نسخه چاپينماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی در خطبه های نماز جمعه این هفته ارومیه در واکنش به دیدار برخی نمایندگان با یکی از سران فتنه:

اقدام برخی نمایندگان در دیدار با سران فتنه مفهومی جز ناشکری و ناسپاسی ندارد

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه در خطبه های نماز جمعه ارومیه با اشاره به دیدار اخیر جمعی از نمایندگان با یکی از سران فتنه گفت: متاسفانه عده ای از نمایندگان مجلس به دیدار یکی از سران فتنه رفته اند این دیدار جای تعجب دارد در حالی که مقام معظم رهبری فتنه را خط قرمز انقلاب نامیده اند، این مسئله برای مردم مایه عبرت است که در انتخابات آینده به سراغ چنین افرادی نرفته و به آن ها رأی ندهند، چرا که این اقدام نمایندگان چه مفهومی جز ناشکری و ناسپاسی دارد؟

 

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه در ابتدای خطبه اول نماز جمعه این هفته ارومیه ضمن دعوت همه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به نزدیکی ایام تحویل سال شمسی به بیان نکاتی پیرامون این مسئله پرداخته و گفت: بر همه مومنین لازم است که در این ایام آخر سال به حساب و کتاب اعمال یکساله خود برسد و اگر قصوری در زمینه حق الناس و حقوق دینی داشته باشد ادا کند تا سال جدید را به بهترین نحو آغاز کنند.

وی در ادامه با اشاره به روایتی از رسول اکرم (ص) گفت: اولین افرادی که وارد جهنم خواهند شد کسانی هستند که تمکن دارند ولی حقوق شرعی خود را پرداخت نمی کنند.

امام جمعه ارومیه در ادامه به بیان اهمیت صله ارحام در این ایام پرداخته و گفت: بهترین اعمال در این ایام این است که برای رضای خدا به دیدار نزدیکان خود برویم.

وی با اشاره به روایتی از اهل بیت علیهم السلام گفت: سریع ترین ثواب و خیری که به شخص می رسد ثواب صله ارحام است.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی در ادامه خطبه اول به بیان اهمیت شاد کردن دیگران در این ایام پرداخت و گفت: در این ایام عید برای خوشحال کردن دیگران بویژه پدر و مادر و نزدیکان و فامیل تلاش کنیم.

وی با اشاره به سفارش حضرت علی علیه السلام به کمیل بن زیاد گفت: ای کمیل به خانواده خود سفارش کن که به دیدار نزدیکشان بروند و از نیازهایشان جویا شوند و حضرت قسم می خورند هر کس قلب کسی را شاد کند باعث دفع بلا شده و محبت و مودت را بین همه افزایش می دهد.

وی در ادامه تأکید کرد: در این ایام به همدیگر هدیه ببرید چرا که این هدیه برادری را محکم می کند و کینه را از بین می برد و به بهانه ایام عید سعی کنید مشکلات یکدیگر را حل کنید.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی در ادامه ضمن تأکید بر مراقب از آفات دید و بازدید ایام عید گفت: دید و بازدید در ایام عید آفاتی برای انسان دارد که باید از آن ها مراقب کرد از جمله این آفات عدم رعایت حدود شرعی است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: نباید در دید و بازدیدهای عید اختلاط مرد و زن نامحرم نادیده گرفته شود و آرایش بانوان در مهمانی ها شایسته خانواده ها نیست و لازم است حدود شرعی در این موارد رعایت شود.

وی در ادامه ضمن اشاره روایتی از امام صادق (ع) گفت: خداوند مصلحت نمی داند که زن مسلمان به گونه ای باشد که گردن و بدنش را نپوشاند.

خطیب جمعه ارومیه در ادامه دومین افت دیدارهای عید را فخر فروشی به یکدیگر عنوان کرد و گفت: فخر فروشی شرعا حرام است و شایسته مسلمانان نیست

وی در ادامه ضمن اشاره به رهنمودهای خداوند در سوره لقمان گفت: خداوند می فرمایند: نباید با فخر بر روی زمین راه بروید و خداوند چنین بنده فخر کننده ای را دوست نمی دارد.

