نسخه چاپينماینده ولی فقیه در استان در هشدار به طرح مباحث قومیتی و نژادی در استان گفت :

افرادی که دم از اختلاف و تفرقه میزنند با تو دهنی مردم مواجه خواهند شد

کسانی که به دنبال ایجاد اختلافات قومیتی و تفرقه هستند باید با تو دهنی محکم مردم مواجه شوند و نباید به چنین افرادی اجازه میدان داری داده شود .

 

زیارت اربعین مایه وحدت مسلمانان و زمینه ایجاد تمدن اسلامی در دنیا شده است

 به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی ؛ حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه در خطبه های اول آیین عبادی و سیاسی نماز جمعه دوازدهم مهر ماه ارومیه  ضمن دعوت همه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی به در پیش بودن زیارت اربعین حسینی اشاره کرده و گفت : امام حسن عسکری علیه السلام علامات مؤمن را برشمرده اند که یکی از این علایم زیارت اربعین سید و سالار شهیدان است و این مسأله اهمیت زیارت اربعین امام حسین علیه السلام را بیش از پیش نمایانتر می سازد.

 وی با بیان روایتی از امام صادق علیه السلام افزود :کسی در روز قیامت نخواهد بود که حسرت زیارت امام حسین علیه السلام در دنیا را داشته باشد چرا که رفتار خداوند متعال در روز قیامت با زائران سید الشهدا علیه السلام بسیار کریمانه و رحیمانه خواهد بود فلذا زیارت امام حسین علیه السلام بسیار با فضیلت است و زیارت اربعین به مراتب از ارزش و فضیلت بسیار بالاتری برخوردار است.

 

وی افزود : زیارت اربعین امام حسین علیه السلام در این ایام به یک نماد اسلامی و دینی تبدیل شده است و بنا بر گفته مقام معظم رهبری زیارت اربعین مقدمه ایجاد تمدن اسلامی در دنیاست و در این راهپیمایی شیعه و سنی و حتی غیر مسلمانان هم در این مسیر حول محور امام حسین علیه السلام به وحدت میرسند و این نعمت بسیار بزرگی است که باید قدر آن را بدانیم و بدرستی آن را حفظ کنیم و با حضور پر شور تر توأم با معنویت بیشتر مایه اتحاد در جوامع اسلامی شویم چرا که این رویداد بزرگ هم عبادی و هم سیاسی است و ثواب بسیار بالایی دارد.

 

امام جمعه ارومیه با بیان این نکته که پیاده روی اربعین مایه وحدت در جهان اسلام شده است خاطرنشان کرد : دشمنان اسلام در تلاشند تا هم در داخل عراق و هم خارج از آن به دنبال کمرنگ کردن این پیاده روی عظیم حسینی شده و با اقدامات مختلف مانند اعتراضات اخیر در برخی مناطق عراق این موضوع را تحت الشعاع قرار دهند فلذا وظیفه همه ماست که درصورت توان در این راهپیمایی عظیم اربعین حسینی حضور داشته باشیم و چنانچه نمی توانیم زمینه حضور دیگران را فراهم کنیم.

 

وی با بیان روایتی از امام صادق علیه السلام  در مورد پیاده رفتن به زیارت امام حسین علیه السلام  گفت : هرکس به زیارت امام حسین علیه السلام پیاده بیاید به ازای هر قدمی که در این راه برمیدارد ثواب آزاد کردن اسیری از فرزندان حضرت اسماعیل علیه السلام را می دهد فلذا سفارش اهل بیت علیهم السلام بر پیاده رفتن به زیارت امام حسین علیه السلام است.

 

سید مهدی قریشی با استناد به روایتی از امام صادق علیه السلام تأکید کرد : تلاش کنیم در این ایام به زیارت امام حسین علیه السلام برویم و اگر کسانی تمکن مالی دارند زمینه زیارت دیگران را فراهم کنند تا در ثواب زیارت امام حسین علیه السلام شریک شوند و میتوانند بجای  پدر و مادرشان هدیه دهند و محبین را برای زیارت بفرستند که یقینا موجب رضایت پروردگار متعال و سعادتمندی در قیامت را به همراه خواهد داشت.

