و رهبری نوشته شود.

 

*تاکید بر پاکدستی باید مهمترین اولویت در رفتار و عمل نمایندگان باشد

 

 

علی‌پور نماینده منتخب مردم ماکو، شوط و چالدران در این دیدار حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم را اولویت اول مجلس خواند و گفت: مشکلاتمعیشتی و اقتصادی مردم باید اولویت کار مجلس باشد.

 

وی در ادامه به بیان اهمیت حفظ وحدت در میان نمایندگان پرداخت و گفت: استاننیاز به وحدت و همدلی دارد و محوریت نماینده ولی‌فقیه در استان می‌تواند باعث تحقق این موضوع باشد.

 

نماینده مردم ماکو، شوط و چالدران در ادامه پاکدستی را اولویت رفتاری نمایندگان خواند و گفت: مبارزهبافسادورانتخواری و تاکید بر پاکدستی مهمترین اولویت در رفتار و عمل ما باید باشد.

 

وی در پایان حمایت مسئولین استانی از نمایندگان را باعث افزایش انگیزه آن‌ها خواند و گفت: نمایندگان مجلس نیاز به حمایت دارند و پشتیبانی مسئولین استانی می‌تواند انگیزه بخش برای مطالبه‌گری نمایندگان باشد.

 

*همگرایی و اتحاد لازمه توسعه زیرساخت‌های استان است

 

 

زنجانی نماینده منتخب مردم نقده و اشنویه در این دیدار همگرایی را لازمه توسعه زیرساخت‌های استان خواند و گفت: توسعهزیرساخت‌های استان با همگرایی و اتحاد نمایندگان مطالبه‌گر قابل حل است.

 

وی در پایان لازمه پیشرفت استان را همراهی مسئولین استانی خواند و گفت: از ظرفیت مسئولین استانی برای پیشرفت استان بهره بگیریم، نمایندگان نیاز به همراهی و کمک مسئولین استانی در پیگیری مطالبات مردم دارند.

 

*اتحاد و یکپارچگی باید در عمل نمایان شود

 

 

حضرت‌پور نماینده منتخب مردم ارومیه در این دیدار ضمن تأکید بر اتحاد و یکپارچگی در عمل گفت: اتحادویکپارچگی هم در عمل و هم در حرف باید نمایان شود.

 

وی در پایان به لزوم حضور نماینده اقلیت‌های دینی در مجمع نمایندگان پرداخت و گفت: حضورنماینده اقلیت‌های دینی برای افزایش تاثیرگذاری مجمع نمایندگان در استان مدنظر باشد.

 

*عدم نیروسازی از مهمترین عوامل عقب ماندگی استان است

 

 

نجف‌زاده نماینده منتخب مردم خوی و چایپاره در این دیدار ضمن تاکید بر لزوم اصلاح قانون انتخابات گفت: نمایندگان استان آذربایجان‌غربی طلایه‌دار اصلاح قانون انتخابات در مجلس یازدهم باشند.

 

وی در ادامه به بیان لزوم نیروسازی در استان پرداخت و گفت: عدم نیروسازی یکی از مهمترین عوامل عقب ماندگی و عدم وجود مدیران کارآمد در استان است.

 

وی در ادامه با تأکید بر لزوم محور قرار دادن بیانیه گام دوم در خانه ملت گفت: بیانیه گام دوم انقلاب باید محور مطالبات و عملکرد نمایندگان استان در خانه ملت قرار بگیردو مطالعه با دقت و ارائه راهکارهای عملیاتی بیانیه گام دوم باید در اولویت کار ما باشد.

 

منتخب مردم خوی و چایپاره در انتخابات یازدهمین دوره مجلس در ادامه بر لزوم افزایش بودجه استان تأکید کرد و افزود:با تلاش نمایندگان استان و حمایت مسئولین استانی باید حق‌السهم استان از بودجه‌های ملی افزایش پیدا کند.

 

وی در پایان خاطر نشان کرد: می‌توان باتقویت اقتصاد مرزی وضعیت معیشت و رشد اقتصادی استان را بهبود بخشید.