وی در ادامه به بیان رسول الله (ص) در مورد نهی از فخرفروشی اشاره کرد و گفت: پیامبر اسلام انسان را از راه رفتن با تکبر و فخر و خود نمایی نهی می کنند و جهنم را سزای کسی که فخر فروشی می کند می داند.

حجت الاسلام قریشی در پایان خطبه اول مردم را از اسراف و تبذیر در دیدارهای نوروزی نهی کرد و گفت: نباید در دیدارهای نوروزی اسراف و تبذیر کرد چرا که امام صادق (ع) می فرماید به مومنین بگویید که لباس دشمنان خداوند را نپوشند و خودشان را به شکل کافران نیندازند اگر مومنین خود را به شکل دشمنانشان بیندازند باعث خشم الهی خواهند شد.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در خطبه دوم آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته ارومیه ضمن تبریک ولادت حضرت علی (ع) و روز پدر به بیان نورانی پیامبر (ص) اشاره کرد و گفت: علت نامگذاری میلاد حضرت امیرالمومنین به عنوان روز پدر به این علت است که پیامبر می فرمایند: من و علی پدران این امت هستیم.

وی در ادامه افزود: این وظیفه همه است که در تمامی ایام، لحظات و ساعات و مخصوصاً در این روز عزیز احترام والدین خود را نگه داشته و آن ها را عزیز بداریم.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: مسئله احترام به پدر و مادر مسئله ای است که انسان هیچ عذری برای عدم رعایت آن ندارد و انسان باید خود را در مقابل پدر و مادر کوچک و ذلیل بداند.

وی با اشاره به همزمانی ایام البیض با ایام عید نوروز تأکید کرد: انسان باید در حد توان در مراسمات این سه روز شرکت کند و اگر نتوانست حداقل روزه‌ی این سه روز را بجای بیاورد و اگر نتوانست روزه بگیرد بهتر است صدقه دهد.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی در ادامه خطبه دوم به اعطای نشان ذوالفقار توسط مقام معظم رهبری به سردار سلیمانی اشاره کرد و گفت: ما باید به داشتن چنین سردارانی که در سایه نظام مقدس جمهوری اسلامی تربیت شده اند مفتخر باشیم و قدرشان را بدانیم چرا که این افراد افتخار تمام آزادمردان جهان هستند.

وی در ادامه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در مراسم اعطای نشان ذوالفقار گفت: رهبری در این بیانات برای خود و سردار سلیمانی سعادت و شهادت را از خداوند مسالت کردند.

وی در ادامه به بیانات امیرالمومنین (ع) در مورد شوق شهادت در جنگ با دشمنان اشاره کرده و گفت: امیرالمومنین با آرزوی شهادت زندگی می کردند و به دنبال شهادت بودند چرا که در نهج البلاغه می فرمایند: اگر شوق شهادت و آرزوی شهادت نبود در بین شما مردم نمی ماندم.

وی خاطر نشان کرد: حضرت برای خود و بهترین دوستان و یارانش آرزوی شهادت می کردند چرا که شهادت بالاترین مقام برای یک انسان است.

وی افزود: ما افتخار می کنیم که چنین رهبری در جامعه اسلامی رهبریت را عهده دار هستند که هم برای خود و هم برای بهترین سرداران کشور آرزوی شهادت دارند.

امام جمعه ارومیه در ادامه خطبه دوم ضمن اشاره به سفر ریاست جمهوری به کشور عراق گفت: سفر رئیس جمهور کشورمان در مقابل سفر رئیس جمهور آمریکا به عراق سفری تماشایی و عبرت انگیز بود چرا که رئیس جمهور کشورمان با عزت و استقبال گرم وارد عراق شد اما در مقابل رئیس جمهور آمریکا با هزینه کردن ۷ تریلیون دلار در عراق مخفیانه و شبانه به این کشور سفر کرد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: این برای ما افتخار است که رئیس جمهور ما با عزت و در روشنایی روز وارد عراق شد و به همراه مسئولان عراق به زیارت حرم اهل بیت، مراجع و بزرگان می رود.