 

حجت السلام والمسلمین سید مهدی قریشی نماینده مقام معظم رهبری در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه در خطبه دوم آیین عبادی و سیاسی نماز جمعه این هفته ارومیه با اشاره به آغاز هفته نیروی انتظامی ضمن تبریک و قدردانی از همه نیروهای انتظامی  جمهوری اسلامی ایران برای همه نیروهای مخلص آرزوی توفیق و موفقیت کرده و گفت : کار پلیس عبادت است و مقتم معظم رهبری بعنوان یک اسلام شناس این موضوع را مطرح می کنند فلذا از زمانی که نیروهای انتظامی در محل کارشان حاضر میشوند تمامی کارهایشان عبادت محسوب می شود.

 

وی افزود : گستردگی مأموریت های پلیس در نظام اسلامی بسیار زیاد است و ما قدردان این عزیزان هستیم و امیدواریم در کارها و مأموریت های خود موفق و پیروز باشند.

 

امام جمعه ارومیه در ادامه سخنان خود به روز نهم مهر ماه و روز سالمندان اشاره کرده و افزود : توجه به سالمندان و پدر و مادر در دین مبین اسلام مسأله مهم و قابل توجهی است و کهنسالی بمانند کودکی است و نیاز به توجه بیشتر و مراقبت دارد و ایجاد خانه های سالمندان در دین اسلام سفارش نشده و شایسته نظام اسلامی نیست چرا که وظیفه فرزندان مراقبت و توجه به پدر و مادر است.

 

وی افزود : این مسأکه حکم الهی است و به تصریح آیات قرآن نگهداری و توجه به پدر و مادر وظیفه اصلی فرزندان است و فرزندان حق گفتن اف و بی احترامی به والدین خود را ندارند و باید در نهایت کرامت و احترام و رحمت با آنها رفتار کنند و باید آنها را دعاکنند و برای سلامتی آنها تلاش کنند.

 

وی تأکید کرد : سپردن پدر و مادر در دوران سالخوردگی و پیری به مراکز نگهداری سالمندان کاری غلط و فرهنگ اشتباهی است و فرزندان باید پدر و مادر را عزیز بشمارند و از آنها مراقبت کنند و تنها در شرایط استثنایی این کار بلامانع است وگرنه وظیفه همه ماست تا از بزرگان خود مراقبت کرده و تا آخرین لحظات عمرشان کنارشان باشیم.

 

سید مهدی قریشی در ادامه بیانات خود به دیدار فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با مقام معظم رهبری اشاره کرده و گفت : رهبر انقلاب در این دیدار رضایت خود را از سپاه اعلام کرده و فرمودند که قانع نیستند و این نشاندهنده این مسأله است که سپاه میتواند در عرصه های مختلف به رشد و پیشرفت بیشتری برسد هم در عرصه خدمات اجتماعی ، هم در عرصه معنویت و هم در بحث جغرافیای مقاومت و فرهنگ و هنر و اندیشه اقدامات خوبی انجام گرفته و جای پیشرفت در همه عرصه ها وجود دارد.

 

وی افزود : مهمترین توصیه مقام معظم رهبری به پاسداران انقلاب اسلامی تقویت معنویت ، تقوا ، توسل ، عبودیت و ارتباط زیاد با خداوند متعال و قرآن کریم بود فلذا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی باید معنویت و اخلاص را بیش از پیش در میان نیروهای خود تقویت کرده و نهادینه سازی کند و نباید فکر و اعتقاد جوانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از بین برود و بیانات مقام معظم رهبری بعنوان دستورالعمل واضح و صریح رهبر انقلاب برای چشم انداز عملکرد سپاه باید در اولویت برنامه های فرماندهان سپاه قرار بگیرد.

 

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به هفته گردشگری و ظرفیت عظیم استان در این زمینه به همه مسئولین استانی و ملی گفت : ظرفیت استان آذربایجان غربی در موضوع گردشگری بسیار بالاست و گردشگری بعنوان یکی از سفارشات خداوند متعال برای  دیدن و عبرت گرفتن باید یکی از برنامه های مردم عزیز در کشور باشد .

 

وی افزود : مسئولین استانی و ملی توجه ویژه در زمینه گردشگری داشته باشند و بانک های عامل استان روند پرداخت تسهیلات را به سرمایه گذاران عرصه گردشگری را  تسریع ببخشند و در مرمت و بازسازی بناهای تاریخی اقدام جدی و سریع انجام دهند تا زمینه رشد گردشگری در استان فراهم شود.