 

*انتخابات پایه نظام و مایه استقرار و تثبیت حاکمیت است

 

 

حبیب‌زاده نماینده منتخب مردم بوکان در این دیدار به لزوم تبعیت همه از قانون انتخابات گفت: انتخابات پایه نظام و مایه استقرار و تثبیت حاکمیت است.

 

وی در ادامه به لزوم توجه به زیر ساخت‌های استان پرداخت و گفت: زیر ساخت‌های شهرستان‌های استان بویژه بوکان نیاز به توجه ویژه نمایندگان و مسئولین دارد.

 

وی در ادامه افزود: راه‌های مواصلاتی بوکان و استان به عنوان بزرگراه کربلا باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد.

 

وی در ادامه ضمن تأکید استفاده مساوی نمایندگان استان از ظرفیت صدا و سیما گفت: ظرفیت صدا و سیمای استانی بطور مساوی در اختیار نمایندگان استان برای بیان مشکلات و اقدامات انجام گرفته قرار بگیرد.

 

*جلسه مشترک با منتخبین استان مایه خیر و برکت و توسعه استان است

 

 

عیسی‌زاده نماینده منتخب مردم میاندوآب در این دیدار ضمن تقدیر از نماینده ولی فقیه در استان در جهت برگزاری جلسه مشترک با منتخبین استان گفت: امیدواریم این جلسه مایه خیر و برکت و قدم‌ مهم برای توسعه و پیشرفت استان باشد.

 

*بیانات رهبری و نماینده ایشان در استان باید محور مطالبات و فعالیت نمایندگان باشد

 

 

حسین‌پور نماینده منتخب مردم سردشت و پیرانشهر در این دیدار ضمن اشاره به ضرورت اتحاد و همدلی در استان گفت: اتحادوهمدلی در میان مسئولین و نمایندگان استان بسیار ضرورت دارد.

 

وی در ادامه خاطر نشان کرد: نگاهملی و استانی باید اولویت کار نمایندگان مجلس یازدهم در استان باشد.

 

وی در پایان بیانات رهبری و نماینده ایشان در استان را محور مطالبات نمایندگان خواند و گفت: همهدرخطولایت هستیم و بیانات مقام معظم رهبری در کشور و نماینده ایشان در استان محور فعالیت و مطالبات ما خواهد بود.

 

*نمایندگان متخلف نباید مصونیتی برای خود قائل شوند

 

 

رضازاده نماینده منتخب مردم سلماس در این دیدار ضمن اشاره به اهمیت حفظ پاکدستی و عمل به قانون گفت: دلایل عدم احراز صلاحیت درصد بالایی از نمایندگان فعلی مجلس باید مدنظر همه ما باشد.

 

وی در ادامه خاطر نشان کرد: ولایت پذیری را در حرف و عمل باید اثبات کنیم و بگونه‌ای نباشد که بعد از چهار سال عملکرد ما ولایت پذیری ما را زیر سوال ببرد.

 

وی در ادامه همه را در مقابل قانون یکسان خواند و گفت: نمایندگان متخلف نباید مصونیتی برای خود قائل باشند و باید همه بدانیم که در مقابل قانون یکسانیم.

 

وی در پایان به برخی از مسائل و مشکلات استان اشاره کرد و گفت: ازظرفیت رودخانه‌های مرزی برای توسعه کشاورزی در منطقه باید بهره برد.

 

 

پیگیری در آپارات پیگیری در لنزور محبوبیت گوگل  فيسنما ارسال به دیگ ارسال به افسران ارسال به کلوب

تاریخ درج: پنج شنبه ٨ اسفند ١٣٩٨
© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.


در صورت مقدور بودن نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

"پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.

" پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی " از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.

نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

آدرس: اروميه ، بلوار رسالت ، خيابان شهيد نوري (گلديس) ، جنب مصلي  بزرگ امام خميني (ره) ، دفتر امام جمعه اروميه

شماره تماس :  32358091-044                 فاکس : 32358092-044

پست الکترونيکي : info@sebghah.ir                  سامانه پيام کوتاه : 50001916


© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.