وی در ادامه افزود: کسانی که کافران را بعنوان دوستان خود بر می گزینند عزت نخواهند یافت، چرا که عزت در نزد آمریکا نیست که پادشاه عربستان برای کسب عزت به پای آمریکا می افتد بلکه عزت در نزد خداوند است.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی در ادامه خطبه دوم با اشاره به دیدار اخیر جمعی از نمایندگان با یکی از سران فتنه گفت: متاسفانه عده ای از نمایندگان مجلس به دیدار یکی از سران فتنه رفته اند این دیدار جای تعجب دارد در حالی که مقام معظم رهبری فتنه را خط قرمز انقلاب نامیده اند.

وی در ادامه گفت: این بیچارگی عده ای را نشان می دهد که با وجود رهبر معظم انقلاب به جای اینکه به دور این سید عظیمی که ما را در دنیا عزیز کرده جمع شوند به دیدار کسانی می روند که کشور را به آستانه سقوط کشاندند.

وی خاطر نشان کرد: این مسئله برای مردم مایه عبرت است که در انتخابات آینده به سراغ چنین افرادی نرفته و به آن ها رأی ندهند، چرا که این اقدام نمایندگان چه مفهومی جز ناشکری و ناسپاسی دارد؟

خطیب جمعه ارومیه در ادامه ضمن اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار نمایندگان مجلس خبرگان رهبری گفت: مقام معظم رهبری در ملاقات خود با نمایندگان مجلس خبرگان رهبری فرمودند: مسئولین و افراد مؤثر ما در حوادث و در مواجهه با دشمن به دو شکل می‌توانند برخورد کنند یکی برخورد انفعالی و دیگری برخورد فعالانه است.

وی در ادامه افزود: برخورد انفعالی یعنی اینکه یکجا بنشینند تا حوادث به آن ها ضربه بزنند اما برخورد فعال یعنی مبارزه کنند و مقابل حوادث بایستند.

وی در ادامه به بیان کلام امیرالمومنین در این زمینه پرداخت و گفت: ما نباید برخورد منفعلانه و همراه با ترس با دشمن داشته باشیم بلکه باید با عکس العمل و برخورد شجاعانه و فعالانه مقابل دشمن بایستیم.

وی خاطر نشان کرد: نباید در مواجهه با دشمن و مشکلات مأیوس بود و باید امیدوارانه با دشمن برخورد کرد و در مقابل تجمع دشمن باید با توکل به خدا امیدوارانه به مقابله با دشمن پرداخت.

وی افزود: ما باید به یاری خداوند امیدوار و به خداوند توکل داشته باشیم، بفضل الهی مشکلات حل خواهد شد چرا که وعده ی خداوند این است.

امام جمعه ارومیه در ادامه گفت: مقام معظم رهبری در این دیدار فرمودند: در برخی مباحث اگر اختلاف نظری در بین مسئولین است نباید موجب اختلاف و تنش شود و دشمن مشترک همه ما استکبار و صهیونیست است.

وی افزود: اگر همه با هم یکی شویم یقیناً در مقابل دشمن پیروز خواهیم شد لذا لازم است مسئولین، مدیران و جناح های مختلف اختلاف و جدایی را کنار گذاشته، با هم متحد شوند و مقابل دشمن بایستند.

 

پیگیری در آپارات پیگیری در لنزور محبوبیت گوگل  فيسنما ارسال به دیگ ارسال به افسران ارسال به کلوب

تاریخ درج: 1397/12/24
© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.


در صورت مقدور بودن نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

"پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.

" پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی " از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.

نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

آدرس: اروميه ، بلوار رسالت ، خيابان شهيد نوري (گلديس) ، جنب مصلي  بزرگ امام خميني (ره) ، دفتر امام جمعه اروميه

شماره تماس :  32358091-044                 فاکس : 32358092-044

پست الکترونيکي : info@sebghah.ir                  سامانه پيام کوتاه : 50001916


© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.