نسخه چاپيدر قالب همایش «توسعه امنیت»؛

راهکارهای دستیابی به امنیت پایدار در شمالغرب کشور بررسی شد

مسئولین لشکری و کشوری استان‌های آذربایجان‌غربی و کردستان با حضور در همایش «توسعه امنیت» ضمن تبادل نظر در خصوص روش‌های تقویت وحدت و همدلی میان اقوام، راهکارهای دستیابی به مقوله امنیت پایدار در منطقه شمالغرب را بررسی کردند.

 

به گزارش صبغه به نقل از اروم نیوز ، همایش «افزایش توان دفاعی و توسعه امنیت» با هدف ارتقای سطح امنیت در مرزهای استان‌های آذربایجان‌غربی و کردستان در منطقه شمالغرب کشور صبح امروز و با حضور سردار سرلشگر پاسدار «محسن رضایی» دبیر محمع تشخیص مصلحت نظام، سردار سرتیپ پاسدار «محمد پاکپور» فرمانده نیروی زمینی سپاه، فرماندهان یگان‌های سپاه، ارتش و ناجا در 2 استان، استانداران و جمعی از مدیران کل و روسای ادارات آذربایجان‌غربی و کردستان در حسینیه عاشقان ثارالله ارومیه برگزار شد.

در این همایش که چهره‌های برجسته سیاسی و دینی شیعه و سنی در آن حضور داشتند، در ابتدا فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در سخنانی با اشاره به ناکامی دشمنان در ورود به خاک کشور ار طریق مرزهای شمالغرب، عنوان کرد: در سال‌جاری تمام افرادی که با نیت اخلال در امنیت ملی و عمومی قصد ورود به داخل مرزهای ایران اسلامی را داشتند با قدرت‌نمایی و مجاهدت رزمندگان سلحشور منطقه ناکام مانده و بازمانده شده‌اند.

وی افزود: امنیت منطقه با تلاش شبانه‌روزی و بی‌وقفه رزمندگان نیروهای مسلح مستقر در استان‌های آذربایجان‌غربی و کردستان محقق شده و این امنیت به هیچ عنوان قابل معامله و کوتاهی نخواهد بود.

سردار سرتیپ پاسدار «محمدتقی اوصانلو»، از تلاش دشمن برای مقابله با ایران اسلامی با توسل به روش‌های مختلف پرده برداشت و گفت: خوشبختانه بیداری مردم و در راس آن آمادگی کامل نیروهای مسلح باعث شده تا تمام نقشه‌های دشمنان شکست بخورد و این همان امری است که باعث شده دشمنان با ایران اسلامی عناد همیشگی داشته باشند.

فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع)، در پایان سخنان خود ابراز داشت: خوشبختانه امروز شاهد همدلی و اتحاد میان مسئولین محلی در راستای دستیابی به امنیت پایدار در استان‌های شمالغرب هستیم که این امر موجب دلگرمی و تقویت روحیه رزمندگان می‌شود.

سخنران دوم این همایش، نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه بود.

حجت الاسلام و المسلمین «سید مهدی قریشی» در سخنان خود، اشاراتی به احادیث و روایات مطرح شده در خصوص ضرورت امنیت در جوامع داشت و گفت: برخورد نیروهای نظامی در منطقه با معاندین و متجاوزین به خاک جمهوری اسلامی ایران نماد واقعی جهاد فی سبیل‌الله است.

وی افزود: نباید در برابر دشمنان قسم خورده نظام و انقلاب اسلامی ضعف نشان دهیم چراکه این امر باعث می‌شود آن‌ها در برابر داشته‌هایمان ایستادگی کنند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام‌جمعه ارومیه در پایان خاطرنشان کرد: چنانچه دنبال امنیت هستیم باید با صبر و حوصله پیش رفته و توجه و توکل به خداوند را در کارهایمان سرلوحه قرار بدهیم.

در ادامه مراسم، یکی از فرزندان شهدای امنیت پایدار آذربایجان‌غربی به بیان نکاتی در رابطه با رشادت رزمندگان و نیز نحوه تعامل رزمندگان با خانواده شهدا و مرزنشینان پرداخت.

«عبدالمحمد زاهدی» استاندار کردستان دیگر سخنران این مراسم بود که در سخنانش مشکلات اجتماعی و فرهنگی کشور را موردتوجه قرار داد و گفت: تا زمانی که این مشکلات حل نشود نمی‌‌توانیم شاهد رشد و پیشرفت و نیز ارتقای سطح توانمندی‌های جامعه باشیم.

وی، همچنین از تعامل نیروهای مسلح با دولت‌مردان در استان‌های شمالغرب تقدیر کرد و ابراز داشت: جامعه ای که غرور ملی نداشته باشد در مقابل تهاجم فرهنگی سیاسی اقتصادی دشمنان عکس العمل مناسب نخواهد داشت.