 

وی خاطرنشان کرد : مکان های گردشگری ، تفرجگاه ها و هتل های اقامتی در استان باید دارای پیوست فرهنگی مناسب و برنامه مدون  بر اساس آموزه های دینی و ملی باشند و در کنار این موضوع مدیران بهداشت و درمان با همکاری مسئولین ارشد استانی در زمینه گردشگری سلامت از فرصت طلایی هم مرز بودن استان با سه کشور با برنامه ریزی دقیق و تدبیر مناسب استفاده حداکثری را داشته باشند.

 

سید مهدی قریشی در ادامه سخنان خود به مسأله میدان امام خمینی (ره) اشاره کرده و  خاطرنشان کرد : سالهاست که پروژه میدان امام (ره) مطرح است و اقداماتی در این زمینه صورت گرفته است  ولی بلاتکلیف رها شده بود تا موضوع سرمایه گذاری در این پروژه مطرح شد و فارغ از نحوه سرمایه گذاری و اشخاصی که مطرح شدند این نکته  که فضای مجازی برای مدیران استان تصمیم سازی کردند جای بسیار تأسف دارد و تحت تأثیر قرار گرفتن در اینگونه موضوعات شایسته مدیران استانی نیست.

 

وی افزود : جای تأسف دارد که بعد از 40 سال پیروزی انقلاب مدیران عاقلی که بر اساس مصلحت و برطبق نظرات دقیق کارشناسی تصمیم بگیرند و عمل کنند در استان وجود ندارد تا تصمیم درست به نفع شهر و استان بگیرند و در این زمینه  ایجاد التهاب و تنش اجتماعی در فضای مجازی بر اساس سلیقه های شخصی و بهره مندی انتخاباتی کار نادرستی است و باید جلوی این اقدامات گرفته شود.

 

امام جمعه ارومیه خطاب به استاندار و مسئولین ارشد شهری گفت : انتظار داریم یک گروه متخصص و عاقل بعنوان شورای تصمیم گیر در استان ایجاد شود تا تصمیمات درست بر اساس مصالح و منافع استان و شهر گرفته شود تا ما شاهد چنین اقداماتی بر اساس موج رسانه ای و فضای مجازی در استان نباشیم .

 

سید مهدی قریشی در ادامه خطبه دوم نماز جمعه ارومیه  با اشاره به در پیش بودن انتخابات نسبت به موج سازی های رسانه ای در فضای مجازی و ایجاد اختلافات قومیتی هشدار داده و افزود : کسانی که به دنبال ایجاد اختلافات قومیتی و تفرقه هستند باید با تو دهنی محکم مردم مواجه شوند و نباید به چنین افرادی اجازه میدان داری داده شود .

 

وی افزود : نباید در جریان انتخابات  به کسانی که دم از اختلافات قومیتی و تفرقه میزنند میدان داد و لازم است حضور در انتخابات برای خدا و با نیت خدمت به مردم باشد و اگر دیدید که شائبه خودنمایی و طرفداری از جناح و قومیت در کسانی وجود دارد آن ها را طرد کنید .

 

سید مهدی قریشی در پایان سخنان خود با بیان روایتی از امام رضا علیه السلام گفت : اگر حضور در انتخابات برای کسب شهرت و معروف شدن و نشان دادن خود باشد نشانه کم عقلی است و امیدواریم کسانی در انتخابات شرکت کنند که نیت خدمت خالصانه  برای مردم داشته باشند و مردم با انتخاب درست زمینه پیشرفت و آبادانی استان را فراهم کنند.

 

پیگیری در آپارات پیگیری در لنزور محبوبیت گوگل  فيسنما ارسال به دیگ ارسال به افسران ارسال به کلوب

تاریخ درج: جمعه ١٢ مهر ١٣٩٨
© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.


در صورت مقدور بودن نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

"پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.

" پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی " از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.

نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1398/07/12 13:18
0
0
تشکر از شما اینجا شهر امینی ها و باکری ها و... است از بیانات جنا بعالی نهایت تشکر را داریم
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

آدرس: اروميه ، بلوار رسالت ، خيابان شهيد نوري (گلديس) ، جنب مصلي  بزرگ امام خميني (ره) ، دفتر امام جمعه اروميه

شماره تماس :  32358091-044                 فاکس : 32358092-044

پست الکترونيکي : info@sebghah.ir                  سامانه پيام کوتاه : 50001916


© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.