استاندار کردستان، با اشاره به اینکه غرور ملی حاصل وحدت ملی و این دو سبب امنیت است، خاطرنشان کرد: کردستان و آذربایجان غربی علی رغم برنامه های دشمنان از امن ترین استان های کشور هستند.

آخرین سخنران رسمی همایش توسعه امنیت نیز «قربانعلی سعادت» استاندار آذربایجان غربی بود.

وی در سخنانش به لزوم ایجاد توازن منطقه‌ای اشاره کرد و بیان داشت: اگر توازن منطقه ای را اجرا نکنیم، امنیت تحت الشعاع قرار می گیرد.

سعادت، با اشاره به آمار رسمی از وضعیت اشتغال و سرانه درآمدی آذربایجان‌غربی، خاطرنشان کرد: متاسفانه به‌رغم بهره‌مندی استان از مرزهای متعدد شاهد این امر هستیم که مردم از مشکلات معیشتی و اجتماعی رنج می‌برند حال اینکه باید نگاه به مرز نگاه مثبت و اقتدارآفرین باشد.

وی در پایان سخنانش تأکید کرد: امروزه امنیت با همت نیروهای نظامی به طور کامل در مرزها برقرار است.

پس از پایان سخنان مسئولین استان‌های آذربایجان‌غربی و کردستان، یکی از فرزندان شهدای امنیت پایدار کردستان نیز به بیان نظرات خود پرداخته و سپس نوبت به سخنران اصلی مراسم رسید.

سردار سرلشگر پاسدار «محسن رضایی» در این مراسم اشاراتی به وضعیت اقتصادی و اجتماعی جامعه داشت و اظهار کرد: الان عربستان به تمام بانکهای خارجی گفته هر بانکی که با ایران همکاری کند، عربستان همکاری اش را با آن بانک قطع خواهد کرد؛ این یعنی مختل کردن امنیت کاری.

وی، در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه اقتدار و امنیت دو بال پرواز و دو موتور محرک تمام جوامع است، ادامه داد: برخی می گویند ژاپن و آلمان به دنبال اقتدار نبوده اند که این حرف صحیحی نیست.

وی عنوان کرد: این دو کشور تحت اشغال بودند و نمی توانستند به دنبال سلاح و نظامی گری باشند اما اکنون سال هاست که به دنبال تقویت قوای نظامی خود هستند و بودجه نظامی آن ها چند برابر ایران است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، با اشاره به استفاده روسیه از پایگاه هوایی همدان تصریح کرد: هواپیماهای روس برای کمک به اهداف جمهوری اسلامی در سوریه و با اجازه ما به پایگاه هوایی همدان آمدند.

سرلشگر رضایی گفت: اگر در چارچوب های بروکراتیک باقی بمانیم مملکت درست نمی شود بلکه باید رویکرد مردمی و انقلابی باشد.

این مسئول، یادآور شد: سپاه، ارتش، دولت و ناجا با هم برای بهبود اقتصاد آذربایجان‌غربی و کردستان بسیج شوند و یک فکر اساسی برای اقتصاد مقاومتی کنند.

وی، درباره اقتصاد مقاومتی نیز اظهار کرد: نشست‌های تحلیلی و ارائه راهکارها با موضوع اقتصاد مقاومتی لازمه موفقیت در اقتصاد و خواسته رهبر‌معظم‌انقلاب است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، در پایان سخنانش ادامه داد: در مورد اقتصاد هم باید بگویم، ما از اول انقلاب در محاصره بوده ایم و اگر تحریم ها نبود امروز در اقتصاد نیز حرف اول را می زدیم.

مسئولین و فرماندهان حاضر در این مراسم، همگی به این نکته اشاره داشتند که برای برخورداری از امنیت پایدار باید جامعه قوی از لحاظ اقتصاد و فرهنگ داشته باشیم و این امر بدون همکاری دولت و نیروهای مسلح در کنار مردم میسر نمی‌شود.

حال باید دید در آینده چه راهکارهایی از سوی مسئولین و مدیران استان‌های هدف همایش اتخاذ خواهد شد تا دولت در کنار سپاه، ارتش، ناجا و نیروهای مردمی به‌منظور بهره‌مندی از توانمندی‌های استانی نسبت به ایجاد شرایط مناسب برای فعالان این بخش‌ها اقدام کند.

 

پیگیری در آپارات پیگیری در لنزور محبوبیت گوگل  فيسنما ارسال به دیگ ارسال به افسران ارسال به کلوب

تاریخ درج: پنج شنبه ٢٥ شهريور ١٣٩٥
© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.


در صورت مقدور بودن نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.

"پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.

" پایگاه اطلاع رسانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی " از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.

نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

آدرس: اروميه ، بلوار رسالت ، خيابان شهيد نوري (گلديس) ، جنب مصلي  بزرگ امام خميني (ره) ، دفتر امام جمعه اروميه

شماره تماس :  32358091-044                 فاکس : 32358092-044

پست الکترونيکي : info@sebghah.ir                  سامانه پيام کوتاه : 50001916


© کلیه حقوق این سایت متعلق به دفتر نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.